Sosyal Medya Hesaplarımız

GÜNDEM

CHP’DE BİR “JET HIZI İLE YÜKSELİŞ” HİKAYESİ VE RAHATSIZLIK YARATAN ATAMA

Yayınlanma Tarihi:

on

CHP Gençlik Kolları eski Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız’ın ismi çeşitli yolsuzluklar ile anılmış Yıldız bunları haber yapan parlamento muhabiri gazeteci Ezelhan Üstünkaya’ya TBMM’de parlamento muhabirlerinin bulunduğu basın odasında saldırmış ve bunun sonrasında görevden alınmıştı.

Bu saldırı olayında İrfan İnanç Yıldız’ın aslında girmesinin yasak olduğu Meclis’teki bölüme geçişini sağlayan kişi ise o dönem CHP Milletvekili olan Faik Tunay’ın danışmanlığını yapan Yavuz Demir olmuş,Yavuz Demir vekil danışmanlığı görevine devam etmiş hatta son seçim sonrasında CHP Denizli Milletvekili Haşim Teoman Sancar’ın danışmalığına getirilmişti.

İşte bu gazeteci darbeden “DANIŞMAN” Yavuz Demir’in kardeşi Deniz Demir’in partide nasıul jet hızı ile yükseldiğini ve ağabeyi Yavuz Demir’in nasıl görevden alınan ve sonra da partiden istifa eden tüm bu gelişmeler sonrasında ise göz altına alınan İzmir Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un özel kalem müdürlüğü görevine atanmasını sağladığını VERYANSIN TV yazarı gazeteci Erdem Atay bugün yayınlanan köşe yazsısında kaleme aldı.

İşte Erdem Atay’ın yazısındaki ilgili bölüm:

“…

Deniz Demir, kadın gazeteciye saldıran ve görevden alınan Yavuz Demir’in kardeşi. Gürsel Tekin’e yakın. O dönemler Gençlik Kollarında bir süre başkan yardımcılığı yaptı.

Sonra kendisini yıllar sonra Çubuk’ta gördük.

Kemal Kılıçdaroğlu’na saldırı yapılan şehit cenazesinde…

Saldırıda Demir, CHP liderini korumuş, “Kılıçdaroğlu’nu kurtaran kişi” olarak anılmıştı. CHP’li bazı yetkililere göre bu olaydan prim yapmıştı Demir.

Bir gazeteye, “İyi ki boyum uzundu. Bu sayede Genel Başkanımız daha az darbe aldı” sözlerini söyledi.

Ödülü de kaptı.

Kılıçdaroğlu Deniz Demir’i Başdanışmanı yaptı.

Sanırım Başdanışmanlık görevi yetmemiş olacak ki, Demir’in Çankaya Belediyesine ait BELDE A.Ş.’de de Yönetim Kurulu Üyesi yapıldığı ortaya çıktı. Aylarca oradan da maaş aldığı söylendi.

Burası da yetmemiş olacak ki Demir, BELDE A.Ş.’den ayrıldı, Ankara Büyükşehir Belediyesine ait bir şirketin Yönetim Kurulu Üyesi oldu. Burada görev yapanların aldıkları maaşı bilenler biliyor zaten.

Başdanışman Demir için bu da yeterli olmamış olacak ki, Kılıçdaroğlu geçen yaz partinin en kritik birimine de soktu kendisini… Başdanışman Demir, artık Parti Meclisi üyesi de olmuştu.

E haliyle belediye şirketindeki görevinden ayrıldı.

Boyunun uzun olması Demir’in hızlı yükselişindeki en büyük etken olsa gerek!

Devam edelim.

***

Şimdi size yeni yapılmış bir atamayı gündeme getiriyorum.

Hatırlarsınız, daha yeni, 20 gün kadar önce, CHP’li Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy ve 24 kişi zimmet, yolsuzluk ve ihalede usulsüzlük suçlamalarıyla gözaltına alındı. Aksoy’un 18 ayda 50 milyon liralık vurguna imza attığı ileri sürüldü.

Bu olay sonrasında Aksoy CHP’den de ihraç edildi.

Ama daha bu olay yaşanmadan çok kısa bir süre önce, Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un yanına yeni bir Özel Kalem Müdürü atanmıştı.

İddia o ki, amaç bu göreve gelen kişiyi, bir süre sonra memur statüsüne sokmak, ardından da CHP’li bir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Genel Müdür ya da Genel Müdür Yardımcısı gibi önemli bir konuma getirmekti.

Evet, o kişi memur olmak için gün sayıyor ve arkasından görevlendirme bekliyor.

Bu görevlendirmede dahli olan kişi Başdanışman Deniz Demir’di.

Peki Menemen Belediye Başkanlığı Özel Kalem Müdürlüğü görevine kim atandı dersiniz?

Ağabeyi Yavuz Demir…

Kılıçdaroğlu’nun Başdanışmanı Deniz Demir, kadın gazeteci tartakladığı için Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla görevden uzaklaştırılması için talimat verdiği ağabeyi Yavuz Demir’i memur kadrosuna aldı, şimdi de yeni görevlere hazırlıyor.”

Yazının tamamına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://www.veryansintv.com/alin-size-liyakat-genc-chpliler-rahatsiz

 

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

GÜNDEM

“HAVAİ FİŞEK FABRİKASINDA PATLAMA” DAVASINDA AİLELERE POLİS ENGELİ

Yayınlanma Tarihi:

on

Sakarya’nın Hendek ilçesinde bulunan Büyük Coşkunlar havai fişek fabrikasında yaşanan patlamada 7 işçi feci şekilde hayatını kaybetmişti.

Yaşanan patlamada iş yerinin pek çok kusuru bulunmasına rağmen fabrika sahiplerinin AKP ve MÜSİAD ile yakın ilişkileri ortaya çıkmış ve fabrika sahiplerine ağır cezalar verilmesi beklenirken adeta imtiyaz tanınması kamuoyunun büyük tepki çekmişti.

Daha önce de çeşitli defalar patlama yaşanan ve her patlama sonrasında isim değiştirerek faaliyetlerine devam eden fabrikada yaşanan son patlama ile ilgili bugün görülen dava öncesinde aileler adliye önünde yürümek isteyince polis engeli ile karşı karşıya kaldılar.

Polis engellemesine tepki gösteren mağdur aileleri davanın görüldüğü Sakarya Adliyesi önünde bir açıklama yaptılar.

Aileler açıklamalarının ardından dava salonuna girmek istediklerinde yeniden polis engeli ile karşılaştılar ve dava salonunun 30 kişilik olması gerekçe gösterilerek içeriye alınmadılar.

Ailelerden sadece mahkeme tarafından belirlenen ailelerin içeri alınması isteniyor.

Patlamanın ardından Sakarya 1.Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada “Bilinçli taksir ile ölüme ve yaralanmaya sebep olma” suçlamasıyla hazırlanan iddianamede, 5’i tutuklu 7 sanık hakkında 22 yıl 6’şar ay hapis cezası isteniyor.

________________________________________________________________________________

BAĞIMSIZ GAZETECİLİĞE DESTEK OLMAK İÇİN;

“Sizler için kimseye diyet borcu olmadan, bağımsız ve özgür şekilde bugüne kadar yaptığımız gazeteciliği daha güçlü biçimde sürdürebilmemiz için siz de destek olmak isterseniz; aşağıdaki linkten PDF formatında yayınlanan, Türkiye’nin tamamen dijital olarak yayın yapan tek özel ve dosya haber dergisi KRİPTEKS E-DERGİYE yıllık abone olabilir, DİJİTAL KİTAPLARIMIZDAN (e-kitap) satın alabilir, yahut Youtube kanalımıza abone olup KATIL butonundan kendi  belirlediğiniz miktardaki desteklerinizle bağımsız gazetecilik mücadelemize destek olabilirsiniz...”

DİJİTAL BOOK STORE SANAL KİTABEVİ:

Okumaya Devam Et

GÜNDEM

FETÖ’NÜN BAĞDAT VE ERBİL SORUMLULARI TÜRKİYE’YE İADE EDİLDİ

Yayınlanma Tarihi:

on

FETÖ’nün yurtdışı yapılanmasında etkin tol oynayan Bağdat ve Erbil sorumlularının Türkiye’ye iade edildiği açıklandı.Konu ile ilgili açıklama İçişleri Bakanlığı’nda n geldi.

“FETÖ’nün Bağdat sorumlusu” Salih Fidan ve “Erbil sorumlusu” Samet Güre’nin, Ukrayna’dan Türkiye’ye getirildiği bildirildi.

Fidan ve Güre Ukrayna-Polonya sınırından illegal yollarla kaçarken yakalandı.

İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı’nın Ukrayna makamları ile görüşmesinin ardından teslim alınan Fidan ile Güre’nin Türkiye’ye getirildiğini duyurdu.

________________________________________________________________________________

BAĞIMSIZ GAZETECİLİĞE DESTEK OLMAK İÇİN;

“Sizler için kimseye diyet borcu olmadan,bağımsız ve özgür şekilde bugüne kadar yaptığımız gazeteciliği daha güçlü biçimde sürdürebilmemiz için siz de destek olmak isterseniz; aşağıdaki linkten PDF formatında yayınlanan,Türkiye’nin tamamen dijital olarak yayın yapan tek özel ve dosya haber dergisi KRİPTEKS E-DERGİYE yıllık abone olabilir,DİJİTAL KİTAPLARIMIZDAN (e-kitap) satın alabilir, yahut Youtube kanalımıza abone olup KATIL butonundan kendi  belirlediğiniz miktardaki desteklerinizle bağımsız gazetecilik mücadelemize destek olabilirsiniz...”

DİJİTAL BOOK STORE SANAL KİTABEVİ:

https://www.shopier.com/ShowProductNew/storefront.php?shop=dijitalbookstore&sid=d2FqS25GbkNlRDh0dW5ucjBfLTFfIF8g

YOUTUBE KANALI LİNKİ:

https://www.youtube.com/channel/UCPGcaaw3vhHiBv9XL0hVG0w

Okumaya Devam Et

GÜNDEM

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ’NE VURULAN KELEPÇEYE POLİS ŞEFLERİ DE KIZGIN

Yayınlanma Tarihi:

on

Boğaziçi Üniversitesi’ne AKP’li Prof.Dr.Melih Bulu’nun seçimsiz şekilde atanması ile başlayan öğrenci protestolarda üniversitenin kapısına kelepçe takılması büyük tepki çekmişti.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde göre v yapan üst düzey polis amirlerinin de bu durumu “Kabul edilemez” bulduğu ifade edildi.

Hürriyet Gazetesi muhabirlerinden Toygun Atilla üniversitenin kapısına vurulan kelepçe ile ilgili üst düzey polis şeflerinin görüşlerini aktardı.

“Kelepçe fotoğrafını görünce Gezi Parkı’nda çevrecilerin çadırlarının yakılmasını hatırladım” diyen Atilla, görüştüğü polis şelerinin de üniversitenin kapısına vurulan kelepçeyi “kabul edilemez” olarak değerlendirdiklerini belirtti.

Atilla’nın haberinde şu ifadeler yer aldı:

Anlatımlarına göre, göstericilerin kapıya yüklenmesi ile kırılan kapıyı birleştirmek isteyen iki polis memuru yanlarındaki kelepçeyle bunu gerçekleştirmişti. Durumu gören bir emniyet amiri ise kelepçeleri hemen kapıdan çıkarttırmıştı. Hatta o polisleri, “Lazım olunca kelepçe bulamazsınız, şimdi hemen kelepçe bulup kapıyı kitlemişsiniz” diye azarlamıştı.

Görüştüğüm polis şefleri Boğaziçi Üniversitesi kapısına vurulan kelepçe olayının şimdilik “İşgüzar” iki polis memurunun davranışı gibi durduğunu söyleseler de olayın ardında FETÖ benzeri bir provokasyon olduğu konusunda da şerhlerini koymadan edemiyorlar. Buradan da polisin kendi içinde “kelepçe” olayının ardını incelediğini söylememiz mümkün.

______________________________________________________________________________

BAĞIMSIZ GAZETECİLİĞE DESTEK OLMAK İÇİN;

“Sizler için kimseye diyet borcu olmadan,bağımsız ve özgür şekilde bugüne kadar yaptığımız gazeteciliği daha güçlü biçimde sürdürebilmemiz için siz de destek olmak isterseniz; aşağıdaki linkten PDF formatında yayınlanan,Türkiye’nin tamamen dijital olarak yayın yapan tek özel ve dosya haber dergisi KRİPTEKS E-DERGİYE yıllık abone olabilir,DİJİTAL KİTAPLARIMIZDAN (e-kitap) satın alabilir, yahut Youtube kanalımıza abone olup KATIL butonundan kendi  belirlediğiniz miktardaki desteklerinizle bağımsız gazetecilik mücadelemize destek olabilirsiniz...”

DİJİTAL BOOK STORE SANAL KİTABEVİ:

https://www.shopier.com/ShowProductNew/storefront.php?shop=dijitalbookstore&sid=d2FqS25GbkNlRDh0dW5ucjBfLTFfIF8g

YOUTUBE KANALI LİNKİ:

https://www.youtube.com/channel/UCPGcaaw3vhHiBv9XL0hVG0w

Okumaya Devam EtPopüler

%d blogcu bunu beğendi: