Sosyal Medya Hesaplarımız

GÜNDEM

İBB’DEN “ALTUN” DEĞERİNDE TAHSİSİN ALTINDA BAKIN KİMİN İMZASI VAR?

Yayınlanma Tarihi:

on

Celal Eren ÇELİK

Devlet kurumlarından eşi Cumhurbaşkanlığı İletişim Danışmanı Fahrettin Altun ile birlikte aldıkları 5 maaşı tartışmaları yeniden alevlenen ve geçtiğimiz yıl bu konuda yaptığı açıklamalarda aldıkları maaşları hak ettiklerine dair açıklamaları ile “Sabrımızı test etmesinler” sözleri tepki çeken TÜRGEV Başkanı,THY Yönetim Kurulu Üyesi ve KADEM Yönetim Kurulu üyesi Fatmanur Altun bugün ise THY’deki huzur hakkı konusunda sosyal medya hesabından yapmış olduğu “Huzur hakkı var ama feragat ettim” açıklamaları ile gündeme geldi.

Fatmanur Altun hatırlanacağı üzere daha önce kariyerinde AKP İstanbul İl yöneticiliğinin yanı sıra 2012-2016 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş yöneticiliği de yapmıştı…

“Daha fazlasını kazanabilecekken fedakarlık yapıyoruz” açıklaması ile tepki toplayan Altun’un İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş’de Yönetim Kurulu Üyeliği  yaptığı 2014 yılında Kültür A.Ş’nin  bütçesi ile Bürüksel’de kiralanan lüks ofisin AKP’nin “Kamu Vakfı” olarak kurduğu Yunus Emre Vakfı’na tahsis edildiği ortaya çıktı.

Efendim şimdi sizler için o “Altun” gibi ballı tahsisi yazacağız…

İBB İSTANBUL İÇİN OFİS KİRALIYOR

2014 Sayıştay  Raporuna göre İstanbul Büyükşehir Belediyesi 2010 Avrupa Kültür Başkentliği için projeler üretmek, hazırlanan projelerin uygulanmasını takip etmek, AB hibelerinden faydalanmak, AB kurumları ile doğrudan ilişki kurabilmek ve lobi faaliyetlerini gerçekleştirebilmek, İstanbul ve Kültür A.Ş.’nin tanıtımı gerekçesiyle, şirket Yönetim Kurulu’nun 01.06.2007 tarih 2007/ 20 sayılı kararı ile Brüksel’de irtibat ofisi açılması kararı alıyor.

Ve sonrasında 08.06.2007 tarihinde IVG Immobilien Belgien Firması ile yapılan sözleşme ile (Yıllık Kira Gideri 229.800 Avro bedelli) Brüksel’de bir ofis kiralanıyor.

Ancak bir süre sonra  İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin KÜLTÜR A.Ş’sinin bütçesi ile Brüksel’de kiralanan lüks ofisin AKP’nin “KAMU VAKFI” olarak kurduğu ve yeni düzenleme ile Mütevelli Heyetinde direkt Kültür ve Turizm Bakanı’nın yer aldığı Yunus Emre Vakfı’na bir alt sözleşme ile tahsis edildiğini ortaya çıkıyor.

Bununla da kalınmıyor İstanbul Büyükşehir Belediyesi  Yunus Emre Vakfı’na tahsis ettiği lüks ofis için kendi bütçesinden 216.000 Avro tutarında bir tadilat harcamasının yapılmasını sözleşme ile taahhüt ediyor…

18.10.2010 tarihinde Kültür A.Ş. ile Yunus Emre Vakfı arasında imzalanan sözleşme ile Brüksel Ofisi Yunus Emre Vakfı’nın kullanımına veriliyor.

2014 yılına yani Fatmanur Altun’un artık KÜLTÜR A.Ş’de yönetimde olduğu döneme gelindiğinde Kültür A.Ş., gerek IVG Immobilien Belgien Firması ile gerekse söz konusu vakıfla yapmış olduğu kira sözleşmesini 31.10.2014 tarihinde sonlandırmak üzere taraflara tebligatta bulunuluyor.,

Ama ilginç bir gelişme yaşanıyor ve Yunus Emre Vakfı Kültür A.Ş.’ye sunmuş olduğu 17.03.2014 tarihli dilekçede ofisin 678m2’lik arka bölümünü 31.10.2014 tarihinde boşaltmak istediklerini, 582m2 olan ön bölümün ise 31.10.2017 tarihine kadar tüm masraflarının (kira, elektrik ısınma, personel, otopark giderleri, arka bölümün eski hale dönmesi yönündeki mal sahibi tarafından talep edilecek bedeller ve benzeri her türlü masraf ) kendileri tarafından karşılanacak şekilde kullanmaya devam etmek istediklerini belirtiyor.

KÜLTÜR A.Ş de bu talebi uygun görüyor ve sözleşmeyi yeniliyor…

Bu arada Fatmanur Altın’un da yönetime 2012’de girdiği tarihten sonra da Vakıf için tahsis edilen lüks ofise 20014 yılına kadar toplamda 920 bin Euro ödeniyor!

Ve tüm bunlar olup biterken Fatmanur Altun da KÜLTÜR A.Ş yöneticisi olarak bu kararların altına imza atıyor.

Sayıştay bu konuda raporunu tutarken KÜLTÜR A.Ş’nin cevabi savunmasını da kabul etmiyor.

İşte kendisine devlet kaynaklarından gelen 4 maaşı hararetle savunan Fatmanur Altun iş milletin parası olunca “tahsis” kararlarının altına böyle imza atıyor…

NOT: Bu yazı ilk kez yine sahibi olup Genel Yayın Yönetmenliği görevini yaptığımız kardeş haber sitemiz gazzetta9.com’da 2 Ağustos 2019 ‘da yine bizim imzamız ile özel haber olarak yayınlanıp,pek çok gazete ve haber sitesinde kaynak kullanılarak kullanılmış ve haber hakkında hiç bir yalanlama,tekzip v.s gelmemiştir.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

GÜNDEM

“HAVAİ FİŞEK FABRİKASINDA PATLAMA” DAVASINDA AİLELERE POLİS ENGELİ

Yayınlanma Tarihi:

on

Sakarya’nın Hendek ilçesinde bulunan Büyük Coşkunlar havai fişek fabrikasında yaşanan patlamada 7 işçi feci şekilde hayatını kaybetmişti.

Yaşanan patlamada iş yerinin pek çok kusuru bulunmasına rağmen fabrika sahiplerinin AKP ve MÜSİAD ile yakın ilişkileri ortaya çıkmış ve fabrika sahiplerine ağır cezalar verilmesi beklenirken adeta imtiyaz tanınması kamuoyunun büyük tepki çekmişti.

Daha önce de çeşitli defalar patlama yaşanan ve her patlama sonrasında isim değiştirerek faaliyetlerine devam eden fabrikada yaşanan son patlama ile ilgili bugün görülen dava öncesinde aileler adliye önünde yürümek isteyince polis engeli ile karşı karşıya kaldılar.

Polis engellemesine tepki gösteren mağdur aileleri davanın görüldüğü Sakarya Adliyesi önünde bir açıklama yaptılar.

Aileler açıklamalarının ardından dava salonuna girmek istediklerinde yeniden polis engeli ile karşılaştılar ve dava salonunun 30 kişilik olması gerekçe gösterilerek içeriye alınmadılar.

Ailelerden sadece mahkeme tarafından belirlenen ailelerin içeri alınması isteniyor.

Patlamanın ardından Sakarya 1.Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada “Bilinçli taksir ile ölüme ve yaralanmaya sebep olma” suçlamasıyla hazırlanan iddianamede, 5’i tutuklu 7 sanık hakkında 22 yıl 6’şar ay hapis cezası isteniyor.

________________________________________________________________________________

BAĞIMSIZ GAZETECİLİĞE DESTEK OLMAK İÇİN;

“Sizler için kimseye diyet borcu olmadan, bağımsız ve özgür şekilde bugüne kadar yaptığımız gazeteciliği daha güçlü biçimde sürdürebilmemiz için siz de destek olmak isterseniz; aşağıdaki linkten PDF formatında yayınlanan, Türkiye’nin tamamen dijital olarak yayın yapan tek özel ve dosya haber dergisi KRİPTEKS E-DERGİYE yıllık abone olabilir, DİJİTAL KİTAPLARIMIZDAN (e-kitap) satın alabilir, yahut Youtube kanalımıza abone olup KATIL butonundan kendi  belirlediğiniz miktardaki desteklerinizle bağımsız gazetecilik mücadelemize destek olabilirsiniz...”

DİJİTAL BOOK STORE SANAL KİTABEVİ:

Okumaya Devam Et

GÜNDEM

FETÖ’NÜN BAĞDAT VE ERBİL SORUMLULARI TÜRKİYE’YE İADE EDİLDİ

Yayınlanma Tarihi:

on

FETÖ’nün yurtdışı yapılanmasında etkin tol oynayan Bağdat ve Erbil sorumlularının Türkiye’ye iade edildiği açıklandı.Konu ile ilgili açıklama İçişleri Bakanlığı’nda n geldi.

“FETÖ’nün Bağdat sorumlusu” Salih Fidan ve “Erbil sorumlusu” Samet Güre’nin, Ukrayna’dan Türkiye’ye getirildiği bildirildi.

Fidan ve Güre Ukrayna-Polonya sınırından illegal yollarla kaçarken yakalandı.

İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı’nın Ukrayna makamları ile görüşmesinin ardından teslim alınan Fidan ile Güre’nin Türkiye’ye getirildiğini duyurdu.

________________________________________________________________________________

BAĞIMSIZ GAZETECİLİĞE DESTEK OLMAK İÇİN;

“Sizler için kimseye diyet borcu olmadan,bağımsız ve özgür şekilde bugüne kadar yaptığımız gazeteciliği daha güçlü biçimde sürdürebilmemiz için siz de destek olmak isterseniz; aşağıdaki linkten PDF formatında yayınlanan,Türkiye’nin tamamen dijital olarak yayın yapan tek özel ve dosya haber dergisi KRİPTEKS E-DERGİYE yıllık abone olabilir,DİJİTAL KİTAPLARIMIZDAN (e-kitap) satın alabilir, yahut Youtube kanalımıza abone olup KATIL butonundan kendi  belirlediğiniz miktardaki desteklerinizle bağımsız gazetecilik mücadelemize destek olabilirsiniz...”

DİJİTAL BOOK STORE SANAL KİTABEVİ:

https://www.shopier.com/ShowProductNew/storefront.php?shop=dijitalbookstore&sid=d2FqS25GbkNlRDh0dW5ucjBfLTFfIF8g

YOUTUBE KANALI LİNKİ:

https://www.youtube.com/channel/UCPGcaaw3vhHiBv9XL0hVG0w

Okumaya Devam Et

GÜNDEM

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ’NE VURULAN KELEPÇEYE POLİS ŞEFLERİ DE KIZGIN

Yayınlanma Tarihi:

on

Boğaziçi Üniversitesi’ne AKP’li Prof.Dr.Melih Bulu’nun seçimsiz şekilde atanması ile başlayan öğrenci protestolarda üniversitenin kapısına kelepçe takılması büyük tepki çekmişti.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde göre v yapan üst düzey polis amirlerinin de bu durumu “Kabul edilemez” bulduğu ifade edildi.

Hürriyet Gazetesi muhabirlerinden Toygun Atilla üniversitenin kapısına vurulan kelepçe ile ilgili üst düzey polis şeflerinin görüşlerini aktardı.

“Kelepçe fotoğrafını görünce Gezi Parkı’nda çevrecilerin çadırlarının yakılmasını hatırladım” diyen Atilla, görüştüğü polis şelerinin de üniversitenin kapısına vurulan kelepçeyi “kabul edilemez” olarak değerlendirdiklerini belirtti.

Atilla’nın haberinde şu ifadeler yer aldı:

Anlatımlarına göre, göstericilerin kapıya yüklenmesi ile kırılan kapıyı birleştirmek isteyen iki polis memuru yanlarındaki kelepçeyle bunu gerçekleştirmişti. Durumu gören bir emniyet amiri ise kelepçeleri hemen kapıdan çıkarttırmıştı. Hatta o polisleri, “Lazım olunca kelepçe bulamazsınız, şimdi hemen kelepçe bulup kapıyı kitlemişsiniz” diye azarlamıştı.

Görüştüğüm polis şefleri Boğaziçi Üniversitesi kapısına vurulan kelepçe olayının şimdilik “İşgüzar” iki polis memurunun davranışı gibi durduğunu söyleseler de olayın ardında FETÖ benzeri bir provokasyon olduğu konusunda da şerhlerini koymadan edemiyorlar. Buradan da polisin kendi içinde “kelepçe” olayının ardını incelediğini söylememiz mümkün.

______________________________________________________________________________

BAĞIMSIZ GAZETECİLİĞE DESTEK OLMAK İÇİN;

“Sizler için kimseye diyet borcu olmadan,bağımsız ve özgür şekilde bugüne kadar yaptığımız gazeteciliği daha güçlü biçimde sürdürebilmemiz için siz de destek olmak isterseniz; aşağıdaki linkten PDF formatında yayınlanan,Türkiye’nin tamamen dijital olarak yayın yapan tek özel ve dosya haber dergisi KRİPTEKS E-DERGİYE yıllık abone olabilir,DİJİTAL KİTAPLARIMIZDAN (e-kitap) satın alabilir, yahut Youtube kanalımıza abone olup KATIL butonundan kendi  belirlediğiniz miktardaki desteklerinizle bağımsız gazetecilik mücadelemize destek olabilirsiniz...”

DİJİTAL BOOK STORE SANAL KİTABEVİ:

https://www.shopier.com/ShowProductNew/storefront.php?shop=dijitalbookstore&sid=d2FqS25GbkNlRDh0dW5ucjBfLTFfIF8g

YOUTUBE KANALI LİNKİ:

https://www.youtube.com/channel/UCPGcaaw3vhHiBv9XL0hVG0w

Okumaya Devam EtPopüler

%d blogcu bunu beğendi: