KAFTANCIOĞLU'NDAN İMAMOĞLU'NUN ADAYLIĞI İLE İLGİLİ DİKKAT ÇEKEN AÇIKLAMA - Haber Alternatif
Sosyal Medya Hesaplarımız

SİYASET

KAFTANCIOĞLU’NDAN İMAMOĞLU’NUN ADAYLIĞI İLE İLGİLİ DİKKAT ÇEKEN AÇIKLAMA

Yayınlanma Tarihi:

on

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu gündemin en önemli maddelerinden birisi olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Millet İttifakı’nın adayının kim olacağı sorusu ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Sözcü’den Ruhat Mengi’ye dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Kaftancıoğlu, İmamoğlu’nun adaylık iddiaları üzerine neden konuşmadığına dair “Cumhurbaşkanlığını herkes isteyebilir” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun İYİ Parti’nin adayı olabileceğine yönelik tartışmalar devam ederken Kaftancıoğlu’ndan dikkat çeken bir açıklama geldi.

Sözcü’den Ruhat Mengi’ye konuşan Kaftancıoğlu, İmamoğlu’nun adaylık iddiaları üzerine neden konuşmadığına dair “Cumhurbaşkanlığını herkes isteyebilir, herkes aklından geçirebilir ama örgütlü mücadelelerde bakış öyle değildir. Ekrem İmamoğlu’nun çıkıp bir şey söylemesine gerek yok çünkü gündemi değil.” dedi.

Kaftancıoğlu konuyla ilgili şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanlığını herkes isteyebilir, herkes aklından geçirebilir ama örgütlü mücadelelerde bakış öyle değildir. Ekrem İmamoğlu’nun çıkıp bir şey söylemesine gerek yok çünkü gündemi değil. Şu anda 7/24 İstanbul sorunlarıyla uğraşan bir başkan. Genel Başkanımız da çıkmış açıklama yapmış ‘Biz seçime girerken adayı İttifak olarak belirleyeceğiz’ demiş, size açıklamıştı. Şimdi birilerinin çıkıp ‘adayız’ veya ‘değiliz’ demesinin anlamı da yoktur, karşılığı da yoktur. Bakın televizyonlarda ne konuşuluyor, işte Abdülkadir Selvi sadece ve sadece ‘CHP’nin adayı o mu olacak, bu mu olacak’ diye dakikalarca konuşuyor. Bunların hiçbir anlamı yok, tamamen toplumu CHP üzerinden tartıştırmak isteyen kötücül bakış diyebiliriz.

Cumhur İttifakı’nın tek adayı var, ne mutlu ki Millet İttifakı’nda şimdiden birçok siyasetçi var ve ne güzel ki hangisi aday olursa olsun kazanıyoruz.”

________________________________________________________________________________________________

BAĞIMSIZ GAZETECİLİĞE DESTEK OLMAK İÇİN;

“Sizler için kimseye diyet borcu olmadan, hiç bir kurum, kuruluş yahut kişiden “Fonlanmadan”, “tam bağımsız” ve özgür şekilde bugüne kadar yaptığımız gazeteciliği daha güçlü biçimde sürdürebilmemiz için siz de destek olmak isterseniz; aşağıdaki linkten PDF formatında yayınlanan, Türkiye’nin tamamen dijital olarak yayın yapan tek özel ve dosya haber dergisi KRİPTEKS E-DERGİYE yıllık abone olabilir, DİJİTAL KİTAPLARIMIZDAN (e-kitap) satın alabilir, yahut Youtube kanalımıza abone olup KATIL butonundan kendi  belirlediğiniz miktardaki desteklerinizle bağımsız gazetecilik mücadelemize destek olabilirsiniz...”

DİJİTAL BOOK STORE SANAL KİTABEVİ:

https://www.shopier.com/ShowProductNew/storefront.php?shop=dijitalbookstore&sid=d2FqS25GbkNlRDh0dW5ucjBfLTFfIF8g

YOUTUBE KANALI LİNKİ:

https://www.youtube.com/channel/UCPGcaaw3vhHiBv9XL0hVG0w

KRİPTEKS E-DERGİ YILLIK ABONELİK LİNKİ:

https://shopier.com/1354512

HABER ALTERNATİF’İN ANDROİD CİHAZLAR İÇİN ÜCRETSİZ MOBİL UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.haberalternatif.dro

 

 

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

SİYASET

MİLLET İTTİFAKI’NDA DAVUTOĞLU KRİZİ

Yayınlanma Tarihi:

on

CHP, İYİP, Demokrat Parti, Saadet Partisi, DEVA Partisi ve Gelecek Partisi, güçlendirilmiş parlamenter sistem için dört aydır yaptıkları çalışmayı tamamladı. Çalışmanın genel başkanlara sunulmasının ardından hangi tarihte, nasıl açıklanacağı konuşulmaya başlandı. Bu sırada, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun “çalışmaları engelleyen bir kriz çıkardığı” iddia edildi.

Cumhuriyet’ten Sarp Sağkal’ın haberine göre, kamuoyuna, “Ahmet Davutoğlu taleplerini sıraladı” şeklinde yansıyan olay, iddiaya göre şöyle gelişti:

CHP, İYİP ve DEVA Partisi’nin temsilcileri geçen 4 Ocak’ta muhalefet masasında oluşturulan ortak metnin ayrıntılarını anlatmak üzere bir televizyon programına katıldı. “Programın, salgın koşulları nedeniyle altı değil üç temsilci ile yapıldığına” ilişkin bilgiye yayında da yer verildi. “Kısmi temsilden rahatsız olduğu” belirtilen Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİP Genel Başkanı Meral Akşener’i arayıp “sitemde” bulundu.  

Kılıçdaroğlu ve Akşener, konu hakkında kurmaylarıyla yaptıkları görüşmelerde, “Programa salgın nedeniyle üç temsilci katıldı. Bu durum yayıncının tercihiydi. Masadaki genel başkan yardımcıları arasında ‘üçlü temsil’ bir görüş ayrılığı ya da kırgınlık yok” bilgisini aldı. Ardından Akşener, 6 Ocak’ta Davutoğlu’nu konutunda ziyaret etti. Kılıçdaroğlu da 11 Ocak’ta Davutoğlu ile akşam yemeğinde bir araya geldi. Liderler arasındaki ikili görüşmeler, kamuoyuna, “Muhalefet masasında çatlak”, “Davutoğlu kriz çıkardı” şeklinde yansıdı. 

Bu gelişmelerin ardından muhalefet masası, bir hafta ertelenen toplantıyı yaparak ortak metne son şeklini verdi. Davutoğlu da toplantıdan bir sonraki gün Halk TV’den Fikret Bila’ya yaptığı açıklamada Millet İttifakı’nın başarısına vurgu yaptı. Cumhuriyet’e konuşan kaynaklar, “muhalefet masasındaki genel başkan yardımcıları arasında herhangi bir sorun bulunmadığını, dört aylık çalışmanın uyum içerisinde yürütüldüğünü” vurguladı. 

Okumaya Devam Et

SİYASET

KILIÇDAROĞLU ERDOĞAN’A AÇTIĞI 5 KURUŞLUK TAZMİNAT DAVASINI KAZANDI

Yayınlanma Tarihi:

on

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a açtığı 5 kuruşluk hakaret davasını kazandı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a açtığı beş kuruşluk hakaret  davasını kazandı.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun ve CHP’nin avukatı Celal Çelik, kararı Twitter hesabından duyurdu.

“HESAP SORMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Kılıç, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Hesap sormaya devam edeceğiz” dedi.

Kılıç paylaşımında, ”Genel Başkanımızın talimatı ve Erdoğan’a biçtiği değer gereğince 5 (Para) Kuruş üzerinden açtığımız davayı bugün kazandık! Böylelikle Erdoğan’ın hakaret ve iftiralarının hüküm altına alınmasını sağlamış olduk! Hesap sormaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 4 Mart 2020 tarihinde AKP Grup toplantısında söylediği “Kılıçdaroğlu, mevcut tutumuyla Esed’in Suriye’de, İsrail’in Filistin’de hayata geçirmeye çalıştığı insansızlaştırma politikasına destek veren bir yerde durmaktadır. Türkiye’nin bu tarihi mücadelesini sürekli fitneyle, yalanla, iftirayla lekelemeye çalışan, -her kim olursa olsun açık ve net söylüyorum- haysiyetsizdir, onursuzdur, şerefsizdir, alçaktır, haindir” sözlerini avukatı aracılığıyla yargıya taşımıştı.

Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik’in 6 Mart 2020 tarihinde Ankara Nöbetçi Asliye Hukuk Mahkemesi’ne verdiği dava dilekçesinde, “Cumhurbaşkanı sıfatını taşımakla birlikte tarafsızlığını tartışmasız bir şekilde yitiren ve sürekli olarak vekil eden sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na hakaret etmeyi alışkanlık haline getiren davalı, bu kez AKP Grup toplantısında yapmış olduğu 04.03.2020 tarihli konuşma ile vekil edene açıkça hakaretler etmiştir” denilmişti.

Dilekçede şunlar kaydedilmişti:

“‘Yalancılık, fitnecilik, hainlik’ suçlamasını Genel Başkanımıza yöneltmekte; sonrasında (yalan olmakla birlikte) güncel durumla bağ kurmaya çalışarak (İdlib’deki yanlışlarının altında yaşadığı eziklik duygusu ile olsa gerek) Genel Başkan’ın ‘Türkiye’nin tarihi mücadelesini fitneyle, yalanla, iftirayla lekelemeye’ çalıştığını ileri sürmüş; sonrasında da hazırladığı bu kurgunun sonucu olarak Genel Başkanı haysiyetsiz, onursuz, şerefsiz, alçak, hain olmakla suçlamıştır. Davalının ülkeyi bölen, insanları ayrıştıran, insanların onuruyla oynayan bu davranış ve yaklaşımlarının, daha ötesi yalan ve iftiralarının, seviyesiz hakaretlerinin elbette hukuksal bir yaptırımı olacaktır.”

Okumaya Devam Et

SİYASET

“3. İTTİFAK” İÇİN TOPLANAN 8 PARTİDEN ORTAK AÇIKLAMA

Yayınlanma Tarihi:

on

HDP, EMEP, TİP, TÖP, TKP, SMF, Halkevleri, EHP, “3’üncü seçenek” gündemiyle bir araya geldiği görüşme sonrası ortak açıklama yaptı: Ortak mücadeleyi güçlendireceğiz.

Okumaya Devam EtPopüler

%d blogcu bunu beğendi: