Sosyal Medya Hesaplarımız

ÖZEL HABER

ŞEHİR HASTANELERİ’NDE SAİD NURSİ PROPAGANDASI!

Yayınlanma Tarihi:

on

HABER ALTERNATİF-ÖZEL HABER

Celal Eren ÇELİK

15 Temmuz Darbe girişiminin tasarlayıcısı FETÖ’nün elebaşı Fethullah Gülen’in ilhamını aldığı,akıl hocası Said Nursi ve Said Nursi’nin yazdığı Risale-i Nur’un şehir hastaneleri kütüphaneleri envanterine alındığı ve hastalara Risale-i Nur kitaplarının verildiği ortaya çıktı.

Ankara Şehir Hastanesi’nde yatan hastalar okumak için kitap istediklerinde kendilerine hastane kütüphanesinden Said Nursi’ye ait Risale-i Nur isimli kitap getirilmekte.

Said Nursi’nin kitaplarını basan ise Diyanet İşleri Yayınları…

İşte Ankara Şehir Hastanesi kütüphanesi envanterine alınarak hastalara verilen Said-i Nursi tarafından yazılan “Risalei Nur Külliyatından HASTALAR RİSALESİ” kitabı

 

SAİD NURSİ ATATÜRK VE CUMHURİYET İÇİN NELER SÖYLEMİŞTİ?

Cumhuriyet’in kuruluşundan sonra “Rejimi yıkmak istemek” gerekçesi ile tutuklanan Said-i Nursi’nin Atatürk’e de çok ciddi ithamları var…Nursi Atatürk için “Risalelerinde “Süfyan”,”Deccal” ifadelerini kullanıyor…

İşte Nursi’nin Atatürk hakkındaki ağır ifadeleri:

“Süfyan ve bir İslam Deccali’nin Mustafa Kemal olduğu beşinci Şua’da anlaşılıyor” (SIRRI İNNA A’TAYNA  RİSALESİ S.44)

“Muhammed Aleyhisselam’ın düşmanı bir Gazi Herif” ((SIRRI İNNA A’TAYNA  RİSALESİ S.27-28)

Atatürk’ün Cumhurbaşkanlığı süreci için “Müddet-i Firavuniyet” olarak yani “Firavunluk süresi” olarak tanımlayan Said-i Nursi Cumhuriyet’i ise “Dinsiz Cumhuriyet” olarak tanımlıyor.

Yine Said-iNursi aşağıdaki ifadeler ile hem Atatürk’e hem İsmet İnönü’ye açıkça saldırmaktadır:

Atatürk, İsmet İnönü ve Mareşal Fevzi Çakmak, Hz. Muhammed zamanındaki önde gelen din düşmanları olan Ebu Cehil, Ebu Leheb ve Ümeyye bin Halef hükmündedirler.

Bu gizli bilgilerin Kur’an tarafından verilmesi, Kur’an’ın mucizesidir.

Verdiğim örnekler sağlam kaynak gibi gözükmese de, olaylar ve denk düşen sayılar iddiamı güçlendiriyor.

Cumhuriyet’in üç önemli kişiliğinin Kur’an’da hedef gösterildiğini iddia etmemin beş nedeni vardır;

1- Hilafetin kaldırılma tarihinin ‘Fesalli lirabbike’deki sayıyla tutması.

2- Mason teşkilatının lideri Mustafa Kemal’le paralel olan İttihad ve Terakki Cemiyeti’nin ‘Özgürlük’ parolasıyla hareket edip 1324’te (1908) ilan ettirdiği İkinci Meşrutiyet’in ilan tarihiyle ‘Süfyânî bi deccâleyn’deki 342 sayısının örtüşmesi. (?)

3- Türk ve Arap kardeşliğini, Hz. Muhammed’e düşmanlığından ötürü bozup İslama saldırmaları nedeniyle, Kur’an’ın onlara ‘Şânieke hüvel ebter’ şeklinde seslenmesi anlamlıdır.

4- Mason lideri Mustafa Kemal’e hak etmediği halde takılan ‘Atatürk’ [Said Nursi’nin versiyonuyla ‘Ebu Türk’] lakabının da ebced karşılığı 1017’dir. Öyleyse Mustafa Kemal ve onun destekçileri Kur’an’ın hedefindedir.

5- Alçaklık, düşmanlık ve İslam’a gizlice ihanet eden bu üç kişinin isimlerinin karşılığının 1017 olması, 1350 sene önce inen Kur’an’ın en kısa suresi olan ‘Kevser Suresi’nin mucizesidir.

Bütün bunlardan başka, surenin ‘Venhar, inne’ kısmı 1222 (1807) tarihine kadar ‘kâfirlerin’ Osmanlılarca boğazlanmasına işaret eder. Bu tarihte, şimdiki Mason liderlerinin bir anlamda ataları ve esinlendikleri kişiler olan yeniçeri içindeki fesatçı/ kışkırtıcı komite bulunuyordu. (İNNA A’TAYNA SIRRI LAHİKALARI”

 

 

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

ÖZEL HABER

SGK’DA SKANDAL:”ÖLÜLERİN ÜZERİNDEN İLAÇ ALINMIŞ,TEDAVİ OLUNMUŞ”

Yayınlanma Tarihi:

on

HABER ALTERNATİF-ÖZEL HABER

Celal Eren ÇELİK

Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan çok sayıda ölen vatandaş için ilaç alımı ve sağlık kuruluşlarında gerçekleşen tedavi ücretleri için yüzbinlerce TL ödeme yapıldığı ortaya çıktı…

Sayıştay raporlarında belgelenen skandala göre vefat eden pek çok vatandaş adına ölümünün ardından sağlık tesislerinde işlem yapılmaya devam etti.Keza pek çok vefat etmiş vatandaş adına ilaç alındı ve tüm bu tedavi giderleri ve ilaç alımları SGK’ya fatura edildi.

Skandal Sayıştay Raporuna “2018 yılı içinde 411 sigortalıya, ölüm tarihinden sonra sağlık
tesislerince 956 bin 166 TL,71 kuruş tutarında işlem yapılarak Kuruma faturalandırma yapılmıştır.” ifadeleri ile yansıdı.

Sayıştay Raporu MEDULA sisteminin de doğru biçimde çalışmadığını gözler önüne serdi.

Raporda “Söz konusu tespitler, MEDULA (Hastane ve Eczane) ile Kimlik Paylaşım Sisteminin
entegre bir şekilde çalışmadığını ya da kontrollerin sadece provizyon aşamasında yapılıp,
faturalandırma süreçlerinde yapılmadığını göstermekte olup, bu alandaki kontrollerin etkin bir
şekilde çalışmasının sağlanması gerekmektedir. ” 

Sayıştay Raporunda,Sosyal Güvenlik Kurumu’nun yaşanan bu olayı kabul ettiğini ancak olayın kendilerinden değil Nüfus ve Vatandaşlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün verileri geç göndermesinden kaynaklandığını cevap olarak sunduğu görüldü.

Okumaya Devam Et

ÖZEL HABER

GELECEK PARTİSİ’NDEN İTTİFAK AÇIKLAMASI:”HEDEFİMİZ TEK BAŞINA SEÇİME GİRMEK”

Yayınlanma Tarihi:

on

HABER ALTERNATİF-ÖZEL

Kısa süre önce Ankara İl Başkanlığı’nda yaşanan istifa ile gündeme gelen Gelecek Partisi,1 Kasım’da gerçekleştirilecek 1. Kongresi öncesinde önemli isimlerin katılımları için geri sayıma başladı…

AKP’den istifa ederek Ahmet Davutoğlu’nun kurduğu Gelecek Partisi kurucusu ve Genel Başkan Yardımcısı olan Selçuk Özdağ,1 Kasım tarihinde gerçekleşecek kongre ile ilgili hazırlıkları tüm hızı ile sürdürdüklerini belirtirken partiye kongrede çok önemli isimlerin katılacağını belirtti.

“ÇOK ÖNEMLİ İSİMLER İLE GÖRÜŞLMELERİ TAMAMLADIK,KONGREMİZDE PARTİMİZE KATILACAKLAR”

Haber Alternatif Genel Yayın Yönetmeni Celal Eren Çelik’e konuşan Selçuk Özdağ “Siyaset,akademi ve iş dünytasından çok önemli isimler ile görüşmelerimizi tamamladık.Bu önemli isimler 1 Kasım’da gerçekleşecek ilk kongremizde partimize katılım sağlayacaklar” ifadelerini kullandı.

Özdağ partiye katılım sağlayacak siyaset dünyasından isimler arasında Meclis’teki milletvekillerinin olup olmayacağı şeklindeki soruya ise “Bunu şimdilik söylemek istemiyoruz. Ama isimler çok önemli” şeklinde cevap verdi.

“ERZİNCAN İLİNİ ATAYAMAMIZ İÇİN BASKI GÖRDÜK”

Büyük kongre öncesinde illerdeki teşkilatlanma çalışmalarına da devam ettiklerini belirten Selçuk Özdağ “Bu süreçte özellikle Erzincan ilinde sıkıntı yaşadık. Zira burada kimi atamak istesek o kişi bir baskı ile karşı karşıya kaldık” ifadelerini kullandı. Haber Alternatif Genel Yayın Yönetmeni Celal Eren Çelik’in “Baskı Binali Yıldırım kaynaklı mıydı?” sorusu üzerine Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ “Bunu söylemeyelim şık olmaz” cevabını verdi.

“İTTİFAKI DÜŞÜNMÜYORUZ”

Haber Alternatif Genel Yayın Yönetmeni Celal Eren Çelik’in CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Gelecek Partisi ve DEVA PARTİSİ ile sözlerini hatırlatarak “Böyle geniş bir ittifakta yer almayı düşünüyor musunuz?” sorusuna ise Özdağ “Biz şu an ittifakı düşünmüyoruz, hedefimiz seçimlere ittifak ile değil tek başına girmek. Biz günü,  bu günü konuşmanın gerektiğine inanıyoruz” cevabını verdi.

Okumaya Devam Et

ÖZEL HABER

BABACAN’IN DEVA PARTİSİ’NDE İSTİFALAR BAŞLADI

Yayınlanma Tarihi:

on

HABER ALTERNATİF-ÖZEL

Celal Eren ÇELİK

AKP iktidarlarında Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanlığı,Dışişleri Bakanlığı ve AB ile Müzakerelerden Sorumlu Devlet Bakanlığı gibi önemli görevlerde bulunduktan sonra geçtiğimiz aylarda AKP’den ayrılan Ali Babacan DEVA PARTİSİ’ni kurarak siyasette yoluna kendi partisi ile devam etme kararı almıştı.

Ancak kuruluşunun üzerinden henüz bir kaç ay geçmiş olmasına rağmen Ali Babacan’ın DEVA PARTİSİ’nde istifalar başladı…

AĞRI İL TEŞKİLATI İSYANDA…

Ali Babacan partinin kuruluş sürecinde illerdeki teşkilatlanmasını ön hazırlığını gerçekleşen ZOOM toplantıları ile yapmış,bu toplantılarda illerde “Kurucu İl Başkanlığı” görevi için talip olan isimler Ankara’ya davet edilerek Babacan ve Nihat Ergün’ün de katıldığı toplantılar sonunda değerlendirilerek kurucu il başkanları belirlenmişti.

İşte bu süreçte Ağrı için de yaklaşık 100 kişi “Kurucu İl Başkanı” olmak için başvuruda bulundu.Bu rakam 6 kişiye indirilerek Ağrı il teşkilatının kurucu il başkanının belirlenmesi için 6 kişi Ankara’ya davet edildi.

Ali Babacan ve Nihat Ergün ile görüşen bu 6 kişi içerisinden 1990 doğumlu avukat Gül Didem Pekuz “Kurucu Ağrı İl Başkanlığı” için geldiği görüşme sonrasında DEVA PARTİSİ “Kurucular Kuruluna” dahil edildi.

Sonrasındaki süreçte partinin “Kurucular Kurulu” listesinde olan Gül Didem Pekuz”un DEVA PARTİSİ kurucusu olmasıyla,Pekuz’un iseği üzerine DEVA PARTİSİ Ağrı İl Başkanlığı görevine Murat Dağtekin atandı. Ağrı’dan ilk etapta gelen diğer 5 kişi de DEVA PARTİSİ Ağrı İl Teşkilatı’nda farklı pozisyonlarda il yöneticiliğine getirildi…

Ancak bundan sonra yaşanan süreçte kurucu il başkanı olarak atanan Murat Dağtekin’in kendisinin Ağrı İl Başkanı olarak atanmasını sağlayan Av.Gül Didem Pekuz’un siyaset ile alakası olamayan yakın çevresini DEVA PARTİSİ Ağrı teşkilatına çeşitli pozisyonlarda yerleştirmesi parti teşkilatı tarafından tepki ile karşılandı.

Parti kurulurken “Liyakatin” esas olacağının belirtilerek bu felsefe ile yola çıkıldığını ancak Av.Gül Didem Pekuz’un yakın çevresini kendi isteği ile Ağrı İl Başkanı olarak atanmasını sağladığı Murat Dağtekin vasıtası ile liyakat esaslarını göz ardı ederek parti kadrolarına yerleştirmesinin bu ilkeye aykırı olduğunu belirten il yöneticileri durumdan duydukları rahatsızlığı Genel Merkez’e de iletti ancak değişen bir şey olmadı.

VE İSTİFALAR GELDİ…

Yaşanan sürecin sonda DEVA PARTİSİ Ağrı İl Teşkilatı’nda “Kurucu” olarak il yönetiminde bulunan 6 isimden Serhan Erhan,Ahmet Kaya ve Ümmet Oğur partiden istifa ettiler…

DEVA PARTİSİ Ağrı il teşkilatından bu Pazar günü yapılacak toplantı sonrasında toplu olarak üye istifası da yaşanmasının beklendiği gelen bilgiler arasında…

DAVUTOĞLU’NUN PARTİSİNDE DE İSTİFA DALGASI YAŞANMIŞTI…

Geçtiğimiz günlerde AKP’den ayrılarak GELECEK PARTİSİ’ni kuran eski Başbakan ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun partisinin Ankara İl Teşkilatı ve Ankara ilçe teşkilatları da toplu olarak istifa ettiklerini açıklamışlardı.

 

 

Okumaya Devam Et

Popüler

%d blogcu bunu beğendi: