Sosyal Medya Hesaplarımız

GÜNDEM

PENTAGON TRUMP’U CORONA İLE TASFİYE Mİ EDECEK?

Yayınlanma Tarihi:

on

ABD Başkanı Donald Trump’un eşi ile birlikte Corona virüse yakalanmasının ardından, askeri bir hastaneye kaldırılması ve sağlık durumu hakkında ABD’deki kaynaklardan çelişkili bilgiler gelmesi kafalarda soru işareti uyandırmaya devam ediyor.

Trump’un sağlığı ile ilgili spekülasyonlar ve bu durumun Kasım ayındaki ABD Başkanlık seçimlerini nasıl etkileyeceği tartışmaları devam ederken deneyimli gazeteci Nuray Başaran ngazete.com’daki köşesinde son gelişmelere çok farklı bir perspektiften yaklaştı.

Başaran,ABD Başkanlık seçimlerinin sadece ABD’nin değil,Dünya’nın kaderini belirleyecek bir güç savaşı olduğunu belirttiği yazısında arka plandaki dengelerin aktörlerini kaleme alırken,Trump’un sağlık duruma Pentagon’un “El koymasını” ise detaylıca inceledi.

Başaran yazısında ABD Başkanı’nın sağlık da dahil olmak kaydıyla hayati tehlikesi olan her konuda yetkinin ABD Gizli Servisi’ne ait olduğunu hatta bu servisin yeri geldiğinde Başkan’ın emirlerini de dinlemeyerek Başkanın can güvenliği konusunda inisiyatif alma yetkisine sahip olduğunu hatırlatarak,buna rağmen duruma Trump’un çok da iyi geçinmediği Pentagon’un “El koymasını” sıradışı olarak niteledi.

Başaran,Trump’un Başkanlık seçimleri öncesi bizatihi Pentagon tarafından Covid-19 ile tasfiye edilebileceğini ifade etti.

İşte deneyimli gazeteci Nuray Başran’ın ngazete.com’daki TRUMP’A PENTAGON AŞISI başlıklı o yazısı:

Perşembeyi cumaya bağlayan gece Kovid-19’a yakalandığını Twitter hesabından duyuran Trump,  başkent Washington DC’ye yarım saatlik mesafede Maryland eyaletinde bulunan Walter Reed Askeri Hastanesine kaldırıldı. 

Ve ilk açıklamaları Pentagon yaptı. Yani ABD ‘devlet aklı’,  bu durumu bir ‘milli güvenlik sorunu ‘olarak  gördü.
Elbette bu durumu olağan karşılamak ve, ‘ne var bunda ?’ demek mümkün. 
Ancak ABD geleneklerine göre bu sürece baktığınızda,  durum  farklı görünüyor. 
Zira Amerika’da başkanların güvenliği gizli servise aittir. Ve gizli servisin dediği olur. Hatta ‘başkan’a rağmen’ bile böyle olur. 
Ama bu kez durum farklı. 
Nedense Pentagon olaya el attı! 
Görünen o ki;  Covid olan Trump’a aşıyı Pentagon yapacak. 
Peki Pentagon’un aşısı Trump’ı ayağa mı kaldırır?  
Hasar mı bırakır? 
Ya da Trump’ın hayatına mı mal olur?

Rivayetler değişik…
Zira Trump’ın sağlık durumuna ilişkin yapılan açıklamalar da çelişkilerle dolu. 
Beyaz Saray ayrı konuşuyor, kendi doktoru ayrı bilgi veriyor….
Derin kaynaklara dayanarak verilen sağlık bilgileri ise bambaşka!
Gerçek olan tek şey:
74 yaşında ve aynı zamanda ‘obez’ olduğu belirtilen Trump’ın  covid ile mücadelesi , dünyadaki tüm mücadeleleri etkileyecek!
Sonuçları da tüm dünyayı değiştirecek!
Zira 3 Kasım ABD seçimlerinde;  konservatif (din ağırlıklı ve otoriter düzen isteyen) Yahudilerle , (yani Cumhuriyetçilerle) demokrat-liberal iyi eğitimli Yahudilerin savaşının sonucu ( yani demokratların ) mücadelesinin sonucu belli olacak.
Ve bu sonuç , tüm dünya ülkeleri ile  dünya liderlerini etkileyecek. 
Yani bu öyle bir Pentagon  aşısı ki , tüm dünyanın kaderini belirleyecek.
Her ne kadar,  sadece 4 yıl daha Amerika’yı Trump’a teslim edip etmeme meselesi gibi görünse de , durum o kadar basit değil.
Yani Pentagon,  sadece Amerika’nın daha çok Rus istihbaratının etkisi ile yönetilip yönetilmeyeceğine karar vermeyecek. 
Yani Amerika, sadece başkanlarının Rus istihbaratına bağlı bir oligarka olan borçlarının bir milli güvenlik sorunu olup olmayacağına da karar vermeyecek. 

Amerika,  dünyanın bundan böyle otoriter bir rejime doğru gidip gitmemesine ve küresel düzen ile otoriter düzenler arasındaki tercihi yaparak yeni dünya düzeninin kaderini belirleyecek. 
Pentagon’un Covid ve türevlerine vereceği  gerçek aşı bu!
Ve bu sadece Pentagon’un elinde…

Tabii eğer covid’i de Trump’a Pentagon aşılamadıysa…”

 

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

GÜNDEM

3 İLDE “YEMEK İHALESİ” OPERASYONU DÜZENLENDİ

Yayınlanma Tarihi:

on

Kocaeli, Bursa ve İstanbul’da son iki yılda gerçekleştirilen çeşitli yemek ihalelerine fesat karıştırdığı iddiası ile 34 kişi gözaltına alındı.

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, Kocaeli, Bursa ve İstanbul’da 2018-2020 yılları arasında gerçekleştirilen ihalelere bir takım usulsüzlüklerin olduğu tespit edildi.

Yürütülen soruşturma kapsamında olayla bağlantılı olduğu belirlenen 59 kişiden 38’i hakkında gözaltı kararı, 21’inin de ifadelerinin alınmasına karar verildi.

Hakkında gözaltı kararı verilen 38 kişinin yakalanması için Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü tarafından bugün eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Gerçekleştirilen operasyonda 34 şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Diğer şahısların yakalanması için çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

Okumaya Devam Et

DIŞ BASIN

TANRI TRUMP’UN 2. KEZ SEÇİLECEĞİNİ HABER VERMİŞ!

Yayınlanma Tarihi:

on

ABD’de başkanlık seçimlerine günler kala Evanjelik kilisesinde Donald Trump şovu yaşandı. Ayin sırasında rahip “Tanrı bana ‘Başkanınızın 2. kez kazanmasını sağlayacağım’ dedi” ifadelerini kullanırken Trump da kameraların önünde kiliseye bağışta bulundu.

ABD Başkanı Trump, 2 haftadan az zaman kalan 3 Kasım seçimleri öncesi bir evanjelik kilisede “kutsandı”. Yüzlerce kişinin katıldığı ayinde maske takmayan Trump’a seslenen kilise liderleri, “Tanrı bana ‘Başkanınızın ikinci kez kazanmasını sağlayacağım dedi” ifadelerini kullandı.

Trump‘ın ayin sırasında eliyle 20 dolarlardan oluşan para destesini sayıp bağış kovasına attığı anlar da kameralara yansıdı. Trump‘ın ayin sırasında yaklaşık 160 dolar bağışta bulunduğu ifade edildi.

Okumaya Devam Et

GÜNDEM

SAĞLIK BAKANI KOCA’DAN MENZİL TARİKATI AÇIKLAMASI

Yayınlanma Tarihi:

on

Özellikle Sağlık Bakanlığı içerisindeki yapılanması tartışmalara konu olan Menzil Tarikatı’nın bakanlıktaki kadrolaşması ile ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalarda bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca CNN Türk kanalında katıldığı programda Cüneyt Özdemir‘in Menzil Tarikatı‘nın Sağlık Bakanlığı yapılanması hakkındaki sorusunu yanıtladı.

Özdemir’in “Bir başhekim yardımcısının görevden alınması çok konuşuldu, bu vesileyle de Sağlık Bakanlığı’nda Menzil Tarikatı’nın örgütlendiği tartışılıyor. Siz bu konu ile ilgili ne düşünüyorsunuz?” şeklindeki sorusuna Bakan Koca ““Vatandaşlarımız şundan emin olsun beynini, zihnini kiraya vermiş hiçbir kimse ve bir şekilde bir yerde odaklanma noktasındaki her düşünceye karşı olacağımızı ve bununla mücadele edeceğimizden emin olsun.” şeklinde yanıt verdi.

Okumaya Devam EtPopüler

%d blogcu bunu beğendi: