Sosyal Medya Hesaplarımız

SİYASET

ERDOĞAN:”HÜKÜMET OLDUK,MUKTEDİR OLAMADIK”

Yayınlanma Tarihi:

on

İbn Haldun Üniversitesi Külliyesi açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ilginç açıklamalar geldi.Erdoğan AKP olarak “Fikri iktidarlarını” kuramadıklarını ifade ederken,yandaş medyaya da yüklendi…

Erdoğan yaptığı konuşmada eğitim ve kültür alanlarında da istedikleri seviyeye ulaşamadıklarını belirtirken “Yandaş” medyaya da eleştirilerde bulundu. Erdoğan “Yandaş” medya için “Medyamız bizim sesimizi ve nefesimizi yansıtmıyor. ilimde, sanatta, kültürde benzer sıkıntılarla karşı karşıyayız. Dünyaya kendimizi anlatamıyoruz. Bunun için de fikri iktidarımızı da hala tesis edemediğimiz kanaatindeyim. Hiç kimsenin bu arayıştan rahatsız olmaması gerekir” ifadelerini kullandı.

“İKTİDAR OLDUK AMA MUKTEDİR OLAMADIK”

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın konuşmasında en dikkat çeken bölüm ise 18 yılda “Muktedir olmalarına rağmen iktidar olamadıklarını” ifade ettiği bölüm oldu…

Erdoğan konuşmasında “Hükümet olmakla muktedir olmak, muktedir olmakla iktidar olmak arasındaki farkı iyi biliyorsunuz. Gerçek iktidarın fikri iktidar olduğunu iyi biliyoruz. Tek tek bireylerden başlayarak, toplumun tamamına uzanan fikri iktidar yolu zor ve zahmetli bir süreçtir. Kendimi bu konuda mahzun hissediyorum. 18 yılda her alanda tarihi eserlere ve hizmetlere imza attığımızı eğitim, kültürde arzu ettiğimiz ilerlemeyi sağlayamadığımızı düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

‘TÜRKİYE BATICILIK SAPLANTISINA MARUZ KALMIŞ BİR ÜLKEDİR’

Erdoğan ayrıca Türkiye’nin “Batıcılık saplantısına maruz kalmış bir ülke olduğunu” savundu…

Erdoğan konuşmasında bu konuda şunları söyledi: “Türkiye kuru kuruya batıcılık saplantısı yanında, pek çok sapkın ideoloji ve akımın zehrine de maruz kalmış bir ülkedir. Fikri iktidarımızı bize ait olmayan bir medeniyete kaptırmamızın nedeni, bu sapkın akımların önlerinin bilinçli şekilde açılmasıdır. Amorf bir nesil yetiştirme gayreti oldukça pahalıya mal olmuştur. Döktüğümüz nice gözyaşların, acıların gerisinde kuşaklar boyunca maruz kaldığımız fikri irtica vardır. Yapmamız gereken kendi medeniyet birimimize uygun nesiller yetiştirmektir.

Türkiye’nin 2053 vizyonunun ana fikrini bu vizyon oluşturmalıdır. Ülkemizin geçmişten bugüne eğitim öğretim sistemi çocuklarımıza maddi bilgi yükleme üzerine kuruludur. Eğitim kısmı ihmal edilmiştir. Medyanın etkisiyle geleneksel eğitim öğretimin gücü azalırken yenisi konulamamıştır. Zihinler popüler kültür ve sapkın hezeyanlarla doldurulmuştur. Önceliğimiz aileden başlayarak çocuklarımızı hakkıyla yetiştirmek şarttır. Bu topyekûn eğitim-öğretim reformu gerektirir. Tek ihtiyacımız olan değerlerini iyi bilen, kültürüne, tarihine sahip çıkan insanlar yetiştirmektir. Diğer hususlar için endişe etmeye gerek yoktur. Onlara sahip olabilmeleri için yeterli eğitim-öğretim hayatı vardır.”

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

SİYASET

BÜLENT ARINÇ İSTİFA ETTİ

Yayınlanma Tarihi:

on

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç görevinden istifa etti…

Arınç istifasını yaptığı yazılı bir açıklama ile duyurdu. Kurul üyeliği görevinden ayrılma talebini Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ilettiğini kaydeden Arınç “Karşılıklı iyi niyet temennileri ile helalleştik e görevimden ayrıldım” dedi.

İletişim Başkanlığı’ndan da konu ile ilgili bir açıklama geldi. Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada “Sayın Bülent Arınç, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyeliği görevinden ayrılmayı talep etmiş, sayın Arınç’ın talebi Cumhurbaşkanımız tarafından kabul edilmiştir” ifadelerini kullandı.

Okumaya Devam Et

SİYASET

MENEMEN BELEDİYE BAŞKANI SERDAR AKSOY TUTUKLANDI

Yayınlanma Tarihi:

on

Geçtiğimiz günlerde hakkında partisi tarafından başlatılan inceleme sonrasından  kesin ihraç talebi ile disipline verilmesi sonrasında CHP’den istifa eden ve hemen arkasından “Zimmet ve irtikap” suçlaması ile göz altına alınan Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy ile ilgili yeni gelişme yaşandı.

Dün emniyetteki sorgusunun ardından serbest bırakılan Serdar Aksoy bugün tutuklandı.

Okumaya Devam Et

SİYASET

BAHÇELİ’DEN CUMHUR İTTİFAKI AÇIKLAMASI

Yayınlanma Tarihi:

on

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında son günlerde geleceği ile ilgili spekülasyonlar ile kamuoyunun gündeminde olan CUMHUR İTTİFAKI ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Bahçeli yaptığı açıklamada “MHP ile AK Parti Türk tarihinin iki ucunu bir sevdayla kavrayıp geleceğin parlak ve onurlu kucağına doğru taşıyan iki kahraman millet eseridir.” dedi.

Bahçeli ayrıca ” Cumhur İttifakı siyaseti pazarlık üzerine inşa edilmemiştir.Cumhur İttifakı al-ver süreciyle kurulmamıştır” ifadelerini kullandı.

Bahçeli “Sayın Cumhurbaşkanı ile hukukumuz Türkiye düşmanlarının kafalarının almayacağı kadar tutarlı,dengeli,hesapsız,plansız,ilkeli,karşılıklı hürmet ve muhabbete dayalıdır. Kara kediler başka yerde dolaşsın, müfsit çakallar başka mahfillerde at koştursun. Cumhur İttifakı Türkiye’nin yegane umudu,yedi düvele karşı güvencesidir.” dedi.

MHP lideri “Cumhur İttifakı; cukka ittifakı değildir;curcuna ittifakı değildir,çukur ittifakı değilidir,çuval ittifakı değildir,çuvallaşmış bir ittifak hiç değildir” ifadelerini kullandı.

Okumaya Devam EtPopüler

%d blogcu bunu beğendi: