Sosyal Medya Hesaplarımız

GÜNDEM

AKP İLÇE BAŞKANLIĞI “EMRETTİ”,İŞKUR “EMRİNİZ OLUR” DEDİ

Yayınlanma Tarihi:

on

AKP Düziçi İlçe Başkanlığı, Düziçi Belediyesi ve Yarbaşı Belediyesi’ne baskı uyguladı. AKP İlçe Başkanlığı’nın yetki gaspı yaparak aldığı bu ‘karar’ının gerekçesiyse TKP’li Tunceli Belediye Başkanı Mehmet Fatih Maçoğlu oldu.

Osmaniye’de AKP Düziçi İlçe Başkanlığı, böyle bir yetkisi olmadığı halde Düziçi Belediyesi ve Yarbaşı Belediyesi’ne İŞKUR’dan işçi verilmemesi “kararı”na imza attı. Sosyal ağlara düşen gerekçe de herkesi şaşırttı.

Düziçi AKP İlçe Meclis Üyelerinin imzalı, mühürlü onayıyla, Düziçi ve Yarbaşı Belediyesi’ne İŞKUR’dan işçi verilmemesine  “karar” verildi.

Düziçi AKP İlçe Başkanı ve İlçe Meclis üyeleri, çıkardıkları “karar”la İŞKUR kapılarında iş arayan işsizlerin de iş bulmalarını fiilen engelledi.

Sosyal ağlara düşen kararın gerekçesi olarak, Tunceli Belediye Başkanı Mehmet Fatih Maçoğlu’nun Düziçi Belediyesi’ni ziyaret etmesi gösterildi.

Tutanaktaki yazıda “Gelecek olan İŞKUR konusunda İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve İlçe Belediye Meclis Üyelerinin vermiş olduğu karar ile İŞKUR Düziçi İlçe Belediye Başkanlığına TUNCELİ BELEDİYE BAŞKANI FATİH MEHMET MAÇOĞLU’nun ziyaret etmesidir” ifadeleri yer aldı.

2019’da görev alan AKP Düziçi İlçe Başkanlığındaki Meclis üyelerinden, Ergül Taş, Ali Çam, Mehmet Çillem, Ahmet Kürşat Kargan, Mehmet Bekmezli, Salih İnce, Bekir Sail, Mustafa Ede, Nevzat Sarı, Abdullah Şen, Mustafa İba, Cengiz Şen, Hacı Eslik, Bekir Mutlu, Selim İdiz, söz konusu “karar”a imza atarak, her iki Belediyeye İŞKUR’dan işçi gönderilmesine fiilen engel oldular.

Bu karara imza atan Düziçi AKP İlçe Başkanı Mehmet Çillem, şaşırtan karar hakkında bir açıklama yapacak mı merak konusu oldu.

HER İKİ BELEDİYEYE DE İŞKUR’DAN İŞÇİ VERİLMİYOR

Yarbaşı Belediyesi Başkanı Mustafa Kaynar, İŞKUR’dan işçi gönderilmemesini üzüntüyle karşıladığını açıkladı. Kaynar “Hem Belediyemizin, hem de iş arayan insanların mağdur edilmesini üzüntüyle karşılıyorum. Halkımıza ve beldemize hizmet etmek için elimizden geldiğince ve kısıtlı imkânlarla mücadele verirken bu tür baskıların Belediyemize değil, halkımıza ve beldeye zararları olur. Bu tür yasaklar karşısında da asla yılmayacağız. Ayrıca beldemize konuk olarak ziyaret eden seçilmiş Belediye Başkanı Mehmet Fatih Maçoğlu’nun gerekçe gösterilmesi de oldukça üzücü ve düşündürücü. Beldemize misafir gelene sırtımızı dönmek, örf adet, geleneklerimize ve insani yanımıza yakışmaz. Böyle bir gerekçeli karara imza atan arkadaşlara hiç yakışmadı” dedi.

AKP İLÇE BAŞKANLIĞI DEVLET Mİ?

AKP İlçe Başkanlığı’nın hiç bir yetkisi olmadan kendisini “Devlet” yerine koyarak, bir kamu kuruluşuna nasıl emir verebildiği, bu emri verirken aldığı “Kararı” hangi sıfatla aldığı, o kamu kuruluşunun yöneticilerinin ise AKP İlçe Teşkilatının aldığı bu “Karar” ile kendilerine verdiği talimatı hangi gerekçe ile kabul ederek uyguladığı ise soru işareti.

Yaşanan bu son olay AKP İl ve İlçe teşkilatlarının özellikle küçük şehirlerde kamu kurumları ve bürokrasi üzerinde kurduğu baskıyı ve parti teşkilatından ziyade bizzat “Devlet temsilcisi” olarak hareket ettikleri gerçeğinin tescili oldu.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

GÜNDEM

3 İLDE “YEMEK İHALESİ” OPERASYONU DÜZENLENDİ

Yayınlanma Tarihi:

on

Kocaeli, Bursa ve İstanbul’da son iki yılda gerçekleştirilen çeşitli yemek ihalelerine fesat karıştırdığı iddiası ile 34 kişi gözaltına alındı.

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, Kocaeli, Bursa ve İstanbul’da 2018-2020 yılları arasında gerçekleştirilen ihalelere bir takım usulsüzlüklerin olduğu tespit edildi.

Yürütülen soruşturma kapsamında olayla bağlantılı olduğu belirlenen 59 kişiden 38’i hakkında gözaltı kararı, 21’inin de ifadelerinin alınmasına karar verildi.

Hakkında gözaltı kararı verilen 38 kişinin yakalanması için Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü tarafından bugün eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Gerçekleştirilen operasyonda 34 şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Diğer şahısların yakalanması için çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

Okumaya Devam Et

DIŞ BASIN

TANRI TRUMP’UN 2. KEZ SEÇİLECEĞİNİ HABER VERMİŞ!

Yayınlanma Tarihi:

on

ABD’de başkanlık seçimlerine günler kala Evanjelik kilisesinde Donald Trump şovu yaşandı. Ayin sırasında rahip “Tanrı bana ‘Başkanınızın 2. kez kazanmasını sağlayacağım’ dedi” ifadelerini kullanırken Trump da kameraların önünde kiliseye bağışta bulundu.

ABD Başkanı Trump, 2 haftadan az zaman kalan 3 Kasım seçimleri öncesi bir evanjelik kilisede “kutsandı”. Yüzlerce kişinin katıldığı ayinde maske takmayan Trump’a seslenen kilise liderleri, “Tanrı bana ‘Başkanınızın ikinci kez kazanmasını sağlayacağım dedi” ifadelerini kullandı.

Trump‘ın ayin sırasında eliyle 20 dolarlardan oluşan para destesini sayıp bağış kovasına attığı anlar da kameralara yansıdı. Trump‘ın ayin sırasında yaklaşık 160 dolar bağışta bulunduğu ifade edildi.

Okumaya Devam Et

GÜNDEM

SAĞLIK BAKANI KOCA’DAN MENZİL TARİKATI AÇIKLAMASI

Yayınlanma Tarihi:

on

Özellikle Sağlık Bakanlığı içerisindeki yapılanması tartışmalara konu olan Menzil Tarikatı’nın bakanlıktaki kadrolaşması ile ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalarda bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca CNN Türk kanalında katıldığı programda Cüneyt Özdemir‘in Menzil Tarikatı‘nın Sağlık Bakanlığı yapılanması hakkındaki sorusunu yanıtladı.

Özdemir’in “Bir başhekim yardımcısının görevden alınması çok konuşuldu, bu vesileyle de Sağlık Bakanlığı’nda Menzil Tarikatı’nın örgütlendiği tartışılıyor. Siz bu konu ile ilgili ne düşünüyorsunuz?” şeklindeki sorusuna Bakan Koca ““Vatandaşlarımız şundan emin olsun beynini, zihnini kiraya vermiş hiçbir kimse ve bir şekilde bir yerde odaklanma noktasındaki her düşünceye karşı olacağımızı ve bununla mücadele edeceğimizden emin olsun.” şeklinde yanıt verdi.

Okumaya Devam EtPopüler

%d blogcu bunu beğendi: