Sosyal Medya Hesaplarımız

EKONOMİ

GSM OPERATÖRLERİNİN “İNTERAKTİF KAMPANYA SERVİSİ” VATANDAŞA İLLALLAH DEDİRTTİ

Yayınlanma Tarihi:

on

GSM operatörlerinin kullanıcıları için devreye soktukları bir servis GSM kullanıcılarının adeta kabusu olmuş durumda…

“İNTERAKTİF KAMPANYA SERVİSİ” adı verilen bu servis kullanıcıların cihazlarının ekranlarında aniden bir pop-up ekran çıkması ile başlayan bir süreç…

Bu aniden ekranı kaplayan pop-up ekranda kullanıcıya ekstra bir tarife isteyip istemediği yahut bir üst tarifeye geçip geçmek istemediği soruluyor…

Aniden karşısında çıkan bu ekranda bir anlık dalgınlıkla dokunmatik ekrana eli değen ya da bir anda refleks ile TAMAM’a tıklayan kullanıcı aslında ay sonu karşılaşacağı sürprize haberi olmadan adım atıyor.

Zira ekrana yanlışlıkla dokunduğunuz an bu sayfa telefon ekranından kayboluyor ama sizin tarifenize ekstra bir tarife tanımlanmış yahut tarifeniz daha yüksek bir pakete de tanımlanmış oluyor bile.

Bunun için sesli bir onay alınmıyor,bir kayıt gerçekleştirilmiyor.Oysaki özellikle tarife değişikliği iradeye dayalı ve sesli kayıt gerçekleştirilerek yapılması gereken işlemler.

Ve operatörler artık bu dakika itibariyle otomatik olarak devreye aldıkları bu daha pahalı paketlerden kullanıcılarını ücretlendirmeye başlıyorlar.

Ay sonunda faturanız normal paketinizin kat kat üzeri geldiğinde operatörünüzün müşteri servisini arayıp sebebini sorduğunuzda ise “Paket değişimi yahut ek tarife isteğini sizin talep ettiğiniz” belirtiliyor.

Müşteri olarak GSM operatörleri müşterilerin böyle bir talepleri olmadığı yönündeki beyanlarını kabul etmezken,müşterilerinden bu ekstra ücretlendirdikleri paketi iptal ettirmek için yüksek rakamlar istemekteler.

Müşterilerin bu uygulama ile hiç karşılaşmaması içinse her operatörde değişen bir numaraya büyük harflerle KAPAT şeklinde bir mesaj atması yeterli oluyor ama tabii kullanıcılar başlarına bu olay gelmeden önce böyle bir uygulamadan haberdar olmadıkları için nasıl bu uygulamadan çıkılacağını da bilmiyorlar.

Özellikle cep telefonu fatura ödemesi otomatik ödeme talimatı ile ödenen pek çok vatandaşın bu durumdan ancak aylar sonra olduğu ve ortaya çıkan binlerce mağdurun pek çok platformda şikayetlerini dile getirmiş olmalarına rağmen operatörlerin bu uygulamaya aynen devam ettikleri görülüyor.

Mağdur olan vatandaşlar ise devletin bu konuya el atmasını isterlerken sosyal medya platformlarında yaşanan süreci “Sanal Ama Yasal Soygun”  şeklinde tanımlıyorlar…

 

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

Okumaya Devam Et

EKONOMİ

BDDK’DAN YENİ KREDİ KARTI KARARI

Yayınlanma Tarihi:

on

Bankaların gelirini beyan edemeyen müşterilerine tanıyabildiği azami 1.300 Türk Lirası limit, 2000 Türk Lirasına çıkarıldı. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulunun 09.07.2020 tarihinde aldığı kararda ayrıca, Covid-19’un ekonomik etkilerini sınırlandırma tedbirleri kapsamında asgari ödeme tutarı bir yıl içinde üç kez ödenmeyen kredi kartlarının kullanıma kapatılması 2020 yıl sonuna kadar uygulanmayabilecek.

Bankaların gelirini beyan edemeyen müşterilerine tanıyabildiği azami 1.300 Türk Lirası limit, 2000 Türk Lirasına çıkarıldı. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulunun 09.07.2020 tarihinde aldığı kararda ayrıca, Covid-19’un ekonomik etkilerini sınırlandırma tedbirleri kapsamında asgari ödeme tutarı bir yıl içinde üç kez ödenmeyen kredi kartlarının kullanıma kapatılması 2020 yıl sonuna kadar uygulanmayabilecek.

BDDK: Asgari ödeme tutarını 3 kez ödemeyenlerin kredi kartı yıl sonuna kadar kapatılmayacak

BDDK’dan yapılan yazılı açıklamaya göre bankaların gelirini beyan edemeyen müşterilerine tanıyabildiği azami 1.300 Türk lirası limit, 2 bin Türk lirasına çıkarıldı.

Bugün alınan kararla ayrıca yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ekonomik etkilerini sınırlandırma tedbirleri kapsamında asgari ödeme tutarı bir yıl içinde üç kez ödenmeyen kredi kartlarının kullanıma kapatılması 2020 yıl sonuna kadar uygulanmayabilecek.

Okumaya Devam Et

EKONOMİ

TÜİK’E “ÖZEL KALEM” ELİ DEĞDİ

Yayınlanma Tarihi:

on

Geçtiğimiz günlerde başkanlığına Emine Erdoğan’ın özel kalem müdiresi olan Elif Esen’in kocası olan  Muhammed Cahid Şirin atanmış ve bu atamadan sonra TÜİK’in verilerinin gerçekçiliği yeniden tartışma konusu olmuştu.

Yeni başkan Muhammed Cahid Şirin yönetimi ilk “İşsizlik ve istihdam” rakamlarını açıkladı…

AYNI ANDA HEM İŞSİZLİK HEM İSTİHDAM AZALDI!

TÜİK’in açıkladığı verilere göre işsizlik, bir önceki yılın mart ayına göre yüzde 0.9 azalarak yüzde 13.2 seviyesine geriledi.

TÜİK’in mart ayı işsizlik verilerine göre genç işsizlik de azaldı. 15-24 yaş grubunu kapsayan genç nüfusta işsizlik oranı bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 0.6 puan azalarak yüzde 24.6’ya geriledi.

İşsizlik azaldığı zaman doğal olarak artış göstermesi gereken istihdam oranları ise TÜİK verilerine göre artış göstermek yerine azaldı.

2020 yılının mart ayında İstihdam edilenlerin sayısı, bir önceki yılın aynı dönemine göre 1 milyon 662 bin kişi azalarak 26 milyon 133 bin kişiye geriledi.

Yine TÜİK verilerine göre genç nüfusta istihdam oranı ise yüzde 5.1 puan azalarak yüzde 27.4 oldu.

Gerek genel işsizlik oranı gerek genç işsizlerin rakamında azalma yaşanırken istihdamın artmış olması gerekirken nasıl olup da azaldığı ise merak konusu oldu…

 

 

Okumaya Devam Et

EKONOMİ

BAŞKA YERDE YAŞAYAMAYIZ

Yayınlanma Tarihi:

on

HALİL İBRAHİM BAYRAKÇI

Beş senede temel değerleri düzeltir, 20 sene içerisinde G10 üyeliğini zorlarız. Ama önce siyasetin ekonomi üstündeki vesayetini kaldırmamız gerekiyor.

Mevcut siyasi yapının hepsi ekonomide devlet gücünü yağma için kullanma peşinde. Kaynakları kamu gücünü elinde tutanlara yağmalatmanın bedelini eninde sonunda her vatandaş öder. Devletin harcadığı her kuruş eninde sonunda milletin cebinden çıkar.

Belediyelerden, yarı devletleşmiş sendikalara, vakıflardan, hükümet destekli özel sektör şirketlerine, devletin her kurumunda boğazımıza kadar yolsuzluk ve yağmaya batmış durumdayız.

Kamu kaynaklarını yağmalayarak, yolsuzlukla hiçbir millet refaha, zenginliğe, huzura kavuşamamıştır.

Kısa bir dönem hak  edilmemiş tatlı bir hayat yaşanır. Sonrası o yenilen hurmalar acı, acı çıkartılır. Hem de 10 misli bedelle…

Devletimizi, milletimizi, insanımızı çok seviyoruz. Göz göre göre ülkemizin müthiş zenginlik ve kalkınma potansiyelinin heba edilmesine gönlümüz razı olmuyor.

Türkiye, bölgenin Singapur’u, Hong Kong’u kişi başına 30 bin doları geliri olan bir merkez ülke konumuna neden gelmesin?…

Seçim kanunu değiştirmekle, suni barajlar oluşturarak halk iradesinin mecliste temsilini engellemekle, türlü türlü siyaset cambazlıklarıyla gündemimizi bu siyasetin doldurmasına müsaade edemeyiz.

Geçtiğimiz Cumhurbaşkanlığı seçiminin konusu millet kıraathaneleri ve orada dağıtılacak kekti. Bu siyasi yapının önümüzdeki seçimlerde tartışacağı konu: “Ekmek bulamıyorlarsa pasta yesinler” olacaktır.

Biz başka yerde yaşayamayız. O halde biricik anayurdumuzu dünyanın en güzel ve yaşanabilir ülkesi yapalım. Birlikte başarabiliriz…

Okumaya Devam Et

Popüler

%d blogcu bunu beğendi: