Sosyal Medya Hesaplarımız

MEDYA

FATİH ALTAYLI:”SEZGİN BARAN KORKMAZ’IN VEYİS ATEŞ AHKKINDA VAHİM İDDİALARI VAR”

Yayınlanma Tarihi:

on

HaberTürk Gazetesi köşe yazarı Fatih Altaylı, Sedat Peker’in hakkında pek çok iddia ortaya attığı ve bu iddialar sonrasında HaberTürk yönetimi tarafından “Zorunlu izne” çıkartılan Veyis Ateş hakkında Sezgin Baran Korkmaz’ın kendisini arayarak “Vahim iddialarda” bulunduğunu yazdı.

Fatih Altaylı kendisini tanımadığı bir Avusturya numarasından arayan Sezgin Baran Korkmaz’ın Veyis Ateş ile ilgili “Tehdit,şantaj ve kriminal pek çok olay” içeren iddialarda bulunduğunu belirtti.

Altaylı yazısında Korkmaz’ın bu iddiaları ile ilgili elinde bir ses kaydı olduğunu ve bu kaydı daha önce “Ablası” gibi sevdiği bir başka gazeteciye dinlettiğini de aktardı.

İşte Altaylı’nın yazısı:

”Dün öğle saatlerinde Dalaman civarında otomobildeyim.

Telefon çaldı.

Tanımadığım bir numara.

Uluslararası arama.

Bir Avusturya numarası.

Tanımadığım numaraları açmayı pek sevmiyorum ama Avusturya kodunu görünce yeğenim orada okuduğu için “Belki o arıyordur” diyerek açtım.

Bir erkek sesi.

“Fatih Bey iyi günler dilerim. Ben Sezgin Baran Korkmaz, numaranızı bir gazeteciden aldım” dedi.

“Fatih Bey bugünkü yazınızı okudum ve çağrınıza yanıt olarak arıyorum” dedi.

“Size kirli bir gazeteciyi anlatacağım. Çünkü ben hayatımda böyle utanç verici, böyle rezil bir tehdit görmedim” dedi.

“Veyis Ateş isimli gazeteci beni 7 Ocak günü aradı” diye başladı.

Gerisi utanç vericiydi.

Tehdit, şantaj iddiaları. 10 milyon euroluk talepler, bir ekip adına aracılıklar.

Kriminal nitelikte suçlamalar.

Akıl alır gibi değildi.

Bu suçlamalar ile bir gazetecinin adının yan yana gelmesi bile aklımın hafsalamın almayacağı bir durumdu.

Dahası Baran Korkmaz elinde tüm bu iddialarını kanıtlayabilecek bir bant kaydı olduğunu ve bunu ablası gibi sevdiği bir gazeteciye daha önce dinlettiğini de iddia ediyordu.

Korkmaz’a tanıdığı onca gazeteci varken bunu niye hiç tanışıklığı olmayan benimle paylaştığını sordum.

İstediği kişiye bunu yazdırabileceğini ama benim çağrıma yanıt verdiğini söyledi.

İlginç bir yanıttı.

Sezgin Baran Korkmaz’ın Veyis Ateş’le ilgili iddialarını Habertürk yönetimi ile de paylaştım.

Kendisinden son bir kez bu iddialara yanıt vermesini isteyeceklerdir muhtemelen.

Veyis Ateş’in de bu iddialara verecek bir yanıtı var mı bilemem!

Keşke ilk gün çıkıp, “Bunlar külliyen yalandır” diyebilseydi.

Keşke hem kendisinin hem de kendisine güvenenlerin onurunu koruyabilseydi.

Bu satırları yazmaktan, hiçbir yerinde olmak istemediğim bu işe müdahil olmaktan, hayatımda tanışmadığım birinin iddialarını muhataplarına sormaktan bile utanıyorum.

Keşke başkalarında da bu duygu olabilseydi!”

_______________________________________________________________________________________________

BAĞIMSIZ GAZETECİLİĞE DESTEK OLMAK İÇİN;

“Sizler için kimseye diyet borcu olmadan, bağımsız ve özgür şekilde bugüne kadar yaptığımız gazeteciliği daha güçlü biçimde sürdürebilmemiz için siz de destek olmak isterseniz; aşağıdaki linkten PDF formatında yayınlanan, Türkiye’nin tamamen dijital olarak yayın yapan tek özel ve dosya haber dergisi KRİPTEKS E-DERGİYE yıllık abone olabilir, DİJİTAL KİTAPLARIMIZDAN (e-kitap) satın alabilir, yahut Youtube kanalımıza abone olup KATIL butonundan kendi  belirlediğiniz miktardaki desteklerinizle bağımsız gazetecilik mücadelemize destek olabilirsiniz...”

DİJİTAL BOOK STORE SANAL KİTABEVİ:

https://www.shopier.com/ShowProductNew/storefront.php?shop=dijitalbookstore&sid=d2FqS25GbkNlRDh0dW5ucjBfLTFfIF8g

YOUTUBE KANALI LİNKİ:

https://www.youtube.com/channel/UCPGcaaw3vhHiBv9XL0hVG0w

KRİPTEKS E-DERGİ YILLIK ABONELİK LİNKİ:

https://shopier.com/1354512

1 Yorum

1 Yorum

  1. Pingback: FATİH ALTAYLI:”SEZGİN BARAN KORKMAZ’IN VEYİS ATEŞ AHKKINDA VAHİM İDDİALARI VAR” » Özgür İfade ®️ | İstanbul'un Siyasi Gazetesi

Bir Cevap Yazın

MEDYA

BAKAN PAKDEMİRLİ:”UÇAK KİRALAMAK EKONOMİK BİR KARAR”

Yayınlanma Tarihi:

on

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli orman yangınlarının söndürülememesinin en büyük nedeni olan yangın söndürme araçları filosunun olmaması konusunda izahı zor bir açıklamaya imza attı.

Yangın söndürme çalışmaları ile ilgili basın mensuplarına bilgi veren Bakan Pakdemirli’ye “Neden uçak satın almak yerine kiralama yöntemi tercih ediliyor?” sorusu yöneltildi.

Pakdemirli bu soruya “Bu bir ekonomik karar ve maliyet operasyonu” yanıtını verdi.

UÇAKLARIN BAKIMI İÇİN 4 MİLYON DOLAR VERMEYİP, 120 GÜNLÜK KİRLAMAYA 84 MİLYON TL VERİLDİ!

Bakan Pakdemirli’nin “Ekonomik olduğu ve daha az maliyet getirdiği” için uçak satınalmak yerine kiralama yönteminin seçildiğini belirttiği bu açıklaması gözleri yeniden orman yangınları ile mücadele için kiralanan uçaklara çevirdi.

Son olarak 2020 yılında Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü filosundaki uçakların bakımı için 4 milyon Dolar yatırım gereken TÜRK HAVA KURUMU’nun CMC SAVUNMA A.Ş ortaklığına 120 gün için 84 milyon TL’lik kiralama bedeli ödemişti. Bu rakam ise uçak filosunun bakımı için verilmeyen 4 milyon dolarlık rakamın 2,5 katı olan yaklaşık 10 milyon Dolar’a denk düşmekte.

Keza geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dünürü olan Bayraktar Ailesi’nin sahibi olduğu ve Selçuk Bayraktar’ın da Genel Müdürlüğünü yaptığı BAYKAR MAKİNA firmasından her biri toplamda 1530 saat garanti uçuş yapacak İHA’lar için toplamda 44 milyon 69 bin TL tutarında bedel ödenerek 3 İHA kiralandığını CHP Milletvekili Ulaş Karasu belgeleri ile ortaya çıkartmıştı.

BU NASIL BİR EKONOMİK KARAR,BU NASIL BİR MALİYET OPERASYONU?

Tüm bunların yanında THK filosunda bulunan uçakların 4 bin 900 litrelik kapasitesi yerine 5 bin litre şartı koyarak orman yangınları ile mücadele ihalelerinden THK’yı tasfiye eden AKP’nin Rus uçaklarının kiralama bedelleri için de son derece yüksek rakamlar ödediği bilinmekte.

Böylesi bir tablo ortadayken Bakan Pakdemirli’nin uçak kiralanmasını “Ekonomik bir karar ve maliyet operasyonu” açıklaması ile savunması ise “Bu nasıl bir ekonomik karar,bu nasıl bir maliyet operasyonu?” sorusunun sorulmasına neden oluyor.

________________________________________________________________________________________________

BAĞIMSIZ GAZETECİLİĞE DESTEK OLMAK İÇİN;

“Sizler için kimseye diyet borcu olmadan, hiç bir kurum, kuruluş yahut kişiden “Fonlanmadan”, “tam bağımsız” ve özgür şekilde bugüne kadar yaptığımız gazeteciliği daha güçlü biçimde sürdürebilmemiz için siz de destek olmak isterseniz; aşağıdaki linkten PDF formatında yayınlanan, Türkiye’nin tamamen dijital olarak yayın yapan tek özel ve dosya haber dergisi KRİPTEKS E-DERGİYE yıllık abone olabilir, DİJİTAL KİTAPLARIMIZDAN (e-kitap) satın alabilir, yahut Youtube kanalımıza abone olup KATIL butonundan kendi  belirlediğiniz miktardaki desteklerinizle bağımsız gazetecilik mücadelemize destek olabilirsiniz...”

DİJİTAL BOOK STORE SANAL KİTABEVİ:

https://www.shopier.com/ShowProductNew/storefront.php?shop=dijitalbookstore&sid=d2FqS25GbkNlRDh0dW5ucjBfLTFfIF8g

YOUTUBE KANALI LİNKİ:

https://www.youtube.com/channel/UCPGcaaw3vhHiBv9XL0hVG0w

KRİPTEKS E-DERGİ YILLIK ABONELİK LİNKİ:

https://shopier.com/1354512

HABER ALTERNATİF’İN ANDROİD CİHAZLAR İÇİN ÜCRETSİZ MOBİL UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.haberalternatif.dro

 

 

Okumaya Devam Et

MEDYA

TARIM VE ORMAN BAKANI PAKDEMİRLİ DÖNEMİNDE ÜLKEDE ORMAN KALMADI

Yayınlanma Tarihi:

on

HABER ALTERNATİF-ÖZEL

Celal Eren ÇELİK

Tarım ve Orman Bakanı olarak görevlerinden birisi de ülkedeki ormanlık alanları korumak ve var olan orman arazilerine ağaçlandırma yolu ile yenilerini eklemek olan Bekir Pakdemirli’nin bakanlığı döneminde bırakın ormanların korunmasını ve geliştirilmesini var olan ormanların da çok büyük bir bölümü yok oldu.Pakdemirli tarihin en kötü Tarım ve Orman Bakanı olarak tarihe geçti.

PAKDEMİRLİ DÖNEMİNDE YOK OLAN ORMAN VARLIĞI 4 KAT ARTTI

Orman Genel Müdürlüğü verilerine göre Bekir Pakdemirli’nin Tarım ve Orman Bakanı olarak atandığı 2018 yılından bu yana Türkiye’de 2 bin 167 orman yangını çıktı. 2020’de ise bu rakam yüzde 56 artışla 3 bin 399’e yükseldi. Söz konusu yangınlarda yok olan orman varlığı yaklaşık dörde katlandı. 2018’deki yangınlarda 5 bin 644 hektar alan yok olurken, 2019’da 11 bin 332 hektar, 2020’ye gelindiğinde ise 20 bin 971 hektar orman küle döndü.

MADENLER İÇİN BİNLERCE HEKTAR OLRMANLIK ALAN YOK EDİLDİ

Öte yandan Bekir Pakdemirli’nin bakan olarak göreve başladığı 2018 yılından bu yana geçen 3 senelik zaman zarfında binlerce hektarlık ormanlık alan özellikle uluslararası madencilik şirketleri ve bu şirketlerin Türkiye’deki temsilci ve ortaklarına verilen maden ruhsatları ile yok edildi.

Keza HES yapımı için pek çok noktada doğa katliamı yaşandı.

AKP  ORMANLARI YOK EDİYOR…

1956 yılında yasalaşan Orman Yasası AKP iktidara gelene kadar sadece 12 kez değişikliğe uğrarken AKP iktidarı ile birlikte tam 40 kez değiştirildi. AKP döneminde Orman Yasasında gerçekleşen değişikliklerin hemen hemen tamamı orman alanlarının amacı dışında kullanılmasına hizmet ederek yeşili yok etti.

AKP iktidarının son 8 yılında, ormanlık alanların 334 bin 35 hektarlık kısmı “kamu yararı” gerekçe gösterilerek maden, enerji ve turizm gibi faaliyetler için özel teşebbüslerin kullanımına açıldı.  2021 yılı itibariyle ormancılık dışı kullanılan alanlar ise tamı tamına 739 bin hektara ulaştı.

________________________________________________________________________________________________

BAĞIMSIZ GAZETECİLİĞE DESTEK OLMAK İÇİN;

“Sizler için kimseye diyet borcu olmadan, hiç bir kurum, kuruluş yahut kişiden “Fonlanmadan”, “tam bağımsız” ve özgür şekilde bugüne kadar yaptığımız gazeteciliği daha güçlü biçimde sürdürebilmemiz için siz de destek olmak isterseniz; aşağıdaki linkten PDF formatında yayınlanan, Türkiye’nin tamamen dijital olarak yayın yapan tek özel ve dosya haber dergisi KRİPTEKS E-DERGİYE yıllık abone olabilir, DİJİTAL KİTAPLARIMIZDAN (e-kitap) satın alabilir, yahut Youtube kanalımıza abone olup KATIL butonundan kendi  belirlediğiniz miktardaki desteklerinizle bağımsız gazetecilik mücadelemize destek olabilirsiniz...”

DİJİTAL BOOK STORE SANAL KİTABEVİ:

https://www.shopier.com/ShowProductNew/storefront.php?shop=dijitalbookstore&sid=d2FqS25GbkNlRDh0dW5ucjBfLTFfIF8g

YOUTUBE KANALI LİNKİ:

https://www.youtube.com/channel/UCPGcaaw3vhHiBv9XL0hVG0w

KRİPTEKS E-DERGİ YILLIK ABONELİK LİNKİ:

https://shopier.com/1354512

HABER ALTERNATİF’İN ANDROİD CİHAZLAR İÇİN ÜCRETSİZ MOBİL UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.haberalternatif.dro

 

 

 

 

Okumaya Devam Et

MEDYA

BODRUM’DA VATANDAŞLAR DENİZDEN TAHLİYE EDİLİYOR

Yayınlanma Tarihi:

on

Bodrum’da yangınlar yayılmaya devam ediyor. Mazıköy’e ulaşan yangın sonrası bölge sakinleri denizden tahliye edildi.

Muğla’nın Bodrum ve Milas ilçelerinde başlayan yangınlar, birçok mahalleye sirayet etmiş durumda… Bölgede beş yıldızlı otellerin yanı sıra bazı mahalleler tahliye edildi

Yangının etkisini artırması üzerine beton şirketlerine ait 30 mikser ile 5 polis TOMA’sı da söndürme çalışmalarına destek olurken vatandaşlar da yangın söndürme tüpleriyle müdahale etti.

BAŞKAN ARAS: “TEKRAR YANGININ BAŞLADIĞI BÖLGEDEYİZ”

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, sabah saatlerinde Twitter hesabından bir video yayınladı ve Bodrum’daki yangınla ilgili son gelişmeleri aktardı.

Aras şu ifadeleri kullandı:

“Yangının başladığından 19 saat sonra tekrar aynı bölgedeyiz. Yangın buradan İçmeler tarafına yayılmıştı. Yangın geç saatlerde kontrol altına alındı. Sabah yaptığımız denetlemelerde burada yeniden bir alevlenme gördük. Müdahaleyi yapmak için buraya geldik. Arkadaşlar müdahaleleri yapıyorlar. Söndürmeye başladılar. Kontrol edilebilir nitelikte şu anda, çok fazla değil. Bayır bölgesindeki yangına da müdahale etmeye çalıştık ancak o kadar çok yayıldı ki birden bire oradan Gökpınar, Gökpınar üzerinden Yukarı Mazı ve Gökbel ve Milas tarafında Beyciler bölgesine yayıldı. Ancak tüm gece biz bölgedeydik. Özellikle Yukarı Mazı ile tahliyeye başladık. Aşağı Mazı’da, İnce Yalı, Taşlı Yalı’da tahliyeleri gerçekleştirdik. 20’ye yakın tekne geldi, 1100’e yakın insanımızı tekneye bindirerek tahliye ettik. Şu anda o bölgede yangın devam ediyor. Bugün itibariyle helikopterler çalışmalarını tamamladığında yangın iyice kontrol altına alınmış olacak.”

MİLAS’TAKİ YANGIN ÇÖKERTME VE ÖREN’E İLERLİYOR

Yangın, rüzgarın da etkisiyle Milas’ın 85 haneli Mazı Mahallesi ile Bodrum’a bağlı 60 hanenin bulunduğu Gökpınar Mahallesi’ne ulaştı. Mumcular-Mazı yolu trafiğe kapatıldı.

‘TEKNELERİMİZİ ORGANİZE ETTİK’

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Twitter’daki hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, Yukarı Mazı’nın tahliye edilmeye başlandığını söylemişti. Buradaki yurttaşların, Aşağı Mazı’ya gönderileceğini dile getiren Başkan Aras, “Bodrum’dan teknelerimizi organize ettik, vatandaşlarımızı tahliye etmek istiyoruz” demişti

Ekiplerin yangına müdahalesinin sürdüğünü anlatan Aras, Mazı, Çökertme ve Armutçuk mahallelerinin tehdit altında olduğunu söyledi, “Herkesin çok dikkatli olması lazım. Burada nefes almakta zorlanıyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

Sabaha karşı 2.30 sularında bölgeden gelen haberlere göre; Milas’ın kırsal Beyciler Mahallesi’ndeki kızılçam ağaçlarıyla çevrili ormanlık alanda çıkan yangın, rüzgarın da etkisiyle Bodrum’a bağlı 60 hanenin bulunduğu Gökpınar Mahallesi ile 85 haneli Mazı Mahallesi ve Armutçuk mevkiine ulaştı.

Yangın nedeniyle iki mahallenin büyük kısmı tahliye edilirken, alevlere çok sayıda ekip müdahalede bulunuyor. Çevredekilerin de destek verdiği söndürme çalışmaları sürüyor.

Aras da yaptığı açıklamada “Yukarı Mazı’da vatandaşlarımızı tahliye ediyoruz. Aşağı Mazı Köyü’ne gönderiyoruz, sahile gönderiyoruz. Alevler Yukarı Mazı köyüne doğru yaklaşıyor. Biraz daha doğuda Gökbel köyüne doğru da yaklaşıyor. Herkesin çok dikkatli olması lazım. Evlerini tahliye etmek istemeyen vatandaşlarımız var. Onlar evlerinden hemen çıksınlar. Biz duman sebebiyle nefes almakta zorlanıyoruz, onun için bir an önce evlerini boşaltsınlar. Daha sonra her şey normale dönünce inşallah yine geri geleceğiz. Şu anda herkes alevlerle müdahale ediyor. Allah yardımcımız olsun” dedi.

‘KRİZ MASASI OLUŞTURULDU’

Başkan Aras, “Bodrum Belediyesi İtfaiye ekipleri ile Orman Bölge Müdürlüğü’ne ait helikopter, yangına havadan karadan müdahaleye devam ediyor. Bodrum Belediyesi’nde kriz masası oluşturuldu. Tüm imkanlarını seferber ederek yangın söndürme çalışmalarına müdahale ediliyor” diye konuştu.

KAYNAK: Gazete Manifesto

________________________________________________________________________________________________

BAĞIMSIZ GAZETECİLİĞE DESTEK OLMAK İÇİN;

“Sizler için kimseye diyet borcu olmadan, hiç bir kurum, kuruluş yahut kişiden “Fonlanmadan”, “tam bağımsız” ve özgür şekilde bugüne kadar yaptığımız gazeteciliği daha güçlü biçimde sürdürebilmemiz için siz de destek olmak isterseniz; aşağıdaki linkten PDF formatında yayınlanan, Türkiye’nin tamamen dijital olarak yayın yapan tek özel ve dosya haber dergisi KRİPTEKS E-DERGİYE yıllık abone olabilir, DİJİTAL KİTAPLARIMIZDAN (e-kitap) satın alabilir, yahut Youtube kanalımıza abone olup KATIL butonundan kendi  belirlediğiniz miktardaki desteklerinizle bağımsız gazetecilik mücadelemize destek olabilirsiniz...”

DİJİTAL BOOK STORE SANAL KİTABEVİ:

https://www.shopier.com/ShowProductNew/storefront.php?shop=dijitalbookstore&sid=d2FqS25GbkNlRDh0dW5ucjBfLTFfIF8g

YOUTUBE KANALI LİNKİ:

https://www.youtube.com/channel/UCPGcaaw3vhHiBv9XL0hVG0w

KRİPTEKS E-DERGİ YILLIK ABONELİK LİNKİ:

https://shopier.com/1354512

HABER ALTERNATİF’İN ANDROİD CİHAZLAR İÇİN ÜCRETSİZ MOBİL UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.haberalternatif.dro

Okumaya Devam Et







Popüler

%d blogcu bunu beğendi: