Sosyal Medya Hesaplarımız

GÜNDEM

DEPREMDE TARİKAT VE CEMAAT SKANDALI

Yayınlanma Tarihi:

on

İzmir’de yaşanan deprem sonrasında vatandaşlar can derdine düşerken,kamu kurumlarının deprem alanına cemaat tarikat vakıfların ekiplerini yerleştirmenin derdine düştüğü ortaya çıktı.

Genel Sağlık ve Sosyal Hizmet Kolu Kamu Çalışanları Sendikası (Genel Sağlık İş) İzmir Şube Başkanı Dr. Tarık Doğan, dikkat çeken bir açıklamada bulundu. Doğan, İzmir’deki depremin ardından yardıma giden demokratik kitle örgütlerinin koronavirüs gerekçesiyle engellendiğini ancak “cemaatlere ait vakıf ve derneklerin AFAD’a bağlıymış gibi alanda bulunduğunu” belirterek, “AFAD’ın bir unsuruymuş gibi lanse edilmeye çalışılan, birbirine paralel amaçları olan cemaat ve tarikat yapılanmasına sahip bazı vakıf ve dernekler, çadır bölgelerinde hakimiyet kurdu ve gönüllü kurumların boşalttıkları yerlere yerleştirildi” dedi.

ODATV’nin haberine göre çarpıcı açıklamalarda bulunan Genel Sağlık ve Sosyal Hizmet Kolu Çalışanları Sendikası İzmir Şube Başkanı Dr.Tarık Doğan açıklasında ““Depremden 1 hafta sonra bile kamu kurumları hala tam anlamıyla organize olamadı. Depremin ardından en kısa sürede bölgeye intikal eden, arama kurtarma çalışmalarına katılan, ilk kazanı kaynatan demokratik kitle örgütleri, pandemi gerekçesi ile uzaklaştırıldı, iktidar tarafından görmezden gelinmiş hatta dışlandı. Ancak iktidar tarafından her platformda ön plana çıkarılan ve AFAD yanına eklemlenen, kamusal kimlikle alanlarda faaliyet gösteren, AFAD’ın bir unsuruymuş gibi lanse edilmeye çalışılan, birbirine paralel amaçları olan cemaat ve tarikat yapılanmasına sahip bazı vakıf ve dernekler, çadır bölgelerinde hakimiyet kurdu ve gönüllü kurumların boşalttıkları yerlere yerleştirildi.” ifadelerini kullandı.

Doğan, “cemaatlere ait vakıf ve derneklerin bugüne kadar tespit edilmeyen virüse karşı bir tedbir yöntemi” olup olmadığının açıklanmasını isteyerek, “Bir kurumu bölgeden çıkarırken bir başkasını oraya ikame eden irade, bu seçimi hangi epidemiyolojik ilke veya bilimsel bir gerekçeye dayanarak yapmıştır” dedi.

Doğan ayrıca karantinadayken evleri yıkılan ve hasar gören vatandaşların depremden 4 gün sonra ulaşılmaya çalışıldığını kaydederek, “Koronavirüs pozitif vakaların depremin yarattığı panikle çok fazla insan ile temas etmiş olması ihtimali yüksektir. Önümüzde ki günlerde vaka sayısında ciddi bir artışın kaçınılmaz olduğu gerçeğine karşı gerekli tedbirler alınmalıdır” diye uyarıda bulundu.

Doğan yaptığı yazılı açıklamada şu iddialarda bulundu:

  • Bazı çadır kentlerde kayıtlı olan kişilerle, fiili olarak kalanların sayıları çok farklıdır. Bir çok depremzedenin kalıcı konuta yerleşmek üzere çadır kentlerden ayrıldığı, bununla birlikte bazı çadır bölgelerine, evi hasarlı olmadığı halde durumu suistimal eden, art niyetli kişiler ve Suriyeli sığınmacılar yerleştirildi. Hiçbir mağduriyet yaşamadığı halde ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere gönderilen yardım malzemelerini toplayan ve işyerinde ücret karşılığı bu malzemeleri kar amaçlı satan fırsatçıların çadır bölgelerinde cirit attı.
  • Sağlık çalışanları için koronavirüs tedbiri alınmadı. Acil servisler ciddi hasta yükü ile karşı karşıya iken, İzmir genelinde koronavirüs nedeniyle yoğun bakım ve servis yatışı için birçok hasta acil servislerde yatak beklemekteyken hatta acil servis çalışanları karantinaya alınmaya başlanmışken, ayrıca her hekimin ihtisası ile ilgili konuda ve kendi branşında görevlendirilebileceği gerçeğine rağmen, kimi hastanelerden acil tıp uzmanı kimi hastanelerden acil tıp asistanı her gün 24 saat olacak şekilde, çadır kentlerde UMKE tarafından kurulan sağlık çadırlarında görevlendirildi.
  • Sağlık çalışanlarının ilkelere ve teamüllere uygun olarak, önceden görev tanımları yetki ve sorumlulukları yazılı olarak açıkça belirtilmeden görevlendirildiği, görevlendirmenin yapıldığı yerlere intikal ettikten sonra, sözel olarak, ‘göç yolda düzülür’ mantığıyla bu eksikliğin giderilmeye çalışıldı.
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

GÜNDEM

MENZİLCİ HEKİM BU KEZ 128 MİLYAR DOLAR’I SORANLARI HEDEF ALDI

Yayınlanma Tarihi:

on

GATA’da Başhekim Yardımcısı olarak görev yaptığı süreçte medeni kanunu hedef alan açıklama ve sosyal medya paylaşımları ile gündeme gelen Menzilci doktor Ali Edizer bu kez de 128 milyar Dolar’ın akıbetini soranları hedef aldı.

Tarikatçı doktor sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Bizim “Buharlaştırmak” gibi bir yeteneğimiz olsaydı, inanın sizden 128 milyar dolara sıra gelmezdi!” ifadelerini kullandı.

Hatırlanacağı üzere Menzilci Ali Edizer erkeklere ‘boşanmak yerine ikinci eş’ çağrısı yapan ve medeni hukuku hedef gösteren sosyal medya paylaşımlarının sosyal medyada gündem olmasının ardından GATA başhekim yardımcılığı görevinden alınmıştı.Ancak kendisi hakkındaki tepkiler gündemden düştükten sonra Ali Edizer görevine Güdül Devlet Hastanesi’nde devam etmeye başlamıştı.

Edizer son paylaşımına gelen tepkiler üzerine hesabını kilitleyerek korumaya aldı.

________________________________________________________________________________________________

BAĞIMSIZ GAZETECİLİĞE DESTEK OLMAK İÇİN;

“Sizler için kimseye diyet borcu olmadan, bağımsız ve özgür şekilde bugüne kadar yaptığımız gazeteciliği daha güçlü biçimde sürdürebilmemiz için siz de destek olmak isterseniz; aşağıdaki linkten PDF formatında yayınlanan, Türkiye’nin tamamen dijital olarak yayın yapan tek özel ve dosya haber dergisi KRİPTEKS E-DERGİYE yıllık abone olabilir, DİJİTAL KİTAPLARIMIZDAN (e-kitap) satın alabilir, yahut Youtube kanalımıza abone olup KATIL butonundan kendi  belirlediğiniz miktardaki desteklerinizle bağımsız gazetecilik mücadelemize destek olabilirsiniz...”

DİJİTAL BOOK STORE SANAL KİTABEVİ:

https://www.shopier.com/ShowProductNew/storefront.php?shop=dijitalbookstore&sid=d2FqS25GbkNlRDh0dW5ucjBfLTFfIF8g

YOUTUBE KANALI LİNKİ:

https://www.youtube.com/channel/UCPGcaaw3vhHiBv9XL0hVG0w

Okumaya Devam Et

GÜNDEM

MONTRÖ DUYURUSU SORUŞTURMASINDA YENİ GELİŞME: 6 EMEKLİ AMİRAL,1 GENERAL İFADEYE ÇAĞIRILDI

Yayınlanma Tarihi:

on

103 emekli amiral tarafından yayınlanan Montrö Bildirisi sonrasında 14 emekli amiral mahkemeye çıkarak çeşitli yasaklar getirilmek kaydı ile serbest kalmıştı ancak bugün itibariyle soruşturmada yeni gelişmeler yaşanıyor.

‘Montrö duyurusu’ soruşturması kapsamında aralarında emekli amiraller Alperen Tezeren, Metin Açımız’ın da olduğu 6 emekli amiral ile 1 emekli generali ifadeye çağırdı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, bazı emekli amirallerin bildirisine ilişkin soruşturmada 6 emekli amiral ile 1 emekli generali ifadeye çağırdı.

VERYANSIN TV’nin haberine göre “Montrö duyurusu’ soruşturması kapsamında İstanbul, Muğla, Antalya ve Ankara’da 6 emekli amiral ile 1 emekli generale gelecek hafta ifade vermek üzere Ankara Emniyet Müdürlüğüne gelmeleri konusunda tebligat yapıldı.

Aralarında emekli amiraller Alperen Tezeren, Metin Açımız’ın da olduğu 6 emekli amiral ile 1 emekli generalin evine bu sabah saat 07.30 sıralarında polis ekipleri geldi. Evlerde arama yapan ekipler, dijital materyallere el koydu.

İfadeye çağrılan emeki amiral Alperen Tezeren’in Montrö duyurusunun tartışıldığı Whatsapp grubunun yöneticisi olduğu öğrenildi. 

Avukat Hüseyin Ersöz, gelen polis ekiplerinin 2 müvekkiline 22 Nisan günü için ifadeye gitmeleri yönünde tebligat yaptıklarını bildirdi. 

Evlerinde arama yapılan bu kişilere ait dijital materyale de el konulduğu öğrenildi.

Emekli amirallerin bildirisine ilişkin daha önce 14 kişi hakkında soruşturma başlatılmış, 10’u gözaltına alınan, 4’ü ifadeye çağırılan şüpheliler, adli kontrolle serbest bırakılmıştı.

Ayrıntılar gelecek…

Okumaya Devam Et

GÜNDEM

7 EMEKLİ AMİRALİN EVİNDE ARAMA YAPILIYOR

Yayınlanma Tarihi:

on

Geçtiğimiz günlerde 103 emekli amiralin yayınladıkları Montrö Duyurusu sonrasında emekli amiraller “İl dışı ve yurtdışı yasağı” konularak serbest bırakılmış ve amirallere “Elektronik kelepçe” takılmıştı…

Montrö Duyurusunda bulunan emekli amiraller ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

‘Montrö duyurusu’ soruşturması kapsamında aralarında emekli amiraller Alperen Tezeren, Metin Açımız’ın da olduğu 7 emekli amiralin evinde polis arama yapılıyor.

Alperen Tezeren’in Montrö duyurusunun tartışıldığı Whatsapp grubunun moderatörü olduğu öğrenildi.

Ayrıntılar gelecek…

KAYNAK:VERYANSIN TV

Okumaya Devam EtPopüler

%d blogcu bunu beğendi: