Sosyal Medya Hesaplarımız

GÜNDEM

FETÖ BORSASINDA ADI GEÇEN İSİM GİZLİ YARGILAMA İSTEDİ

Yayınlanma Tarihi:

on

TBMM’de basın toplantısı düzenleyerek FETÖ Borsası hakkında açıklamalar yapan CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel’e MÜSİAD İzmir Şubesi Başkanı Bilal Saygılı’nın açtığı tazminat davasının ilk duruşması yapıldı. Daha önce Veryansın Tv’nin haberine de mahkeme kararıyla erişim engeli çıkartan Saygılı’nın avukatları bu kez yargılamada gizlilik kararı istedi.

Varyansın TV’nin haberine göre

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, “Bir insanın yargılamada gizlilik talebinde bulunması zaten durumu ortaya koyuyor. Bize ‘özür dilesin, davadan vazgeçelim’ teklifinde bulundular. Mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

Atila Sertel, geçen yıl MÜSİAD İzmir Şubesi Başkanı Bilal Saygılı hakkında FETÖ davasından himmet operasyonu ile gözaltına alındığını ve yine Saygılı’nın babası Eflatun Saygılı’nın İzmir’de kurduğu Sondakika isimli gazetenin de darbe girişiminden sonra çıkartılan kararnameyle FETÖ bağlantısı nedeniyle kapatıldığını açıklamıştı. Gazetenin bağlı olduğu Saykar şirketinin hissedarlarından biri olan Mehmet Tahir Kocakurt’un abisinin FETÖ’nün dünya imamlarından Barbaros Kocakurt olmasına dikkat çekmişti. Sertel ayrıca Saygılı ailesinin büyük ortağı olduğu Son Dakika Gazetesi’nde bir dönem görev yapmış ve FETÖ ile alakası olmayan gazetecilerin bugün dahi basın kartı verilmeyerek cezalandırıldığını söylemişti.

Bunun üzerine Bilal Saygılı, Atilla Sertel hakkında “Basın yoluyla kişilik haklarına saldırı” iddiasıyla dava açmıştı. Davanın duruşması bugün İzmir 18. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görüldü.

‘GAZETENİN ORTAĞI DÜNYA İMAMININ KARDEŞİ’

Medya Ege’de yer alan habere göre, Atilla Sertel mahkemedeki ifadesinde şunları söyledi: “Bu dava TBMM çatısı altında yaptığı konuşmadan sonra açılmıştır. Davacının gazetesinde çalışan basın mensuplarının kartları iptal edilmiştir. Bu gazetenin kurucusu olan davacının ortakları hakkında arama ve yakalama kararı vardır. Barbaros Kocakurt, Tahir Kocakurt’un abisidir ve FETÖ’nün Dünya imamı olarak aranmaktadır. Davacı bu kişilerle ortaklık yapmıştır. 15 Temmuz sonrasında gazete kapatılmıştır. Halen Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından FETÖ’cü olarak anılmaktadır. Halen o gazetede çalışan gazetecilere basın kartları verilmemektedir. Bunun gerekçesi o gazetenin FETÖ’cü bir gazete olmasıdır. Bu iddiaları ben söylemiyorum. Cumhurbaşkanlığı da gazetecilerin basın kartlarını vermiyor. Basın kartını alamayan en az 10 gazeteciyi şahit olarak getirebilirim.”

GİZLİLİK KARARI İSTENDİ

Duruşmada Bilal Saygılı’nın avukatı Faruk Öktem, Saygılı’nın hiçbir zaman Son Dakika Gazetesi’nin sahibi olarak çalışmadığını söyledi.  Gazetenin müvekkiline ait olmadığını söyleyen Öktem, “Müvekkilim FETÖ soruşturması geçirmiştir ama takipsizlik kararı verilmiştir. Takipsizlik kararı verilen bir kişi hakkında terör örgütü üyesi olduğunu iddia etmek hakaret ve iftira suçu oluşturur. Bu konunun sürekli gündemde olması müvekkilin mağduriyetini arttırmaktadır. Hukuk Mahkemeleri Kanunu’nun 28. Maddesine göre müvekkilimin menfaatlerinin korunması ve manevi zararın artmaması açısından dosyaya gizlilik kararı verilmesini istiyoruz” dedi.

‘ELEŞTİRİYİ HAKARET OLARAK GÖRÜYORLAR’

Mahkeme çıkışında açıklama yapan CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel şunları kaydetti:

“İçerde yazılı ifademi istediler. Fakat ben yazılı ifade hazırlamadım, sözlü olarak sadece bir beyanda bulundum. Milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yaptığım açıklamaları karşı taraf hakaret ve tazminat davası olarak beni suçlamış, beni suçluyorlar. İddiaları da kendilerinin FETÖ’cü olmadıklarını söylüyorlar. Ben zaten onlara direkt FETÖ’cüsünüz demedim ama FETÖ ile olan ilişkilerinin çok açık ve net olduğunu belge ve kanıtlarıyla ortaya koydum. Mesele Eflatun Saygın’ın Son Dakika Gazetesi’nin içinde bütün ortaklar neredeyse hepsi aranıyor, bir kısmı tutuklu bir kısmı aranıyor. Mesele Barbaros Kocakurt var, dünya imamı olarak aranıyor. Onları anlattım hakime hanıma… Hakime hanım yazılı ve geniş bir beyanda bulunmamı, ifade vermemi istedi. Aynı zamanda Bilal Saygılı’nın Ege Üniversitesi Rektörü Cüneyt Hoşcoşkun ile birlikte temelini attığı camii ile ilgili konuşmalarım olmuştu. O camiyi de Cumhurbaşkanı açmıştı. O caminin açılışının eleştirisini de hakaret olarak görüyorlar. Ben siyaseten eleştiri yapıyorum ve onları eleştirmiyorum” dedi.

‘FETÖ’CÜLERLE İÇ İÇEYKEN ŞİMDİ AKP’Lİ ÜST DÜZEY KİŞİLERLE İÇ İÇE’

Sertel “FETÖ borsası var diyen ben değilim. Şamil Tayyar’dır AKP eski milletvekili, gazeteci kökenli AKP eski milletvekili Mehmet Metiner’dir. Ve FETÖ borsasından kaynaklanan ve haklarında ifade olan, kendilerinin FETÖ’cü olduğunu söyleyen birçok iş adamı serbest… Elini kolunu sallayarak gezmektedir. Bunun örnekleri çok sayıda verilmektedir. İzmir’de de Orkide yağlarının sahibi FETÖ’cü olduğunu kabul etmiş olmasına rağmen serbest kalmıştır. Fabrikasındaki paranın bir kısmına el konuldu ve yeni ortalıklarla ticari hayatına devam etmektedir. Şimdi bunları söylemek bana göre suç değildir, çünkü biz mahkemelerdeki iddianamelerden ve devletin üst kademlerinde alınan kararlara ilişkin konuşuyoruz. Kendi kafamıza göre herhangi bir hakaret yapmıyoruz, herhangi bir açıklamada bulunmuyoruz. Bu milletvekili olmanın gereği. İzmir’de çok sayıda insan suçsuz yere cezaevinde yatarken gerçekten suçlu olanların ama güçlü olanların dışarda olduğu bir dönemi yaşıyoruz. Biliyorsunuz genel başkanımız da çok kez dile getirdi. 17-25 Aralık sonrasında da büyük bir otel sahibi olan kişinin de serbestçe elini kolunu sallayarak gezdiği ortadadır. Bank Asya’ya para yatırdığı ortadayken her konuda FETÖ’cülerle iç içeyken şimdi AKP’li üst düzey kişilerle iç içe oturmaktadır” dedi.

‘ÖZÜR DİLESİN, İŞ KAPANSIN’ DEDİLER

Avukatın haberlerle ilgili ‘yayın yasağı getirilsin’ talebinde bulunduğunu söyleyen Sertel, “Ben de ona karşı çıktım, eğer yayın yasağı kendisi ile ilişkili değilse niye rahatsız olsun. Bir de benim yanlış bilgilendirildiğimi söylüyor yani bana ‘sayın vekil özür dilesin, bu işi kapatalım’ diyor. Benim özür dileyecek bir durumum yok. Ben özür dileyecek hiçbir şey yapmadım. Benim elimdeki verilerle Türkiye Cumhuriyeti Devletinin elindeki verilerle konuştum. Ben bu davanın beraatla sonuçlanacağına inanıyorum, çünkü kimseye hakaret kastiyle hareket etmiyorum, gerçekleri konuşuyorum” diye konuştu.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

GÜNDEM

PTT “SREBRENİTZA KATLİAMI UYDURMADIR” DİYEN SIRP LİDER İÇİN PUL BASTIRDI!

Yayınlanma Tarihi:

on

PTT’nin “Hatıra pul basımı” uygulaması bu kez biz “Skandalın” sebebi oldu.

PTT,Bona’da yaşanan Srebrenitza Katliamı için “Fabrikasyon uydurması,şehir efsanesi” diyen Bosna’ya bağlı Sırp Cumhuriyeti başkanı ayrılıkçı Sırp lider Milorad Dodik için hatıra pulu bastırdı.

Milorad Dodik daha önce özellikle Sırpların Bosnalı müslümanları acımasızca katlettikleri soykırımda başrolü oynayan savaşsuçlusu Radovan Karadziç’i öven pek çok konuşma yapmış,Karadziç yakalanmadan kısa süre önce onun adını bir parka vererek açılışını da bizzat kendisi yapmıştı.

Bosnalı müslümanların katledilmesi operasyonlarındaki bir diğer önemli isim olan Ratko Mladic için de yine Milorad Dodik’in övücü ifadeler kullandığı bilinmekte.

PTT’nin bu uygulamasına ve bastırılan bu hatıra puluna Türkiye’de yaşayan Boşnak asıllı vatandaşlar da ciddi tepki gösterdiler…

________________________________________________________________________________________________

BAĞIMSIZ GAZETECİLİĞE DESTEK OLMAK İÇİN;

“Sizler için kimseye diyet borcu olmadan, bağımsız ve özgür şekilde bugüne kadar yaptığımız gazeteciliği daha güçlü biçimde sürdürebilmemiz için siz de destek olmak isterseniz; aşağıdaki linkten PDF formatında yayınlanan, Türkiye’nin tamamen dijital olarak yayın yapan tek özel ve dosya haber dergisi KRİPTEKS E-DERGİYE yıllık abone olabilir, DİJİTAL KİTAPLARIMIZDAN (e-kitap) satın alabilir, yahut Youtube kanalımıza abone olup KATIL butonundan kendi  belirlediğiniz miktardaki desteklerinizle bağımsız gazetecilik mücadelemize destek olabilirsiniz...”

DİJİTAL BOOK STORE SANAL KİTABEVİ:

https://www.shopier.com/ShowProductNew/storefront.php?shop=dijitalbookstore&sid=d2FqS25GbkNlRDh0dW5ucjBfLTFfIF8g

YOUTUBE KANALI LİNKİ:

https://www.youtube.com/channel/UCPGcaaw3vhHiBv9XL0hVG0w

KRİPTEKS E-DERGİ YILLIK ABONELİK LİNKİ:

https://shopier.com/1354512

Okumaya Devam Et

GÜNDEM

SEZGİN BARAN KORKMAZ:”SİZE İŞ YAPTIĞIM SİYASİLERLE İLGİLİ BİLGİ VEREYİM”

Yayınlanma Tarihi:

on

Viyana’da gözaltına alınan Sezgin Baran Korkmaz’ın ilk ifadesi ortaya çıktı.

ABD’yi dolandırdığı ve kara para akladığı iddiasıyla hakkında arama kararı olan Sezgin Baran Korkmaz, dün Viyana’da ABD’nin talebi üzerine yakalandı. Korkmaz, ilk ifadesini bugün verdi.

ABC Gazetesi’nden Serkut Bozkurt ve Ali Isıyel’in haberine göre, Korkmaz ilk ifadesinde, iş yaptığı siyasilerle ilgili bilgi vermeyi teklif etti.

Ancak ABD’li yetkililer, Korkmaz’ın bu teklifini davanın kriminal olması ve siyasi bir tarafının olmaması gerekçesiyle reddetti.

Böylece Sezgin Baran Korkmaz’ın anlaşma seçeneği önünden kaldırıldı. Bunun sebebinin ise daha önce yeminli olmasına rağmen yalan ifade vermesi olabileceği söyleniyor.

ANLAŞMANIN TEK YOLU PARA İADESİ

Ancak ABD’li yetkililer, ABD’de mahkemeye çıktığında kendisini ifade edebileceğini söyledi.

Anlaşmanın bir yolu var, o da Korkmaz’ın bütün parayı iade etmesi.

Habere göre, Sezgin Baran Korkmaz’ın sadece bayramlarda emniyet müdürlerine verdiği rüşvet 3 milyon doları buluyor. ABD’deki yargılamada bu paraları nereye harcadığı sorulduğunda Korkmaz’ın bunun hesabını vermesi gerekecek.

Özellikle İstanbul Emniyeti’nin içinde Korkmaz’dan büyük rüşvetler alındığı iddia ediliyor. Bu rüşvetlerin içinde saat, bileklik, kolye gibi hediyeler bulunuyor. Korkmaz’ın ‘çok sevdiği’ gazetecilere ise altın kalem hediye ettiği iddia ediliyor.

İADE ÖNCELİĞİ ABD’DE

Sezgin Baran Korkmaz’ın iadesinde öncelik ise ABD’ye ait; çünkü Türkiye, ikinci sırada talep eden ülke.

Türkiye 20 Haziran itibarıyla henüz Avusturya makamlarına iade talebinde bulunmadı. Bu nedenle Korkmaz’ın yargılanmasının ABD’de gerçekleşmesi bekleniyor.

________________________________________________________________________________________________

BAĞIMSIZ GAZETECİLİĞE DESTEK OLMAK İÇİN;

“Sizler için kimseye diyet borcu olmadan, bağımsız ve özgür şekilde bugüne kadar yaptığımız gazeteciliği daha güçlü biçimde sürdürebilmemiz için siz de destek olmak isterseniz; aşağıdaki linkten PDF formatında yayınlanan, Türkiye’nin tamamen dijital olarak yayın yapan tek özel ve dosya haber dergisi KRİPTEKS E-DERGİYE yıllık abone olabilir, DİJİTAL KİTAPLARIMIZDAN (e-kitap) satın alabilir, yahut Youtube kanalımıza abone olup KATIL butonundan kendi  belirlediğiniz miktardaki desteklerinizle bağımsız gazetecilik mücadelemize destek olabilirsiniz...”

DİJİTAL BOOK STORE SANAL KİTABEVİ:

https://www.shopier.com/ShowProductNew/storefront.php?shop=dijitalbookstore&sid=d2FqS25GbkNlRDh0dW5ucjBfLTFfIF8g

YOUTUBE KANALI LİNKİ:

https://www.youtube.com/channel/UCPGcaaw3vhHiBv9XL0hVG0w

KRİPTEKS E-DERGİ YILLIK ABONELİK LİNKİ:

https://shopier.com/1354512

 

Okumaya Devam Et

GÜNDEM

VEYİS ATEŞ’TEN AHMET ŞIK’A CEVAP GELDİ

Yayınlanma Tarihi:

on

Firari durumdayken dün gece gerçekleşen bir operasyonla tutuklanan iş adamı Sezgin Baran Korkmaz’dan 10 milyon Euro rüşvet istediği iddialarının odağındaki Veyis Ateş kendisinin “Montaj” dediği Sezgin Baran Korkmaz ile arasında geçen konuşmanın kaydını yayınlayan TİP illetvekili ve gazeteci Ahmet Şık’a yanıt verdi.

Ateş sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ““Ahmet Şık; dokunulmazlık zırhına sığınıp, Sezgin Baran Korkmaz’ın omzundan bana ateş açma. İçişleri Bakanı Sn. Süleyman Soylu ile tanışıklığımı öğrenince bana, bakan beyle siyaseten uzlaşamadığını fakat tavrını çok beğendini söylemedin mi? Beş dakikalığına bile olsa Sn. Soylu ile bir araya gelme arzunu dile getirdin mi getirmedin mi? SBK’nın medya ve siyasetteki beslemeleri hazır olun daha çok şey konuşacağız. Elbette başkaları gibi iftira atmadan kumpas kurmadan ” ifadelerini kullandı.

________________________________________________________________________________________________

Sedat Peker’in yayınladığı görüşme kayıtları ile kardeşi Süleyman Özışık ile birlikte Peker ile Soylu arasında aracılık yaptığı ortaya çıkan Hadi Özışık kendisi hakkında daha sonra ortaya atılan pek çok iddiayı bırakıp, son günlerde yine Peker tarafından Süleyman Soulu ile ilişkileri deşifre edilen Veyis Ateş’e “İddialara yanıt ver” çağrısında bulundu.

Özışık suç örgütü lideri Sedat Peker ile kara para aklama suçundan hakkında tutuklama kararı bulunan ve yurt dışına kaçan SBK Holding’in sahibi Sezgin Baran Korkmaz’ın Habertürk TV sunucusu Veyis Ateş’e yönelik iddiaları değerlendirdi.

“Perde Arkası” isimli bir programda konuşan Hadi Özışık Veyis Ateş2in “Değer verdiği bir arkadaşı” olduğunun altını özellikle çizerken , Veyis Ateş’in sessiz kaldığına dikkat çekerek Habertürk yönetimin isteğine rağmen konuşmadığını hatırlattı. Özışık, Ateş’i defalarca aradığını da açıkladı. “Eğer konuşacak bir şeyim yok diyorsa da” geriye tek bir seçenek kaldığını kaydeden Özışık, Veyis Ateş’in meslektaşlarından özür dileyerek mesleği bırakması gerektiğini ifade etti.

KENDİSİNE HİÇ BAKMIYOR…

Hadi Özışık’ın Peker ile yaptığı telefon görüşmesi kaydının yayınlanmasının ardından program yaptığı kanallar ile ilişiği kesilmiş, Gazeteciler Cemiyeti tarafından üyelikten ihraç edilmişti.

Öte yandan Hadi Özışık kardeşleri Süleyman ve Baki Özışık ile birlikte CHP’li Ataşehir,Maltepe ve Bakırköy belediyeleri tarafından kendisine düzenli ödeme yapıldığı, kendilerine lüks makam araçları verilerek yakıtına kadar belediye bütçesinden karşılandığı,yine CHP’li Ataşehir Belediyesi tarafından kardeşi Baki Özışık’a otopark işletmesi verildiğini ortaya çıkartan ve bunu ortaya çıkarttığı için KRT’den kovulan gazeteci Çağdaş Ulus’un iddiaları sonrası adeta “Ölüm sessizliğine” gömülmüştü.

Çağdaş Ulus Özışık kardeşlerin bu belediyelerden aldığı paraların “Reklam” adı altında yasal kılıfa uydurulduğunu ancak aslında hakkında yolsuzluk iddiaları olan bu ve benzeri belediyelere İçişleri Bakanlığı tarafından operasyon yapılarak kayyum atanmaması için Özışık kardeşlerin “Arabuluculukları” karşılığında bu paraların ödendiğini ifade etmişti.

________________________________________________________________________________________________

BAĞIMSIZ GAZETECİLİĞE DESTEK OLMAK İÇİN;

“Sizler için kimseye diyet borcu olmadan, bağımsız ve özgür şekilde bugüne kadar yaptığımız gazeteciliği daha güçlü biçimde sürdürebilmemiz için siz de destek olmak isterseniz; aşağıdaki linkten PDF formatında yayınlanan, Türkiye’nin tamamen dijital olarak yayın yapan tek özel ve dosya haber dergisi KRİPTEKS E-DERGİYE yıllık abone olabilir, DİJİTAL KİTAPLARIMIZDAN (e-kitap) satın alabilir, yahut Youtube kanalımıza abone olup KATIL butonundan kendi  belirlediğiniz miktardaki desteklerinizle bağımsız gazetecilik mücadelemize destek olabilirsiniz...”

DİJİTAL BOOK STORE SANAL KİTABEVİ:

https://www.shopier.com/ShowProductNew/storefront.php?shop=dijitalbookstore&sid=d2FqS25GbkNlRDh0dW5ucjBfLTFfIF8g

YOUTUBE KANALI LİNKİ:

https://www.youtube.com/channel/UCPGcaaw3vhHiBv9XL0hVG0w

KRİPTEKS E-DERGİ YILLIK ABONELİK LİNKİ:

https://shopier.com/1354512

Okumaya Devam EtPopüler

%d blogcu bunu beğendi: