Sosyal Medya Hesaplarımız

GÜNDEM

CÜBBELİ AHMET “ATATÜRKÇÜ” OLDU (!),İSMAİLAĞA CEMAATİ KARIŞTI

Yayınlanma Tarihi:

on

İsmailağa cemaatinin “Ekran yüzü” olan Cübbeli Ahmet’in dün telefonla katıldığı bir canlı yayında Atatürk lehine ifadeler kullanması İsmailağa Cemaati’ni karıştırdı.

Cübbeli Ahmet’in telefonla katılmış olduğu yayında kullanmış olduğu “Mustafa Kemal Atatürk, bu devletin kurucusu. Bunun aleyhine konuşulmaz. Konuşmak caiz değildir. Asla bunun aleyhine konuşulmaması gerekir. Cumhuriyet bizim devletimiz. Son olarak kurulmuş devletimizdir. Bu devlete vergi vermek görevimiz. Askere gitmek görevimiz. Bu devlete bağlıyız. Mahmut Efendi’den de böyle duyduk. Biz darül harpçi değiliz. ‘Cuma kılınmaz’ demeyiz. Bizim devlete bakış açımız; devlet var olsun. Biz bu devlet olmasa Suriye’den de Irak’tan da Yemen’den de Somali’den de beter oluruz. Ne namaz kalır ne abdest kalır ne namus kalır ne ırz kalır.” ifadeleri İsmailağa Cemaati’ni bölerken,cemaat mensupları özellikle sosyal medya üzerinden birbirleri ile tartışma yaşadılar…

“ÇOK KONUŞAN ÇOK YANILIR”

Cübbeli Ahmet’in bu açıklamalarının ardından tartışmaya ilk olarak İsmailağa Cemaati’nin lideri olan Mahmut Ustaosmanoğlu’nun yeğeni Muhammed Fatih Ustaosmanoğlu katılarak sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Ustaosmanoğlu’nun açıklamasında “Çok konuşan çok yanılır” ifadesi.ni kullanması dikkat çekti.

ŞEYHİN TORUNUNA TEPKİ GELDİ...

Ancak Mahmut Ustaosmanoğlu’nun yeğeni Muhammed Fatih Ustaosmanoğlu’nun bu paylaşımı yapmasının ardından bu kez de cemaat mensuplarından bazıları bu açıklamaya tepki gösterdiler.

Mahmut Ustaosmanoğlu’nun yeğeni Muhammed Fatih Ustaosmanoğlu’nun altına yorum yazan bir cemaat mensubunun “Sen olsan söveceksin sanki” ifadelerini kullandığı paylaşımı ise en çok dikkat çeken paylaşımlardan biri oldu…

 

TARTIŞMAYA ŞEYHİN TORUNU DA KATILDI…

Bu arada tartışma giderek büyürken İsmailağa Trikatı’nın şeyhi Mahmut Ustaosmanoğlu’nun torunu da yaptığı paylaşım ile tartışmaya katıldı… “Torun” Ustaosmanoğlu ise “Siyaset inandıklarını söyleme yeri değildir” ifadelerini kullandı.

 

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

GÜNDEM

3 İLDE “YEMEK İHALESİ” OPERASYONU DÜZENLENDİ

Yayınlanma Tarihi:

on

Kocaeli, Bursa ve İstanbul’da son iki yılda gerçekleştirilen çeşitli yemek ihalelerine fesat karıştırdığı iddiası ile 34 kişi gözaltına alındı.

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, Kocaeli, Bursa ve İstanbul’da 2018-2020 yılları arasında gerçekleştirilen ihalelere bir takım usulsüzlüklerin olduğu tespit edildi.

Yürütülen soruşturma kapsamında olayla bağlantılı olduğu belirlenen 59 kişiden 38’i hakkında gözaltı kararı, 21’inin de ifadelerinin alınmasına karar verildi.

Hakkında gözaltı kararı verilen 38 kişinin yakalanması için Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü tarafından bugün eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Gerçekleştirilen operasyonda 34 şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Diğer şahısların yakalanması için çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

Okumaya Devam Et

DIŞ BASIN

TANRI TRUMP’UN 2. KEZ SEÇİLECEĞİNİ HABER VERMİŞ!

Yayınlanma Tarihi:

on

ABD’de başkanlık seçimlerine günler kala Evanjelik kilisesinde Donald Trump şovu yaşandı. Ayin sırasında rahip “Tanrı bana ‘Başkanınızın 2. kez kazanmasını sağlayacağım’ dedi” ifadelerini kullanırken Trump da kameraların önünde kiliseye bağışta bulundu.

ABD Başkanı Trump, 2 haftadan az zaman kalan 3 Kasım seçimleri öncesi bir evanjelik kilisede “kutsandı”. Yüzlerce kişinin katıldığı ayinde maske takmayan Trump’a seslenen kilise liderleri, “Tanrı bana ‘Başkanınızın ikinci kez kazanmasını sağlayacağım dedi” ifadelerini kullandı.

Trump‘ın ayin sırasında eliyle 20 dolarlardan oluşan para destesini sayıp bağış kovasına attığı anlar da kameralara yansıdı. Trump‘ın ayin sırasında yaklaşık 160 dolar bağışta bulunduğu ifade edildi.

Okumaya Devam Et

GÜNDEM

SAĞLIK BAKANI KOCA’DAN MENZİL TARİKATI AÇIKLAMASI

Yayınlanma Tarihi:

on

Özellikle Sağlık Bakanlığı içerisindeki yapılanması tartışmalara konu olan Menzil Tarikatı’nın bakanlıktaki kadrolaşması ile ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalarda bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca CNN Türk kanalında katıldığı programda Cüneyt Özdemir‘in Menzil Tarikatı‘nın Sağlık Bakanlığı yapılanması hakkındaki sorusunu yanıtladı.

Özdemir’in “Bir başhekim yardımcısının görevden alınması çok konuşuldu, bu vesileyle de Sağlık Bakanlığı’nda Menzil Tarikatı’nın örgütlendiği tartışılıyor. Siz bu konu ile ilgili ne düşünüyorsunuz?” şeklindeki sorusuna Bakan Koca ““Vatandaşlarımız şundan emin olsun beynini, zihnini kiraya vermiş hiçbir kimse ve bir şekilde bir yerde odaklanma noktasındaki her düşünceye karşı olacağımızı ve bununla mücadele edeceğimizden emin olsun.” şeklinde yanıt verdi.

Okumaya Devam EtPopüler

%d blogcu bunu beğendi: