Sosyal Medya Hesaplarımız

GÜNDEM

SKANDAL REKTÖR KENDİSİNİ “BALLI KAYMAKLI” GENEL MÜDÜRLÜĞE ATAMIŞ!

Yayınlanma Tarihi:

on

Pamukkale Üniversitesi’nin eşine “özel kontenjan” açarak yarattığı skandal ile görevden alınan rektörünün pek çok başka skandalı da Sayıştay raporları ile ortaya çıktı.

Pamukkale Üniversitesi‘nde “Eşine Özel” kontenjan açarak eşini üniversiteye aldırması skandalı ile gündeme gelen ve bu skandalın ardından rektörlük görevinden alınan Prof.Dr. Hüseyin Bağ‘ın başka skandallara da imza attığı Sayıştay raporları ile belgelendi.

Pamukkale Üniversitesi‘nin bedelini ödeyerek %73’ünü satın aldığı bir şirkete rektörlüğü döneminde Prof.Dr. Hüseyin Bağ‘ın kendisini Genel Müdür olarak atayarak aylık 11 bin TL maaş aldığı ortaya çıktı. Bağ‘ın üniversitede görevli bir başka öğretim görevlisini de yine bu şirkete Genel Müdür Yardımcısı olarak atayarak 6 bin TL kazanmasını sağladığı da Sayıştay raporları ile belgelendi.

Öte yandan Pamukkale Üniversitesi’nin AR-GE çalışmaları için kendisine sağlanan devlet fonlarının bir bölümüne de ulaşılamadığı, bu fonların nereye harcandığının belli olmadığı da Sayıştay raporlarına yansıdı.

Sayıştay raporunda ihale kapsamında olması gereken mal ve hizmet alımlarının kısımlara bölünerek ve Kamu İhale Kurumu’nun “uygun” görüşü alınmadan 8.9 milyon TL tutarında 100’den fazla doğrudan temin yapıldığı belirlendi. Birlikte ihale edilebilecek tadilat işlerinin parçalara bölünerek aynı firmaya yaptırıldığı tespit edildi.

Sayıştay raporunda, akademik teşvik ödeneğinin de usullere aykırı olarak kullanıldığı saptandı. Yönetmelikte yer alan şartlara uymadığı halde bazı projelere ve patentlere teşvik ödemesi yapıldığı tespit edildi.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

GÜNDEM

HATAY’DA ELE GEÇİRİLEN CANLI BOMBANIN FOTOĞRAFI ORTAYA ÇIKTI

Yayınlanma Tarihi:

on

Hatay’da bu gece yaşanan çatışma ve patlamalar sonrasında güvenlik güçleri ile teröristler arasında İskenderun Çarşı mevkiinde yaşanan son çatışma sonrasında 2. canlı bomba sağ olarak ele geçirilmişti.

Sağ olarak ele geçirilen canlı bombanın fotoğrafını Cumhuriyet Gazetesi Hatay Temsilcisi Tuba Alvanoğlu yayınladı.

İşte kimlik bilgileri henüz tespit edilemeyen o teröristin Tuba Alvanoğlu’nun şahsi Facebook hesabından yayınlanan fotoğrafı.

Öte yandan bölgeden Haber Alternatif’e ulaşan fotoğraflarda çatışma ve patlama esnasında polis araçlarının da ciddi hasar aldığı görülüyor…

İşte teröristler ile yaşanan çatışmada adeta “Hedef” haline gelen olan o polis aracı:

Öte yandan Hatay Valisi Rahmi Doğan yaptığı açıklamada, “Bugün itibarıyla Amanoslar’da PKK terör örgütü imha edilmiştir ve herhangi bir PKK terör örgütü birimi de kalmamıştır” dedi.

Okumaya Devam Et

GÜNDEM

SAĞLIK ESKİ BAKANI OSMAN DURMUŞ HAYATINI KAYBETTİ

Yayınlanma Tarihi:

on

Geçirdiği beyin kanaması nedeniyle kaldırıldığı hastanede tedavi gören eski Sağlık Bakanlarından Osman Durmuş, 73 yaşında hayatını kaybetti.

Ayrıntılar az sonra…

OSMAN DURMUŞ KİMDİR?

DSP-MHP-ANAP Koalisyon Hükümeti’nde Sağlık Bakanı olan Durmuş, 5 Ağustos 1947’de Çankırı’da doğdu.

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Osman Durmuş, aynı fakültenin Anatomi Ana Bilim Dalı’nda uzmanlık eğitimi yaptı ve Ankara Hastanesinde Genel Cerrahi İhtisası’nı tamamladı.

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi olarak görev yapan Durmuş, 1990’da doçent, 2003 yılında profesör oldu. Ulusal ve uluslararası yayınlarda yaklaşık 60 makalesi yayımlanan Durmuş, MHP’den Kırıkkale Milletvekilliği yaptı.

57’nci Hükümet’te Sağlık Bakanlığı görevini yürüten Osman Durmuş, evli ve 3 çocuk babasıydı.

Okumaya Devam Et

GÜNDEM

HATAY’DA ÇATIŞMA YAŞANDI,2.CANLI BOMBA SAĞ OLARAK ELE GEÇİRİLDİ

Yayınlanma Tarihi:

on

Hatay’da yaşanan patlamanın ardından devam eden operasyonda teröristler ile çatışma yaşandı…

Hatay Söz Gazetesi yazarı Murat Mutlu’nun bildirdiğine göre emniyet güçlerinin takip ettiği teröristler ile polis arasında İskenderun Çarşı’da çatışma başladı.

Yine İskenderun’da gazetecilik yapan Neşet Alkan ise evinin önünde gerçekleşen çatışmada 1 polis memurunun hafif şekilde yaralandığı bilgisini aktardı.

Çatışma sonucunda 2. canlı bomba sağ olarak ele geçirildi.

Öte yandan Hatay bazı yerel kaynaklar teröristlerden birisinin öldürüldüğü bilgisini verirken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 2 teröristin de sağ olarak ele geçirildiğini açıkladı.

Teröristlere ait olan aracın da ele geçirildiği belirtildi.

İşte Haber Alternatif’e ulaşan o aracın görüntüsü:

 

Okumaya Devam EtPopüler

%d blogcu bunu beğendi: