Sosyal Medya Hesaplarımız

ÖZEL HABER

YANDAŞ ŞİRKETE 3 YILDA 25 AYRI İHALEDEN 300 MİLYON TL İHALE!

Yayınlanma Tarihi:

on

Haber Alternatif-ÖZEL

Celal Eren ÇELİK

Geçtiğimiz günlerde AKP’li Çekmeköy Belediyesi’nde 24 milyon TL pahalı teklif vermesine rağmen ihaleyi kazanan AKMERCANLAR TURİZM’in son 3 yılda AKP’li belediyelerden ve yandaş kurumlardan 25 ayrı ihalede 300 milyon TL’nin üzerinde iş aldığı ortaya çıktı.

AKP’Lİ BELEDİYELERİN ARAÇLARINI AKMERCANLAR KİRALIYOR,İHALELERDE “ENTERESAN” İŞLER OLUYOR…

AKP’li Fatih,Sultangazi,Şile,Çekmeköy,Bağcılar Belediyesi’nin,Battalgazi Belediyesi,Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi SASKİ’nin çok sayıda araç kiralama ihalesi AKMERCANLAR TURİZM şirketine verildi.

Cumhurbaşkanlığı’nın araç kiralama ihalesi ile tanınan ve 17/25 Aralık sürecinde Marmaray Metro Hattı üzerindeki oteline rüşvetle imar izni aldığı iddiası ile gündeme gelen AKMERCANLAR TURİZM’in özellikle son 3 yılda AKP’li belediyelerden aldığı ihaleler dikkat çekiyor.

Şirketin kazandığı ihalelerde en dikkat çekici durum ise ihaleye katılmak için dosya alan diğer firmaların ihalelerden çekilmesi ve pek çok ihaleyi bu şekilde AKMERCANLAR TURİZM’in tek başına girdiği ijaleler sonrası kazanması…

İŞTE O “ENTERESAN” İHALELER…

Şirket Şile Belediyesi’nin araç kiralama ihalesini 36 aylığına 18 milyon 583 bin 500 TL’ye alıyor.

Bağcılar Belediyesi 2020 Yılı Gençlik ve İzcilik Kampları için otobüs kiralanması ihalesini de AKMERCANLAR TURİZM 194 bin 590 TL’ye kazanıyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi araç kiralama ihalesini ise 2 milyon 100 bin 210 TL’ye yine AKMERCANLAR TURİZM kazanıyor.

Kişisel Verileri Koruma araç kiralama ihalesi de AKMERCANLAR TURİZM’in kazandığı ihalelerden birisi…Bu ihalenin bedeli ise 774 bin 600 TL.

Bağcılar Belediyesi’nin 10.09.2019 tarihinde yaptığı ihale gerçekten “Enteresan” Zira bu ihaleye katılmak için 13 şirket ihale şartnamesi alıyor ama ihaleye bir tek AKMERCANLAR TURİZM giriyor ve tabii ki ihaleyi kazanıyor.Bu “Enteresan” ihalenin bedeli ise 38 milyon 102 bin 040 TL

AKP’li Fatih Belediyesi de AKMERCANLAR TURİZM’in ihale aldığı bir başka belediye…

Fatih 2. Bölge Kent Temizliği işinde kullanılmak üzere araç çalıştırılması için açılan ihale 13 milyon 149 bin 650 TL bedelle yine AKMERCANLAR TURİZM’e gidiyor…İhale için 9 firma şartname alırken bu firmalardan 8’i ihaleye girmiyor ve AKMERCANLAR ihaleyi tek başına girerek kazanıyor.

Fatih Belediyesi’nin 30.07.2019 tarihinde gerçekleştirdiği araç kiralama ihalesini de 27 milyon 785 bin 820 TL bedelle AKMERCANLAR TURİZM kazanıyor.Bu arada ihale öncesinde ihaleye girmek için şartname alan 9 şirketten 8’i  yine ihaleden çekiliyor ve AKMERCANLAR ihaleye yine tek başına girip kazanıyor.

Sultangazi Belediyesi 03.12.2019 tarihinde araç kiralama işi için ihale açıyor.İhaleye katılmak için 7 firma şartname alıyor…İhaleye sadece 2 firma katılıyor ama sadece AKMERCANLAR TURİZM’in teklifi geçerli sayılıyor.AKMERCANLAR TURİZM bu ihaleyi ise 40 milyon 503 bin 420 TL bedelle kazanıyor.

Çekmeköy Belediyesi 29.08.2019 tarihinde araç kiralama ihalesi yapıyor.Tam 22 firma ihaleye katılmak için şartname alıyor.Bu firmalardan 20 tanesi ihaleye girmiyor.İhaleye giren 2 firmadan ise sadece AKMERCANLAR TURİZM’in teklifi geçerli sayılıyor ve ihale 68 milyon 167 bin 870 TL bedelle AKMERCANLAR TURİZM’de kalıyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Samsun Su ve Kanalizasyon İdaresi 3 aylık araç kiralama ihalesini 23.09.2019 tarihinde açıyor.İhaleye girmek için şartname alan firma sayısı 7.Ama ihaleye sadece 2 firma katılıyor ve diğer ihalelerde olduğu gibi sadece AKMERCANLAR TURİZM’in ihalesi geçerli sayılıyor.İhaleyi 988 bin 260 TL bedelle AKMERCANLAR TURİZM kazanıyor.(3 aylık hizmet için aylık yaklaşık 330 bin TL araç kiralama bedeli olması da diğer bir enteresan durum)

Sultangazi Belediyesi 10.01.2018 tarihinde belediyenin ana binası ve diğer hizmet binaları için temizlik ihalesi açıyor.AKMERCANLAR TURİZM ihaleye tek başına giriyor 661 bin 344 TL’ye ihaleyi alıyor.İhale “Doğal afetler,salgın hastalıklar,can veya mal kaybı gibi beklenmeyen ya da idare tarafından önceden öngörülemeyen olayların ortaya çıkması üzerine ihalenin ivedi olarak yapılmasının zorunlu olması” maddesi yani belediyelerin istedikleri firmalara iş verebilmek için kullandıkları tartışmalı 21-b maddesi ile yapılıyor. O tarihlerde Sultangazi ilçesinde ortaya çıkan doğal afet,can veya mal kaybına neden olan gelişmeler neler hala muamma…

AKMERCANLAR TURİZM’in araç kiralama ihalesi aldığı bir başka AKP’li belediye ise Beyoğlu Belediyesi…

26.03.2018 tarihinde Beyoğlu Belediyesi araç kiralama ihalesi açıyor.10 firma ihaleye teklif vermek için evrak alıyor ama 9′ ihaleden çekiliyor.İhaleye tek başına giren AKMERCANLAR TURİZM 22 milyon 325 bin 400 TL bedelle ihaleyi kazanıyor.

Malatya’nın AKP’li Battalgazi Belediyesi 27.03.2018 tarihinde araç kiralama ihalesi açıyor.İhaleye tek başına giren AKMERCANLAR TURİZM ihaleyi 765 bin 500 TL bedelle alıyor.

Çekmeköy Belediyesi 11.06.2018 tarihinde araç kiralama ihalesi açıyor.İhaleye girmek için 24 firma dosya alıyor.23 firma ihaleden çekiliyor ve AKMERCANLAR ihalede tek teklif sahibi olarak 13 milyon 869 bin TL bedelle ihaleyi alıyor.

Bağcılar Belediyesi 16.04.2018 tarihinde araç kiralama ihalesi açıyor… İhaleye tek başına katılan AKMERCANLAR TURİZM 1 milyon 728 bin 500 TL bedel ile ihaleyi alıyor.

Fatih Belediyesi 10.07.2018 tarihinde araç kiralama ihalesi  açıyor.İhaleye katılmak için 10 firma dosya alıyor.9 firma ihaleden çekiliyor,AKMERCANLAR TURİZM tek başına girdiği ihaleyi 15 milyon 105 bin 888 TL sözleşme bedeli ile alıyor.

Fatih Belediyesi 31.01.2018 tarihinde araç kiralama ihalesi açıyor… 4 firma ihaleye girmek için dosya alırken 3 firma ihaleden çekiliyor ve AKMERCANLAR yine tek başına girdiği ihaleyi 380 bin 550 TL bedelle kazanıyor…

DEVLET KURUMLARI VE ÜNİVERSİTELER DE AKMERCANLAR’A ÇALIŞIYOR…

AKP ile geliştirdiği iyi ilişkiler sayesinde AKMERCANLAR TURİZM Sakarya Üniversitesi,Marmara Üniversitesi,Kişisel Verileri Koruma Kurumu,Sağlık Bilimleri Üniversitesi,Bağcılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı gibi kurumların da ihalelerini alıyor…

AKMERCANLAR’IN AKP’Lİ BELEDİYELER DIŞINDA İŞ ALDIĞI TEK BELEDİYE İBB!

AKMERCANLAR TURİZM konusunda bir enteresan husu da şirketin AKP’li belediyeler,Cumhurbaşkanlığı,AKP kontrolündeki kamu kurumları dışında ihale aldığı tek kurumun yerel seçim yönetimi ile AKP2den CHP’ye geçen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı olması.

İBB’ye bağlı İSKİ’nin 12.03.2020 tarihinde açmış olduğu araç kiralama işini de alan AKMERCANLAR TURİZM şirketi. 19 firmanın dosya aldığı ihaleye 9 firma giriyor.9 firmadan 7’sinin teklifi geçersiz sayılıyor.Geçerli 2 teklif arasından AKMERCANLAR TURİZM,İSKİ araç kiralama işini 29 milyon 453 bin 127 TL sözleşme bedeli ile kazanıyor.

İşte AKMERCANLAR TURİZM’in kurduğu “İhale saltanatının” belgeleri:

 

 

 

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

ÖZEL HABER

GELECEK PARTİSİ’NDEN İTTİFAK AÇIKLAMASI:”HEDEFİMİZ TEK BAŞINA SEÇİME GİRMEK”

Yayınlanma Tarihi:

on

HABER ALTERNATİF-ÖZEL

Kısa süre önce Ankara İl Başkanlığı’nda yaşanan istifa ile gündeme gelen Gelecek Partisi,1 Kasım’da gerçekleştirilecek 1. Kongresi öncesinde önemli isimlerin katılımları için geri sayıma başladı…

AKP’den istifa ederek Ahmet Davutoğlu’nun kurduğu Gelecek Partisi kurucusu ve Genel Başkan Yardımcısı olan Selçuk Özdağ,1 Kasım tarihinde gerçekleşecek kongre ile ilgili hazırlıkları tüm hızı ile sürdürdüklerini belirtirken partiye kongrede çok önemli isimlerin katılacağını belirtti.

“ÇOK ÖNEMLİ İSİMLER İLE GÖRÜŞLMELERİ TAMAMLADIK,KONGREMİZDE PARTİMİZE KATILACAKLAR”

Haber Alternatif Genel Yayın Yönetmeni Celal Eren Çelik’e konuşan Selçuk Özdağ “Siyaset,akademi ve iş dünytasından çok önemli isimler ile görüşmelerimizi tamamladık.Bu önemli isimler 1 Kasım’da gerçekleşecek ilk kongremizde partimize katılım sağlayacaklar” ifadelerini kullandı.

Özdağ partiye katılım sağlayacak siyaset dünyasından isimler arasında Meclis’teki milletvekillerinin olup olmayacağı şeklindeki soruya ise “Bunu şimdilik söylemek istemiyoruz. Ama isimler çok önemli” şeklinde cevap verdi.

“ERZİNCAN İLİNİ ATAYAMAMIZ İÇİN BASKI GÖRDÜK”

Büyük kongre öncesinde illerdeki teşkilatlanma çalışmalarına da devam ettiklerini belirten Selçuk Özdağ “Bu süreçte özellikle Erzincan ilinde sıkıntı yaşadık. Zira burada kimi atamak istesek o kişi bir baskı ile karşı karşıya kaldık” ifadelerini kullandı. Haber Alternatif Genel Yayın Yönetmeni Celal Eren Çelik’in “Baskı Binali Yıldırım kaynaklı mıydı?” sorusu üzerine Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ “Bunu söylemeyelim şık olmaz” cevabını verdi.

“İTTİFAKI DÜŞÜNMÜYORUZ”

Haber Alternatif Genel Yayın Yönetmeni Celal Eren Çelik’in CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Gelecek Partisi ve DEVA PARTİSİ ile sözlerini hatırlatarak “Böyle geniş bir ittifakta yer almayı düşünüyor musunuz?” sorusuna ise Özdağ “Biz şu an ittifakı düşünmüyoruz, hedefimiz seçimlere ittifak ile değil tek başına girmek. Biz günü,  bu günü konuşmanın gerektiğine inanıyoruz” cevabını verdi.

Okumaya Devam Et

ÖZEL HABER

BABACAN’IN DEVA PARTİSİ’NDE İSTİFALAR BAŞLADI

Yayınlanma Tarihi:

on

HABER ALTERNATİF-ÖZEL

Celal Eren ÇELİK

AKP iktidarlarında Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanlığı,Dışişleri Bakanlığı ve AB ile Müzakerelerden Sorumlu Devlet Bakanlığı gibi önemli görevlerde bulunduktan sonra geçtiğimiz aylarda AKP’den ayrılan Ali Babacan DEVA PARTİSİ’ni kurarak siyasette yoluna kendi partisi ile devam etme kararı almıştı.

Ancak kuruluşunun üzerinden henüz bir kaç ay geçmiş olmasına rağmen Ali Babacan’ın DEVA PARTİSİ’nde istifalar başladı…

AĞRI İL TEŞKİLATI İSYANDA…

Ali Babacan partinin kuruluş sürecinde illerdeki teşkilatlanmasını ön hazırlığını gerçekleşen ZOOM toplantıları ile yapmış,bu toplantılarda illerde “Kurucu İl Başkanlığı” görevi için talip olan isimler Ankara’ya davet edilerek Babacan ve Nihat Ergün’ün de katıldığı toplantılar sonunda değerlendirilerek kurucu il başkanları belirlenmişti.

İşte bu süreçte Ağrı için de yaklaşık 100 kişi “Kurucu İl Başkanı” olmak için başvuruda bulundu.Bu rakam 6 kişiye indirilerek Ağrı il teşkilatının kurucu il başkanının belirlenmesi için 6 kişi Ankara’ya davet edildi.

Ali Babacan ve Nihat Ergün ile görüşen bu 6 kişi içerisinden 1990 doğumlu avukat Gül Didem Pekuz “Kurucu Ağrı İl Başkanlığı” için geldiği görüşme sonrasında DEVA PARTİSİ “Kurucular Kuruluna” dahil edildi.

Sonrasındaki süreçte partinin “Kurucular Kurulu” listesinde olan Gül Didem Pekuz”un DEVA PARTİSİ kurucusu olmasıyla,Pekuz’un iseği üzerine DEVA PARTİSİ Ağrı İl Başkanlığı görevine Murat Dağtekin atandı. Ağrı’dan ilk etapta gelen diğer 5 kişi de DEVA PARTİSİ Ağrı İl Teşkilatı’nda farklı pozisyonlarda il yöneticiliğine getirildi…

Ancak bundan sonra yaşanan süreçte kurucu il başkanı olarak atanan Murat Dağtekin’in kendisinin Ağrı İl Başkanı olarak atanmasını sağlayan Av.Gül Didem Pekuz’un siyaset ile alakası olamayan yakın çevresini DEVA PARTİSİ Ağrı teşkilatına çeşitli pozisyonlarda yerleştirmesi parti teşkilatı tarafından tepki ile karşılandı.

Parti kurulurken “Liyakatin” esas olacağının belirtilerek bu felsefe ile yola çıkıldığını ancak Av.Gül Didem Pekuz’un yakın çevresini kendi isteği ile Ağrı İl Başkanı olarak atanmasını sağladığı Murat Dağtekin vasıtası ile liyakat esaslarını göz ardı ederek parti kadrolarına yerleştirmesinin bu ilkeye aykırı olduğunu belirten il yöneticileri durumdan duydukları rahatsızlığı Genel Merkez’e de iletti ancak değişen bir şey olmadı.

VE İSTİFALAR GELDİ…

Yaşanan sürecin sonda DEVA PARTİSİ Ağrı İl Teşkilatı’nda “Kurucu” olarak il yönetiminde bulunan 6 isimden Serhan Erhan,Ahmet Kaya ve Ümmet Oğur partiden istifa ettiler…

DEVA PARTİSİ Ağrı il teşkilatından bu Pazar günü yapılacak toplantı sonrasında toplu olarak üye istifası da yaşanmasının beklendiği gelen bilgiler arasında…

DAVUTOĞLU’NUN PARTİSİNDE DE İSTİFA DALGASI YAŞANMIŞTI…

Geçtiğimiz günlerde AKP’den ayrılarak GELECEK PARTİSİ’ni kuran eski Başbakan ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun partisinin Ankara İl Teşkilatı ve Ankara ilçe teşkilatları da toplu olarak istifa ettiklerini açıklamışlardı.

 

 

Okumaya Devam Et

ÖZEL HABER

İŞTE CÜBBELİ AHMET’İN İNKAR ETTİĞİ “AT ETİNDEKİ” O “BAĞ”

Yayınlanma Tarihi:

on

Haber Alternatif-ÖZEL HABER

Celal Eren ÇELİK

Tarım ve Orman Bakanlığı taklit ve tağşiş yapıldığı tespit edilen ürünlerin ve firmaların listesini kamuoyuyla paylaştı. 91 firmanın yer aldığı listede bir firma dikkat çekmekteydi :Lalegül Tekstil Tarım ve Gıda İnşaat Sanayi Ticaret ve Limited Şirketi…

Şirketin adresi olarak da İstanbul’un Fatih semti gözükmekteydi…

İstanbul’un Fatih Semti Cübbeli Ahmet’in “medyatik yüzü” olduğu İsmailağa Tarikatının merkeziudi ve Cübbeli Ahmet’in televizyon kanalından pek çok ticari markasına kadar LALEGÜL markasını kullandığı bilinen bir gerçeklikti.

Sabah saatlerinde haberalternatif.com Genel Yayın Yönetmeni Celal Eren Çelik’in Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşım Türkiye’nin gündemine oturdu…

Celal Eren Çelik ürünlerinde “At eti” çıkan bu firmanın Cübbeli Ahmet bağlantısına dikkat çekti,bu paylaşım tüm haber sitelerinde yayınlanarak gündem olurken akşam saatlerine kadar sessiz kalan Cübbeli Ahmet tarafı akşam saatlerinde LALEGÜL TV’ye ait resmi hesaplardan haberlerde adı geçen Lalegül Tekstil Tarım ve Gıda İnşaat Sanayi Ticaret ve Limited Şirketi ile hiç bir bağlarının bulunmadığını ve hukuki işlem başlatacaklarını duyurdu.

BELGELER ÖYLE SÖYLEMİYOR…

Ancak işin aslı hiç de LALEGÜL TV’nin hesaplarından yapılan açıklamalar gibi değil…

Zira Tarım ve Orman Bakanlığı Listesinde ismi ürünlerinde “At eti” olan firmalar arasında listelenen Lalegül Tekstil Tarım ve Gıda İnşaat Sanayi Ticaret ve Limited Şirketi’nin Ticaret Sicil Bilgileri ile Cübbeli Ahmet’in meşhur LALEGÜL TV’si ve Cübbeli Ahmet’in eserlerinin tüm telif haklarına sahip bulunan TUANA YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİ arasında çok “Enteresan” bağlantılar mevcut…

LALEGÜL TV’DE BİR “YILDIZ”…

Kamuoyunda “Cübbeli Ahmet’in kanalı” olarak bilinen ve bugün yaşanan gelişmelerden sonra “Haberlerde ismi geçen Lalegül Tekstil Tarım ve Gıda İnşaat Sanayi Ticaret ve Limited Şirketi ile hiç bir alakamız yoktur” açıklamasını yapan Lalegül TV’nin Yönetim Kurulu Üyesi Gürsel Yıldız…

Gürsel Yıldız’ın ismi LALEGÜL TV’nin resmi web sitesindeki “Künyesinde” de Genel Müdür olarak geçmekte…

Gürsel Yıldız aynı zamanda LALEGÜL TV’nin hiç bir alakası olmadığını açıkladığı ve ürünlerinde “At eti” çıkan Lalegül Tekstil Tarım ve Gıda İnşaat Sanayi Ticaret ve Limited Şirketi’nin sahiplerinden Ceyhan Yıldız ve Zülfü Yıldız’ın  da yakın akrabası…

Lalegül Tekstil Tarım ve Gıda İnşaat Sanayi Ticaret ve Limited Şirketi’nin bir diğer ortağı ise Musa Koç…

CÜBBELİ’NİN TELİF HAKKININ SAHİBİ OLAN ŞİRKETTE DE AYNI İSİM…

Lalegül TV’de Yönetim Kurulu Üyesi olan ve aynı zamanda bugün LALEGÜL TV’nin hiç bir alakası olmadığını çıkladığı Lalegül Tekstil Tarım ve Gıda İnşaat Sanayi Ticaret ve Limited Şirketi’nin sahipleri Ceyhan Yıldız ve Zülfü Yıldız’ın yakın akrabası olan Gürsel Yıldız bir başka şirkette daha karşımıza çıkmakta…

O şirket ise Cübbeli Ahmet’in tüm eserlerinin telif hakkına sahip olan TUANA YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİ…

Gürsel Yıldız TUANA YAYINCILIK A.Ş’nin de kurucusu ve  Yönetim Kurulu Üyesi….

İşte Cübbeli Ahmet ve LALEGÜL TV’yi yalanlayan o belgeler…

 

 

Okumaya Devam Et

Popüler

%d blogcu bunu beğendi: