Sosyal Medya Hesaplarımız

GÜNDEM

CORONA VİRÜSTEN ÖLENLERİN SAYISI 1 MİLYONU AŞTI

Yayınlanma Tarihi:

on

Çin’de başlayan yeni tip corona virüs salgınında ölenlerin sayısı 1 milyonu aştı. Toplam vaka sayısı ise 33 milyonun üzerine çıkarken, 24.5 milyon insan hastalığı atlatarak iyileşti. ABD, Hindistan ve Brezilya en fazla vakanın görüldüğü ülkeler olarak sıralanıyor.

Çin’in Wuhan kentinde başlayan SARS benzeri yeni tip corona virüs salgınında bir eşik daha geride kaldı.

Dünya geneline yayılarak küresel bir salgına dönüşen Covid-19, bir milyondan fazla can aldı.

Worldometers sitesinin derlediği bilgilere göre can kaybı 1 milyon 195’e yükseldi.

Dünya genelinde toplam vaka sayısı ise 33 milyon 175 binin üzerine çıktı. Corona virüse yakalanan 24.5 milyon insan ise iyileşti.

Öte yandan dünya genelinde halen 7.6 milyondan fazla aktif vaka bulunuyor.

Amerika Birleşik Devletleri 7.3 milyon vaka ve 209 binden fazla can kaybıyla Covid-19’dan en fazla etkilenen ülke.

ABD’nin ardından en fazla can kaybının görüldüğü ülke ise Brezilya.

Latin Amerika ülkesi 141 bin ölümle ikinci sırada, 4.7 milyon Covid-19 vakasıyla, enfekte sıralamasında ise üçüncü sırada.

Son olarak dünyanın en kalabalık 3. ülkesi Hindistan 6 milyon vakayla, enfekte sıralamasında ikinci sırada yer alırken 95 bin can kaybıyla ölü sayısında üçüncü sırada.

Türkiye ise can kaybı sıralamasında 22. sırada yer alıyor.

EN FAZLA ÖLÜMÜN GÖRÜLDÜĞÜ DİĞER ÜLKELER

  • Meksika : 76 bin can kaybı
  • İngiltere : 42 bin can kaybı
  • İtalya : 35 bin can kaybı
  • Peru : 32 bin can kaybı
  • Fransa : 31 bin 700 can kaybı
  • İspanya : 31 bin 232 can kaybı
  • İran : 25 bin 589 can kaybı.
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

GÜNDEM

3 İLDE “YEMEK İHALESİ” OPERASYONU DÜZENLENDİ

Yayınlanma Tarihi:

on

Kocaeli, Bursa ve İstanbul’da son iki yılda gerçekleştirilen çeşitli yemek ihalelerine fesat karıştırdığı iddiası ile 34 kişi gözaltına alındı.

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, Kocaeli, Bursa ve İstanbul’da 2018-2020 yılları arasında gerçekleştirilen ihalelere bir takım usulsüzlüklerin olduğu tespit edildi.

Yürütülen soruşturma kapsamında olayla bağlantılı olduğu belirlenen 59 kişiden 38’i hakkında gözaltı kararı, 21’inin de ifadelerinin alınmasına karar verildi.

Hakkında gözaltı kararı verilen 38 kişinin yakalanması için Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü tarafından bugün eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Gerçekleştirilen operasyonda 34 şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Diğer şahısların yakalanması için çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

Okumaya Devam Et

DIŞ BASIN

TANRI TRUMP’UN 2. KEZ SEÇİLECEĞİNİ HABER VERMİŞ!

Yayınlanma Tarihi:

on

ABD’de başkanlık seçimlerine günler kala Evanjelik kilisesinde Donald Trump şovu yaşandı. Ayin sırasında rahip “Tanrı bana ‘Başkanınızın 2. kez kazanmasını sağlayacağım’ dedi” ifadelerini kullanırken Trump da kameraların önünde kiliseye bağışta bulundu.

ABD Başkanı Trump, 2 haftadan az zaman kalan 3 Kasım seçimleri öncesi bir evanjelik kilisede “kutsandı”. Yüzlerce kişinin katıldığı ayinde maske takmayan Trump’a seslenen kilise liderleri, “Tanrı bana ‘Başkanınızın ikinci kez kazanmasını sağlayacağım dedi” ifadelerini kullandı.

Trump‘ın ayin sırasında eliyle 20 dolarlardan oluşan para destesini sayıp bağış kovasına attığı anlar da kameralara yansıdı. Trump‘ın ayin sırasında yaklaşık 160 dolar bağışta bulunduğu ifade edildi.

Okumaya Devam Et

GÜNDEM

SAĞLIK BAKANI KOCA’DAN MENZİL TARİKATI AÇIKLAMASI

Yayınlanma Tarihi:

on

Özellikle Sağlık Bakanlığı içerisindeki yapılanması tartışmalara konu olan Menzil Tarikatı’nın bakanlıktaki kadrolaşması ile ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalarda bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca CNN Türk kanalında katıldığı programda Cüneyt Özdemir‘in Menzil Tarikatı‘nın Sağlık Bakanlığı yapılanması hakkındaki sorusunu yanıtladı.

Özdemir’in “Bir başhekim yardımcısının görevden alınması çok konuşuldu, bu vesileyle de Sağlık Bakanlığı’nda Menzil Tarikatı’nın örgütlendiği tartışılıyor. Siz bu konu ile ilgili ne düşünüyorsunuz?” şeklindeki sorusuna Bakan Koca ““Vatandaşlarımız şundan emin olsun beynini, zihnini kiraya vermiş hiçbir kimse ve bir şekilde bir yerde odaklanma noktasındaki her düşünceye karşı olacağımızı ve bununla mücadele edeceğimizden emin olsun.” şeklinde yanıt verdi.

Okumaya Devam EtPopüler

%d blogcu bunu beğendi: