Sosyal Medya Hesaplarımız

GÜNDEM

PENTAGON TRUMP’U CORONA İLE TASFİYE Mİ EDECEK?

Yayınlanma Tarihi:

on

ABD Başkanı Donald Trump’un eşi ile birlikte Corona virüse yakalanmasının ardından, askeri bir hastaneye kaldırılması ve sağlık durumu hakkında ABD’deki kaynaklardan çelişkili bilgiler gelmesi kafalarda soru işareti uyandırmaya devam ediyor.

Trump’un sağlığı ile ilgili spekülasyonlar ve bu durumun Kasım ayındaki ABD Başkanlık seçimlerini nasıl etkileyeceği tartışmaları devam ederken deneyimli gazeteci Nuray Başaran ngazete.com’daki köşesinde son gelişmelere çok farklı bir perspektiften yaklaştı.

Başaran,ABD Başkanlık seçimlerinin sadece ABD’nin değil,Dünya’nın kaderini belirleyecek bir güç savaşı olduğunu belirttiği yazısında arka plandaki dengelerin aktörlerini kaleme alırken,Trump’un sağlık duruma Pentagon’un “El koymasını” ise detaylıca inceledi.

Başaran yazısında ABD Başkanı’nın sağlık da dahil olmak kaydıyla hayati tehlikesi olan her konuda yetkinin ABD Gizli Servisi’ne ait olduğunu hatta bu servisin yeri geldiğinde Başkan’ın emirlerini de dinlemeyerek Başkanın can güvenliği konusunda inisiyatif alma yetkisine sahip olduğunu hatırlatarak,buna rağmen duruma Trump’un çok da iyi geçinmediği Pentagon’un “El koymasını” sıradışı olarak niteledi.

Başaran,Trump’un Başkanlık seçimleri öncesi bizatihi Pentagon tarafından Covid-19 ile tasfiye edilebileceğini ifade etti.

İşte deneyimli gazeteci Nuray Başran’ın ngazete.com’daki TRUMP’A PENTAGON AŞISI başlıklı o yazısı:

Perşembeyi cumaya bağlayan gece Kovid-19’a yakalandığını Twitter hesabından duyuran Trump,  başkent Washington DC’ye yarım saatlik mesafede Maryland eyaletinde bulunan Walter Reed Askeri Hastanesine kaldırıldı. 

Ve ilk açıklamaları Pentagon yaptı. Yani ABD ‘devlet aklı’,  bu durumu bir ‘milli güvenlik sorunu ‘olarak  gördü.
Elbette bu durumu olağan karşılamak ve, ‘ne var bunda ?’ demek mümkün. 
Ancak ABD geleneklerine göre bu sürece baktığınızda,  durum  farklı görünüyor. 
Zira Amerika’da başkanların güvenliği gizli servise aittir. Ve gizli servisin dediği olur. Hatta ‘başkan’a rağmen’ bile böyle olur. 
Ama bu kez durum farklı. 
Nedense Pentagon olaya el attı! 
Görünen o ki;  Covid olan Trump’a aşıyı Pentagon yapacak. 
Peki Pentagon’un aşısı Trump’ı ayağa mı kaldırır?  
Hasar mı bırakır? 
Ya da Trump’ın hayatına mı mal olur?

Rivayetler değişik…
Zira Trump’ın sağlık durumuna ilişkin yapılan açıklamalar da çelişkilerle dolu. 
Beyaz Saray ayrı konuşuyor, kendi doktoru ayrı bilgi veriyor….
Derin kaynaklara dayanarak verilen sağlık bilgileri ise bambaşka!
Gerçek olan tek şey:
74 yaşında ve aynı zamanda ‘obez’ olduğu belirtilen Trump’ın  covid ile mücadelesi , dünyadaki tüm mücadeleleri etkileyecek!
Sonuçları da tüm dünyayı değiştirecek!
Zira 3 Kasım ABD seçimlerinde;  konservatif (din ağırlıklı ve otoriter düzen isteyen) Yahudilerle , (yani Cumhuriyetçilerle) demokrat-liberal iyi eğitimli Yahudilerin savaşının sonucu ( yani demokratların ) mücadelesinin sonucu belli olacak.
Ve bu sonuç , tüm dünya ülkeleri ile  dünya liderlerini etkileyecek. 
Yani bu öyle bir Pentagon  aşısı ki , tüm dünyanın kaderini belirleyecek.
Her ne kadar,  sadece 4 yıl daha Amerika’yı Trump’a teslim edip etmeme meselesi gibi görünse de , durum o kadar basit değil.
Yani Pentagon,  sadece Amerika’nın daha çok Rus istihbaratının etkisi ile yönetilip yönetilmeyeceğine karar vermeyecek. 
Yani Amerika, sadece başkanlarının Rus istihbaratına bağlı bir oligarka olan borçlarının bir milli güvenlik sorunu olup olmayacağına da karar vermeyecek. 

Amerika,  dünyanın bundan böyle otoriter bir rejime doğru gidip gitmemesine ve küresel düzen ile otoriter düzenler arasındaki tercihi yaparak yeni dünya düzeninin kaderini belirleyecek. 
Pentagon’un Covid ve türevlerine vereceği  gerçek aşı bu!
Ve bu sadece Pentagon’un elinde…

Tabii eğer covid’i de Trump’a Pentagon aşılamadıysa…”

 

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

GÜNDEM

MONTRÖ DUYURUSU SORUŞTURMASINDA YENİ GELİŞME: 6 EMEKLİ AMİRAL,1 GENERAL İFADEYE ÇAĞIRILDI

Yayınlanma Tarihi:

on

103 emekli amiral tarafından yayınlanan Montrö Bildirisi sonrasında 14 emekli amiral mahkemeye çıkarak çeşitli yasaklar getirilmek kaydı ile serbest kalmıştı ancak bugün itibariyle soruşturmada yeni gelişmeler yaşanıyor.

‘Montrö duyurusu’ soruşturması kapsamında aralarında emekli amiraller Alperen Tezeren, Metin Açımız’ın da olduğu 6 emekli amiral ile 1 emekli generali ifadeye çağırdı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, bazı emekli amirallerin bildirisine ilişkin soruşturmada 6 emekli amiral ile 1 emekli generali ifadeye çağırdı.

VERYANSIN TV’nin haberine göre “Montrö duyurusu’ soruşturması kapsamında İstanbul, Muğla, Antalya ve Ankara’da 6 emekli amiral ile 1 emekli generale gelecek hafta ifade vermek üzere Ankara Emniyet Müdürlüğüne gelmeleri konusunda tebligat yapıldı.

Aralarında emekli amiraller Alperen Tezeren, Metin Açımız’ın da olduğu 6 emekli amiral ile 1 emekli generalin evine bu sabah saat 07.30 sıralarında polis ekipleri geldi. Evlerde arama yapan ekipler, dijital materyallere el koydu.

İfadeye çağrılan emeki amiral Alperen Tezeren’in Montrö duyurusunun tartışıldığı Whatsapp grubunun yöneticisi olduğu öğrenildi. 

Avukat Hüseyin Ersöz, gelen polis ekiplerinin 2 müvekkiline 22 Nisan günü için ifadeye gitmeleri yönünde tebligat yaptıklarını bildirdi. 

Evlerinde arama yapılan bu kişilere ait dijital materyale de el konulduğu öğrenildi.

Emekli amirallerin bildirisine ilişkin daha önce 14 kişi hakkında soruşturma başlatılmış, 10’u gözaltına alınan, 4’ü ifadeye çağırılan şüpheliler, adli kontrolle serbest bırakılmıştı.

Ayrıntılar gelecek…

Okumaya Devam Et

GÜNDEM

7 EMEKLİ AMİRALİN EVİNDE ARAMA YAPILIYOR

Yayınlanma Tarihi:

on

Geçtiğimiz günlerde 103 emekli amiralin yayınladıkları Montrö Duyurusu sonrasında emekli amiraller “İl dışı ve yurtdışı yasağı” konularak serbest bırakılmış ve amirallere “Elektronik kelepçe” takılmıştı…

Montrö Duyurusunda bulunan emekli amiraller ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

‘Montrö duyurusu’ soruşturması kapsamında aralarında emekli amiraller Alperen Tezeren, Metin Açımız’ın da olduğu 7 emekli amiralin evinde polis arama yapılıyor.

Alperen Tezeren’in Montrö duyurusunun tartışıldığı Whatsapp grubunun moderatörü olduğu öğrenildi.

Ayrıntılar gelecek…

KAYNAK:VERYANSIN TV

Okumaya Devam Et

GÜNDEM

GÖKÇEK DUBAİ’DE ŞİRKET KURDURMUŞ

Yayınlanma Tarihi:

on

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin “İstifa etmek zorunda bırakılan” eski Başkanı Melih Gökçek’in belediyeyi yönettiği yıllarda yaşanan skandallara her gün bir yenisi ekleniyor.

Son olarak Gökçek’in belediyeyi yönettiği 2004 yılında iki belediye şirketinin %49 ortaklık ile Dubai’de bir inşaat şirketi kurduğu ortaya çıktı.

Cumhuriyet’ten Sefa Uyar’ın haberine göre, başkanlığı dönemindeki çok sayıda usulsüzlük yargıya taşınan Gökçek’in başkanlığı sırasında, belediye iştirakleri Metropol İmar AŞ ve ANFA’nın da ortaklığı ile Dubai’de bir inşaat şirketi kurulduğu ortaya çıktı.

“Metropol Gulf Landscaping and Construction” adıyla, 2004’te kurulan şirkete Metropol İmar yüzde 25, ANFA ise yüzde 24 hisse ile ortak oldu. Kalan yüzde 51’lik hissenin ise Dubaili Buti Khalifa Buti Bin Darwish’e ait olduğu belirtildi.

ANFA’yı temsilen daha sonra Osmanlıspor’a dönüşen Ankaraspor’un eski başkanlardan olan İsmail Hilmi Gökçınar, Metropol İmar’ı temsilen de Ankaraspor’un yöneticilerinden olan Cahit Duru tam yetkili kılınırken, genel müdür olarak ise yüzde 51 hisse Dubaili iş insanına ait olmasına karşın Bülent Alan getirildi.

GÜNAL’A DEVREDİLDİ

Şirketin sermayesi ise 1 milyon 280 bin 963 dirhem olarak belirlendi. Bir yıl sonra sermayesi 2 milyon dirheme çıkarıldı. Metropol İmar sermaye artırımı nedeniyle şirkete 60 bin dolar gönderirken, 2006’da da 38 bin 224 dolar gönderme kararı aldı.

Ancak şirketteki belediye iştiraklerine ait hisseler için 2008’de satış kararı alındı. Metropol İmar adına dönemin yönetim kurulu başkanı Ali Sabit Aksoy yetkilendirildi. Metropol İmar ve ANFA, aynı yıl toplam yüzde 49 olan hisselerini Gökçek’e yakınlığı ile bilinen iş insanı Mehmet Nazif Günal’a devretti.

Değer tespitine ilişkin rapora göre şirkete yüksek meblağlar karşılığında koltuk, masa, halı gibi lüks ofis malzemeleri, mobilya takımı, elektronik cihazlar, son model araçlar ve vinç alındı.

Ayrıca şirketin, taşıt kredisi borcu olduğu ve halihazırda 1 milyon 157 bin 642 lira zarar ettiği tespit edildi. “Şirketin merkezinin Dubai’de bulunması ve Dubai’de vergi olmaması nedeniyle herhangi bir vergi mükellefiyeti olmadığı” da rapora yansıdı.

________________________________________________________________________________________________

BAĞIMSIZ GAZETECİLİĞE DESTEK OLMAK İÇİN;

“Sizler için kimseye diyet borcu olmadan, bağımsız ve özgür şekilde bugüne kadar yaptığımız gazeteciliği daha güçlü biçimde sürdürebilmemiz için siz de destek olmak isterseniz; aşağıdaki linkten PDF formatında yayınlanan, Türkiye’nin tamamen dijital olarak yayın yapan tek özel ve dosya haber dergisi KRİPTEKS E-DERGİYE yıllık abone olabilir, DİJİTAL KİTAPLARIMIZDAN (e-kitap) satın alabilir, yahut Youtube kanalımıza abone olup KATIL butonundan kendi  belirlediğiniz miktardaki desteklerinizle bağımsız gazetecilik mücadelemize destek olabilirsiniz...”

DİJİTAL BOOK STORE SANAL KİTABEVİ:

https://www.shopier.com/ShowProductNew/storefront.php?shop=dijitalbookstore&sid=d2FqS25GbkNlRDh0dW5ucjBfLTFfIF8g

YOUTUBE KANALI LİNKİ:

https://www.youtube.com/channel/UCPGcaaw3vhHiBv9XL0hVG0w

 

 

Okumaya Devam EtPopüler

%d blogcu bunu beğendi: