Sosyal Medya Hesaplarımız

ÖZEL HABER

KORKAKLAR “O KOLTUKTA” OTURAMAZ!

Yayınlanma Tarihi:

on

Celal Eren ÇELİK

Tarih 8 Nisan 2014…

CHP GENEL BAŞKANI Kemal Kılıçdaroğlu Türkiye Büyük Millet Meclisi koridorlarında yürümekteydi…

Bir anda ortaya çıkan bir kişi Kemal Kılıçdaroğlu’na saldırdı ve yumruk attı…

O kişinin adı Orhan Övet’ti…

CHP’nin ortalığı ayağa kaldırması beklendi ama hiç öyle bir şey olmadı… 1-2 beyanat,1-2 hamasi açıklamadan başka hiç bir ciddi tepki gelmedi..

Kemal Kılıçdaroğlu’nu yumruklayan Orhan Övet olaydan kısa süre sonra girdiği cezaevinden tahliye oldu ve elini ko0lunu sallaya sallaya gezmeye devam etti.

CHP susmuştu…

***

Tarih.. 6 Haziran 2016

Vezneciler’deki terör saldırısında 2 polis memuru şehit olmuş, tüm Türkiye’nin yüreği yanmıştı ve işte 6 HAZİRAN 2016 tarihi şehit polislerimize karşı son görevin yapılıp, onların ebediyete uğurlandığı cenaze töreninin tarihiydi.

Cenaze töreni Fatih Camii2nde kılınacaktı ama öncesinde gerginlik yaşandı.

Kılıçdaroğlu’nun cenazeye gönderdiği çelenk parçalandı.Kılıçdaroğlu ortam sakinleşsin diye minübüsünden çıkmadan bekledi. Ortalık sakinleşince cenaze töreni için camiye geldi.

İşte tam da o anda Kılıçdaroğlu’nun önüne bir “Mermi” fırlatıldı. Bu mafya jargonunun en bilindik “Tehdit” mesajlarından birisiydi.

Mermiyi atan kişi önce gözaltına alındı ama sonra kendisine hiç birşey olmadı.

CHP’nin yeri göğü yıkmasını bekledi herkes…

Ama CHP’den de Kılıçdaroğlu’ndan da 1-2 cılız ses dışında ses çıkmadı…

***

Tarih…25 Haziran 2016

CHP konvoyu Artvin’e doğru yola çıkmıştı… Güzergah belliydi ve halkla buluşmaya gidiliyordu.

Konvoy tam Artvin’in Şavşat ilçesinden Ardanuç ilçesine gittiği sırada Yanıklı köyü yakınlarında saldırı düzenlendi.Saldırıyı PKK üstlendi.Saldırıda 1 jandarma eri şehit oldu,2 asker yaralandı.

Terörün kaotik ortamındaki 1980 öncesinde,İzmir Çiğli Havaalanı’nda 29 Mayıs 1977’de CHP Genel Başkanı Bülent Ecevit’e düzenlenen ve Ecevit’in kılpayı kurtulduğu suikasttan 39 sene,18 Haziran 1988’de ANAP Büyük Kongresi’nde dönemin ANAP lideri ve Başbakanı Turgut Özal’a karşı düzenlenen suikasttan 28 sene sonra ilk kez bir siyasi parti liderine açıkça suikast düzenlemişti.

CHP’nin yeri göğü inletmesi beklendi…

Ama boşa bekleniyordu zira CHP‘den yine 1-2 cılız ses dışında tepki gelmedi,olayın akıbetinin peşine düşülmedi…

CHP yine “Susmuştu”…

***

Tarih… 29 Ekim 2016…

Tüm yurtta olduğu gibi o gün Aydın’da da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlanıyordu…

Aydın’da resmi kutlamalar Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilmişti ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan da partisini temsil etmek üzere Aydın Milletvekili olarak oradaydı…

Tören bitti,Bülent Tezcan bir resim sergisini gezdi, sonrasında bir restoranda yemek yerken bir kişi geldi ve Bülent Tezcan’ı silahla yaraladı…

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI’na kurşun sıkılmıştı…

Bu kez büyük bir tepki gelmesine kesin gözü ile baktı herkes…

Ama nafile bir bekleyişti zira CHP yine “Susacaktı”…

Yine 1-2 cılız çıkışın dışında güçlü bir tepki veremeyecekti…

***

Tarih 21 Nisan 2019…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Ankara’nın Çubuk ilçesindeki şehit cenazesine katıldı…Ortalık gergindi bir süre sonra ipler koptu,Kılıçdaroğlu linç edilmekten son anda kurtuldu…Bu arada CHP GENEL BALKANI Osman Sarıgün adındaki vatandaş tarafından yumruklandı…

CHP GENEL BAŞKANI yumruklanmış, linç edilmekten MHP’li vekiller tarafından kurtarılmıştı…

CHP yine ortalığı ayağa kaldırmadı ,kaldıramadı…

Üzerine CHP GENEL BAŞKANI’na yumruk atan şahıs AKP tarafından korundu, arkasında duruldu ve elini kolunu sallaya salaya dışarıya çıktı…

Aradan zaman geçti, olay unutuldu…CHP yine susmuştu…

***

Ve bugün…Yani 17 Kasım 2020…

Alaattin Çakıcı, “Ulan Dürzü” diye başlayan mektubu ile çok ağır ifadeler kullanarak CHP GENEL BAŞKANI Kemal Kılıçdaroğlu’nu tehdit etti…

“CHP ne diyecek, anında en üst makamlarınca bu mektuba sert bir cevap verecek mi?” diye merak edenler yine hayal kırıklığına uğradı…

Zira CHP’den yine SAATLERCE çıt çıkmadı,parti saatlerce ölü taklidi yaptı…Anında en üst düzeyde açıklama ile tepki verilmesi gereken olayda sadece milletvekilleri bireysel ve hamasi Tweetler attılar…

Kurumsal tepki gösteremeyen CHP asılnda yine “Sustu”

***

Evet CHP susuyor, CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI konuşamıyor, tepki veremiyor…

Tıpkı Ali Erbaş Atatürk’e hakaret ederken sustuğu, Atatürk’ün emaneti olan Türk Tarih Kurumu’nun başına ENSAR VAKFI yöneticisi atandığı zaman sustuğu, tıpkı Atatürk’ün emaneti olan İŞŞ BANKASI hisseleri AKP tarafından CHP’nin elinden alınmak istediği zaman sustuğu gibi…

***

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanlık makamı sıradan bir makam değildir….

O makam karşısında 7 düvel varken korkmamış, hakkındaki idam fermanlarına boyun eğmemiş, Trablus’ta sokak sokak düşmanla çarpışıp yaralanmış, yağmur gibi yağan kurşunlar karşısında Çanakkale’de askerlerinin önünde düşmanla çarpışıp kendi askerine de “Size ölmeyi emrediyorum” diyen ve Cumhuriyeti kuran Mustafa Kemal Atatürk’ün makamıdır…

O makam darbeciler Meclis’i kuşatıp, Cumhurbaşkanlığı’nda bulunan tüm parti liderlerini kendi tarafında geçen Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı tarafından tutuklamak üzere olan darbenin lideri Albay Talat Aydemir’den herkes korkup bir köşeye sinmişken, bir dakika bile geri adım atmayıp,Cumhurbaşkanlığı’nı bir karargaha çevirerek direnen ve Albay Talat Aydemir darbesini püskürten İsmet Paşa’nın makamıdır.

O makam ABD’nin baskılarına boyun eğmeyip, verdiği gözdağlarından korkmayıp Kıbrıs’a çıkan, ABD’nin talebi olan “Afyon ekimini yasaklayan” talebini elinin tersi ile iten, İzmir Çiğli Havalimanı’nda suikasta uğradıktan sonra yoluna hiç bir şey olmamış gibi korkmadan devam eden, 3 Haziran 1977’de gerçekleştireceği Taksim mitinginde dürbünlü tüfek ile öldürüleceği kendisine dönemin Başbakanı Demirel tarafından bildirildiğinde radyodan bunu açıklayıp “HİÇ BİR PARTİLİMİZ GELMESİN AMA BEN VE EŞİM YARIN ORADA OLACAĞIZ” diyerek, suikast ihbarına rağmen korkusuzca 3 Haziran günü Taksim’e miting için gelen ve o gün kendisini yalnız bırakmayan yüzbinleri de o meydanda toplayan Bülent Ecevit’in makamıdır.

O makam ABD’nin tüm stratejik planlarının alt üst olmasına neden olacak 1 Mart tezkeresinin reddedilmesini sağlayarak tarihe geçen, Özal’ın en kudretli günlerinde kimse Özal’a çıtını çıkartamazken 1989’da Özal’a “Sivil diktatör” diye ilk çıkışı yapan Deniz Baykal’ın makamı…

***

CHP tarihinin hiç bir döneminde bu denli cüretkar ve somut şekilde fiili saldırılara uğramamış, hiç bir CHP Genel Başkanı ve tabii ki Genel Başkandan çok daha önemli olan CHP GENEL BAŞKANLIK MAKAMI hiç bu kadar aşağılanmamış ve hiç bu kadar “Şamaroğlanına” döndürülmemiştir.

Bu yaşananların olmasına ses çıkartmayan,göz yuman,faillere tek bir işlem yapmayan AKP iktidarı kadar, korkusundan yaşanan bunca rezalete karşı esaslı ve ses getiren bir duruşu, bir tepkiyi gösteremeyen CHP GENEL BAŞKANI başta olmak üzere üst düzey tüm kadrolar da bu rezaletlerden,bu kepazeliklerden sorumludur.

Sn.Kılıçdaroğlu bilmelidir ki CHP GENEL BAŞKANLIK MAKAMI diğer partilerin Genel Başkanlık makamına benzemez…O makamı oldurabilmek gerekir,o makamın tarihi ağırlığını bilmek ve ona uygun davranmak, o ağırlığı taşıyabilmek gerekir…

Ve her şeyden önce Sn.Kılıçdaroğlu bilmelidir ki “KORKAKLAR O KOLTUKTA OTURAMAZ”

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

ÖZEL HABER

KİMDİR BU AKP’NİN “BİLGE” ŞİRKETİ?

Yayınlanma Tarihi:

on

 

HABER ALTERNATİF-ÖZEL HABER

Celal Eren ÇELİK

AKP İstanbul İl Başkanlığı görevine seçilen Osman Nuri Kabaktepe’nin,AKP’li Esenler Belediyesi’nden 2012-2020 yılları arasında 21 farklı ihalede tam 41,9 milyon TL’lik ihale alan AYN MEDYA İLETİŞİM MEDYA ORGANİZASYON İNSAN KAYNAKLARI EĞİTİM DANIŞMANLIK LİMİTED ŞİRKETİ’nin tüm hisselerini satın alan BİLGE ULUSLARARASI TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ’nin ortağı olduğu ortaya çıkmıştı.

Ortaya çıkan bu son haber sonrasında gözler BİLGE ULUSLARARASI LİMİTED ŞİRKETİ’ne çevrilirken bu şirketin ise AKP’nin ve kamuoyunun yakından tanıdığı yandaş isimler tarafından kurulduğu ve yönetimsel yapısı olarak da tam bir “Yandaş” şirket olduğu ortaya çıktı.

İLGİNÇ VE “TANIDIK” ESKİ ORTAKLAR…

BİLGE ULUSLARARASI TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ ilk olarak BİLGE İLETİŞİM ORGANİZASYON REHBERLİK ORGANİZASYON TAAHHÜT LİMİTED ŞİRKETİ ismi ile kuruluyor.

Şirket ismini 7 Ağustos 2019 tarihli Ticaret Sicil Gazetesi’nde yayımlanan “STATÜ TADİLATI” ilanı ile BİLGE ULUSLARARASI TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ olarak değiştiriyor.

Şirketin İstanbul Ticaret Odası kayıtlarına göre “Eski” ortakları ise oldukça tanıdık isimler.

Şirketin eski ortaklarından birisi AKP’ye yakınlığı ile bilinen GENAR ARAŞTIRMA’nın sahibi olan  ve televizyon ekranlarında katıldığı programlarda hararetle AKP’yi savunan İhsan Aktaş.

İhsan Aktaş ayrıca 2010 İstanbul Kültür Başkenti Ajansı’ndan da “Ballı kaymaklı” fonlar alan bir isim.

Şirketin bir diğer eski ortağı ise yine GENAR ARAŞTIRMA ŞİRKETİ’nin üst düzey yöneticisi olan Şenel Kızılca.

İhsan Aktaş ve Şenel Kızılca ikilisi aynı zamanda AKP’nin “Yandaş” vakıflarından birisi olan YENİ DÜNYA VAKFI’nda da karşımıza çıkıyor.

İhsan Aktaş’ın  GENAR ARAŞTIRMA’da ortağı olan Mustafa Şen yandaş YENİ DÜNYA VAKFI’nın mütevelli heyeti üyesi iken, İhsan Aktaş ile birlikte BİLGE ULUSLARARASI TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ’nin diğer eski ortağı olan İhsan Kızılca da yine vakfın bir diğer mütevelli üyesi.

YENİ DÜNYA VAKFI ise AKP döneminde İBB’den 1 milyon 401 bin 506 TL kamu kaynağının “Hizmet bedeli” adı altında aktarıldığı bir vakıf olarak dikkat çekmekte.

Şirkette AKP’nin yeni İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ile birlikte halihazırdaki 2 ortaktan diğeri ise Hacı Dursun Bozo.

Hacı Dursun Bozo ise geçtiğimiz günlerde kaleme aldığımız “MİLLİ GÖRÜŞ İÇİN SPOR FEDERASYONU” başlıklı yazımızda girift ilişkilerini ve AKP içerisinde Erdoğan sonrası için güç savaşı veren Numan Kurtulmuş liderliğindeki “muhafazakar gelenekçi kanat” kadrolarının “İstihdam” edildiği HERKES İÇİN SPOR FEDERASYONU’nda Yönetim Kurulu Üyesi.

Bu federasyon ve girift ilişkilerini de aşağıdaki linkten okumanız mümkün:

https://haberalternatif.com/milli-gorus-icin-spor-federasyonu/

BİLGE ULUSLARARASI TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ’ne 7 ay önce ortak olan AKP’nin yeni İstanbul İl Başkanı olan Osman Nuri Kabaktepe ise daha önce Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanlığı yaparken, AKP’nin en önemli yandaş vakıflarından birisi olan TÜGVA’nın da Yüksek İstişare Heyeti’nde bulunuyor. TÜGVA Yüksek İstişare Heyeti’nin en önemli ismi ise hiç şüphesiz Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan.

Kabaktepe aynı zamanda İlim Yayma Cemiyeti Denetim Kurulu Üyesi ve AKP’nin yandaş derneklerinden Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Platformu Derneği’nden Genel Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlenmiş bir isim.

Kabaktepe son olarak ise AKP tarafından yurt dışındaki Türk okulları üzerindeki tek yetkili kuruluş olarak hayata geçirilen Türkiye Maarif Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmıştı.

KONU İLE İLGİLİ OLARAK BU HABERİ DE OKUYABİLİRSİNİZ:

https://haberalternatif.com/akpye-tugva-yuksek-istisare-heyetinden-istanbul-ilbaskani/

________________________________________________________________________________________________

BAĞIMSIZ GAZETECİLİĞE DESTEK OLMAK İÇİN;

“Sizler için kimseye diyet borcu olmadan, bağımsız ve özgür şekilde bugüne kadar yaptığımız gazeteciliği daha güçlü biçimde sürdürebilmemiz için siz de destek olmak isterseniz; aşağıdaki linkten PDF formatında yayınlanan, Türkiye’nin tamamen dijital olarak yayın yapan tek özel ve dosya haber dergisi KRİPTEKS E-DERGİYE yıllık abone olabilir, DİJİTAL KİTAPLARIMIZDAN (e-kitap) satın alabilir, yahut Youtube kanalımıza abone olup KATIL butonundan kendi  belirlediğiniz miktardaki desteklerinizle bağımsız gazetecilik mücadelemize destek olabilirsiniz...”

DİJİTAL BOOK STORE SANAL KİTABEVİ:

https://www.shopier.com/ShowProductNew/storefront.php?shop=dijitalbookstore&sid=d2FqS25GbkNlRDh0dW5ucjBfLTFfIF8g

YOUTUBE KANALI LİNKİ:

https://www.youtube.com/channel/UCPGcaaw3vhHiBv9XL0hVG0w

Okumaya Devam Et

ÖZEL HABER

TÜRKİYE ENERJİ,NÜKLEER VE MADEN ARAŞTIRMA KURUMU’NA KOORDİNATÖRLÜK İÇİN “VETERİNERLİK” ŞARTI

Yayınlanma Tarihi:

on

HABER ALTERNATİF-ÖZEL HABER

CELAL EREN ÇELİK

28 Mart 2020 tarihinde kurulan Türkiye Enerji,Nükleer ve Maden Araştırma Kurumu için “Sözleşmeli Personel Yönetmeliği” Resmi Gazetede yayımlandı. Kuruma alınacak personellerde aranan şartlar kısmında bir ihtisas alanı özellikle dikkat çekti.

28 Mart 2020 tarihinde 31082 sayılı resmi gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile enerji, maden, iyonlaştırıcı radyasyon, çalışan hızlandırıcıları ve nükleer teknoloji alanında hizmet etmek, Türkiye’nin rekabet gücünü artırmak ve sürekli kılmak, inovasyon ihtiyacını, yeni teklif üretimini ve olanların geliştirilmesini bilimsel ve idari araştırmalar yapmak, bilimsel ve idari araştırmalar yapmak, bilimsel ve özel hukuk kişileriyle iş birliği içinde bilimsel araştırmalar yapmak, araştırma yapmak, araştırma ve geliştirme faaliyetlerine katkı sağlamak, bilimsel, teknik ve idari çalışma yapmak, yaptırmak, düzenlemek, desteklemek , iş birlikleri kurmak ve koordine etmek üzere kurulan TÜRKİYE ENERJİ,NÜKLEER VE MADEN ARAŞTIRMA KURUMU (TENMAK”) için yayımlanan personel alım yönetmeliğinde kurumun “Koordinatörlük”görevi ile istihdam edilecek kadroları için aranan şartlardan birisi de “Veterinerlik Bölümü Mezunu Olmak” olarak sıralandı.

Yayımlanan yönetmeliğin “PERSONEL ALIMI” başlıklı 3. bölümü Madde 7’de bulunan 2 bentte personel alımı yapılırken dikkat edilecek kriterler sıralanırken ” Enstitü Başkanı ve AR-GE Birimi Koordinatörü ile (b), (c), (ç) bentlerinde yer alanlar haricinde koordinatör pozisyonunda istihdam edilecekler için;

1-Yükseköğretim kurumlarının göre in gerektirdiği mühendislik,fizik,kimya,biyoloji,eczacılık,istatistik,matematik,veterinerlik,astronomi,tıp ve hukuk fakülte/bölümleri ile iktisadi ve idari bilimler fakültesinin idari bölümlerinden veya bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu’nca kabul edilmiş yurt içindeki yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarının birinden mezun olmak veya bu bölümlerden birinde doktora derecesine sahip olmak” ifadeleri kullanıldı.

TÜM ALANLAR ÖZEL OLARAK AÇIKLANDI,VETERİNERLİK İLE İLGİLİ DETAY VERİLMEDİ

TÜRKİYE ENERJİ,NÜKLEER VE MADEN ARAŞTIRMA KURUMU‘na yapılacak personel alımı ile ilgili Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelikte yukarıda bahsedilen ve personel olarak alım yapılması için aranan kriterler olarak belirlenen eğitim dallarının her biri için de ayrı ve detaylı açıklamalar içeren maddeler yer alırken sadece veterinerlik için yayımlanan Resmi Gazete ilanında ayrıca detaylı açıklama yapılmaması dikkat çekti.

ADRESE TESLİM KADRO MU AÇILACAK?

Enerji, maden, iyonlaştırıcı radyasyon, çalışan hızlandırıcıları ve nükleer teknoloji alanında hizmet etmek için kurulan TÜRKİYE ENERJİ,NÜKLEER VE MADEN ARAŞTIRMA KURUMU’nun görev ve hiznet tanımı ile hiç alakası olmayan “Veterinerlik” bölümünden mezun olmayı “Koordinatörlük Kadrosu” için bir zorunlu kriter olarak belirlemesi akıllara “Adrese teslim kadro mu açılacak?” sorusunu getirdi.

AKP iktidarı daha önce de pek çok önemli ve stratejik kurumun başına ve yönetici kadrolarına kurumun faaliyet alanı ile hiç alakası olmayan partili “Yandaş” kadrolarını atayarak tepki çekmişti.

________________________________________________________________________________________________

BAĞIMSIZ GAZETECİLİĞE DESTEK OLMAK İÇİN;

“Sizler için kimseye diyet borcu olmadan, bağımsız ve özgür şekilde bugüne kadar yaptığımız gazeteciliği daha güçlü biçimde sürdürebilmemiz için siz de destek olmak isterseniz; aşağıdaki linkten PDF formatında yayınlanan, Türkiye’nin tamamen dijital olarak yayın yapan tek özel ve dosya haber dergisi KRİPTEKS E-DERGİYE yıllık abone olabilir, DİJİTAL KİTAPLARIMIZDAN (e-kitap) satın alabilir, yahut Youtube kanalımıza abone olup KATIL butonundan kendi  belirlediğiniz miktardaki desteklerinizle bağımsız gazetecilik mücadelemize destek olabilirsiniz...”

DİJİTAL BOOK STORE SANAL KİTABEVİ:

https://www.shopier.com/ShowProductNew/storefront.php?shop=dijitalbookstore&sid=d2FqS25GbkNlRDh0dW5ucjBfLTFfIF8g

YOUTUBE KANALI LİNKİ:

https://www.youtube.com/channel/UCPGcaaw3vhHiBv9XL0hVG0w

 

 

Okumaya Devam Et

ÖZEL HABER

ANTALYA CHP KARIŞTI

Yayınlanma Tarihi:

on

ÖZEL HABER- HABER ALTERNATİF

CELAL EREN ÇELİK

Geçtiğimiz aylarda Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in hastaneden taburcu olmasının ardından CHP Genel Merkezi’ne istifa resti çekmesi ile başlayan huzursuzluklar bitmek bilmiyor.

Antalya’nın CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in hastaneden taburcu olduktan sonraki ilk icraatı “Kara kutusu” olan ve FETÖ’den yargılanan RİXOS Oteller Zinciri’nin sahibi Fettah Tamince’nin de SEMBOL İNŞAAT A.Ş isimli şirkette avukatlığını yapan Genel Sekreter Cansel Çevikol Tuncer’i himayesine alarak bu ismin “Tırpanlanan” yetkilerini geri vermek olmuştu.

Muhitin Böcek’in oğlu Gökhan Böcek de babasının kısa süre içerisinde CHP’den istifa edeceğini belirterek Antalya siyasetinde etkin olan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nu kast ederek “Babam Mevlüt Amcamın yanında duracak” sözlerini sarfetmişti.

Antalya’da yaşanan bu süreçte Başkan Böcek bir yandan “Duygusal” bir “Veda” videosu ile vatandaşlara seslenmiş bir yandan da Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cansel Çevikol Tuncer’i istemeyen CHP Antalya İl Başkanı ve yönetiminin görevden alınması için CHP Genel Merkezi ile pazarlık masasına oturmuştu.

İlk başta CHP Genel Merkezi Antalya İl örgütünün arkasında dursa da Muhittin Böcek’in ısrarla “İstifa” kozunu kullanmaya devam ettiği ve kesinlikle hali hazırda görevde olan CHP Antalya İl Örgütü ile çalışmayacağını çok net biçimde Genel Merkez’e ilettiği ve konunun artık son aşamaya geldiği kulislerde konuşuluyordu.

CHP içerisindeki güvenilir kaynaklardan gelen bilgilere göre CHP Genel Merkezi Muhitin Böcek’in “İstifa” kozuna daha fazla karşı koyamadı ve CHP Antalya İl Örgütü’nün Pazartesi gününe kadar istifasını istedi…

Ancak Genel Merkez’in Antalya İl Örgütü’nün arkasında duramaması da Antalya’da büyük tepki çekerken parti genel merkezine büyük bir tepki oluştu.

Önümüzdeki 3 gün içerisinde Antalya ile Ankara arasında yoğun bir “Diplomasi trafiği” yaşanacağı, örgütlerin Antalya İl Örgütleri’nin arkasında olduğu ancak Muhittin Böcek’in geri adım atmadığı belirtilirken CHP Genel Merkezi’nin Antalya örgütünden gelen tepkileri göğüsleyebilirse Antalya İl Başkanlığı’nın  istifasını Pazartesi günü resmen isteyeceği, tepkilerin göğüslenemez boyuta ulaşması halinde ise bir orta yol bulabilmek için yeniden formül aranacağı ifade ediliyor.

Ancak HABER ALTERNATİF’in Antalya CHP İl Örgütü içerisinde görüştüğü kaynaklar sonuç ne olursa olsun CHP Genel Merkezi’nin Muhittin Böcek’ten yana aldığı tavrın Antalya’da büyük bir rahatsızlık ve bölünmeye şimdiden yol açtığını belirtiyorlar…

________________________________________________________________________________________________

BAĞIMSIZ GAZETECİLİĞE DESTEK OLMAK İÇİN;

“Sizler için kimseye diyet borcu olmadan, bağımsız ve özgür şekilde bugüne kadar yaptığımız gazeteciliği daha güçlü biçimde sürdürebilmemiz için siz de destek olmak isterseniz; aşağıdaki linkten PDF formatında yayınlanan, Türkiye’nin tamamen dijital olarak yayın yapan tek özel ve dosya haber dergisi KRİPTEKS E-DERGİYE yıllık abone olabilir, DİJİTAL KİTAPLARIMIZDAN (e-kitap) satın alabilir, yahut Youtube kanalımıza abone olup KATIL butonundan kendi  belirlediğiniz miktardaki desteklerinizle bağımsız gazetecilik mücadelemize destek olabilirsiniz...”

DİJİTAL BOOK STORE SANAL KİTABEVİ:

https://www.shopier.com/ShowProductNew/storefront.php?shop=dijitalbookstore&sid=d2FqS25GbkNlRDh0dW5ucjBfLTFfIF8g

YOUTUBE KANALI LİNKİ:

https://www.youtube.com/channel/UCPGcaaw3vhHiBv9XL0hVG0w

Okumaya Devam EtPopüler

%d blogcu bunu beğendi: