MURAT YETKİN:"ERDOĞAN FATURAYI BAKANLARA KESEBİLİR" - Haber Alternatif
Sosyal Medya Hesaplarımız

MEDYA

MURAT YETKİN:”ERDOĞAN FATURAYI BAKANLARA KESEBİLİR”

Yayınlanma Tarihi:

on

Murat Yetkin yayınladığı haber yorumda kaynaklarına dayandırarak, görevden alınması düşünülen bakanlar olduğunu söyledi. Yetkin’e göre bunların başında Pakdemirli geliyor.

Murat Yetkin, bugün yapılması planlanan bakanlar kurulu toplantısının ertelendiğini hatırlatarak “toplantı yapılıyor olsaydı bazı bakanların o toplantıdan başı önünde çıkacağı belli” diye konuştu.

Yetkin’in iddiasına göre Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın son zamanlarda birbiri üstüne gelen hataları bazı bakanlara fatura edeceği konuşuluyor.

Yetkin, Ziya Selçuk’un kendisinin yetkilerini kullanamadığından şikayetçi olduğunu ve yakın çevresine Erdoğan’a “ben bu görevi yapamıyorum” dediğini öne sürerken, kulise düşen bilgilerden Selçuk’un bakanlıktaki bazı tarikat ve cemaatlerin örgütlenmesinden şikayetçi olduğunu, bakanlıktaki bazı yolsuzluk iddialarının üzerine gittiği için AKP teşkilatlarıyla sorunlar yaşandığını öğrendiğini söyledi. Yetkin’e göre kendisi görevden ayrılmak isteyen Selçuk’un bu isteğine Erdoğan olumlu yaklaşmış.

“PAKDEMİRLİ ŞİMDİYE KADAR ÇOKTAN GÖREVDEN ALINMIŞ OLABİLİRDİ”

Yetkin, Erdoğan’ın görevden alacağına kesin gözüyle bakılan bakanlar da olduğunu, bunların başında son günlerde yangınlarla ilgili yaptığı açıklamalardaki gaflarıyla da gündeme gelen Bekir Pakdemirli’nin geldiği iddialarını güvenilir kaynaklardan öğrendiğini söylerken şöyle konuştu:

“Bunu bana söyleyen bir güvendiğim kaynak ‘Şimdi herkes yangınlar yüzünden görevden alındığını zannedecek Pakdemirli’nin. Oysa bu yangınlar olmasaydı belki bugünlerde görevden alınmış olabilirdi’ diye bir bilgi verdi. ‘Neden’ diye sordum. Yukarıdan, yani Erdoğan ya da yakın çevresinden gelen uyarılara rağmen kendi bakanlığı içinde, Tarım ve Orman Bakanlığı içinde (…) belli bir grubun kadrolaşmasını engellemediği hatta göz yumduğu şeklinde şikayetler varmış ve bazı orman arazilerinin kimlere tahsis edildiği konusunda da şikayetler varmış.”

Yetkin, birleştirilmiş bazı bakanlıkların da ayrılacağına ilişkin duyumları olduğunu söyledi. Bunlar içinde Kültür ve Turizm bakanlığının Kültür ve Turizm bakanlıkları olarak ayrılacağı iddialarını paylaşan Yetkin, diğer ayrılacak bakanlıklar için çevre bakanlığı ve şehircilik bakanlığı, hazine bakanlığı ve maliye bakanlığı tanımlarını kullandı.

Yetkin, MHP başkanı Bahçeli’nin sahiplenmesinin sonrasında Süleyman Soylu’nun yerini koruyacağının da söylendiğini anlattı.

Murat Yetkin, kaynaklarının bu değişikliklerin hepsinin olmasa da bir kısmının Ekim ayından önce gerçekleşeceğini söylediğini belirtti.

Yetkin, Bahçeli’nin göçmenler konusunda AKP kanadından farklı görüşler de öne sürdüğünü hatırlatırken, “Türk siyasetindeki yaşayan en büyük taktisyen olarak” nitelediği Bahçeli’nin göçmenler, Anayasa Mahkemesi gibi konular üzerinden Erdoğan’ın karşılayamayacağı isteklerde bulunduğu, bu şekilde başka isteklerini yaptırdığı görüşünü de dile getirdi.

Yetkin, Dışişleri Bakanlığı’nın da bir başka sorunlu nokta olduğunu iddia ederken, bu konuda kendisine ulaşan bilgilerin henüz olgunlaşmadığını belirterek, bir yorum yapmaktan kaçındı.

________________________________________________________________________________________________

BAĞIMSIZ GAZETECİLİĞE DESTEK OLMAK İÇİN;

“Sizler için kimseye diyet borcu olmadan, hiç bir kurum, kuruluş yahut kişiden “Fonlanmadan”, “tam bağımsız” ve özgür şekilde bugüne kadar yaptığımız gazeteciliği daha güçlü biçimde sürdürebilmemiz için siz de destek olmak isterseniz; aşağıdaki linkten PDF formatında yayınlanan, Türkiye’nin tamamen dijital olarak yayın yapan tek özel ve dosya haber dergisi KRİPTEKS E-DERGİYE yıllık abone olabilir, DİJİTAL KİTAPLARIMIZDAN (e-kitap) satın alabilir, yahut Youtube kanalımıza abone olup KATIL butonundan kendi  belirlediğiniz miktardaki desteklerinizle bağımsız gazetecilik mücadelemize destek olabilirsiniz...”

DİJİTAL BOOK STORE SANAL KİTABEVİ:

https://www.shopier.com/ShowProductNew/storefront.php?shop=dijitalbookstore&sid=d2FqS25GbkNlRDh0dW5ucjBfLTFfIF8g

YOUTUBE KANALI LİNKİ:

https://www.youtube.com/channel/UCPGcaaw3vhHiBv9XL0hVG0w

KRİPTEKS E-DERGİ YILLIK ABONELİK LİNKİ:

https://shopier.com/1354512

HABER ALTERNATİF’İN ANDROİD CİHAZLAR İÇİN ÜCRETSİZ MOBİL UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.haberalternatif.dro

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

MEDYA

CÜBBELİ AHMET’TEN SEZEN AKSU ELEŞTİRİSİ

Yayınlanma Tarihi:

on

Kamuoyunda ‘Cübbeli Ahmet’ olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, sosyal medya hesabından Sezen Aksu’nun yeni şarkısında geçen sözler hakkında tepki gösterdi.

Ünlü sanatçı Sezen Aksu, sosyal medyada “Şahane Bir Şey Yaşamak” isimli parçasının sözleri ile gündeme geldi. YouTube’da ilk olarak 2017 yılında yayınlanan şarkıdaki “Binmişiz bir alâmate, gidiyoruz kıyamete. Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem’e” ifadeleri büyük tepki çekti.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

Adaptasyonu Sezen Aksu’ya ait olan şarkı sözleriyle alakalı olarak pek çok kullanıcı tepkisini dile getirdi. Geçtiğimiz günlerde kısa sürede #sezenaksu etiketi Twitter gündeminin zirvesinde yer aldı.

“ALLAH’IN BU TOPLUMDAN RAZI OLUP OLMADIĞINI ANLAMAK İÇİN YETERLİDİR”

Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü sosyal medya hesabından Sezen Aksu’nun yeni şarkısında geçen Hazreti Adem ve Hazreti Havva için söylediği ifadeleri eleştirdi. Twitter hesabından bir paylaşım yapan Ünlü, şu ifadeleri kullandı:

“Beşerin ilk babası ve ilk peygamber Adem Aleyhisselâm ve eşi Havva Validemize cahil diyecek kadar alçalan esfeller ve Allah-u Teâlâ’nın: “Allah Âdem’e bütün isimleri (dilleri ve ilimleri) öğretti” buyruğunu bilmeyecek derecede echeller bugün toplumun en meşhur ve gözde sanatçısı olarak kabul ediliyorsa artık Allah-u Teâlâ’nın bu toplumdan razı olup olmadığını anlamak için bu kıstas yeterlidir.

Okumaya Devam Et

MEDYA

ERDOĞAN KATAR ŞEYHİ İLE GÖRÜŞTÜ

Yayınlanma Tarihi:

on

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani ile görüştü.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, telefon görüşmesinde Erdoğan, Katar Milli Günü dolayısıyla Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani’ye ve Katar halkına tebriklerini iletti.

Görüşmede, Türkiye-Katar ilişkilerini geliştirecek adımların ve bölgesel meselelerin de ele alındığı belirtildi.

Okumaya Devam Et

EKONOMİ

BORSA İSTANBUL’DA ALIM-SATIM DURDURULDU

Yayınlanma Tarihi:

on

Borsa İstanbul’da yaşanan düşüş sonrasında “Devre kesici” 2.kez devreye girdi ve alım satım işlemlerini durduruldu.

Bloomberg HT’nin haberine göre 17.24’te yeniden işlemlere başlanacağı belirtilirken günlük düşüşün %7’ye ulaşmasının ardından “Devre kesicinin” devreye girdiği belirtiliyor.

İlk kesinti ise 16.27’de düşüşün %5’i bulması ile gerçekleşmişti.

Okumaya Devam EtPopüler

%d blogcu bunu beğendi: