Sosyal Medya Hesaplarımız

ÖZEL HABER

MÜBARİZ MANSİMOV’UN “SÖZCÜSÜ” ADNAN HOCA HAYRANI ÇIKTI!

Yayınlanma Tarihi:

on

HABER ALTERNATİF/ÖZEL HABER

Celal Eren ÇELİK

FETÖ üyeliğinden tutuklanan iş adamı Mübariz Mansimov’un “adeta” sözcüsü gibi çalışan ve Mansimov’un tahliyesi için lobi çalışmaları yürüten Dr.Seyfullah Türkoğlu’nun Adnan Oktar ile olan bağlantısı ortaya çıktı.

Uzun yıllar çeşitli kanallarda “TÜRKSOY İLE İPEKYOLU” isimli belgeselin yapımcılığını gerçekleştiren Dr.Seyfullah Türksoy Mübariz Mansimov’un FETÖ üyeliği suçlaması ile tutuklanmasının ardından Mansimov’un suçsuzluğu ve tahliyesi ile ilgili yaptığı çalışmalar ile dikkat çekmeye başlamıştı.

“SÖZCÜLÜK” YAPIYOR

Başta kendi Youtube kanalı TÜRKSOY TV olmak üzere, Facebook ve Instagram canlı yayınları ile çeşitli hukukçu ve akademisyenler ile yaptığı programlarda Mansimov’un suçsuzluğunu ve acilen serbest bırakılması gerektiğini işleyen programlar yapan Türksoy’un sahibi olduğu İPEKYOLU DERGİSİ üzerinden terör örgütü kurmak ve yönetmek suçu ile hapiste olan Adnan Oktar ile de bağlantılarını olduğu ortaya çıktı.

Türksoy’un İPEKYOLU DERGİSİ’nde yazdığı başyazılarda Adnan Oktar’a övgüler düzdüğü,Oktar;’ı kapak konuğu yapmak istediği,Adnan Oktar’ın da bu dergiyi kendi kanalı A9’da tanıtarak Türksoy’a “Tam bir Osmanlı çocuğu” diyerek övgüler yağdırdığı ve “Bizim çocuklar da burada yazıyor değil mi?” diye yanındaki “Kedicikler” ile sohbet ettiği görüntüler ortaya çıktı.

Daha sonra Türksoy ile Oktar arasındaki ilişkiler gelişirken Seyfullah Türksoy A9’da Adnan Oktar ile birlikte yine Oktar’ı bolca övdüğü programlara çıktı.

 

“STRATEJİ MERKEZİNİN İSMİ VAR,CİSMİ YOK”

Dr. Seyfullah Türksoy’un kullandığı unvanlardan bir tanesi de İPEKYOLU STRATEJİK ARAŞTIRMALAR MERKEZİ Başkanı…

Ancak böyle bir strateji merkezinin ne resmi web sitesi,ne böyle bir merkez tarafından yayınlanmış bir rapor,ne adresi,ne merkezde çalışan akademisyenler mevcut.Yani Türksoy’un “Başkanı” olduğunu söylediği bu merkez çeşitli devlet görevlileri ile görüşmeler yapmak için kağıt üzerinde adı konmuş, Facebook’ta 1-2 paylaşım yapmışp bir “Paravan”

Bu hayali merkezin başkanı sıfatı ile Dr.Seyfullah Türksoy’un başta eski Kültür Bakanı Yalçın Topçu olmak üzere pek çok üst düzey yetkili ile görüştüğü biliniyor,Türksoy da bu görüşmelerden çeşitli fotoğrafları sosyal medya hesaplarından paylaşıyor…

BİR UCU FETÖ’YE ÇIKAN ÖDÜL

Dr.Seyfullah Türksoy’un enteresan ilişkileri bununla da bitmiyor…

Türksoy 2011 yılında AKP’li Küçükçekmece eski Belediye Başkanı Aziz Yeniay tarafından “Çağdaş Evliya Çelebi” ödülü veriliyor.

Aziz Yeniay ise basında FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’i Pensilvanya’da ziyaret ettiği fotoğrafları çıkan AKP eski İstanbul Milletvekili Ekrem Erdem’in başkanı olduğu Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği’nin kurucularından birisi…

Seyfullah Türksoy’un “Çağdaş Evliya Çelebi Ödülünü” aldığı gece Aziz Yeniay aynı zamanda bu ödülü bir de FETÖ’nün kapatılan yayın organı Samanyolu TV’de uzun yıllar AYNA programını sunan Saim Orhan’a veriyor…

Saim Orhan 15 Temmuz Darbe girişimi ardından adeta buhar olmuş ve ortadan kaybolmuştu…

SAHTE BELGE DÜZENLENDİ,HABERİ OLMAYAN STK’LARIN AĞZINDAN METİN YAZILDI…

Mübariz Mansimov’un serbest bırakılması için altında 50 STK’nın imzasının bulunduğu ve üzerinde Azerbaycan Devlet mührü gibi özel mühürlerin bulunduğu bir metnin başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a olmak  üzere devletin çeşitli kritik birimlerine gönderildiği ancak bu evraktaki imza ve mühürlerin sahte olduğu ortaya çıkmıştı.

Bu metinde imzası olan pek çok STK’nın da konudan haberlerinin olmadığı ve kendilerinden habersiz ve izinleri dışında isimlerinin kullanıldığı Bursa’da faaliyet gösteren Yusuf Yüzler Derneği Başkanı Veysel Aşkın’ın açıklamaları ile ortaya çıktı.

Av.Veysel Aşkın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile böyle bir metinden haberinin olmadığını,kendisinin ve derneğinin böyle bir destek metnine imza atmadıklarını açıkladı.

Sahte evrak ile çeşitli STK’ların adını izinsiz ve habersiz kullanarak gerçekleştirilen bu organizasyonun arkasındaki ismin de yine Dr.Seyfullah Türksoy olduğu ifade ediliyor…

Öte yandan pek çok STK’nın konuyu yargıya taşımaya hazırlandığı da belirtiliyor.

İşte Türksoy’un Mansimov paylaşımlarından bir kaç örnek:

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

ÖZEL HABER

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞINDA HALKBANK’TAN “TORPİLLİ” ATAMA!

Yayınlanma Tarihi:

on

HABER ALTERNATİF/ÖZEL HABER

Celal Eren ÇELİK

Kamuoyu 1 Temmuz 2020 tarihli Cumhurbaşkanı kararnamesi ile Katar/Doha Büyükelçiliği’ne AKP’li Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu’nun Mehmet Mustafa Göksu’nun atanmasını konuşurken aynı atama kararnamesinde ataması yapılan diğer isim olan Yasin Ekrem Serim dikkatlerden kaçtı.

1 Temmuz 2020 tarihli Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Dışişleri Bakanlığı’nda açık bulunan Küresel ve İnsani Konular Genel Müdürlüğüne, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Yasin Ekrem Serim atandı.

Yasin Ekrem Serim ise Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve HALK BANKASI Yönetim Kurulu Üyesi Maksut Serim’in oğlu.

“ÖRTÜLÜ ÖDENEK” BABADAN SORULUYORU…

Maksut Serim Redfahyol döneminde Vakıfbank Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirilmiş ancak diplomasının Kazakistan’dan denkliği olmayan bir diploma olduğunun teftişte anlaşılması üzerine görevden alınmıştı.

AKP iktidara gelir gelmez ise dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan Maksut Serim’i “ÖRTÜLÜ ÖDENEK” hesabının yönetimine getirmiş ve Serim Başbakanlık Müşaviri olarak atanmıştı.

OĞUL SERİM’İN “JET” YÜKSELİŞİ

1 Temmuz 2020 kararnamesi ile Küresel ve İnsani Konular Genel Müdürlüğü’ne atanan Yasin Ekrem Serim ise kamuoyunun gündemine ilk kez 2010 yılında Avrupa Birliği Genel Sekreterliği’ne dönemin AB’den sorumlu Devlet Bakanı Egemen Bağış tarafından “Açıktan” müşavir olarak ataması ile gündeme gelmişti.

1986 doğumlu “Oğul” Serim bu önemli  göreve”açıktan” atandığında sadece 24 yaşındaydı…Gerçekleşen bu atama o dönem MHP Milletvekili Şenol Bal tarafındanyazılı soru önergesi ile dönemin AB’den sorumlu devlet bakanı Egemen Bağış’ın cevaplaması için yazılı soru önergesi olarak sorularak Serim’in bu görev için yeterli yetkinliğe sahip olup olmadığı sorgulanmıştı.

Ayrıca Yasin Ekrem Serim’in 2014 yılında gerçekleşen düğününde nikah şahitliğini de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve dönemin KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu yapmıştı.

ERDOĞAN’I TELEKOM ARENA’DA PROTESO EDEN GALATASARAY TARAFTARINA HAKARET ETMİŞTİ

Dışişleri Bakanlığı’nda Küresel ve İnsani Konular Genel Müdürlüğü görevine atanan Yasin Ekrem Serim aynı zamanda Türk Telekom Arena stadının açılışına gelen dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’a ıslıklı tepkigösteren Galatasaray taraftarı için sosyal medya “Gerizekalı kuş beyinliler” ifadeesini kullanarak “Nankörler”ifadesini kullanmıştı.

Serim gelen tepkiler sonrası öncebu tweetleri silmiş sonra Twitter hesabını kapatmıştı.

 

Okumaya Devam Et

ÖZEL HABER

MANSUR YAVAŞ “O” CAMİYİ NİYE YAPIYOR?

Yayınlanma Tarihi:

on

HABER ALTERNATİF/ÖZEL HABER

Celal Eren Çelik

Basında “Mansur Yavaş Diyanet Vakfı ile cami yapıyor” şeklinde çıkan haberin detayları belli olurken yaşanan sürecin perde arkasında “kritik” bir ayrıntı olduğu ortaya çıktı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından koordineli olarak Ankara Güvenpark’ta gerçekleşecek metro çalışması gereği bu bölgede bulunan dolmuşların kalkış noktasının taşınması için bir “Dolmuş depolama alanı” ihtiyacı doğdu.

Ortaya çıkan bu sorun üzerine Ankara Büyükşehir Belediyesi,tapusu Türkiye Diyanet Vakfı’na ait olan arazinin metro inşaatı bitimine kadar “Dolmuş depolama alanı” olarak kullanılması için Türkiye Diyanet Vakfı’na resmi yazı ile başvurdu. Ancak Türkiye Diyanet Vakfı resmi yazı ile Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin bu isteğini reddetti.

TÜRKİYE DİYANET VAKFI ARAZİYİ GEÇİCİ OLARAK KULLANDIRMAYI REDDETTİ

Türkiye Diyanet Vakfı’nın Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 2020 Mart ayında cami alanı olarak askıya çıkarttığı ve kişi,kurum yahut meslek odalarından itiraz gelmediği için cami alanı olarak tescillenen ve kesinleşen arazisi ile ilgili bu kez Ankara Büyükşehir Belediyesi yeni bir teklif ile Türkiye Diyanet Vakfı’nın kapısını çaldı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi cami zemin altını dolmuş depolama alanı olarak kullanma hakkını almak karşılığında yapılacak camiyi yapmayı teklif etti. Bu teklifi kabul eden Türkiye Diyanet Vakfı ile de protokol imzalandı.

CAMİNİN PARASI NEREDEN KARŞILANACAK?

Konunun medyaya yansıması sonrasında Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Ankara için harcaması gerektiği kaynakları, Türkiye Diyanet Vakfı’nın camisi için harcadığı yönünde sert eleştiriler gelmişti. Ancak yapılacak Cami için Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin kasasından ekstra hiç bir para çıkmayacağı da Haber Alternatif’in edindiği bilgiler arasında.

Ankara Büyükşehir Belediyesi söz konusu camiyi iş dünyası, çeşitli STK’lar ve hayırseverler arasında düzenlenecek bir kampanya ile finanse ederek tamamlayacak ve Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin kendi kaynaklarından bu cami yapımına ekstra bir kaynak aktarılmayacak.

Okumaya Devam Et

ÖZEL HABER

CHP’DE BANKAMATİKÇİ PM ÜYESİ SKANDALI

Yayınlanma Tarihi:

on

Haber Alternatif/ÖZEL KULİS HABER

Celal Eren ÇELİK

Özellikle AKP’li belediyelerde yaşanan partinin üst düzey yöneticilerinin partili belediyelerde “Bankamatik” işçisi olarak çalıştırılarak kazanç sağlaması yöntemi bu kez CHP’de uygulandı.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin en genç Parti Meclisi Üyesi Gülçin Erdem Timur’un partili bir belediyede bankamatik personeli olarak “çalışıyor” gösterildiği ve hiç işe gitmeden maaş aldığı iddiası CHP kulislerine bomba gibi düştü.

Haber Alternatif’in güvenilir kaynaklardan aldığı ve teyit ettiği bilgilere göre CHP PM üyesi Gülçin Erdem Timur Hatay’da Kırıkhan  ilçesinde ikamet etmesine rağmen Defne Belediyesi’nde personel olarak gösterilerek her ay işe gitmeden düzenli maaş aldığı ifade ediliyor.

CHP PM Üyesi Gülçin Erdem Timur’un Defne Belediyesi’nde işe girmesinin ise bizzat CHP’li Defne Belediyesinin Belediye Başkanı İbrahim Güzel’in talimatı ile gerçekleştiği belirtiliyor.

CHP’li Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel’in ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile ilişkilerinin son derece iyi olduğu biliniyor.Bu nedenle Haber Alternatif’in görüştüğü kaynaklar Kılıçdaroğlu’nun bu işe alımda “Ricacı” olmuş olabileceğini belirtiyorlar.

Zira PM Üyesi Gülçin Erdem Timur Kılıçdaroğlu’nun en önem verdiği PM üyelerinden birisi olarak bilinmekte.

Öte yandan bu haberin bazı yerel gazeteciler tarafından bilindiği ancak haberin yapılmaması için CHP’nin bazı Hatay Milletvekillerinin devreye girerek baskı uyguladığı da Haber Alternatif’in edindiği bilgiler arasında…

Okumaya Devam Et

Popüler

%d blogcu bunu beğendi: