Sosyal Medya Hesaplarımız

GÜNDEM

AKP’Lİ ÇAYIROVA BELEDİYESİ VATANDAŞA DEĞİL TÜGVA’YA ÇALIŞIYOR

Yayınlanma Tarihi:

on

Muhalefetin yönetimde yer aldığı belediyeler Corona Krizi sürecinde vatandaşlara parti ayrımı yapmadan ulaştırdıkları sosyal yardımlar nedeni ile soruşturma geçirip, “PARALEL DEVLET” olmakla suçlanırlarken, AKP’ye bağlı belediyeler ise ellerindeki yardım imkanlarını kendi partililerine aktarıyor ve yardımları siyasi amaçla kullanıyor.

Bunun en çarpıcı örneklerinden bir tanesi de Kocaeli’nin AKP’li Çayırova İlçe Belediyesi tarafından yapıldı.

Belediyenin resmi “CENAZE İŞLERİ ARACI” ile koliler halinde getirilen yardım paketleri AKP Çayırova İlçe Başkanlığına belediye personeli tarafından taşındı.

İşte vatandaşlar tarafından an be an kameraya alınan  ve tepki çeken o görüntüler…

 

FETÖ FİRARİSİ İLE ORTAK AKP’Lİ BAŞKAN!

Bu tepki çeken uygulamaya imza atan AKP’li Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi ise gerçekten enteresan ilişkilere sahip.

Başkan Çiftçi’nin FETÖ firarisi Özkan Günay ile 70 milyon TL değerindeki bir arazide ortak olduğu ortaya çıkmıştı.

Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi’nin bu milyonluk ortaklığı Çayırova Akse Mahallesi’nde 619 Ada 12 Parsel’de yer alan 4 bin 232 metrekare arsada.

BİLAL ERDOĞAN’IN ÇOK SEVDİĞİ BAŞKAN

Başkan Bünyamin Çiftçi’nin siyaseten asıl gücünü ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan ile olan yakın ilişkilerde aldığı ifade ediliyor.

Gerçekten de Bilal Erdoğan Kocaeli’ne her geldiğinde mutlaka Çayırova Belediyesi’ne uğruyor,Başkan Bünyamin Çiftçi’yi makamında ziyaret ediyor.

Bilal Erdoğan,Başkan Çiftçi’nin gerçekleştirdiği pek çok etkinlikte en “Ağır” misafir konumunda.Bu organizasyonlara Bilal Erdoğan kimi zaman ETNOSPOR Konfederasyonu Başkanı kimi zaman ise meşhur TÜGVA’nın “Yüksek İstişare Kurulu Üyesi” sıfatı ile katılıyor.

ÇAYIROVA BELEDİYESİ’NDEN TÜGVA’YA AKAN YARDIMLAR

AKP’li Çayırova Belediye Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi’nin ilişkileri TÜGVA ile de çok iyi. TÜGVA’nın her etkinliğine katılan,destek veren ve panellerine konferanslarına giden başkan Çiftçi pek çok kez de TÜGVA Çayırova Şubesi yöneticilerini makamında ağırlaması ile dikkat çekiyor.

Ama asıl önemli nokta şu ki Başkan Bünyamin Çiftçi göreve seçildiği 31 Mart seçimlerinin ardından TÜGVA’ya belediye kaynaklarından 43 bin 651 TL’yi TÜGVA’ya belediye tahsis edilen Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi için ödedi.

TÜGVA’ya tahsis ettiği bu gençlik merkezi için yine TÜGVA tarafından yaptırılan tabelaların,tadilatların parasını öderken,TÜGVA’nın gençlik merkezini boşaltması ile mülk sahibine tazminat hakkı olarak doğan 5 aylık kira ödemesi de Çayırova Belediyesi’nin bütçesinden karşılandı. yaptı.

Başkan Bünyamin Çiftçi bu ödemeyi CHP Çayırova Belediyesi Meclis Grubu meclis üyesi Salih Işık’ın soru önergesine verdiği cevapta bizzat açıkladı.

 

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

GÜNDEM

BOLU’DAKİ “ASFALT” RANTINI TANJU ÖZCAN AÇIKLADI

Yayınlanma Tarihi:

on

Bolu’nın CHP’li Belediye Başkanı Tanju Özcan,yaptığı açıklama ile Bolu Özel İdaresi’nin özel bir firmaya para kazandırmak adına kendilerinin çok daha ucuz fiyat vermesine rağmen asfaltlama ihalesini özel bir firmaya verdiğini açıkladı.

Bolu’nun Sazakiçi Köyü’ne yapılacak sıcak asfalt dökümü için kamunun daha az para ödemesi amacı ile İl Özel İdare’nin açtığı ihaleye girdiklerini ve ihalenin kendilerine verilmek istenmemesine rağmen en düşük vermeleri sonucunda ihalenin Bolu Belediyesi’nin şirketi olan Bolu Bel’de kaldığını belirten Tanju Özcan sonrasında yaşanan süreçte ise kamunun zarar uğratıldığını belirtti.

10 gün içerisinde ihale için Bolu İl Özel İdaresi’nin kendileri ile sözleşme imzalaması gerekirken 9.gün “Kaynak olmadığı” gerekçesi ile ihaleyi iptal ettiğini belirten Özcan “Kamuda kaynağı olmadan ihale yapamazsınız.Bu suçtur” dedi. Özcan ihale sürecinde Bolu İl Özel İdaresinin ihaleyi kendilerine vermesine rağmen “Araçlardaki belediye ambleminin kapatılması” şartını koştuğunu, kendilerinin sırf kamu daha az para ödesin diye bunu da kabul ettiklerini hatırlattı.

Ancak aradan bir süre geçtikten sonra Bolu İl Özel İdaresi’nin ihalenin yöntemini değiştirdiğini ve açık ihaleden davet usulüne çevirerek ihaleyi bir özel firmaya verdiğini belirten Tanju Özcan, Bolu İl Özel İdaresi’nin ihaleyi kazanan firmanın kim olduğu konusunda da bilgi vermediğini ifade etti.

Tanju Özcan bu gelişme üzerine Bolu İl Özel İdaresi’ne resmi bir yazı göndererek ihaleyi kazanan firmadan %15 daha ucuza ve aynı ihale şartnamesine uymayı kabul ederek bu işi yapmayı taahhüt ettiklerini ifade etti.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan 2. ihaleye belediye şirketinin davet edilmesini istemelerine rağmen davet edilmediğinin altını çizerken,Bolu Valisi’ni konuya müdahale etmeye çağırdı.

Özcan bu konuda gerekirse Bolu İl Özel İdaresi yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını da belirtti.

İşte Tanju Özcan’ın o açıklamaları

 

Okumaya Devam Et

GÜNDEM

CÜBBELİ AHMET EMNİYETTE ÇARK ETTİ

Yayınlanma Tarihi:

on

Televizyon kanallarına çıkarak “Ülkede binlerce Selefi Dernek silahlanıyor” açıklaması yapması ile gündeme gelen ve sonrasında “Savcılık çağırırsa 150 Selefi Derneğin ismini veririm” diyen Cübbeli Ahmet,Emniyette fikir değiştirdi…

“Silahlanan Selefi Dernekler” ile ilgili açıklamalarının ardından medyaya yansıyan sözleri sonrasında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma sonrasında ifadesi alınmak üzere Emniyete çağırılan Cübbeli Ahmet’in Emniyet’te hiç bir şahıs yahut kurum isim vermediği öğrenildi.

DERNEKLERİ DEĞİL BİLGİ ALDIĞI KİŞİLERİ SÖYLEDİ

Bugün sabah saatlerinde İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne giden Ünlü ifade verdi.

Independent Türkçe’den Cihat Arpacık’ın haberine göre ifadesinde, silahlanma iddiasıyla ilgili bilgi aldığı kişileri işaret eden Ünlü, emniyet yetkililerine silahlandığı iddia edilen herhangi bir dernek, yapılanma veya şahıs ismi vermedi. Ünlü’nün ifadesi, soruşturmayı yürüten savcılığa gönderildi.

Emniyet’in söz konusu soruşturma çerçevesinde önümüzdeki günlerde Cübbeli Ahmet Hoca’ya bu bilgiyi getiren kişilerin de bilgisine başvuracağı öğrenildi.

NE OLMUŞTU?

‘Cübbeli’ adıyla bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, CNN Türk’te Ahmet Hakan’a konuk olduğu programda, Türkiye’deki selefi derneklerin silahlandığını ve ciddi bir tehdit oluşturduğunu belirterek şunları söylemişti: “2 bin dernek var. Bu dernekler silahlanıyor. Şahıslar pompalı mompalı. Dört defa silahlanmayı engelleyin iç savaş hazırlanıyor. Özellikle Batman-Adıyaman taraflarında çatışmaya hazırlanıyorlar. Barut gibi. İzmir kaynıyor. Ora bura kaynıyor. İnsanları alenen ölümle tehdit ediyorlar.”

Daha sonra Sözcü yazarı Saygı Öztürk’e konuşan Ahmet Mahmut Ünlü ‘Savcılar beni çağırırsa silahlanan 150 derneğin ismini vermeye hazırım’ demişti.

Bunun üzerine İçişleri Bakanlığı, Cübbeli Ahmet’in ‘2 bin selefi dernek silahlanıyor’ iddiaları ile ilgili inceleme başlattı.

 

Okumaya Devam Et

GÜNDEM

HER ŞEY DURUYOR,KANAL İSTANBUL DURMUYOR

Yayınlanma Tarihi:

on

Açıklandığı günden bu yana tartışmaların odağında olan Kanal İstanbul Projesi son sürat ilerlemeye devam ediyor. Son olarak Firuzköy Mahallesi’nde metrekarelerce tarla vasfındaki toplam 4 arazinin imara açılması kesinleşti.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın bugün askıya çıkarması ile kesinleşen imara açılma kararı sonrasında CHP’li İBB Belediye Meclis Üyelerinden sert tepki geldi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) CHP’li Meclis üyesi Nadir Ataman “Kanal da imar planları jet hızı ile ilerliyor” dedi.

CHP’li Meclis üyesi Nadir Ataman “Yine etaplar halinde 18 uygulamaları Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca askıya çıkarılmaktadır. Cumhuriyet tarihinde bu kadar hızlı ilerleyen imar plan uygulaması yoktur. Yeni dönemde Kanal İstanbul kanunun da meclise geleceği söylenmişti, ihalenin bu seneye yetiştirileceği, ihaleden önce de kanunun ve yeni şehrin tüm etapların 18 uygulamasının askıya çıkarılacağı söylenmektedir. Hiçbir itirazı ve toplumsal haykırışı duymayan hükümet jet hızı ile Kanal İstanbul’a koşuyor. Bu ne acele?” diye konuştu.

Okumaya Devam Et

Popüler

%d blogcu bunu beğendi: