YANDAŞ ŞİRKETE 3 YILDA 25 AYRI İHALEDEN 300 MİLYON TL İHALE! - Haber Alternatif
Sosyal Medya Hesaplarımız

ÖZEL HABER

YANDAŞ ŞİRKETE 3 YILDA 25 AYRI İHALEDEN 300 MİLYON TL İHALE!

Yayınlanma Tarihi:

on

Haber Alternatif-ÖZEL

Celal Eren ÇELİK

Geçtiğimiz günlerde AKP’li Çekmeköy Belediyesi’nde 24 milyon TL pahalı teklif vermesine rağmen ihaleyi kazanan AKMERCANLAR TURİZM’in son 3 yılda AKP’li belediyelerden ve yandaş kurumlardan 25 ayrı ihalede 300 milyon TL’nin üzerinde iş aldığı ortaya çıktı.

AKP’Lİ BELEDİYELERİN ARAÇLARINI AKMERCANLAR KİRALIYOR,İHALELERDE “ENTERESAN” İŞLER OLUYOR…

AKP’li Fatih,Sultangazi,Şile,Çekmeköy,Bağcılar Belediyesi’nin,Battalgazi Belediyesi,Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi SASKİ’nin çok sayıda araç kiralama ihalesi AKMERCANLAR TURİZM şirketine verildi.

Cumhurbaşkanlığı’nın araç kiralama ihalesi ile tanınan ve 17/25 Aralık sürecinde Marmaray Metro Hattı üzerindeki oteline rüşvetle imar izni aldığı iddiası ile gündeme gelen AKMERCANLAR TURİZM’in özellikle son 3 yılda AKP’li belediyelerden aldığı ihaleler dikkat çekiyor.

Şirketin kazandığı ihalelerde en dikkat çekici durum ise ihaleye katılmak için dosya alan diğer firmaların ihalelerden çekilmesi ve pek çok ihaleyi bu şekilde AKMERCANLAR TURİZM’in tek başına girdiği ijaleler sonrası kazanması…

İŞTE O “ENTERESAN” İHALELER…

Şirket Şile Belediyesi’nin araç kiralama ihalesini 36 aylığına 18 milyon 583 bin 500 TL’ye alıyor.

Bağcılar Belediyesi 2020 Yılı Gençlik ve İzcilik Kampları için otobüs kiralanması ihalesini de AKMERCANLAR TURİZM 194 bin 590 TL’ye kazanıyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi araç kiralama ihalesini ise 2 milyon 100 bin 210 TL’ye yine AKMERCANLAR TURİZM kazanıyor.

Kişisel Verileri Koruma araç kiralama ihalesi de AKMERCANLAR TURİZM’in kazandığı ihalelerden birisi…Bu ihalenin bedeli ise 774 bin 600 TL.

Bağcılar Belediyesi’nin 10.09.2019 tarihinde yaptığı ihale gerçekten “Enteresan” Zira bu ihaleye katılmak için 13 şirket ihale şartnamesi alıyor ama ihaleye bir tek AKMERCANLAR TURİZM giriyor ve tabii ki ihaleyi kazanıyor.Bu “Enteresan” ihalenin bedeli ise 38 milyon 102 bin 040 TL

AKP’li Fatih Belediyesi de AKMERCANLAR TURİZM’in ihale aldığı bir başka belediye…

Fatih 2. Bölge Kent Temizliği işinde kullanılmak üzere araç çalıştırılması için açılan ihale 13 milyon 149 bin 650 TL bedelle yine AKMERCANLAR TURİZM’e gidiyor…İhale için 9 firma şartname alırken bu firmalardan 8’i ihaleye girmiyor ve AKMERCANLAR ihaleyi tek başına girerek kazanıyor.

Fatih Belediyesi’nin 30.07.2019 tarihinde gerçekleştirdiği araç kiralama ihalesini de 27 milyon 785 bin 820 TL bedelle AKMERCANLAR TURİZM kazanıyor.Bu arada ihale öncesinde ihaleye girmek için şartname alan 9 şirketten 8’i  yine ihaleden çekiliyor ve AKMERCANLAR ihaleye yine tek başına girip kazanıyor.

Sultangazi Belediyesi 03.12.2019 tarihinde araç kiralama işi için ihale açıyor.İhaleye katılmak için 7 firma şartname alıyor…İhaleye sadece 2 firma katılıyor ama sadece AKMERCANLAR TURİZM’in teklifi geçerli sayılıyor.AKMERCANLAR TURİZM bu ihaleyi ise 40 milyon 503 bin 420 TL bedelle kazanıyor.

Çekmeköy Belediyesi 29.08.2019 tarihinde araç kiralama ihalesi yapıyor.Tam 22 firma ihaleye katılmak için şartname alıyor.Bu firmalardan 20 tanesi ihaleye girmiyor.İhaleye giren 2 firmadan ise sadece AKMERCANLAR TURİZM’in teklifi geçerli sayılıyor ve ihale 68 milyon 167 bin 870 TL bedelle AKMERCANLAR TURİZM’de kalıyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Samsun Su ve Kanalizasyon İdaresi 3 aylık araç kiralama ihalesini 23.09.2019 tarihinde açıyor.İhaleye girmek için şartname alan firma sayısı 7.Ama ihaleye sadece 2 firma katılıyor ve diğer ihalelerde olduğu gibi sadece AKMERCANLAR TURİZM’in ihalesi geçerli sayılıyor.İhaleyi 988 bin 260 TL bedelle AKMERCANLAR TURİZM kazanıyor.(3 aylık hizmet için aylık yaklaşık 330 bin TL araç kiralama bedeli olması da diğer bir enteresan durum)

Sultangazi Belediyesi 10.01.2018 tarihinde belediyenin ana binası ve diğer hizmet binaları için temizlik ihalesi açıyor.AKMERCANLAR TURİZM ihaleye tek başına giriyor 661 bin 344 TL’ye ihaleyi alıyor.İhale “Doğal afetler,salgın hastalıklar,can veya mal kaybı gibi beklenmeyen ya da idare tarafından önceden öngörülemeyen olayların ortaya çıkması üzerine ihalenin ivedi olarak yapılmasının zorunlu olması” maddesi yani belediyelerin istedikleri firmalara iş verebilmek için kullandıkları tartışmalı 21-b maddesi ile yapılıyor. O tarihlerde Sultangazi ilçesinde ortaya çıkan doğal afet,can veya mal kaybına neden olan gelişmeler neler hala muamma…

AKMERCANLAR TURİZM’in araç kiralama ihalesi aldığı bir başka AKP’li belediye ise Beyoğlu Belediyesi…

26.03.2018 tarihinde Beyoğlu Belediyesi araç kiralama ihalesi açıyor.10 firma ihaleye teklif vermek için evrak alıyor ama 9′ ihaleden çekiliyor.İhaleye tek başına giren AKMERCANLAR TURİZM 22 milyon 325 bin 400 TL bedelle ihaleyi kazanıyor.

Malatya’nın AKP’li Battalgazi Belediyesi 27.03.2018 tarihinde araç kiralama ihalesi açıyor.İhaleye tek başına giren AKMERCANLAR TURİZM ihaleyi 765 bin 500 TL bedelle alıyor.

Çekmeköy Belediyesi 11.06.2018 tarihinde araç kiralama ihalesi açıyor.İhaleye girmek için 24 firma dosya alıyor.23 firma ihaleden çekiliyor ve AKMERCANLAR ihalede tek teklif sahibi olarak 13 milyon 869 bin TL bedelle ihaleyi alıyor.

Bağcılar Belediyesi 16.04.2018 tarihinde araç kiralama ihalesi açıyor… İhaleye tek başına katılan AKMERCANLAR TURİZM 1 milyon 728 bin 500 TL bedel ile ihaleyi alıyor.

Fatih Belediyesi 10.07.2018 tarihinde araç kiralama ihalesi  açıyor.İhaleye katılmak için 10 firma dosya alıyor.9 firma ihaleden çekiliyor,AKMERCANLAR TURİZM tek başına girdiği ihaleyi 15 milyon 105 bin 888 TL sözleşme bedeli ile alıyor.

Fatih Belediyesi 31.01.2018 tarihinde araç kiralama ihalesi açıyor… 4 firma ihaleye girmek için dosya alırken 3 firma ihaleden çekiliyor ve AKMERCANLAR yine tek başına girdiği ihaleyi 380 bin 550 TL bedelle kazanıyor…

DEVLET KURUMLARI VE ÜNİVERSİTELER DE AKMERCANLAR’A ÇALIŞIYOR…

AKP ile geliştirdiği iyi ilişkiler sayesinde AKMERCANLAR TURİZM Sakarya Üniversitesi,Marmara Üniversitesi,Kişisel Verileri Koruma Kurumu,Sağlık Bilimleri Üniversitesi,Bağcılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı gibi kurumların da ihalelerini alıyor…

AKMERCANLAR’IN AKP’Lİ BELEDİYELER DIŞINDA İŞ ALDIĞI TEK BELEDİYE İBB!

AKMERCANLAR TURİZM konusunda bir enteresan husu da şirketin AKP’li belediyeler,Cumhurbaşkanlığı,AKP kontrolündeki kamu kurumları dışında ihale aldığı tek kurumun yerel seçim yönetimi ile AKP2den CHP’ye geçen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı olması.

İBB’ye bağlı İSKİ’nin 12.03.2020 tarihinde açmış olduğu araç kiralama işini de alan AKMERCANLAR TURİZM şirketi. 19 firmanın dosya aldığı ihaleye 9 firma giriyor.9 firmadan 7’sinin teklifi geçersiz sayılıyor.Geçerli 2 teklif arasından AKMERCANLAR TURİZM,İSKİ araç kiralama işini 29 milyon 453 bin 127 TL sözleşme bedeli ile kazanıyor.

İşte AKMERCANLAR TURİZM’in kurduğu “İhale saltanatının” belgeleri:

 

 

 

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

ÖZEL HABER

TÜGVA PELİKANCI SELMAN ÖĞÜT’E MAAŞ BAĞLAMIŞ

Yayınlanma Tarihi:

on

PELİKAN ekibinin 1 numarası olan Selman Öğüt’ün kardeşi, yandaş yazar ve PELİKAN’cı Hilal Kaplanın kayınbiraderi olan Selman Öğüt’ün TÜGVA tarafından maaşa bağlandığı ortaya çıktı.

Bir dönem AKP’nin yandaş düşünce kuruluşu SETA’da da koordinatör olarak görev yapan ve akademik unvanları için intihal iddiaları olan Selman Öğüt’ün TÜGVA tarafından “Koordinatörlük” sıfatı ile 2016-2017 yılları arasında 12 ay boyunca maaş aldığı ortaya çıktı.

TÜGVA tarafından her ay 5 bin TL ödeme yapılan Öğüt2ün bu “Danışmanlık” hizmeti karşılığında TÜGVA için nasıl bir hizmet verdiği ise bilinmiyor. TÜGVA’nın Öğüt’e aylık 5 bin TL’den yılda toplam 60 bin TL’lik “Danışmanlık” ödemesi yaptığı  TÜGVA’nın 2016-2017 BÜTÇE TABLOSU’nda ortaya çıkarken, Öğüt’ten alınan “Hizmet” ise tabloda yer almadı.

Öte yandan TÜGVA’nın pek çok dil için de “Eğitmen” adı altında ödemeler yaptığı tabloda görüldü.

İşte o bütçe tablosu:

________________________________________________________________________________________________

ABONELİK LİNKLERİ:

 

YOUTUBE KANALI-KATIL BUTONU LİNKİ:

https://www.youtube.com/channel/UCPGcaaw3vhHiBv9XL0hVG0w

 

KRİPTEKS E-DERGİ YILLIK ABONELİK LİNKİ:

https://shopier.com/1354512

HABER ALTERNATİF YILLIK ABONELİK/ÖZEL BÜLTEN ABONELİK LİNKİ:
HABER ALTERNATİF AYLIK ABONELİK/ ÖZEL BÜLTEN ABONELİĞİ LİNKİ:
HABER ALTERNATİF 3 AYLIK ABONELİK/ÖZEL BÜLTEN ABONELİĞİ LİNKİ:
HABER ALTERNATİF 6 AYLIK ABONELİK/ÖZEL BÜLTEN ABONELİĞİ LİNKİ:

 

Okumaya Devam Et

ÖZEL HABER

TÜGVA’DAN “HAKİMİ ETKİLEME” RAPORU

Yayınlanma Tarihi:

on

HABER ALTERNATİF-

CELAL EREN ÇELİK

Ortaya saçılan belgeler ile skandalları bir bir gündeme gelen TÜGVA’da bir yeni skandal da vakfın Kahramanmaraş2ta bir yurdu kayyumdan devralmak istemesinden sonra yaşadığı sıkıntı sonrasında hazırladığı raporla ortaya çıktı.

TÜGVA Kahramanmaraş’ta 2016 yılında kayyuma devredilen şehrin en değerli lokasyonlarından birisindeki 5 katlı binayı almak için müşteri oldu. Ancak TÜGVA kayyuma piyasa raici yaklaşık 70-75 bin TL olan bina kirası için 50 bin TL yahut “KDV Dahil” 60 bin TL önerdi.

Kayyum TÜGVA’nın piyasanın altındaki bu teklifini kabul etmeyerek mahkemeden binanın kira değerinin tespiti için bilirkişi raporu istedi.

İşte skandal da bundan sonra ortaya çıktı.

TÜGVA Kahramanmaraş İl Koordinatörlüğü bir rapor hazırlayarak TÜGVA Genel Merkezi’ne “ÇÖZÜM RAPORU” adı ile gönderdiler.

Bu raporda olayın çözümü için bilirkişi istenen mahkemenin hakimine ulaşılarak hakimin “Etkilenmesi” ve kira bedelinin 60 bin TL civarında tutulması, Kahramanmaraş AKP İl Başkanının  aranarak konunun Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın takip ettiğinin söylenerek korkutulmasını sağlamak ve kayyum heyetinde yer alan avukatın aranarak konunun Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından takip edildiğinin söylenerek korkutulması 3 çözüm önerisi olarak sunuldu.

Öte yandan “ÇÖZÜM RAPORUNDA” binanın TÜGVA’ya kiralanması için yaşanan sorunun çözümü için AKP’ye yakın bir dciğer vakıf olan KADEM örnek gösterilerek “KADEM gibi tepeden konuşmanın” daha iyi olacağının belirtilmesi dikkat çekti.

TÜGVA Kahramanmaraş İl Koordinatörlüğü “ÇÖZÜM RAPORUNDA” Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan “Reis” diye bahsettiler.

 

________________________________________________________________________________________________

ABONELİK LİNKLERİ:

 

YOUTUBE KANALI-KATIL BUTONU LİNKİ:

https://www.youtube.com/channel/UCPGcaaw3vhHiBv9XL0hVG0w

 

KRİPTEKS E-DERGİ YILLIK ABONELİK LİNKİ:

https://shopier.com/1354512

HABER ALTERNATİF YILLIK ABONELİK/ÖZEL BÜLTEN ABONELİK LİNKİ:
HABER ALTERNATİF AYLIK ABONELİK/ ÖZEL BÜLTEN ABONELİĞİ LİNKİ:
HABER ALTERNATİF 3 AYLIK ABONELİK/ÖZEL BÜLTEN ABONELİĞİ LİNKİ:
HABER ALTERNATİF 6 AYLIK ABONELİK/ÖZEL BÜLTEN ABONELİĞİ LİNKİ:

 

 

Okumaya Devam Et

GÜNDEM

AKP’Lİ ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN TÜGVA’YA BALLI “İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ”

Yayınlanma Tarihi:

on

HABER ALTERNATİF-ÖZEL

CELAL EREN ÇELİK

Ortaya çıkan “TÜGVA BELGELERİ” ile birlikte pek çok belediyenin TÜGVA’ya ücretsiz yurt tahsisi yaptığı ortaya çıkmıştı. Belediyeler ile TÜGVA arasında yapılan ve taşınır-taşınmaz mülk tahsisi ile kullanım hakkı ile ayni ve nakdi yardımı kapsayan “İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLLERİ” nden birisinin de geçen dönemki Ordu Büyükşehir Belediyesi ile imzalandığı ortaya çıktı.

TÜGVA ile ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI arasında 2016 yılında düzenlenen İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ’nde TÜGVA adına yetkili isim olarak dönemin TÜGVA Genel Başkanı İsmail Emanet’in ismi bulunurken, Ordu Büyükşehir Belediyesi adına ise protokolü imzalamak için dönemin Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz adına Genel Sekreter Mustafa Çöpoğlu yetkilendirilmiş.

Protokolde “VAKFIN YÜKÜMLÜLÜKLERİ” bölümünde “Gençlerin kültürel ve sanatsal manda gelişmelerine katkı sağlamak,sportif faaliyetler amacı ile Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsis edilen ya da kullanım hakkı verilen tüm taşınır ve taşınmazların imkanlarından faydalanacak gençlere ulaşmak, organize etmek ve gençlere yönelik hizmetler yürütmek”, öğrenciler için seminer , konferans panel düzenlemek, milli manevi değerleri artıracak kamplar tertip etmek, gençler için gezi,piknik,spor turnuvakları düzenlemek ve ülke ve şehrin ali menfaatleri doğrultusunda nitelikli insan yetiştirmek için ortaöğretim, lisans, lisans üstü ve dil eğitim çalışmaları gerçekleştirmek gibi maddelere yer verilmiş.

Düzenlenen İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ’nde Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin “YÜKÜMLÜLÜKLERİ” ise şu şekilde sıralanmış:

  • Büyükşehir Belediyesi’nin görev alanına giren konularda, vakıfça talep edilen hususlarda, Başkanlık makamınca uygun görülen faaliyetlerde ayni ve nakdi katkı sağlamak.

Öte yandan protokolde tahsis ya da kullanım hakkı verilen mülklerin kullanım hakkının teslim tarihinden itibaren TÜGVA’ya ait olacağı, protokolün 10 yıl süre ile geçerli olup, bu süre sonunda 2 tarafın anlaşması ile yeniden uzatılabileceği de protokol ile kayıt altına alınmış.

Düzenlenen İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ’nde Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından TÜGVA’ya ayni ve nakdi destek sağlanması hükme bağlanırken, TÜGVA’nın kendisine tahsis edilecek taşınmazlar için gerçekleştirmesi gereken bir ödemeden ise bahsedilmemiş. Yani Ordu Büyükşehir Belediyesi TÜGVA’ya tek kuruş almadan taşınmaz tahsis etme ve kullanım hakkı vermenin yanında bir de ayni ve nakdi yardım sağlama taahhüdü vermiş.

Protokolde anlaşmazlık olması halinde ise her hangi bir hukuk yolu yahut mahkeme yetkili kılınmazken “Belediye ve Vakıf yetkililerinin konuyu konuşarak çözecekleri” protokolde kayıt altına alınmış.

TÜGVA ile Ordu Büyükşehir Belediyesi arasında gerçekleştirilen bu “İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ” nün imzalandığı dönemde Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkanı olan Enver Yılmaz aynı zamanda 22. ve 23. dönemde AKP Ordu Milletvekili olarak 2 dönem TBMM’de bulunmuştu.

İşte TÜGVA ile bir önceki AKP’li Ordu Büyükşehir Belediyesi arasında hazırlanmış olan “Ballı” İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ belgeleri:

________________________________________________________________________________________________

“Sizler için kimseye diyet borcu olmadan, hiç bir kurum, kuruluş yahut kişiden “Fonlanmadan”, “tam bağımsız” ve özgür şekilde bugüne kadar yaptığımız gazeteciliği daha güçlü biçimde sürdürebilmemiz için siz de destek olmak isterseniz; aşağıdaki linkten PDF formatında yayınlanan, Türkiye’nin tamamen dijital olarak yayın yapan tek özel ve dosya haber dergisi KRİPTEKS E-DERGİYE yıllık abone olabilir, HABER ALTERNATİF’in aylık,3 aylık,6 aylık yahut yıllık ÖZEL BÜLTEN’ine abone olabilir, yahut Youtube kanalımıza abone olup KATIL butonundan kendi  belirlediğiniz miktardaki desteklerinizle bağımsız gazetecilik mücadelemize destek olabilirsiniz...”

 

ABONELİK LİNKLERİ:

 

YOUTUBE KANALI-KATIL BUTONU LİNKİ:

https://www.youtube.com/channel/UCPGcaaw3vhHiBv9XL0hVG0w

 

KRİPTEKS E-DERGİ YILLIK ABONELİK LİNKİ:

https://shopier.com/1354512

HABER ALTERNATİF YILLIK ABONELİK/ÖZEL BÜLTEN ABONELİK LİNKİ:
HABER ALTERNATİF AYLIK ABONELİK/ ÖZEL BÜLTEN ABONELİĞİ LİNKİ:
HABER ALTERNATİF 3 AYLIK ABONELİK/ÖZEL BÜLTEN ABONELİĞİ LİNKİ:
HABER ALTERNATİF 6 AYLIK ABONELİK/ÖZEL BÜLTEN ABONELİĞİ LİNKİ:
Okumaya Devam EtPopüler

%d blogcu bunu beğendi: