Sosyal Medya Hesaplarımız

GÜNDEM

TANSU ÇİLLER’İN OĞLUNUN ORTAĞI BAKIN KİM ÇIKTI?

Yayınlanma Tarihi:

on

HABER ALTERNATİF-ÖZEL HABER

Celal Eren ÇELİK

Bugün tüm haber sitelerinde ve medyada yer alan Tansu Çiller’in oğlu Ber Uçuran Çiller;’in de ortağı olduğu MARSAN MARMARA HOLDİNG ANONİM ŞİRKETİ’ne Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan “İMAR” kıyağı gündemin en önemli konu başlıklarından birisi oldu.

Ancak herkes Tansu Çiller’in oğlu Berk Uçuran Çiller üzerine yoğunlaşırken MARSAN MARMARA HOLDİNG ANONİM ŞİRKETİ’nin Yönetim Kurulu Başkanı olan isim yani Doğan Yılancıoğlu ismi dikkatlerden kaçtı

Oysa Doğan Yılancıoğlu  Berk Uçuran Çiller ile olan ortaklığından yıllar önceleri de yine Türk siyasetinin çok önemli isimlerinden bir tanesi ile ortaklık yapan bir mimar…

BERK ÇİLLER’İN ORTAĞI BİR ZAMANLAR HÜSAMETTİN ÖZKAN’IN DA ORTAĞIYDI!

19 Mayıs 1990’da yapılan ara seçimde Bayrampaşa Belediye Başkanlığı’na Necdet Özkan seçildi yani ANASOL-M Hükümetinin Başbakan Yardımcısı Hüsamettin Özkan’ın ağabeyi.

O tarihlerde siyaset ile aktif olarak ilgilenmeyen Hüsamettin Özkan ise Balmumcu’da Berk Uçuran Çiller’in ortağı olduğu MARSAN MARMARA HOLDİNG ANONİM ŞİRKETİ’nin yönetim kurulu başkanı Doğan Yılancıoğlu ile ortak inşaat işi yapmaktaydı.

Tansu Çiller yıllar sonra “DSP dağılırken Hüsamettin Özkan Başbakan olmamı istedi” açıklamasını yapacaktı…

HÜSAMETTİN ÖZKAN SİYASETTE YÜKSELİYOR,DOĞAN YILANCIOĞLU DA ÇİLLER AİLESİ İLE YAKINLAŞIYOR

1990’ların ortasına gelindiğinde ise Hüsamettin Özkan DSP’de Bülent Ecevit’in sağ kolu ve partideki 2. adam konumuna gelmişti.

İşte o yıllarda Hüsamettin Özkan’ın “İnşaat Ortağı” olan Doğan Yılancıoğlu da iktidardaki DYP’nin lideri Tansu Çiller ile yakın ilişkiler kurmuştu.

Zira Tansu Çiller;’in kamuoyundan uzun süre sakladığı ancak ortaya çıkması ile birlikte dönemin DYP Genel Merkezi tarafından zorunlu açıklama yapılan ve Leyla Akıncı’dan alınan tarihi köşkün “Restorasyon” işlerini alan isim Doğan Yılancıoğlu oldu.

Çiller Ailesi ile yolları burada kesişen Yılancıoğlu bundan sonra aile ile ilişkilerini her gün daha da sıkılaştırdı ve sonunda ailenin en güvendiği isimlerden birisi olarak oğullarının şirketine Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

Köşkün restorasyonu için Çiller Boğaziçi İmar Müdürlüğü’nden gerekli izni alarak Anıtlar Kurulu’na başvurdu zira Köşk “Tarihi” özellik taşımaktaydı.

DİĞER ORTAK BERK ÇİLLER’İN AVUKATI

MARSAN MARMARA HOLDİNG ANONİM ŞİRKETİ’nin Yönetim Kurulunda bulunan bir diğer isim olan Adem Yelken ise Tansu Çiller’in bir diğer oğlu ve MARSAN MARMARA HOLDİNG’in eski Yönetim Kurulu Üyesi olan Mert Çiller’in avukatı.

 

 

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

GÜNDEM

BAKAN KOCA GERÇEKLERİ AĞZINDAN KAÇIRDI

Yayınlanma Tarihi:

on

Corona sürecinde vaka sayıları ile ilgili gerçek sayıları vermemekle eleştirilen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, HaberTürk yazarı Fatih Altaylı’ya verdiği röportajın satır aralarında verdiği bir detay ile Türkiye’deki gerçek vaka sayısını da ağzından kaçırmış oldu.

Bakan Koca Altaylı’ya verdiği röportajda önce “29 Temmuz’daki tablo değişikliğine kadar, “Asemptom hastaları da sayıyorduk” ifadelerini kullandı.

Koca, sözlerinin devamında ise, sayıların gizlenmesine dair eleştirilere “Oranlar belli. Bu tür açıklama aslında benim Bakanlığımın da aleyhine. Çünkü hasta sayısına oranla ağır hasta ve vefat çok fazla görünüyor ve sanki biz tedavide başarısızmışız gibi bir sonuç çıkıyor. Oysa böyle bir şey yok” yanıtı verdi.

“DETAYDA GİZLENEN” GERÇEK VAKA SAYISI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın gerçek vaka sayısını yaşanan süreçle ilgili bazı detay bilgiler paylaşırken ağzından kaçırması ise “Bakın vefat sayımız yüzde 1’in altında aslında” açıklaması ile oldu.

BirGün’den  Uğur Koç’un haberine göre, Türkiye’de güncel koronavirüs tablosuna göre salgın nedeniyle 12 bin 335 can kaybı mevcut.

Açıklanan hasta sayısına göre ölüm oranı yüzde 2,76.

Yani Bakan Koca’nın açıklamasına göre, bu oranın yüzde 1’in altında olması için en az 1 milyon 235 bin vaka bulunması gerekiyor. Böylece aslında Türkiye’de gerçek vaka sayısının 1.2 milyonun üzerinde olduğu da ortaya çıkmış oluyor.

Türkiye, şimdiye kadar açıkladığı 446 bin 822 ‘hasta’ ile dünya geneli koronavirüs vaka sıralamasında 25. sırada bulunuyor.

Ancak Bakan Koca’nın açıklamasından çıkan sonucun işaret ettiği gibi gerçek vaka sayısı 1,2 milyonun üzerinde ise Türkiye şu anda dünyada en çok vaka görülen 11. ülke oluyor.

Okumaya Devam Et

GÜNDEM

ÇOCUK İŞÇİYİ DARP EDİP KAMERAYA KAYDEDEN PATRONLARI MAHKEME TUTUKLAMADI

Yayınlanma Tarihi:

on

Kağıthane’de bir fabrikada çocuk işçiyi darp eden ve olayı kamerayla kaydeden Yücel B. ile patron Bayram S.K.’nin tutuklanması talebi mahkeme tarafından reddedildi.

sol.org.tr’nin haberine göre Kağıthane’de bir fabrikada çalışan ve 7 yıl önce beyin ameliyatı olan 15 yaşındaki Enes Y.’nin aynı işyerinde çalışan 30 yaşındaki Yücel B. tarafından darp edilmesi, darp anlarının patron Bayram S.K. tarafından cep telefonuyla kayda alınmasıyla ilgili İstanbul Cumhuriyet Savcılığınca hazırlanan iddianameyi kabul eden mahkeme, savcılığın tutuklama talebini ise reddetti.

İddianamede Bayram S.K’nin “Beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı canavarca hisle yaralama” suçundan 8 aydan 2 yıla kadar hapsi istendi.

Yücel B. hakkında ayrıca “Beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı silahla yaralama” ve “Beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı canavarca hisle yaralama” suçundan toplam 1 yıl 2 aydan 3 yıl 6 aya kadar hapis talep edildi.

İddianamede, şüphelilerin işledikleri suçla toplumda uyandırdıkları infial, eğlenmek amaçlı yaşı küçük mağduru darp etmiş olmaları, atılı suçun mağdurun geleceği üzerindeki olumsuz etki dikkate alınarak iddianame kabul edildiğinde tutuklanmaları da istendi.

İstanbul 20. Asliye Ceza Mahkemesi iddianameyi kabul etti. Mahkeme, savcılığın şüphelilerin tutuklanması yönündeki talebini ise reddetti.

Mahkeme, ilk duruşmanın 27 Nisan’da yapılmasına karar verdi.

Okumaya Devam Et

GÜNDEM

KAFTANCIOĞLU HAKKINDAKİ TAKİPSİZLİK KLARARI KALDIRILDI

Yayınlanma Tarihi:

on

İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un evinin fotoğraflanmasıyla ilgili soruşturmada, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında verilen takipsizlik kararı kaldırıldı.

Cumhuriyet Gazetesi’nin haberine göre Sulh Ceza Hakimliği, tarafından Fahrettin Altun‘un evini fotoğraflayan Suat Özçağdaş‘ın olayı gerçekleştirdikten sonra Canan Kaftancıoğlu’nun sosyal medya hesabından Özçağdaş’ın partinin talimatıyla hareket ettiği yönünde paylaşımda bulunduğunu belirtti.

Suat Özçağdaş’ın da ifadesinde il başkanının talimatıyla eylemi gerçekleştirdiği yönünde beyanda bulunduğunu belirten Sulh Ceza Hakimliği, Suat Özçağdaş‘ın cep telefonunda Fahrettin Altun‘un evinin bahçesine ait bir adet fotoğraf bulunduğu kaydedildi.

Sulh Ceza Hakimliği, “Canan Kaftancıoğlu hakkında yargılama yapılması için yeterli şüphe ve delillerin bulunması nedeniyle özel hayatın gizliliğini ihlal suçundan azmettirici olup olmadığı, diğer suçları işleyip işlemediği hususunda takdir ve değerlendirme yetkili mahkeme tarafından yapılması gerekir” diyerek takipsizlik kararını kaldırdı. Sulh Ceza Hakimliği, soruşturma dosyasının yeniden soruşturma savcılığına gönderilmesine karar verdi.

NE OLMUŞTU?

Cumhuriyet Gazetesi, Cumhurbaşkanı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un Boğaziçi Öngörünüm Bölgesi’nde yer alan ve Kuzguncuk’ta vakıflardan kiraladığı araziye “yol, şömine ve çardak gibi peyzaj düzenlemesi yaptırdığını” ve “bu yapıların İBB zabıta ekipleri tarafından yıkıldığını” haber yapmıştı.

Haberin ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı “terör örgütlerine hedef gösterme” suçlamasıyla muhabir Hazal Ocak, foto muhabiri Vedat Arık, Sorumlu Yazıişleri Müdürü Olcay Büyüktaş Akça ve Yazıişleri Müdürü İpek Özbey hakkında soruşturma başlatmıştı. Söz konusu habere erişim engeli getirilmişti.

Öte yandan CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş hakkında da Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un oturduğu evin ve yanında bulunan arazinin fotoğraflarını çektiği iddiası ile “Özel hayatın gizliliğini ihlal etme” suçundan soruşturma başlatılmıştı.

Soruşturma sonrası sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Suat Özçağdaş’ın partinin talimatıyla hareket ettiğini, söz konusu yerde herhangi bir yapılaşma olup olmadığının tespiti için oraya gittiğini ifade etmişti.

Bunun Altun’un avukatının şikayeti üzerine Kaftancıoğlu hakkında, “Suçu ve suçluyu övme”, “Suç işlemeye tahrik” ve “Özel hayatın gizliliğini ihlale azmettirme” suçlarından soruşturma başlatılmış, Kaftancıoğlu, soruşturma kapsamında ifadeye davet edilmişti.

Kaftancıoğlu’nun ifadesini alan savcılık, Kaftancıoğlu’nun Özçağdaş’ı soruşturmaya konu suça azmettirdiğine ilişkin delil olmadığını gerekçe göstererek takipsizlik kararı vermişti. Altun’un Avukatı Sezgin Tunç, takipsizlik kararına itiraz etmişti.

Okumaya Devam EtPopüler

%d blogcu bunu beğendi: