Sosyal Medya Hesaplarımız

GÜNDEM

TEHLİKELİ PROJE:FATİH TEZCAN’IN”İMAMLARI”

Yayınlanma Tarihi:

on

Son dönemde çektiği tehdit videoları ve gazeteci Sevilay Yılman ve ilahiyatçı Cemil Kılıç’ı özel telefonundan arayarak tehdit etmesi ile gündeme gelen Fatih Tezcan’ın, muhalif kişileri hedefe koymak ve polis tarafından göz altına alınmalarını sağlamak için kapalı bir yapılanma olarak TELEGRAM isimli uygulama üzerinden kurduğu “SİBERTÜRK” adlı grupta son derece tehlikeli bir projeyi hayata geçirmeyi düşündüğü ortaya çıktı.

TELEGRAM yapılanması içerisindeki yazışmaları ilk olarak Twitter’da Taylan Kulaçoğlu’nun hesabından paylaşılan Fatih Tezcan bu grup aracılığı ile giderek daha tehlikeli projeleri kurgulamaya başladı.

10 bine yakın üyesi olan grup içerisinde, muhalif kişilerin “ihbar” adı altında grupta fişlendiği ve bu kişiler hakkında sosyal medya mecrası Twitter üzerinden hedefe koyma,itibar suikastı ve Emniyet Genel Müdürlüğü başta olmak üzere CİMER ile İç İşleri Bakanlığı’na koordineli biçimde belirlenen kişilerin hakkında aynı anda binlerce şikayet gönderilmesi yolu ile kişilerin göz altına alınmasının sağlandığı anlaşılmıştı.

Ancak tüm bu gelişmelerin ardından bu kez de Fatih Tezcan’ın hiyerarşik bir yapılanma ile yönettiği grubun çok daha tehlikeli bir projesi olduğu yine TELEGRAM üzerinde yapılanmış olan bu grubun iç yazışmalarında gruba “Anket” adı altında sorulan bir soru ile ifşa oldu.

FATİH TEZCAN DİN ADAMLARINI KENDİ AMAÇLARI DOĞRULTUSUNDA KULLANMAYI PLANLIYOR

Fatih Tezcan “Anket” başlığı adı altında guruptaki binlerce kişiye CORONA VİRÜS sürecinde camilerin toplu ibadete kapanması ile birlikte pasifize olan imam,müezzin,Kur’an öğretmeni gibi din görevlilerinin yapılanmaya entegre edilerek sosyal medya mecrasında muhaliflere karşı yürütülen operasyonlara dahil edilmesini nasıl karşılayacaklarını sordu.

Anketin “Diyanet’ten maaşlı 140 binin imam-müezzin-Kur’an öğretmenimiz var.Allah hepsinden razı olsun.Ancak camiler kapalı,hepsi boşta ve tabi evlerinde kalmalılar.Bu 140 bin görevlinin bu fitne sürecinde sosyal medyada aktifleştirilmesini nasıl bulursunuz?” şeklinde açıldığı yazışmalarda görülmekte.

Anketin şıkları ise “Çok güzel olur.Dini bilgileri var,belagatları çok iyi,hainlere karşı çok isabetli bir hamle olur.” ve “Hayır boş otursunlar,sosyal medyada işleri yok.Görev sahaları da değil.Mecbur değiller.Olmaz” şeklinde verilmiş.

Ankete katılan TELEGRAM’daki Fatih Tezcan’ın organize ederek yönettiği SİBERTÜRK isimli yapılanma üyelerinin %91’inin böyle bir projeye onay verdiği de anket sonucu olarak gözükmekte.

İşte projenin alt yapısını oluşturan o anket:

 

MUHALİFLER “HAİN”,DİN ADAMLARI KAPIKULU

Fatih Tezcan’ın TELEGRAM üzerinden kurduğu bu kapalı yapılanma üzerinden din adamlarını siyasi bir çatışmanın tarafı haline getirmeyi düşünüp,din adamlarının tümünü AKP’nin “Kapıkulu” gibi gördüğü ortaya çıkarken, muhalif kesimleri ise “Hain” olarak nitelemesi,AKP iktidarına yapılan eleştirileri ise “Nifak süreci” olarak yapılanmasına empoze etmesi dikkat çekiyor.

Böylesi bir projenin hayata geçmesi halinde siyasetin camilere gireceği ve ülkenin mili güvenliği için çok tehlikeli bir sürecin yaşanacağı ortadayken,Fatih Tezcan’ın TELEGRAM yapılanmasında özellikle “DEVLETİN KURUMLARI ve ÜST DÜZEY BÜROKRASİSİ” ile temas halinde olduklarını ve bu TELEGRAM  yapılanmasını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a çok yakın bir isimin tavsiye ve “Himayesi” ile hayata geçirdiklerini sık sık vurgulaması dikkat çekiyor.

FATİH TEZCAN AÇIKÇA “DEVLET KURUMLARIYLA  TEMAS HALİNDEYİM” DİYOR 

Fatih Tezcan’ın TELEGRAM üzerinden kurduğu binlerce kişilik yapılanmayı yönetirken yapıyı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çok yakın bir kişinin telkin ve himayesi ile kurduğu,devletin bakanlıkları,Emniyet Genel Müdürlüğü,hatta bizzat İçişleri Bakanı ile bizzat görüştüğünü,hedefe konulan kişiler için “işlem yaptırdığını” belirttiği ve fişlemeye konu olacak kişiler hakkında “İhbarların” nasıl ve hangi “Formata” göre yapılacağını belirttiği grup içi yazışmalarda, alenen bu faaliyetleri devletin kurumları ve bakanları ile irtibatlı olarak sürdürdüğünü anlatıyor…

İşte ilk kez geçtiğimiz günlerde Twitter’da Taylan Kulaçoğlu’nun hesabından paylaşılan o yazışmalar:

1 Yorum

1 Yorum

  1. Selami Sönmez

    15 Mayıs 2020 at 03:23

    Allah kötünün belasını versin, neler oluyor bu canım ülkemde, bir kere daha büyük Atatürk’ü anmadan geçemiyorum “bu ülkenin kahramanı kadar hainide var ismet.

Bir Cevap Yazın

GÜNDEM

MENZİLCİ HEKİM BU KEZ 128 MİLYAR DOLAR’I SORANLARI HEDEF ALDI

Yayınlanma Tarihi:

on

GATA’da Başhekim Yardımcısı olarak görev yaptığı süreçte medeni kanunu hedef alan açıklama ve sosyal medya paylaşımları ile gündeme gelen Menzilci doktor Ali Edizer bu kez de 128 milyar Dolar’ın akıbetini soranları hedef aldı.

Tarikatçı doktor sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Bizim “Buharlaştırmak” gibi bir yeteneğimiz olsaydı, inanın sizden 128 milyar dolara sıra gelmezdi!” ifadelerini kullandı.

Hatırlanacağı üzere Menzilci Ali Edizer erkeklere ‘boşanmak yerine ikinci eş’ çağrısı yapan ve medeni hukuku hedef gösteren sosyal medya paylaşımlarının sosyal medyada gündem olmasının ardından GATA başhekim yardımcılığı görevinden alınmıştı.Ancak kendisi hakkındaki tepkiler gündemden düştükten sonra Ali Edizer görevine Güdül Devlet Hastanesi’nde devam etmeye başlamıştı.

Edizer son paylaşımına gelen tepkiler üzerine hesabını kilitleyerek korumaya aldı.

________________________________________________________________________________________________

BAĞIMSIZ GAZETECİLİĞE DESTEK OLMAK İÇİN;

“Sizler için kimseye diyet borcu olmadan, bağımsız ve özgür şekilde bugüne kadar yaptığımız gazeteciliği daha güçlü biçimde sürdürebilmemiz için siz de destek olmak isterseniz; aşağıdaki linkten PDF formatında yayınlanan, Türkiye’nin tamamen dijital olarak yayın yapan tek özel ve dosya haber dergisi KRİPTEKS E-DERGİYE yıllık abone olabilir, DİJİTAL KİTAPLARIMIZDAN (e-kitap) satın alabilir, yahut Youtube kanalımıza abone olup KATIL butonundan kendi  belirlediğiniz miktardaki desteklerinizle bağımsız gazetecilik mücadelemize destek olabilirsiniz...”

DİJİTAL BOOK STORE SANAL KİTABEVİ:

https://www.shopier.com/ShowProductNew/storefront.php?shop=dijitalbookstore&sid=d2FqS25GbkNlRDh0dW5ucjBfLTFfIF8g

YOUTUBE KANALI LİNKİ:

https://www.youtube.com/channel/UCPGcaaw3vhHiBv9XL0hVG0w

Okumaya Devam Et

GÜNDEM

MONTRÖ DUYURUSU SORUŞTURMASINDA YENİ GELİŞME: 6 EMEKLİ AMİRAL,1 GENERAL İFADEYE ÇAĞIRILDI

Yayınlanma Tarihi:

on

103 emekli amiral tarafından yayınlanan Montrö Bildirisi sonrasında 14 emekli amiral mahkemeye çıkarak çeşitli yasaklar getirilmek kaydı ile serbest kalmıştı ancak bugün itibariyle soruşturmada yeni gelişmeler yaşanıyor.

‘Montrö duyurusu’ soruşturması kapsamında aralarında emekli amiraller Alperen Tezeren, Metin Açımız’ın da olduğu 6 emekli amiral ile 1 emekli generali ifadeye çağırdı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, bazı emekli amirallerin bildirisine ilişkin soruşturmada 6 emekli amiral ile 1 emekli generali ifadeye çağırdı.

VERYANSIN TV’nin haberine göre “Montrö duyurusu’ soruşturması kapsamında İstanbul, Muğla, Antalya ve Ankara’da 6 emekli amiral ile 1 emekli generale gelecek hafta ifade vermek üzere Ankara Emniyet Müdürlüğüne gelmeleri konusunda tebligat yapıldı.

Aralarında emekli amiraller Alperen Tezeren, Metin Açımız’ın da olduğu 6 emekli amiral ile 1 emekli generalin evine bu sabah saat 07.30 sıralarında polis ekipleri geldi. Evlerde arama yapan ekipler, dijital materyallere el koydu.

İfadeye çağrılan emeki amiral Alperen Tezeren’in Montrö duyurusunun tartışıldığı Whatsapp grubunun yöneticisi olduğu öğrenildi. 

Avukat Hüseyin Ersöz, gelen polis ekiplerinin 2 müvekkiline 22 Nisan günü için ifadeye gitmeleri yönünde tebligat yaptıklarını bildirdi. 

Evlerinde arama yapılan bu kişilere ait dijital materyale de el konulduğu öğrenildi.

Emekli amirallerin bildirisine ilişkin daha önce 14 kişi hakkında soruşturma başlatılmış, 10’u gözaltına alınan, 4’ü ifadeye çağırılan şüpheliler, adli kontrolle serbest bırakılmıştı.

Ayrıntılar gelecek…

Okumaya Devam Et

GÜNDEM

7 EMEKLİ AMİRALİN EVİNDE ARAMA YAPILIYOR

Yayınlanma Tarihi:

on

Geçtiğimiz günlerde 103 emekli amiralin yayınladıkları Montrö Duyurusu sonrasında emekli amiraller “İl dışı ve yurtdışı yasağı” konularak serbest bırakılmış ve amirallere “Elektronik kelepçe” takılmıştı…

Montrö Duyurusunda bulunan emekli amiraller ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

‘Montrö duyurusu’ soruşturması kapsamında aralarında emekli amiraller Alperen Tezeren, Metin Açımız’ın da olduğu 7 emekli amiralin evinde polis arama yapılıyor.

Alperen Tezeren’in Montrö duyurusunun tartışıldığı Whatsapp grubunun moderatörü olduğu öğrenildi.

Ayrıntılar gelecek…

KAYNAK:VERYANSIN TV

Okumaya Devam EtPopüler

%d blogcu bunu beğendi: