Sosyal Medya Hesaplarımız

SİYASET

METROPOLL ANKETİNDE ÇARPICI SONUÇ: AKP-MHP SEÇMENİNİN %40’I ERDOĞAN’I ONAYLAMIYOR

Metrpoll Araştırma Şirketi’nin yaptığı “Türkiye’nin Nabzı Haziran 2020” anketinde gündeme gelen erken seçimlere karşın

Yayınlanma Tarihi:

on

Metropoll Araştırma şirketi düzenli olarak yaptığı “Türkiye’nin Nabzı 2020” anketlerinde bu kez vatandaşlara “Erken seçim istiyor musunuz?”sorusunu yöneltti.Verilen yanıtlar ile oluşan tablo çarpıcı verileri ortaya koydu.

Anket sonuçlarına göre; seçmenlerin yüzde 53,1’i erken seçim yapılmaması gerektiğini düşünüyor. Seçmenlerin yüzde 36’sı ise erken seçime sıcak baktığını belirtti.Ankete katılanların yüzde 11’lik kısmı ise bu konuda “Kararsız” olduklarını belirtti.

ERDOĞAN’IN GÖREV ONAYI…

Metropoll Araştırma’nın vatandaşlara sorduğu bir diğer soru ise Genel olarak düşündüğünüzde, Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı yapış tarzını onaylıyor musunuz?” şeklinde oldu.

Bu soruya cevap verenlerin %52’sini “Evet,onaylıyorum”yanıtını verirken,%40,9’u ise “Hayır,onaylamıyorum” dedi. Bu soruya cevap verenlerin %7,2’si ise “Fikrim yok” yanıtını verdi.

AKP VE MHP’DE ERDOĞAN’I ONAYLAMAYAN %40’LIK SEÇMEN VAR…

Anketin en çarpıcı verilerinden birisi ise Cumhur İttifakı’nı oluşturan AKP ve MHP seçmenleri içerisinde %40’ı aşkın bir seçmenin Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı yapma biçimini “Onaylamadığı” sonucunu göstermesi oldu.

24 Haziran 2018 seçimlerinde AKP’ye oy veren seçmenlerden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın görev yapış tarzını onaylamayanların oranı %8,8 olurken, bu rakam 24 Haziran seçimlerinde MHP’ye oy veren seçmenlerde %31,9’a kadar yükseldi.

ERDOĞAN’I ONAYLAMAYANLAR LİSTESİNDE SP BAŞI ÇEKTİ…

Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı görevini yapış şeklini onaylamayanlar ise 24 Haziran seçimlerinde oy verdikleri partilere göre sıralandığında ortaya ilginç bir liste çıktı.

24 Haziran seçimlerinde Saadet Partisi’ne oyveren seçmenlerin %84,6 ile Erdoğan’ı “onaylamama” listesinde 1. olduğu görülürken,Saadet Partisi’ni %83 ile CHP,%76,5 ile İYİ PARTİ ve %75,6 oranı ile HDP seçmeni izledi.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

SİYASET

BÜLENT ARINÇ İSTİFA ETTİ

Yayınlanma Tarihi:

on

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç görevinden istifa etti…

Arınç istifasını yaptığı yazılı bir açıklama ile duyurdu. Kurul üyeliği görevinden ayrılma talebini Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ilettiğini kaydeden Arınç “Karşılıklı iyi niyet temennileri ile helalleştik e görevimden ayrıldım” dedi.

İletişim Başkanlığı’ndan da konu ile ilgili bir açıklama geldi. Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada “Sayın Bülent Arınç, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyeliği görevinden ayrılmayı talep etmiş, sayın Arınç’ın talebi Cumhurbaşkanımız tarafından kabul edilmiştir” ifadelerini kullandı.

Okumaya Devam Et

SİYASET

MENEMEN BELEDİYE BAŞKANI SERDAR AKSOY TUTUKLANDI

Yayınlanma Tarihi:

on

Geçtiğimiz günlerde hakkında partisi tarafından başlatılan inceleme sonrasından  kesin ihraç talebi ile disipline verilmesi sonrasında CHP’den istifa eden ve hemen arkasından “Zimmet ve irtikap” suçlaması ile göz altına alınan Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy ile ilgili yeni gelişme yaşandı.

Dün emniyetteki sorgusunun ardından serbest bırakılan Serdar Aksoy bugün tutuklandı.

Okumaya Devam Et

SİYASET

BAHÇELİ’DEN CUMHUR İTTİFAKI AÇIKLAMASI

Yayınlanma Tarihi:

on

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında son günlerde geleceği ile ilgili spekülasyonlar ile kamuoyunun gündeminde olan CUMHUR İTTİFAKI ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Bahçeli yaptığı açıklamada “MHP ile AK Parti Türk tarihinin iki ucunu bir sevdayla kavrayıp geleceğin parlak ve onurlu kucağına doğru taşıyan iki kahraman millet eseridir.” dedi.

Bahçeli ayrıca ” Cumhur İttifakı siyaseti pazarlık üzerine inşa edilmemiştir.Cumhur İttifakı al-ver süreciyle kurulmamıştır” ifadelerini kullandı.

Bahçeli “Sayın Cumhurbaşkanı ile hukukumuz Türkiye düşmanlarının kafalarının almayacağı kadar tutarlı,dengeli,hesapsız,plansız,ilkeli,karşılıklı hürmet ve muhabbete dayalıdır. Kara kediler başka yerde dolaşsın, müfsit çakallar başka mahfillerde at koştursun. Cumhur İttifakı Türkiye’nin yegane umudu,yedi düvele karşı güvencesidir.” dedi.

MHP lideri “Cumhur İttifakı; cukka ittifakı değildir;curcuna ittifakı değildir,çukur ittifakı değilidir,çuval ittifakı değildir,çuvallaşmış bir ittifak hiç değildir” ifadelerini kullandı.

Okumaya Devam EtPopüler

%d blogcu bunu beğendi: