Sosyal Medya Hesaplarımız

SİYASET

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN:”18 YILDIR ENGELLENDİK”

Yayınlanma Tarihi:

on

HABER ALTERNATİF/HABER MERKEZİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan video konferans uygulaması ile katıldığı Kars Barajı açılış töreninde çarpıcı açıklamalar yaptı.Erdoğan “18 senedir engelleme ile karşılaştık” dedi.

“18 YILDIR ATTIĞIMIZ HER ADIM ENGELLENDİ”

Kars Barajı’nın açılışına video konferans yöntemi ile katıla Erdoğan burada yaptığı konuşmada Türkiye’nin demokrasi ve ekonomi yolunda kat ettiği mesafenin en somut biçimde Koronavirüs salgını döneminde görüldüğünü savunurken,18 yıldır ülkenin imarı için büyük gayret sarf ettiklerini ancak bu noktada attıkları her adımda engelleme ile karşılaştıklarını ifade etti.

“KİM,NASIL ENGELLEDİ?”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “18 yıldır attığımız her adımda engellendik” sözleri akıllara “18 yıldır iktidar olan AKP’yi kim nasıl engelledi?” sorusunu getirdi.

“KORONAVİRÜSTE MEVİZ KAYBETTİK”

Öte tandan son günlerde yeniden artış gösteren Korona Virüs vak’aları hakkında da değerlendirmelerde bulunan Erdoğan’dan ilginç bir saptama geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan “Son günlerde yayınlanan rakamlar salgınla mücadelede mevzi kaybetmeye başladığımıza işaret ediyor. Salgının üstesinden gelmenin yolu, maske, mesafe ve temizlikten geçiyor. Bu sıralamayı baş harflerini anlamlı kılmak için küçük bir takdim tehir ile değiştirerek tekrarlamak istiyorum: ‘Temizlik, maske, mesafe.’ Yani Tamam. İnşallah bu kurallara riayet ederek salgını gündemimizden çıkaracağımıza inanıyorum” dedi.

1 Yorum

1 Yorum

  1. Sami

    21 Haziran 2020 at 20:32

    Kesinlikle katılıyorum. 18 yıldır cehape tüm yapacağı şeyleri engelledi. Özellikle de başkanlığa geçtikten sonra hiç bir şey yaptırmadı.

Bir Cevap Yazın

SİYASET

MERAL AKŞENER “YENİ EKONOMİ PROGRAMINI” TOPA TUTTU

Yayınlanma Tarihi:

on

İYİ PARTİ Genel Başkanı Meral Akşener, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıkladığı “YENİ EKONOMİK PROGRAMI” adeta topa tuttu…

Akşener,Albayrak’ın programı açıklamasının ardından Twitter’daki sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaptı.Akşener açıklamasında “AK Parti 2011 yılından beri, 7 seçimdir, 2023 hedefleri diyerek milletimizden oy aldı. Bugün açıklanan Yeni Ekonomi Programı’yla 2023 hedeflerinin ‘çöp’ olduğunu itiraf etti. Yazık oldu milletimizin hayallerine…”

İşte Akşener’in op paylaşımı:

 

Okumaya Devam Et

SİYASET

MECLİS BAŞKANI ŞENTOP’TAN İDAMA DESTEK

Yayınlanma Tarihi:

on

Meclis’in yeni yasama yılının açılmasına 1 gün kala Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop katıldığı bir televizyon programında idam cezası ile ilgili tartışma yaratacak ifadeler kullandı.

A Haber canlı yayınına katılan Başkan Şentop, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin gündeme getirdiği idam yasasıyla ilgili “Ben de bazı suçlar için geri getirilmesinden yanayım. Tasarlayarak kastan adam öldürme, vahşetle kadınlara ve çocuklara karşı işlenmiş cinsel saldırı suçlarına karşı idam geri getirilmelidir ama bunun hem iç hem de dış hukuk anlamında adımlar gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

İLK İŞ TEZKERELER

Meclis’in yeni yasama yılındaki ilk işinin, ekimde süresi dolacak Irak ve Suriye tezkeresinin olması bekleniyor.

Irak ve Suriye’ye sınır ötesi operasyon konusunda hükümete verilen yetkinin 1 yıl daha uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresi ile Birleşmiş Milletlerin Mali ve Orta Afrika Cumhuriyeti’nde icra ettiği harekat ve misyonlara katılımına ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresinin ele alınması öngörülüyor. Bu arada 6 Ekim Salı günü siyasi partilerin grup toplantıları da gerçekleştirilecek.

 

Okumaya Devam Et

SİYASET

EMİN ŞİRİN”KAFTANCIOĞLU CHP’NİN TÜRKİYE’Yİ YÖNETMEYE HAZIR OLMADIĞINI SÖYLEDİ”

Yayınlanma Tarihi:

on

Geçtiğimiz günlerde sadece özel davetlilerin katıldığı ve basına kapalı olarak gerçekleştirilen Taksim Toplantıları’nda Canan Kaftancıoğlu’nun kullandığı “Atatürk demeyi doğru bulmuyorum” ifadeleri kamuoyunda çok büyük tartışma yaratırken CHP’de de bir krize yol açmıştı.O toplantıya katılan Emin Şirin’den çok konuşulacak bir açıklama geldi.

2002 yılında AKP’den milletvekili seçilmesinin ardından kısa süre sonra AKP’den istifa eden ilk milletvekili olan ve Ergenekon soruşturmalarının ilk dalgasında göz altına da alınan Emin Şirin, gazeteci Şaban Sevinç ile BİZİM TV Youtube kanalında yaptığı söyleşide, basına kapalı olarak gerçekleştirilen Taksim Toplantıları’nın son olarak Canan Kaftancıoğlu’nun konuşmacı olarak katıldığı toplantısında kendisinin de bulunduğunu belirterek çok önemli açıklamalar yaptı.

Kamuoyunun Kaftancıoğlu’nun Atatürk sözlerini tartıştığını oysa Kaftancıoğlu’nun bu toplantıda çok daha önemli şeyler söylediğini belirten Emin Şirin “Canan  Kaftancıoğlu Hanımefendi’nin sadece Mustafa Kemal, Gazi Mustafa Kemal yahut Atatürk söylemi değil çok daha önemli bir şekilde CHP’nin hem seçim gününe hem seçim gününden sonra Türkiye’yi idare etmeye hazır olmadığını söylemesiydi” ifadelerini kullandı.

“KILIÇDAROĞLU’NUN AÇIKLAMARI AKIL HAFSALA ALACAK TÜRDEN DEĞİL”

Şirin,CHP Kılıçdaroğlu’nu da sert ifadeler ile eleştirdi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun her platformda ülkenin iyi idare edilemediğini söylediğini hatırlatan Şirin, buna rağmen Kılıçdaroğlu’nun son yaptığı açıklamalarda erken seçim istemediğini beyan etmesini ise “Akıl hafsala alacak türden değil” ifadeleri ile tanımladı.

Şirin mesuliyet sahibi bir muhalefet partisi lideri olarak CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun tek yapması gerekenin erken seçim istemek olduğunu belirterek “Ama yok, zamanında yapalım diyor. Neyin zamanını bekliyorsunuz?” şeklinde konuştu.

İşte Emin Şirin’in gazeteci Şaban Sevinç ile yaptığı o röportajın tamamı:

 

Okumaya Devam EtPopüler

%d blogcu bunu beğendi: