Sosyal Medya Hesaplarımız

GÜNDEM

TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NDAN SURİYELİLER İÇİN 900 MİLYON TL’LİK “İYİLİK”

Yayınlanma Tarihi:

on

Türkiye Diyanet Vakfı’nın  Suriyeli sığınmacılar için İdlib’te başlattığı 150 bin konutluk ve 900 milyon TL maliyetli  “İYİLİK KONUTLARI” adı altındaki konut edindirme projesinin maliyetinin yaklaşık 3’te1’inin vatandaşların bağışı ile garanti edilmesi için bağış kampanyası başlatılması tepkilere neden oldu…Tanesi 6000 bin TL olacak konutlar için IBAN Numarası duyurusu yapıldı.

Türkiye Diyanet Vakfı geçtiğimiz aylarda Suriye’den gelen sığınmacıların İdlib’de konut sahibi olmaları için 150 bin konutun yapımını içeren bir proje başlattı…

Başlatılan kampanya ile ilgili çarpıcı bir sosyal medya paylaşımı ise özellikle Suriyeli sığınmacıların en yoğun olduğu illerden Mersin’deki en etkin Suriyeli sivil toplum kuruluşlarından bir tanesi olan Suriye İlim ve Eğitim Yayma Derneği’nden geldi.

Suriye İlim ve Eğitim Yayma Derneği’nin Facebook hesabında yapılan paylaşımda yaklaşık 150 bin konutun inşa edileceği ve “50 bin konutun maliyetini garanti etmek için” özel olarak çalışmaya başladığını ve “Kampanya için Türk vatandaşlarına çağrıda bulunduğunu” vurguladı.

Dernek bu kampanyanın başlamasından bir kaç gün önce ise Mersin ve Mezitli Müftüleri ile Suriyelilerin kurmuş olduğu sivil toplum örgütlerinin temsilcilerinin bir araya geldiğine dikkat çekti.

900 MİLYON TL’LİK İYİLİK…

Suriye İlim ve Eğitim Yayma Derneği’nin dikkat çektiği o “çağrı” ise Türkiye Diyanet Vakfı’nın Suriyeli Sığınmacılar için İdlib’te yapılacak konutların maliyetlerinin karşılanması adına vatandaştan istediği bağışlar…

TÜRKİYE DİYANET VAKFI İYİLİK KONUTLARI olarak isimlendirilen bu projede 150 bin konut yapımı planlanırken vatandaştan da çeşitli yollar ile  destek isteniyor. Suriyeli sığınmacıların çok yoğun olduğu ve Suriye İlim ve Eğitim Yayma Derneği’nin de etkin şekilde faaliyet gösterdiği Mersin Mezitli’de ise Türkiye Diyanet Vakfı ile Mezitli Müftülüğü ortak bir ilan bastırdılar.

İlanda her bir konut için isteyen vatandaşların 6 bin TL’yi Türkiye Diyanet Vakfı Mezitli Şubesi’nin “Bağış Hesabına” yatırabilecekleri belirtiliyor.

150 bin konutluk projenin Türkiye Diyanet Vakfı‘na maliyeti her bir konutun 6 bin TL’den hesaplanması halinde 900 milyon TL.

Diyanet İşleri Vakfı’nın vakfı olan Türkiye Diyanet Vakfı bu rakamın 50 bin konutluk kısım maliyeti olan 300 milyon TL’sini vatandaş bağışları ile garanti etmek istiyor.

“BİR İYİLİK SICAK BİR YUVA” ismi ile başlatılan kampanyada SURİYE yazarak 5601’e gönderilen SMS’ler ile de 10 TL’lik bağış yapılabileceği bilgisi de aynı ilanlarda yer aldı.

 

İYİ PARTİ kurucularından ve İYİ PARTİ eski Genel İdare Kurulu Üyesi İlay Aksoy da Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile konuya dikkat çekerek tepki gösterdi…

 

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

GÜNDEM

3 İLDE “YEMEK İHALESİ” OPERASYONU DÜZENLENDİ

Yayınlanma Tarihi:

on

Kocaeli, Bursa ve İstanbul’da son iki yılda gerçekleştirilen çeşitli yemek ihalelerine fesat karıştırdığı iddiası ile 34 kişi gözaltına alındı.

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, Kocaeli, Bursa ve İstanbul’da 2018-2020 yılları arasında gerçekleştirilen ihalelere bir takım usulsüzlüklerin olduğu tespit edildi.

Yürütülen soruşturma kapsamında olayla bağlantılı olduğu belirlenen 59 kişiden 38’i hakkında gözaltı kararı, 21’inin de ifadelerinin alınmasına karar verildi.

Hakkında gözaltı kararı verilen 38 kişinin yakalanması için Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü tarafından bugün eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Gerçekleştirilen operasyonda 34 şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Diğer şahısların yakalanması için çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

Okumaya Devam Et

DIŞ BASIN

TANRI TRUMP’UN 2. KEZ SEÇİLECEĞİNİ HABER VERMİŞ!

Yayınlanma Tarihi:

on

ABD’de başkanlık seçimlerine günler kala Evanjelik kilisesinde Donald Trump şovu yaşandı. Ayin sırasında rahip “Tanrı bana ‘Başkanınızın 2. kez kazanmasını sağlayacağım’ dedi” ifadelerini kullanırken Trump da kameraların önünde kiliseye bağışta bulundu.

ABD Başkanı Trump, 2 haftadan az zaman kalan 3 Kasım seçimleri öncesi bir evanjelik kilisede “kutsandı”. Yüzlerce kişinin katıldığı ayinde maske takmayan Trump’a seslenen kilise liderleri, “Tanrı bana ‘Başkanınızın ikinci kez kazanmasını sağlayacağım dedi” ifadelerini kullandı.

Trump‘ın ayin sırasında eliyle 20 dolarlardan oluşan para destesini sayıp bağış kovasına attığı anlar da kameralara yansıdı. Trump‘ın ayin sırasında yaklaşık 160 dolar bağışta bulunduğu ifade edildi.

Okumaya Devam Et

GÜNDEM

SAĞLIK BAKANI KOCA’DAN MENZİL TARİKATI AÇIKLAMASI

Yayınlanma Tarihi:

on

Özellikle Sağlık Bakanlığı içerisindeki yapılanması tartışmalara konu olan Menzil Tarikatı’nın bakanlıktaki kadrolaşması ile ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalarda bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca CNN Türk kanalında katıldığı programda Cüneyt Özdemir‘in Menzil Tarikatı‘nın Sağlık Bakanlığı yapılanması hakkındaki sorusunu yanıtladı.

Özdemir’in “Bir başhekim yardımcısının görevden alınması çok konuşuldu, bu vesileyle de Sağlık Bakanlığı’nda Menzil Tarikatı’nın örgütlendiği tartışılıyor. Siz bu konu ile ilgili ne düşünüyorsunuz?” şeklindeki sorusuna Bakan Koca ““Vatandaşlarımız şundan emin olsun beynini, zihnini kiraya vermiş hiçbir kimse ve bir şekilde bir yerde odaklanma noktasındaki her düşünceye karşı olacağımızı ve bununla mücadele edeceğimizden emin olsun.” şeklinde yanıt verdi.

Okumaya Devam EtPopüler

%d blogcu bunu beğendi: