Sosyal Medya Hesaplarımız

ÖZEL HABER

MÜBARİZ MANSİMOV’UN “SÖZCÜSÜ” ADNAN HOCA HAYRANI ÇIKTI!

Yayınlanma Tarihi:

on

HABER ALTERNATİF/ÖZEL HABER

Celal Eren ÇELİK

FETÖ üyeliğinden tutuklanan iş adamı Mübariz Mansimov’un “adeta” sözcüsü gibi çalışan ve Mansimov’un tahliyesi için lobi çalışmaları yürüten Dr.Seyfullah Türkoğlu’nun Adnan Oktar ile olan bağlantısı ortaya çıktı.

Uzun yıllar çeşitli kanallarda “TÜRKSOY İLE İPEKYOLU” isimli belgeselin yapımcılığını gerçekleştiren Dr.Seyfullah Türksoy Mübariz Mansimov’un FETÖ üyeliği suçlaması ile tutuklanmasının ardından Mansimov’un suçsuzluğu ve tahliyesi ile ilgili yaptığı çalışmalar ile dikkat çekmeye başlamıştı.

“SÖZCÜLÜK” YAPIYOR

Başta kendi Youtube kanalı TÜRKSOY TV olmak üzere, Facebook ve Instagram canlı yayınları ile çeşitli hukukçu ve akademisyenler ile yaptığı programlarda Mansimov’un suçsuzluğunu ve acilen serbest bırakılması gerektiğini işleyen programlar yapan Türksoy’un sahibi olduğu İPEKYOLU DERGİSİ üzerinden terör örgütü kurmak ve yönetmek suçu ile hapiste olan Adnan Oktar ile de bağlantılarını olduğu ortaya çıktı.

Türksoy’un İPEKYOLU DERGİSİ’nde yazdığı başyazılarda Adnan Oktar’a övgüler düzdüğü,Oktar;’ı kapak konuğu yapmak istediği,Adnan Oktar’ın da bu dergiyi kendi kanalı A9’da tanıtarak Türksoy’a “Tam bir Osmanlı çocuğu” diyerek övgüler yağdırdığı ve “Bizim çocuklar da burada yazıyor değil mi?” diye yanındaki “Kedicikler” ile sohbet ettiği görüntüler ortaya çıktı.

Daha sonra Türksoy ile Oktar arasındaki ilişkiler gelişirken Seyfullah Türksoy A9’da Adnan Oktar ile birlikte yine Oktar’ı bolca övdüğü programlara çıktı.

 

“STRATEJİ MERKEZİNİN İSMİ VAR,CİSMİ YOK”

Dr. Seyfullah Türksoy’un kullandığı unvanlardan bir tanesi de İPEKYOLU STRATEJİK ARAŞTIRMALAR MERKEZİ Başkanı…

Ancak böyle bir strateji merkezinin ne resmi web sitesi,ne böyle bir merkez tarafından yayınlanmış bir rapor,ne adresi,ne merkezde çalışan akademisyenler mevcut.Yani Türksoy’un “Başkanı” olduğunu söylediği bu merkez çeşitli devlet görevlileri ile görüşmeler yapmak için kağıt üzerinde adı konmuş, Facebook’ta 1-2 paylaşım yapmışp bir “Paravan”

Bu hayali merkezin başkanı sıfatı ile Dr.Seyfullah Türksoy’un başta eski Kültür Bakanı Yalçın Topçu olmak üzere pek çok üst düzey yetkili ile görüştüğü biliniyor,Türksoy da bu görüşmelerden çeşitli fotoğrafları sosyal medya hesaplarından paylaşıyor…

BİR UCU FETÖ’YE ÇIKAN ÖDÜL

Dr.Seyfullah Türksoy’un enteresan ilişkileri bununla da bitmiyor…

Türksoy 2011 yılında AKP’li Küçükçekmece eski Belediye Başkanı Aziz Yeniay tarafından “Çağdaş Evliya Çelebi” ödülü veriliyor.

Aziz Yeniay ise basında FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’i Pensilvanya’da ziyaret ettiği fotoğrafları çıkan AKP eski İstanbul Milletvekili Ekrem Erdem’in başkanı olduğu Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği’nin kurucularından birisi…

Seyfullah Türksoy’un “Çağdaş Evliya Çelebi Ödülünü” aldığı gece Aziz Yeniay aynı zamanda bu ödülü bir de FETÖ’nün kapatılan yayın organı Samanyolu TV’de uzun yıllar AYNA programını sunan Saim Orhan’a veriyor…

Saim Orhan 15 Temmuz Darbe girişimi ardından adeta buhar olmuş ve ortadan kaybolmuştu…

SAHTE BELGE DÜZENLENDİ,HABERİ OLMAYAN STK’LARIN AĞZINDAN METİN YAZILDI…

Mübariz Mansimov’un serbest bırakılması için altında 50 STK’nın imzasının bulunduğu ve üzerinde Azerbaycan Devlet mührü gibi özel mühürlerin bulunduğu bir metnin başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a olmak  üzere devletin çeşitli kritik birimlerine gönderildiği ancak bu evraktaki imza ve mühürlerin sahte olduğu ortaya çıkmıştı.

Bu metinde imzası olan pek çok STK’nın da konudan haberlerinin olmadığı ve kendilerinden habersiz ve izinleri dışında isimlerinin kullanıldığı Bursa’da faaliyet gösteren Yusuf Yüzler Derneği Başkanı Veysel Aşkın’ın açıklamaları ile ortaya çıktı.

Av.Veysel Aşkın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile böyle bir metinden haberinin olmadığını,kendisinin ve derneğinin böyle bir destek metnine imza atmadıklarını açıkladı.

Sahte evrak ile çeşitli STK’ların adını izinsiz ve habersiz kullanarak gerçekleştirilen bu organizasyonun arkasındaki ismin de yine Dr.Seyfullah Türksoy olduğu ifade ediliyor…

Öte yandan pek çok STK’nın konuyu yargıya taşımaya hazırlandığı da belirtiliyor.

İşte Türksoy’un Mansimov paylaşımlarından bir kaç örnek:

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

ÖZEL HABER

SGK’DA SKANDAL:”ÖLÜLERİN ÜZERİNDEN İLAÇ ALINMIŞ,TEDAVİ OLUNMUŞ”

Yayınlanma Tarihi:

on

HABER ALTERNATİF-ÖZEL HABER

Celal Eren ÇELİK

Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan çok sayıda ölen vatandaş için ilaç alımı ve sağlık kuruluşlarında gerçekleşen tedavi ücretleri için yüzbinlerce TL ödeme yapıldığı ortaya çıktı…

Sayıştay raporlarında belgelenen skandala göre vefat eden pek çok vatandaş adına ölümünün ardından sağlık tesislerinde işlem yapılmaya devam etti.Keza pek çok vefat etmiş vatandaş adına ilaç alındı ve tüm bu tedavi giderleri ve ilaç alımları SGK’ya fatura edildi.

Skandal Sayıştay Raporuna “2018 yılı içinde 411 sigortalıya, ölüm tarihinden sonra sağlık
tesislerince 956 bin 166 TL,71 kuruş tutarında işlem yapılarak Kuruma faturalandırma yapılmıştır.” ifadeleri ile yansıdı.

Sayıştay Raporu MEDULA sisteminin de doğru biçimde çalışmadığını gözler önüne serdi.

Raporda “Söz konusu tespitler, MEDULA (Hastane ve Eczane) ile Kimlik Paylaşım Sisteminin
entegre bir şekilde çalışmadığını ya da kontrollerin sadece provizyon aşamasında yapılıp,
faturalandırma süreçlerinde yapılmadığını göstermekte olup, bu alandaki kontrollerin etkin bir
şekilde çalışmasının sağlanması gerekmektedir. ” 

Sayıştay Raporunda,Sosyal Güvenlik Kurumu’nun yaşanan bu olayı kabul ettiğini ancak olayın kendilerinden değil Nüfus ve Vatandaşlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün verileri geç göndermesinden kaynaklandığını cevap olarak sunduğu görüldü.

Okumaya Devam Et

ÖZEL HABER

GELECEK PARTİSİ’NDEN İTTİFAK AÇIKLAMASI:”HEDEFİMİZ TEK BAŞINA SEÇİME GİRMEK”

Yayınlanma Tarihi:

on

HABER ALTERNATİF-ÖZEL

Kısa süre önce Ankara İl Başkanlığı’nda yaşanan istifa ile gündeme gelen Gelecek Partisi,1 Kasım’da gerçekleştirilecek 1. Kongresi öncesinde önemli isimlerin katılımları için geri sayıma başladı…

AKP’den istifa ederek Ahmet Davutoğlu’nun kurduğu Gelecek Partisi kurucusu ve Genel Başkan Yardımcısı olan Selçuk Özdağ,1 Kasım tarihinde gerçekleşecek kongre ile ilgili hazırlıkları tüm hızı ile sürdürdüklerini belirtirken partiye kongrede çok önemli isimlerin katılacağını belirtti.

“ÇOK ÖNEMLİ İSİMLER İLE GÖRÜŞLMELERİ TAMAMLADIK,KONGREMİZDE PARTİMİZE KATILACAKLAR”

Haber Alternatif Genel Yayın Yönetmeni Celal Eren Çelik’e konuşan Selçuk Özdağ “Siyaset,akademi ve iş dünytasından çok önemli isimler ile görüşmelerimizi tamamladık.Bu önemli isimler 1 Kasım’da gerçekleşecek ilk kongremizde partimize katılım sağlayacaklar” ifadelerini kullandı.

Özdağ partiye katılım sağlayacak siyaset dünyasından isimler arasında Meclis’teki milletvekillerinin olup olmayacağı şeklindeki soruya ise “Bunu şimdilik söylemek istemiyoruz. Ama isimler çok önemli” şeklinde cevap verdi.

“ERZİNCAN İLİNİ ATAYAMAMIZ İÇİN BASKI GÖRDÜK”

Büyük kongre öncesinde illerdeki teşkilatlanma çalışmalarına da devam ettiklerini belirten Selçuk Özdağ “Bu süreçte özellikle Erzincan ilinde sıkıntı yaşadık. Zira burada kimi atamak istesek o kişi bir baskı ile karşı karşıya kaldık” ifadelerini kullandı. Haber Alternatif Genel Yayın Yönetmeni Celal Eren Çelik’in “Baskı Binali Yıldırım kaynaklı mıydı?” sorusu üzerine Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ “Bunu söylemeyelim şık olmaz” cevabını verdi.

“İTTİFAKI DÜŞÜNMÜYORUZ”

Haber Alternatif Genel Yayın Yönetmeni Celal Eren Çelik’in CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Gelecek Partisi ve DEVA PARTİSİ ile sözlerini hatırlatarak “Böyle geniş bir ittifakta yer almayı düşünüyor musunuz?” sorusuna ise Özdağ “Biz şu an ittifakı düşünmüyoruz, hedefimiz seçimlere ittifak ile değil tek başına girmek. Biz günü,  bu günü konuşmanın gerektiğine inanıyoruz” cevabını verdi.

Okumaya Devam Et

ÖZEL HABER

BABACAN’IN DEVA PARTİSİ’NDE İSTİFALAR BAŞLADI

Yayınlanma Tarihi:

on

HABER ALTERNATİF-ÖZEL

Celal Eren ÇELİK

AKP iktidarlarında Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanlığı,Dışişleri Bakanlığı ve AB ile Müzakerelerden Sorumlu Devlet Bakanlığı gibi önemli görevlerde bulunduktan sonra geçtiğimiz aylarda AKP’den ayrılan Ali Babacan DEVA PARTİSİ’ni kurarak siyasette yoluna kendi partisi ile devam etme kararı almıştı.

Ancak kuruluşunun üzerinden henüz bir kaç ay geçmiş olmasına rağmen Ali Babacan’ın DEVA PARTİSİ’nde istifalar başladı…

AĞRI İL TEŞKİLATI İSYANDA…

Ali Babacan partinin kuruluş sürecinde illerdeki teşkilatlanmasını ön hazırlığını gerçekleşen ZOOM toplantıları ile yapmış,bu toplantılarda illerde “Kurucu İl Başkanlığı” görevi için talip olan isimler Ankara’ya davet edilerek Babacan ve Nihat Ergün’ün de katıldığı toplantılar sonunda değerlendirilerek kurucu il başkanları belirlenmişti.

İşte bu süreçte Ağrı için de yaklaşık 100 kişi “Kurucu İl Başkanı” olmak için başvuruda bulundu.Bu rakam 6 kişiye indirilerek Ağrı il teşkilatının kurucu il başkanının belirlenmesi için 6 kişi Ankara’ya davet edildi.

Ali Babacan ve Nihat Ergün ile görüşen bu 6 kişi içerisinden 1990 doğumlu avukat Gül Didem Pekuz “Kurucu Ağrı İl Başkanlığı” için geldiği görüşme sonrasında DEVA PARTİSİ “Kurucular Kuruluna” dahil edildi.

Sonrasındaki süreçte partinin “Kurucular Kurulu” listesinde olan Gül Didem Pekuz”un DEVA PARTİSİ kurucusu olmasıyla,Pekuz’un iseği üzerine DEVA PARTİSİ Ağrı İl Başkanlığı görevine Murat Dağtekin atandı. Ağrı’dan ilk etapta gelen diğer 5 kişi de DEVA PARTİSİ Ağrı İl Teşkilatı’nda farklı pozisyonlarda il yöneticiliğine getirildi…

Ancak bundan sonra yaşanan süreçte kurucu il başkanı olarak atanan Murat Dağtekin’in kendisinin Ağrı İl Başkanı olarak atanmasını sağlayan Av.Gül Didem Pekuz’un siyaset ile alakası olamayan yakın çevresini DEVA PARTİSİ Ağrı teşkilatına çeşitli pozisyonlarda yerleştirmesi parti teşkilatı tarafından tepki ile karşılandı.

Parti kurulurken “Liyakatin” esas olacağının belirtilerek bu felsefe ile yola çıkıldığını ancak Av.Gül Didem Pekuz’un yakın çevresini kendi isteği ile Ağrı İl Başkanı olarak atanmasını sağladığı Murat Dağtekin vasıtası ile liyakat esaslarını göz ardı ederek parti kadrolarına yerleştirmesinin bu ilkeye aykırı olduğunu belirten il yöneticileri durumdan duydukları rahatsızlığı Genel Merkez’e de iletti ancak değişen bir şey olmadı.

VE İSTİFALAR GELDİ…

Yaşanan sürecin sonda DEVA PARTİSİ Ağrı İl Teşkilatı’nda “Kurucu” olarak il yönetiminde bulunan 6 isimden Serhan Erhan,Ahmet Kaya ve Ümmet Oğur partiden istifa ettiler…

DEVA PARTİSİ Ağrı il teşkilatından bu Pazar günü yapılacak toplantı sonrasında toplu olarak üye istifası da yaşanmasının beklendiği gelen bilgiler arasında…

DAVUTOĞLU’NUN PARTİSİNDE DE İSTİFA DALGASI YAŞANMIŞTI…

Geçtiğimiz günlerde AKP’den ayrılarak GELECEK PARTİSİ’ni kuran eski Başbakan ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun partisinin Ankara İl Teşkilatı ve Ankara ilçe teşkilatları da toplu olarak istifa ettiklerini açıklamışlardı.

 

 

Okumaya Devam EtPopüler

%d blogcu bunu beğendi: