Sosyal Medya Hesaplarımız

SİYASET

ARINÇ’TAN ALBAYRAK’A AĞIR EKONOMİ ELEŞTİRİSİ

Yayınlanma Tarihi:

on

Eski TBMM Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç katıldığı bir televizyon programında ekonomide yaşanan sıkıntılara dikkat çekerek Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a eleştiride bulundu.

Arınç Konya’nın yerel kanalı olan KANAL 42’de katıldığı SÜMEN 6 isimli programda çeşitli açıklamalarda bulundu.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak‘ın “Ekonomide sıkıntı yok” sözlerine itiraz ettiğini dile getiren Arınç “Ekonomide mutlaka sıkıntı var” dedi.

Arınç “Hatta sayın bakanımız “Yok canım, ekonomide sıkıntı yok bu psikolojik” dediği zaman hem kendisine itiraz ettim hem de kamuoyuna ne ne psikolojik hepimiz elimizde tutuyormuşuz gibi görüyoruz bu sıkıntıyı” şeklinde konuştu.

“Önemli olan sıkıntının varlığını inkar etmek değil,kabul ederek bunu gidermek için yapılacak çalışmalardır” diyen Arınç bu konuda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da ekonomiden sorumlu bakanların da son derece büyük bir çaba içerisinde olduğunu söyledi.

“Bu çabalar mutlaka başarıya ulaşacaktır” şeklinde konuşan Bülent Arınç “Ama sıkıntı küçük müdür,büyük müdür derseniz elbette büyüktür ama krize dönüşmemiştir.Bunlar atlatılabilir” dedi.

“BENİM YAŞIM MÜSAİT...”

Kendisinin yaşının hatırlamaya müsait olduğunu ve Türkiye’nin ’70’li,’80’li,’90’lı yıllarda yaşadığı ekonomik krizleri gördüklerini belirten Arınç “AKP dönemlerinde 2008’de Erdoğan’ın teğet geçecek dediği ve teğet geçtiği gibi sıkıntı yaşamadık değil.Şu anda da bütün Dünya’nın içerisinde bulunduğu bir sıkıntı var.Türkiye bundan Dünya’daki diğer ülkelere göre biraz daha fazla belki etkileniyor” ifadelerini kullandı.

“CHP HERKESİN OY VEREBİLECEĞİ BİR PARTİ OLURSA İTTİFAKIN İŞİ ZOR…”

Arınç ayrıca CHP‘nin 31 Mart yerel seçimlerinde uyguladığı taktiği devam ettirmesi durumunda Cumhur İttifakı‘nın işinin zor olduğunu belirtti.

Arınç “İstanbul ve Ankara’da başarısızlıkta büyük payımız olduğunu söyledim.Tabii ittifak halinde girilmişti.İttifaka karşı ittifak göre yeterli çalışmayı gösteremedi.Bazı taktik yanlışlar yaptık. O defterleri aynı hataları tekrar yapmamak üzere kapattık” dedi.

Özellikle Mersin,İstanbul,Ankara gibi illerde Cumhur İttifakı olarak seçimleri normalde kazanmaları gerektiğini ancak bunu başaramadıklarını belirten Arınç “CHP bundan sonra aynı taktiği uygularsa,yani herkesin oy vereceği bir parti olursa bizim ittifakın işi zor.Bizim ittifakın da buna karşı bir strateji geliştirmesi lazım.Bu da herkesi kucaklayacak bir strateji olmalı” ifadelerini kullandı.

 

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

SİYASET

BÜLENT ARINÇ RENCİDE OLMUŞ

Yayınlanma Tarihi:

on

Geçtiğimiz günlerde katıldığı bir televizyon programında Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş’ın tutukluluk hallerine eleştiri getiren ve bu isimler hakkında yazılan iddianameler hakkında “Bunları çocuk yazmaz” ifadelerini kullanan Bülent Arınç’a AKP içerisinden tepkiler gelmişti.

Son olarak ise Cumhurbaşkanı Erdoğan partisinin il kongresinde yaptığı konuşmada isim vermeden Arınç’ın yaptığı konuşmadaki ifadeleri eleştiren açıklamalarda bulunmuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu tepkisinin ardından Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç’tan da açıklama geldi.

Arınç “Cumhurbaşkanı çok ağır konuştu, rencide oldum. Hakkımda istifa ettiğime dair bazı haberler var.İstifa şu an için söz konusu değil. Sn.Cumhurbaşkanı ile görüştükten sonra gerekeni yapacağım” şeklinde konuştu.

Posta Gazetesi yazarı Murat Çelik’e konuşan Arınç, Çelik’in “Görünen o ki Cumhurbaşkanı ile görüşmeniz istifa ile sonuçlanacak. Peki sadece Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyeliğinden mi istifa edeceksiniz yoksa partiden mi?” sorusuna “Tabii ki sadece Yüksek İstişare Kurulu Üyeliği’nden.Partiden neden istifa edeyim?” cevabını verdi.

Bülent Arınç ayrıca “Ben başkaları gibi Twitter’dan,Instagram’dan istifa etmem diyerek daha önce Twitter’dan istifa metni yayınlayan ancak istifası kabul edilmeyen İçişleri Bakanı Soylu ve geçtiğimiz günlerde Instagram üzerinden yaptığı açıklama ile istifa eden Berat Albayrak’a da göndermede bulundu.

 

Okumaya Devam Et

SİYASET

GÖZLATINA ALINAN MENEMEN BELEDİYE BAŞKANI SERBEST

Yayınlanma Tarihi:

on

Cumhuriyet Halk Partisi’nden Menemen Belediye Başkanı seçildikten sonra, partinin kendisi ile ilgili başlattığı soruşturmanın tamamlanması sonrasında “Kesin ihraç” talebi ile disipline sevk edilmesinin ardından partisinden istifa eden Serdar Aksoy kısa bir süre önce gözaltına alınmıştı.

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy “Zimmet ve irtikap” suçlaması ile ilgili suçlanırken kendisi ile birlikte bu suçlama ile 26 kişi daha gözaltına alınarak emniyete getirilmişti.

Menemen Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan Belediye Başkanı Serdar Aksoy ile bir belediye başkanı yardımcısının da aralarında bulunduğu 27 şahsın emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Oda TV‘de yer alan habere göre, şahıslardan 4’ü ifade işlemlerinin ardından serbest bırakıldı. Diğer 23 şüpheli, sağlık kontrolünün ardından geniş güvenlik önlemleri altında Menemen Adliyesine getirildi.

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un emniyetteki ifadesinde suçlamaları kabul etmediği öğrenildi.

Hakkında ‘zimmet’, ‘görevi kötüye kullanma’, ‘resmi evrakta sahtecilik ve dolandırıcılık’ suçları bulunan Serdar Aksoy’un, suçlamaları reddettiği ve “Yaptığım her şey hukuka uygundur” dediği öğrenildi.

Mahkemede ifadesi alınan Aksoy serbest bırakıldı.

BAŞKANIN HAKKINDA HANGİ İDDİALAR VARDI?

Aksoy’un 4 firmaya yaklaşık 50 milyon TL’yi bulan ihale verdiği öne sürülmüştü. Aksoy hakkında CHP’li bazı meclis üyelerinin İl Başkanlığı’na Menemen’de yaşananları anlatmasıyla sürecin başladığı ifade edilirken, söz konusu raporun bu talep sonrası hazırlandığı belirtilmişti.

Söz konusu ihalelerin verildiği şirketleri inceleyen ilgili vekiller, ihale verilen şirketlerin hiçbirinin faaliyette olmadığını, kayıtlı adreslerinin de boş olduğunu tespit etmişti.

 

 

 

Okumaya Devam Et

SİYASET

ARINÇ’A BİR TEPKİ DE METİNER’DEN GELDİ

Yayınlanma Tarihi:

on

Bülent Arınç’ın katıldığı bir televizyon programında Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş’ın tutukluluk hallerine ilişkin eleştirilerine AKP içerisinden tepkiler gelmeye devam ediyor. Arınç’a ilk tepki “Sen nasıl AKP’lisin?” diyen Melih Gökçek’ten gelirken, bu kez Arınç’ı eleştiren isim Mehmet Metiner oldu.

Metiner sosyal medya hesabından paylaşım yaparak, “Arınç, CHP’ye hayırlı olsun. İsterlerse Arınç’ı millet ittifakının cumhurbaşkanı adayı yapabilirler” diyen Metiner, “keşke 15 Temmuz gecesi öleydim de bugünleri görmeyeydim” ifadelerini kullandı.

AKP’li Metiner’in o paylaşımı şöyle:

“*Arınç CHP’ye hayırlı olsun. İsterlerse Arınç’ı millet ittifakının cumhurbaşkanı adayı yapabilirler.

*Arınç’ın söylemleri kripto söylemlerdir.

*Keşke 15 Temmuz gecesi öleydim de bugünleri görmeyeydim.”

Ancak Metiner bu paylaşımı yaptıktan kısa süre sonra paylaşımı sildi…

Okumaya Devam EtPopüler

%d blogcu bunu beğendi: