Sosyal Medya Hesaplarımız

ÖZEL HABER

İBB İTFAİYE’DE”YANGIN VAR”, İSYAN ÇIKMAK ÜZERE

Yayınlanma Tarihi:

on

Celal Eren ÇELİK

Efendim malumunuz İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde Ekrem İmamoğlu’nun yaptığı atamalar daha ilk günden bu yana tartışılıyor.

Ancak özellikle İBB İtfaiye müdürlüğü belki de “Atamalar” noktasında en fazla rahatsızlığın yaşandığı birim haline gelmiş durumda.

Yerel seçimlerin ardından Haber Alternatif’in “Kardeş haber sitesi” gazzetta9.com’da 01.12.2019 tarihinde İBB’YE ERDOĞAN “TORPİLLİ” ATAMA MI GELİYOR başlıklı özel haberimizde,İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde Avrupa Yakası İtfaiye Müdür Yardımcısı olarak görev yapmakta olan Mehmet Sümeli’nin,terfi ettirilerek İtfaiye Daire Başkanlığı Merkez İtfaiye Müdürlüğü görevine atanacağı iddialarını kamuoyu ile paylaşmıştık.

Bu haberimizden bir süre sonra ise aynen haberimizde yazdığımız gibi Mehmet Sümeli ismi İtfaiye Daire Başkanlığı Merkez İtfaiye Müdürlüğü görevine atanmıştı.

EMİNE ERDOĞAN’IN AKRABASI…

Mehmet Sümeli’nin en önemli özelliği Emine Erdoğan’ın akrabası olarak bilinmesi. Keza Sümeli, yerel seçimlerde CHP’den Bayrampaşa Belediye Başkan Adayı olan ancak seçimi kaybettikten sonra İBB’ye  İtfaiye Daire Başkanı olarak atanan Remzi Albayrak hakkındaki “Cuntacı” sözleri ile bilinmekteydi.

Mehmet Sümeli’nin göreve geldikten sonra ilk işlerinden birisi ise İstanbul Büyükşehir İtfaiye Eğitim Merkezi’ndeki (İBİTEM) “Amir ataması” için kulis çalışması yapmak oldu. Mehmet Sümeli’nin İBİTEM’e amir yapılması için yoğun kulis faaliyeti göstererek  amir olarak atanmasını sağladığı isim ise Gürcan Göktaş.

Gürcan Göktaş isminin bu göreve atanması itfaiye personeli ve CHP örgütünde ciddi tepkilere neden oldu.Zira Gürcan Göktaş, 31 Mart yerel seçimlerinde AKP adayı Binali Yıldırım’ın seçimi kazanması için aktif olarak faaliyet gösteren ve öğrencileri zorla AKP mitinglerine götüren isim.

Gürcan Göktaş’ın eşi ise Nurten Göktaş…

Nurten Göktaş ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’nda Kurumsal İletişim Amirliği bölümünde çalışıyor ve Gürcan Göktaş karısını önce merkeze aldırıyor şimdilerde ise karısının amir yapılması için uğraştığı ifade ediliyor.

Ancak Gürcan Göktaş’ın eşi Nurten Göktaş’ın eşi karşımıza ilk kez bu “Atamalar” esnasında çıkmıyor… Nurten Göktaş,2014 yılında 17/25 Aralık operasyonları esnasında İBB İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesinde “Rüşvet almak,rüşvet vermek,nüfuz ticareti,görevi kötüye kullanmak ve irtikap” suçlamaları ile gözaltına alınan 27 kişiden birisi. Ruhsatlardan alındığı iddia edilen rüşvet ise o dönem 2 milyon TL’ydi.

İBB’den gelen bilgiler aynı Nurten Göktaş’ın kısa süre içerisinde Rüstem Akçin’in onayı ile “Amir” yapılacağı şeklinde.

FETÖ’DEN AÇIĞA ALINAN İSİMLERLE “YOLA DEVAM”

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında “FETÖ üyesi olma” şüphesi ile İBB İtfaiye Dairesi’ndeki görevinden açığa alınan ve 1 sene görevine dönemeyen Evrin Engin,İmamoğlu’nun göreve gelmesinin ardından göreve iade edildi.

Evrin aynı zamanda İSTANBUL İTFAİYE MENSUPLARI DERNEĞİ (İMED) Avrupa İdari İşlerden Sorumlu Müdür Yardımcısı görevine de geliyor.

Yine FETÖ üyesi olduğu gerekçesi ile açığa alınan Fatih Biçer de İBB İtfaiye Daire Başkanı Remzi Albayrak’ın onayı ile görevine dönen bir başka isim. Fatih Biçere de tıpkı Evrin Engin gibi son rütbelendirmelerde terfi alıyor.

Bu arada Fatih Bilgin’in 31 Mart seçimleri öncesi ve sonrasında Facebook hesabından Ekrem İmamoğlu ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nu hedef alan paylaşımları da yaşanan rahatsızlığın bir başka sebebi.

Fatih Biçer aynı zamanda AKP’ye en yakın sendikalardan BEM-BİR SEN’in de İBB’deki en aktif üyelerinden birisi…

EŞİ YANGIN GÜVENLİK ŞİRKETİ,KENDİSİ İTFFAİYE MÜDÜR YARDIMCISI…

İBB’de tepki çeken bir diğer atama ise Remzi Albayrak’ın “Manevi oğlu” olarak bilinen Erdinç Turan’ın İBB Avrupa Yakası İtfaiye Müdür Yardımcısı olarak görevlendirilmesi oldu.

Zira Erdinç Turan’ın karısı Hülya Turan üzerine açılan KORUYUCU YANGIN GÜVENLİK HİZMETLERİ isimli bir şirketleri var İBB Avrupa Yakası İtfaiye Müdür Yardımcısı Erdinç Turan’ın itfaiyeye yangın güvenliği izin ve ruhsatı almak için gelen şirketlerin eksiklerini tamamlaması için eşinin şirketine yönlendirerek haksız kazanç sağladığı iddia edilmekte.

Başta Bayrampaşa Titanic Otel olmak üzere pek çok önemli şirket ve otelin yangın güvenlik hizmetlerinin Erdinç Turan’ın eşi Hülya Turan üzerine kurulan KORUYUCU YANGIN GÜVENLİK HİZMETLERİ isimli firma tarafından sağlandığı ifade edilmekte.

Adı iddialara konu olan KORUYUCU YANGIN GÜVENLİK HİZMETLERİ isimli firma ise web sitesini yayından kaldırmış durumda…

İBB PERSONELİ DE,CHP ÖRGÜTÜ DE DURUMDAN RAHATSIZ

Yaşanan bu görevlendirmelerden İBB İtfaiye Daire Personeli son derece rahatsız…Aynı rahatsızlık CHP örgütlerinde de yaşanmakta.

Kısa bir süre içerisinde bu atamalar hakkında “Gereğinin yapılmaması” halinde İBB İtfaiye Dairesinde ciddi bir sıkıntı yaşanacağı,personelin artık isyan noktasına geldiği,liyakatsiz amirler nedeni ile hayati tehlike taşıdıklarını yüksek sesle dillendirdikleri belirtiliyor.

İBB’nin duruma el koyup koymayacağını ise bekleyip göreceğiz.

 

 

1 Yorum

1 Yorum

  1. Gönüllü

    19 Ekim 2020 at 23:35

    Liyakatsız atamalar itfaiyede yangınlarda ölüm oranlarını arttırır huzur lu çalışma ortamını bitirir biz itfaiyecilerin moral ve motivasyonunu minimize eder allah İstanbul itfaiyesine kolaylık versin işimiz çok zor idareciler tüm bel sen sendikasının maşası olmuş gün geçtikçe kötüye gidiyor herşey

Bir Cevap Yazın

ÖZEL HABER

KİMDİR BU AKP’NİN “BİLGE” ŞİRKETİ?

Yayınlanma Tarihi:

on

 

HABER ALTERNATİF-ÖZEL HABER

Celal Eren ÇELİK

AKP İstanbul İl Başkanlığı görevine seçilen Osman Nuri Kabaktepe’nin,AKP’li Esenler Belediyesi’nden 2012-2020 yılları arasında 21 farklı ihalede tam 41,9 milyon TL’lik ihale alan AYN MEDYA İLETİŞİM MEDYA ORGANİZASYON İNSAN KAYNAKLARI EĞİTİM DANIŞMANLIK LİMİTED ŞİRKETİ’nin tüm hisselerini satın alan BİLGE ULUSLARARASI TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ’nin ortağı olduğu ortaya çıkmıştı.

Ortaya çıkan bu son haber sonrasında gözler BİLGE ULUSLARARASI LİMİTED ŞİRKETİ’ne çevrilirken bu şirketin ise AKP’nin ve kamuoyunun yakından tanıdığı yandaş isimler tarafından kurulduğu ve yönetimsel yapısı olarak da tam bir “Yandaş” şirket olduğu ortaya çıktı.

İLGİNÇ VE “TANIDIK” ESKİ ORTAKLAR…

BİLGE ULUSLARARASI TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ ilk olarak BİLGE İLETİŞİM ORGANİZASYON REHBERLİK ORGANİZASYON TAAHHÜT LİMİTED ŞİRKETİ ismi ile kuruluyor.

Şirket ismini 7 Ağustos 2019 tarihli Ticaret Sicil Gazetesi’nde yayımlanan “STATÜ TADİLATI” ilanı ile BİLGE ULUSLARARASI TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ olarak değiştiriyor.

Şirketin İstanbul Ticaret Odası kayıtlarına göre “Eski” ortakları ise oldukça tanıdık isimler.

Şirketin eski ortaklarından birisi AKP’ye yakınlığı ile bilinen GENAR ARAŞTIRMA’nın sahibi olan  ve televizyon ekranlarında katıldığı programlarda hararetle AKP’yi savunan İhsan Aktaş.

İhsan Aktaş ayrıca 2010 İstanbul Kültür Başkenti Ajansı’ndan da “Ballı kaymaklı” fonlar alan bir isim.

Şirketin bir diğer eski ortağı ise yine GENAR ARAŞTIRMA ŞİRKETİ’nin üst düzey yöneticisi olan Şenel Kızılca.

İhsan Aktaş ve Şenel Kızılca ikilisi aynı zamanda AKP’nin “Yandaş” vakıflarından birisi olan YENİ DÜNYA VAKFI’nda da karşımıza çıkıyor.

İhsan Aktaş’ın  GENAR ARAŞTIRMA’da ortağı olan Mustafa Şen yandaş YENİ DÜNYA VAKFI’nın mütevelli heyeti üyesi iken, İhsan Aktaş ile birlikte BİLGE ULUSLARARASI TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ’nin diğer eski ortağı olan İhsan Kızılca da yine vakfın bir diğer mütevelli üyesi.

YENİ DÜNYA VAKFI ise AKP döneminde İBB’den 1 milyon 401 bin 506 TL kamu kaynağının “Hizmet bedeli” adı altında aktarıldığı bir vakıf olarak dikkat çekmekte.

Şirkette AKP’nin yeni İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ile birlikte halihazırdaki 2 ortaktan diğeri ise Hacı Dursun Bozo.

Hacı Dursun Bozo ise geçtiğimiz günlerde kaleme aldığımız “MİLLİ GÖRÜŞ İÇİN SPOR FEDERASYONU” başlıklı yazımızda girift ilişkilerini ve AKP içerisinde Erdoğan sonrası için güç savaşı veren Numan Kurtulmuş liderliğindeki “muhafazakar gelenekçi kanat” kadrolarının “İstihdam” edildiği HERKES İÇİN SPOR FEDERASYONU’nda Yönetim Kurulu Üyesi.

Bu federasyon ve girift ilişkilerini de aşağıdaki linkten okumanız mümkün:

https://haberalternatif.com/milli-gorus-icin-spor-federasyonu/

BİLGE ULUSLARARASI TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ’ne 7 ay önce ortak olan AKP’nin yeni İstanbul İl Başkanı olan Osman Nuri Kabaktepe ise daha önce Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanlığı yaparken, AKP’nin en önemli yandaş vakıflarından birisi olan TÜGVA’nın da Yüksek İstişare Heyeti’nde bulunuyor. TÜGVA Yüksek İstişare Heyeti’nin en önemli ismi ise hiç şüphesiz Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan.

Kabaktepe aynı zamanda İlim Yayma Cemiyeti Denetim Kurulu Üyesi ve AKP’nin yandaş derneklerinden Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Platformu Derneği’nden Genel Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlenmiş bir isim.

Kabaktepe son olarak ise AKP tarafından yurt dışındaki Türk okulları üzerindeki tek yetkili kuruluş olarak hayata geçirilen Türkiye Maarif Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmıştı.

KONU İLE İLGİLİ OLARAK BU HABERİ DE OKUYABİLİRSİNİZ:

https://haberalternatif.com/akpye-tugva-yuksek-istisare-heyetinden-istanbul-ilbaskani/

________________________________________________________________________________________________

BAĞIMSIZ GAZETECİLİĞE DESTEK OLMAK İÇİN;

“Sizler için kimseye diyet borcu olmadan, bağımsız ve özgür şekilde bugüne kadar yaptığımız gazeteciliği daha güçlü biçimde sürdürebilmemiz için siz de destek olmak isterseniz; aşağıdaki linkten PDF formatında yayınlanan, Türkiye’nin tamamen dijital olarak yayın yapan tek özel ve dosya haber dergisi KRİPTEKS E-DERGİYE yıllık abone olabilir, DİJİTAL KİTAPLARIMIZDAN (e-kitap) satın alabilir, yahut Youtube kanalımıza abone olup KATIL butonundan kendi  belirlediğiniz miktardaki desteklerinizle bağımsız gazetecilik mücadelemize destek olabilirsiniz...”

DİJİTAL BOOK STORE SANAL KİTABEVİ:

https://www.shopier.com/ShowProductNew/storefront.php?shop=dijitalbookstore&sid=d2FqS25GbkNlRDh0dW5ucjBfLTFfIF8g

YOUTUBE KANALI LİNKİ:

https://www.youtube.com/channel/UCPGcaaw3vhHiBv9XL0hVG0w

Okumaya Devam Et

ÖZEL HABER

TÜRKİYE ENERJİ,NÜKLEER VE MADEN ARAŞTIRMA KURUMU’NA KOORDİNATÖRLÜK İÇİN “VETERİNERLİK” ŞARTI

Yayınlanma Tarihi:

on

HABER ALTERNATİF-ÖZEL HABER

CELAL EREN ÇELİK

28 Mart 2020 tarihinde kurulan Türkiye Enerji,Nükleer ve Maden Araştırma Kurumu için “Sözleşmeli Personel Yönetmeliği” Resmi Gazetede yayımlandı. Kuruma alınacak personellerde aranan şartlar kısmında bir ihtisas alanı özellikle dikkat çekti.

28 Mart 2020 tarihinde 31082 sayılı resmi gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile enerji, maden, iyonlaştırıcı radyasyon, çalışan hızlandırıcıları ve nükleer teknoloji alanında hizmet etmek, Türkiye’nin rekabet gücünü artırmak ve sürekli kılmak, inovasyon ihtiyacını, yeni teklif üretimini ve olanların geliştirilmesini bilimsel ve idari araştırmalar yapmak, bilimsel ve idari araştırmalar yapmak, bilimsel ve özel hukuk kişileriyle iş birliği içinde bilimsel araştırmalar yapmak, araştırma yapmak, araştırma ve geliştirme faaliyetlerine katkı sağlamak, bilimsel, teknik ve idari çalışma yapmak, yaptırmak, düzenlemek, desteklemek , iş birlikleri kurmak ve koordine etmek üzere kurulan TÜRKİYE ENERJİ,NÜKLEER VE MADEN ARAŞTIRMA KURUMU (TENMAK”) için yayımlanan personel alım yönetmeliğinde kurumun “Koordinatörlük”görevi ile istihdam edilecek kadroları için aranan şartlardan birisi de “Veterinerlik Bölümü Mezunu Olmak” olarak sıralandı.

Yayımlanan yönetmeliğin “PERSONEL ALIMI” başlıklı 3. bölümü Madde 7’de bulunan 2 bentte personel alımı yapılırken dikkat edilecek kriterler sıralanırken ” Enstitü Başkanı ve AR-GE Birimi Koordinatörü ile (b), (c), (ç) bentlerinde yer alanlar haricinde koordinatör pozisyonunda istihdam edilecekler için;

1-Yükseköğretim kurumlarının göre in gerektirdiği mühendislik,fizik,kimya,biyoloji,eczacılık,istatistik,matematik,veterinerlik,astronomi,tıp ve hukuk fakülte/bölümleri ile iktisadi ve idari bilimler fakültesinin idari bölümlerinden veya bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu’nca kabul edilmiş yurt içindeki yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarının birinden mezun olmak veya bu bölümlerden birinde doktora derecesine sahip olmak” ifadeleri kullanıldı.

TÜM ALANLAR ÖZEL OLARAK AÇIKLANDI,VETERİNERLİK İLE İLGİLİ DETAY VERİLMEDİ

TÜRKİYE ENERJİ,NÜKLEER VE MADEN ARAŞTIRMA KURUMU‘na yapılacak personel alımı ile ilgili Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelikte yukarıda bahsedilen ve personel olarak alım yapılması için aranan kriterler olarak belirlenen eğitim dallarının her biri için de ayrı ve detaylı açıklamalar içeren maddeler yer alırken sadece veterinerlik için yayımlanan Resmi Gazete ilanında ayrıca detaylı açıklama yapılmaması dikkat çekti.

ADRESE TESLİM KADRO MU AÇILACAK?

Enerji, maden, iyonlaştırıcı radyasyon, çalışan hızlandırıcıları ve nükleer teknoloji alanında hizmet etmek için kurulan TÜRKİYE ENERJİ,NÜKLEER VE MADEN ARAŞTIRMA KURUMU’nun görev ve hiznet tanımı ile hiç alakası olmayan “Veterinerlik” bölümünden mezun olmayı “Koordinatörlük Kadrosu” için bir zorunlu kriter olarak belirlemesi akıllara “Adrese teslim kadro mu açılacak?” sorusunu getirdi.

AKP iktidarı daha önce de pek çok önemli ve stratejik kurumun başına ve yönetici kadrolarına kurumun faaliyet alanı ile hiç alakası olmayan partili “Yandaş” kadrolarını atayarak tepki çekmişti.

________________________________________________________________________________________________

BAĞIMSIZ GAZETECİLİĞE DESTEK OLMAK İÇİN;

“Sizler için kimseye diyet borcu olmadan, bağımsız ve özgür şekilde bugüne kadar yaptığımız gazeteciliği daha güçlü biçimde sürdürebilmemiz için siz de destek olmak isterseniz; aşağıdaki linkten PDF formatında yayınlanan, Türkiye’nin tamamen dijital olarak yayın yapan tek özel ve dosya haber dergisi KRİPTEKS E-DERGİYE yıllık abone olabilir, DİJİTAL KİTAPLARIMIZDAN (e-kitap) satın alabilir, yahut Youtube kanalımıza abone olup KATIL butonundan kendi  belirlediğiniz miktardaki desteklerinizle bağımsız gazetecilik mücadelemize destek olabilirsiniz...”

DİJİTAL BOOK STORE SANAL KİTABEVİ:

https://www.shopier.com/ShowProductNew/storefront.php?shop=dijitalbookstore&sid=d2FqS25GbkNlRDh0dW5ucjBfLTFfIF8g

YOUTUBE KANALI LİNKİ:

https://www.youtube.com/channel/UCPGcaaw3vhHiBv9XL0hVG0w

 

 

Okumaya Devam Et

ÖZEL HABER

ANTALYA CHP KARIŞTI

Yayınlanma Tarihi:

on

ÖZEL HABER- HABER ALTERNATİF

CELAL EREN ÇELİK

Geçtiğimiz aylarda Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in hastaneden taburcu olmasının ardından CHP Genel Merkezi’ne istifa resti çekmesi ile başlayan huzursuzluklar bitmek bilmiyor.

Antalya’nın CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in hastaneden taburcu olduktan sonraki ilk icraatı “Kara kutusu” olan ve FETÖ’den yargılanan RİXOS Oteller Zinciri’nin sahibi Fettah Tamince’nin de SEMBOL İNŞAAT A.Ş isimli şirkette avukatlığını yapan Genel Sekreter Cansel Çevikol Tuncer’i himayesine alarak bu ismin “Tırpanlanan” yetkilerini geri vermek olmuştu.

Muhitin Böcek’in oğlu Gökhan Böcek de babasının kısa süre içerisinde CHP’den istifa edeceğini belirterek Antalya siyasetinde etkin olan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nu kast ederek “Babam Mevlüt Amcamın yanında duracak” sözlerini sarfetmişti.

Antalya’da yaşanan bu süreçte Başkan Böcek bir yandan “Duygusal” bir “Veda” videosu ile vatandaşlara seslenmiş bir yandan da Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cansel Çevikol Tuncer’i istemeyen CHP Antalya İl Başkanı ve yönetiminin görevden alınması için CHP Genel Merkezi ile pazarlık masasına oturmuştu.

İlk başta CHP Genel Merkezi Antalya İl örgütünün arkasında dursa da Muhittin Böcek’in ısrarla “İstifa” kozunu kullanmaya devam ettiği ve kesinlikle hali hazırda görevde olan CHP Antalya İl Örgütü ile çalışmayacağını çok net biçimde Genel Merkez’e ilettiği ve konunun artık son aşamaya geldiği kulislerde konuşuluyordu.

CHP içerisindeki güvenilir kaynaklardan gelen bilgilere göre CHP Genel Merkezi Muhitin Böcek’in “İstifa” kozuna daha fazla karşı koyamadı ve CHP Antalya İl Örgütü’nün Pazartesi gününe kadar istifasını istedi…

Ancak Genel Merkez’in Antalya İl Örgütü’nün arkasında duramaması da Antalya’da büyük tepki çekerken parti genel merkezine büyük bir tepki oluştu.

Önümüzdeki 3 gün içerisinde Antalya ile Ankara arasında yoğun bir “Diplomasi trafiği” yaşanacağı, örgütlerin Antalya İl Örgütleri’nin arkasında olduğu ancak Muhittin Böcek’in geri adım atmadığı belirtilirken CHP Genel Merkezi’nin Antalya örgütünden gelen tepkileri göğüsleyebilirse Antalya İl Başkanlığı’nın  istifasını Pazartesi günü resmen isteyeceği, tepkilerin göğüslenemez boyuta ulaşması halinde ise bir orta yol bulabilmek için yeniden formül aranacağı ifade ediliyor.

Ancak HABER ALTERNATİF’in Antalya CHP İl Örgütü içerisinde görüştüğü kaynaklar sonuç ne olursa olsun CHP Genel Merkezi’nin Muhittin Böcek’ten yana aldığı tavrın Antalya’da büyük bir rahatsızlık ve bölünmeye şimdiden yol açtığını belirtiyorlar…

________________________________________________________________________________________________

BAĞIMSIZ GAZETECİLİĞE DESTEK OLMAK İÇİN;

“Sizler için kimseye diyet borcu olmadan, bağımsız ve özgür şekilde bugüne kadar yaptığımız gazeteciliği daha güçlü biçimde sürdürebilmemiz için siz de destek olmak isterseniz; aşağıdaki linkten PDF formatında yayınlanan, Türkiye’nin tamamen dijital olarak yayın yapan tek özel ve dosya haber dergisi KRİPTEKS E-DERGİYE yıllık abone olabilir, DİJİTAL KİTAPLARIMIZDAN (e-kitap) satın alabilir, yahut Youtube kanalımıza abone olup KATIL butonundan kendi  belirlediğiniz miktardaki desteklerinizle bağımsız gazetecilik mücadelemize destek olabilirsiniz...”

DİJİTAL BOOK STORE SANAL KİTABEVİ:

https://www.shopier.com/ShowProductNew/storefront.php?shop=dijitalbookstore&sid=d2FqS25GbkNlRDh0dW5ucjBfLTFfIF8g

YOUTUBE KANALI LİNKİ:

https://www.youtube.com/channel/UCPGcaaw3vhHiBv9XL0hVG0w

Okumaya Devam EtPopüler

%d blogcu bunu beğendi: