Sosyal Medya Hesaplarımız

GÜNDEM

MUHARREM İNCE HABER GLOBAL YAYININI TERK ETTİ

Yayınlanma Tarihi:

on

CHP’nin son seçimlerdeki Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce Haber Global kanalında katıldığı canlı yayını terk etti.Yayına İnce’nin yayın terk etmeden önce söylediği sözler damgasını vurdu.

Canlı yayın konuğu olarak çağrıldığı Haber Global kanalında konuşurken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yandaş Okçular Vakfı etkinliği esnasındaki konuşmasına bağlanarak kendi konuşmasını yarıda kesmesine tepki gösteren Muharrem İnce canlı yayını terk etti.

Muharrem İnce yayından ayrılmadan önce “Bana Okçular Vakfı konuşmasını yayınlamayacağız dediniz yayınladınız.Türkiye’de zaten 35 kanal bu konuşmayı veriyor.Türkiye Cumhuriyeti Recep Tayyip Erdoğan’ın babasının malı değildir” dedi.”

Bir daha Haber Global kanalına çıkmayacağını belirterek “Bu faşist düzen son bulacak,ben Recep Tayyip Erdoğan’dan korkmuyorum.Ben 2 sene önce O’nun karşısında rakip olmuş birisiyim,ben kimseye gururumla oynatmam” ifadelerini kullandı.

“Erdoğan bu memleketin kurucusu değil,sahibi değil birisini çağırıyorsanız konuşturacaksınız.Ben sadece AKP’ye karşı CHP içerisinde de demokrasi mücadelesi vermiş bir insanım,ben kimseye yalakalık yapmam” diyen İnce kendisine 16 milyon kişinin olduğunu ve yapılanın onlara saygısızlık olduğunu vurguladı.

İnce “Benim konuşacağım mecralar vardır,sokaklar vardır” diyerek “Siz kendi kendinize yayın yapın” diyerek yayını terk etti.

İşte o anlar…

 

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

GÜNDEM

SAĞLIK BAKANLIĞI’NDAN EK ÖDEME KAT SAYISINDA “DİN ADAMI” KIYAĞI

Yayınlanma Tarihi:

on

Sağlık Bakanlığı,COVID-19’a bağlı olarak yapılacak ek ödemelere ilişin katsayıları belirledi. Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği kat sayılardan “Tabip dışı” mesleklerden en çok yararlananlar ise din görevlileri oldu.

Sağlık Bakanlığı’na bağlı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü COVID-19 sürecinde yapılacak ek ödemelere ilişkin usul ve esasları belirledi.

Bu genelgeye göre COVID-19 servislerinde çalışan,PCR test laboratuvarlarında görev çalışanları için ek ödeme katsayısı %100 olarak belirlendi…

Ancak bu süreçte COVID dışı dönemde çalışan profesörler için %44,doktorlar ise %36 ek ödeme katsayısı aldı.

Yani sadece görev yaptığı sürenin tamamını COVID servislerinde geçiren sağlık çalışanları için %100 ek ödeme katsayısı almaya hak kazandı.

Ancak bu süreçte COVID ile hiç alakası olmayan din adamları için de %100 oranında ek ödeme kat sayısı belirlendi.

Tabiplik dışında kalan mesleklerin içinde sadece din adamlarına %100 ek ödeme kat sayısı alması ise dikkat çeken bir başka nokta.

 

 

 

 

Okumaya Devam Et

GÜNDEM

AFAD İSTANBUL’DAKİ DEPREMİN BÜYÜKLÜĞÜNÜ 4,2 OLARAK AÇIKLADI

Yayınlanma Tarihi:

on

Marmara Denizi’nde merkez üssü Marmara Ereğlisi olmak üzere yaşanan ve başta İstanbul olmak üzere çevre illerde güçlü biçimde hissedilen depremin ardından AFAD’dan açıklama geldi.AFAD depremin şiddetini 4,2 olarak açıkladı.İstanbul Valiliği ise bir olumsuzluk olmadığını belirtti.

Tekirdağ’ın Marmaraereğlisi’nde yaşanan depremin derinliği 6,83 kilometre olarak kaydedildi.

Gerek İstanbul,gerekse Marmara’daki pek çok ilde hissedilen deprem vatandaşlarda paniğe neden olurken internet ve telefon hatlarında da kısa süreli kesinti yaşandı

 

Okumaya Devam Et

GÜNDEM

İSTANBUL’A 6 BİN YENİ TAKSİ TEKLİFİ UKOME’DE 2.KEZ REDDEDİLDİ

Yayınlanma Tarihi:

on

İstanbul’a 6 bin yeni taksi teklifi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nde (UKOME) kabul edilmeyerek alt komisyona sevk edildi.

İBB’nin 6 bin taksi kiralama teklifi UKOME’de kabul edilmedi.

Teklif alt komisyona sevk edildi.

NE OLMUŞTU?

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, geçen aylarda yeni taksi sistemi projesini açıklamıştı. 6 bin yeni taksi plakasının İBB tarafından kiralanmasına ilişkin yeni taksi sistemi, 25 Haziran’da UKOME (Ulaştırma Koordinasyon Merkezi) gündemine gelmişti. Fakat yeni taksi sistemi UKOME’deki oylamadan geçememiş, proje reddedilmişti.

İmamoğlu’nun bu teklifinin ardından İstanbul’da taksiciler bu teklife tepki göstermiş ve eylem yapmışlardı.

Okumaya Devam Et

Popüler

%d blogcu bunu beğendi: