Sosyal Medya Hesaplarımız

GÜNDEM

GAZETECİ BATUHAN ÇOLAK’A SALDIRI!

Yayınlanma Tarihi:

on

Geçtiğimiz aylarda olaylı biçimde Yeniçağ Gazetesi internet sitesinin Genel Yayın Yönetmenliği görevinden ayrılarak kendi haber sitesi aykiri.com.tr’yi faaliyete geçiren gazeteci Batuhan Çolak akşam saatlerinde sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile kimliği belirsiz bir kişi tarafından”Hayatına kast edildiğini” duyurdu…

Batuhan Çolak,kendisine saldıran kişinin ise Yeniçağ Gazetesi sahibi ve İYİ PARTİ İstanbul Milletvekili Ahmet Çelik’in adamı olduğunu iddia etti.

Yaşanan olayın ardından kendisine telefon ile ile ulaşan Haber Alternatif Genel Yayın Yönetmeni Celal Eren Çelik’e yaşananların detaylarını anlatan Batuhan Çolak olayın Yeniçağ Gazetesi sahibi ve İYİ PARTİ Milletvekili Ahmet Çelik ile bağlantılı olduğunun altını çizdi.

Çolak,Yeniçağ Gazetesi’nden ayrılıp aykiri.com.tr’yi kurma sürecinden beri kendisi ile sürekli mesajlaşma yolu ile iletişimde olan ve kendisini iş adamı olarak tanıtan bir kişinin ısrarla kendisi ile görüşmek istediğini ve olayın yaşandığı gün bu kişi ile görüşmek üzere sözleştiklerini belirtti.

Belirlenen mekana gittiğinde randevu saati geçmesine rağmen beklediği iş adamının gelmemesi üzerine,bu kişiyi telefonla aradığını ancak telefonların kapalı olması sebebi ile durumdan şüphelendiğini belirten Batuhan Çolak,etrafına bakınırken Yeniçağ Gazetesi sahibi Ahmet Çelik’e yakın isimlerden Burhan Gazi Sundu’nun kendisini videoya çektiğini fark ederek mekandan ayrıldığını belirtti.

Mekan çıkışında ağaçların arkasına saklanan bir kişinin önce elini beline attığını sonrasında üzerine doğru koştuğunu belirten Çolak,kendi arabasına bindiği esnada bu şahsın arabayı yumrukladığını,bu  esnada kendisinin olay yerinden aracı ile uzaklaştığını anlattı.

Batuhan Çolak olay sonrasında emniyete gittiğini,emniyette terörle mücadele ve cinayet bürosu tarafından ayrı ayrı ifadesinin alındığını belirtirken kendisine saldıran şahsın kimliğinin belirlendiğini belirtti.

 

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

GÜNDEM

ETİL ALKOL SATIŞINA YASAK RESMİ GAZETEDE YAYIMLANDI

Yayınlanma Tarihi:

on

1 Ekim 2020 tarihli Resmi Gazete’nin 31261 sayısında etil alkol ve metanolün üretimi ile iç ve dış ticaretine ilişkin usül ve esas hakkında değişiklik yapıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığının “Etil Alkol ve Metanolün Üretimi ile İç ve Dış Ticaretine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği” Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Düzenlemeyle, evsel kullanım amaçlı etil alkolün satışı gerçekleştirilemeyecek. Bakanlık, etil alkol, metanol ve alkollü içkiler piyasasının güvenliğinin tesisi için izin, izleme ve takip tedbirleri alacak ya da aldıracak.

Öte yandan etil alkol ve metanolün internetten satışı yapılamayacak. Etil alkol üretim tesisini devredecek veya devralacak gerçek veya tüzel kişilerin vadesi geçmiş vergi borcu bulunması halinde devir işlemine izin verilmeyecek.

Yönetmeliğe eklenen geçici maddeye göre de evsel kullanım amaçlı etil alkolün satışı, yayım tarihinden itibaren 60 gün süreyle yapılabilecek.

 

Okumaya Devam Et

GÜNDEM

İZMİR’DE FETÖ OPERASYONU

Yayınlanma Tarihi:

on

İzmir’de Fethullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) yönelik düzenlenen soruşturma kapsamında örgütün hücre evlerine baskın düzenlendi.Gerçekleştirilen operasyon sonrasında 23 şüpheli göz altına alındı.

Ayrıntılar geliyor…

 

 

Okumaya Devam Et

GÜNDEM

ŞEHİR HASTANESİ MUSLUĞUNDAN ÖLÜMCÜL MİKROP AKIYOR

Yayınlanma Tarihi:

on

Mersin Şehir Hastanesi’nin şebekesinde Lejyoner hastalığı mikrobu ürediği tespit edildi. Aradan 3 yıl geçti ama hiçbir önlem alınmadı.

Sözcü Gazetesi’nden Ali Ekber Şen’in haberine göre yapımı 3 senede tamamlanan, Türkiye’nin ilk şehir hastanesi olan Mersin Şehir Hastanesi, 2017’de hizmete girdi. Hastanenin açılışından 9 ay sonra yoğun bakım ünitelerindeki su şebekesinde, Lejyoner hastalığı olarak da bilinen ölümcül akciğer enfeksiyonu mikrobunun ürediği tespit edildi.

NUMUNE ALINDI

Hastane yönetimi uyarılarak gerekli önlemlerin alınması istendi. Dönemin Enfeksiyon Kontrol Komitesi Başkanı Dr. Ali Kutta Çelik, başhekimliğe yazdığı yazıda, 23.11.2017 tarihinde alınan numunelerde dahili branş servislerinin ve yoğun bakımlarının bulunduğu T1 kulesinin su tankında, cerrahi branş servislerinin ve yine yoğun bakımların yer aldığı T2 kulesindeki lavabo musluğunda bakterinin ürediğini bildirdi. Gönderilen yazıda 1-2 ay aralıklarla tekrarlanan numunelerde de çeşitli yerlerde üreme olduğu vurgulandı. Ancak aradan geçen zamana rağmen önlem alınmadığı ortaya çıktı.

Bin 300 yatak kapasiteli Mersin Şehir Hastanesi Enfeksiyon Kontrol Komitesi Başkanı Dr. İsmet Bayındır’ın başkanlığındaki Enfeksiyon Kontrol Komitesi’nin raporları, hastalığa karşı önlem alınmadığını, mikrobun 2018 ve 2019 yıllarında tespit edildiğini ortaya koydu.

Okumaya Devam EtPopüler

%d blogcu bunu beğendi: