Sosyal Medya Hesaplarımız

GÜNDEM

TEHLİKELİ PROJE:FATİH TEZCAN’IN”İMAMLARI”

Yayınlanma Tarihi:

on

Son dönemde çektiği tehdit videoları ve gazeteci Sevilay Yılman ve ilahiyatçı Cemil Kılıç’ı özel telefonundan arayarak tehdit etmesi ile gündeme gelen Fatih Tezcan’ın, muhalif kişileri hedefe koymak ve polis tarafından göz altına alınmalarını sağlamak için kapalı bir yapılanma olarak TELEGRAM isimli uygulama üzerinden kurduğu “SİBERTÜRK” adlı grupta son derece tehlikeli bir projeyi hayata geçirmeyi düşündüğü ortaya çıktı.

TELEGRAM yapılanması içerisindeki yazışmaları ilk olarak Twitter’da Taylan Kulaçoğlu’nun hesabından paylaşılan Fatih Tezcan bu grup aracılığı ile giderek daha tehlikeli projeleri kurgulamaya başladı.

10 bine yakın üyesi olan grup içerisinde, muhalif kişilerin “ihbar” adı altında grupta fişlendiği ve bu kişiler hakkında sosyal medya mecrası Twitter üzerinden hedefe koyma,itibar suikastı ve Emniyet Genel Müdürlüğü başta olmak üzere CİMER ile İç İşleri Bakanlığı’na koordineli biçimde belirlenen kişilerin hakkında aynı anda binlerce şikayet gönderilmesi yolu ile kişilerin göz altına alınmasının sağlandığı anlaşılmıştı.

Ancak tüm bu gelişmelerin ardından bu kez de Fatih Tezcan’ın hiyerarşik bir yapılanma ile yönettiği grubun çok daha tehlikeli bir projesi olduğu yine TELEGRAM üzerinde yapılanmış olan bu grubun iç yazışmalarında gruba “Anket” adı altında sorulan bir soru ile ifşa oldu.

FATİH TEZCAN DİN ADAMLARINI KENDİ AMAÇLARI DOĞRULTUSUNDA KULLANMAYI PLANLIYOR

Fatih Tezcan “Anket” başlığı adı altında guruptaki binlerce kişiye CORONA VİRÜS sürecinde camilerin toplu ibadete kapanması ile birlikte pasifize olan imam,müezzin,Kur’an öğretmeni gibi din görevlilerinin yapılanmaya entegre edilerek sosyal medya mecrasında muhaliflere karşı yürütülen operasyonlara dahil edilmesini nasıl karşılayacaklarını sordu.

Anketin “Diyanet’ten maaşlı 140 binin imam-müezzin-Kur’an öğretmenimiz var.Allah hepsinden razı olsun.Ancak camiler kapalı,hepsi boşta ve tabi evlerinde kalmalılar.Bu 140 bin görevlinin bu fitne sürecinde sosyal medyada aktifleştirilmesini nasıl bulursunuz?” şeklinde açıldığı yazışmalarda görülmekte.

Anketin şıkları ise “Çok güzel olur.Dini bilgileri var,belagatları çok iyi,hainlere karşı çok isabetli bir hamle olur.” ve “Hayır boş otursunlar,sosyal medyada işleri yok.Görev sahaları da değil.Mecbur değiller.Olmaz” şeklinde verilmiş.

Ankete katılan TELEGRAM’daki Fatih Tezcan’ın organize ederek yönettiği SİBERTÜRK isimli yapılanma üyelerinin %91’inin böyle bir projeye onay verdiği de anket sonucu olarak gözükmekte.

İşte projenin alt yapısını oluşturan o anket:

 

MUHALİFLER “HAİN”,DİN ADAMLARI KAPIKULU

Fatih Tezcan’ın TELEGRAM üzerinden kurduğu bu kapalı yapılanma üzerinden din adamlarını siyasi bir çatışmanın tarafı haline getirmeyi düşünüp,din adamlarının tümünü AKP’nin “Kapıkulu” gibi gördüğü ortaya çıkarken, muhalif kesimleri ise “Hain” olarak nitelemesi,AKP iktidarına yapılan eleştirileri ise “Nifak süreci” olarak yapılanmasına empoze etmesi dikkat çekiyor.

Böylesi bir projenin hayata geçmesi halinde siyasetin camilere gireceği ve ülkenin mili güvenliği için çok tehlikeli bir sürecin yaşanacağı ortadayken,Fatih Tezcan’ın TELEGRAM yapılanmasında özellikle “DEVLETİN KURUMLARI ve ÜST DÜZEY BÜROKRASİSİ” ile temas halinde olduklarını ve bu TELEGRAM  yapılanmasını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a çok yakın bir isimin tavsiye ve “Himayesi” ile hayata geçirdiklerini sık sık vurgulaması dikkat çekiyor.

FATİH TEZCAN AÇIKÇA “DEVLET KURUMLARIYLA  TEMAS HALİNDEYİM” DİYOR 

Fatih Tezcan’ın TELEGRAM üzerinden kurduğu binlerce kişilik yapılanmayı yönetirken yapıyı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çok yakın bir kişinin telkin ve himayesi ile kurduğu,devletin bakanlıkları,Emniyet Genel Müdürlüğü,hatta bizzat İçişleri Bakanı ile bizzat görüştüğünü,hedefe konulan kişiler için “işlem yaptırdığını” belirttiği ve fişlemeye konu olacak kişiler hakkında “İhbarların” nasıl ve hangi “Formata” göre yapılacağını belirttiği grup içi yazışmalarda, alenen bu faaliyetleri devletin kurumları ve bakanları ile irtibatlı olarak sürdürdüğünü anlatıyor…

İşte ilk kez geçtiğimiz günlerde Twitter’da Taylan Kulaçoğlu’nun hesabından paylaşılan o yazışmalar:

1 Yorum

1 Yorum

  1. Selami Sönmez

    15 Mayıs 2020 at 03:23

    Allah kötünün belasını versin, neler oluyor bu canım ülkemde, bir kere daha büyük Atatürk’ü anmadan geçemiyorum “bu ülkenin kahramanı kadar hainide var ismet.

Bir Cevap Yazın

GÜNDEM

ESKİ BAKAN BAYRAKTAR’DAN İMALI TWEET: “NE KADAR AZ BİLİRSEN O KADAR İYİ UYURSUN”

Yayınlanma Tarihi:

on

AKP’nin eski Çevre ve Şehircilik Bakanları’ndan olan ve 17/25 Aralık operasyonları sonrasında NTV kanalına verdiği “Soruşturma dosyasında var olan ve onaylanan imar planlarının büyük bir bölümü Sayın Başbakan’ın talimatıyla yapıldı, vatanı ve milleti rahatlatmak için Başbakanın istifa etmesi gerektiğine inanıyorum ” açıklaması ile istifa edip sonrasında önce özür dileyip sonra “Tasfiye olan” Erdoğan Bayraktar’dan çok tartışılacak bir sosyal medya paylaşımı geldi.

Bayraktar resmi Twitter hesabında  Rus yazar Maksim Gorki’nin “Ne kadar az bilirsen o kadar iyi uyursun.” sözlerini paylaştı.

Aynı zamanda Trabzon Eski Milletvekili Erdoğan Bayraktar, dün öğlen saatlerinde Rus yazar Maksim Gorki’nin “Ne kadar az bilirsen o kadar iyi uyursun.” sözlerini içeren Twitter paylaşımı, geçtiğimiz gün bayramlaşma programında konuşurken uyuyakalan Erdoğan’ı hedef aldığı yorumlarına neden oldu.

Erdoğan Bayraktar, paylaşımı şöyle:

“Ne kadar az bilirsen o kadar iyi uyursun.’ der Gorki:

İzahını Sartre yapar; ‘Uyursan gece biter, uyuyamazsan sen.’

Son noktayı Freud koyar:  ‘Çok uyumak kaçmaktır, uyuyamamaksa yakalanmak.”

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’I MI KASTETTİ

Eski Bakan Erdoğan Bayraktar’ın mesajının ardından AKP’ye yakın bazı sosyal medya kullanıcılarından tepkiler geldi.

Bayraktar’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın uykulu olduğu videoya gönderme yaptığı iddia edildi.

KAYNAK: Gerçek Gündem

________________________________________________________________________________________________

BAĞIMSIZ GAZETECİLİĞE DESTEK OLMAK İÇİN;

“Sizler için kimseye diyet borcu olmadan, hiç bir kurum, kuruluş yahut kişiden “Fonlanmadan”, “tam bağımsız” ve özgür şekilde bugüne kadar yaptığımız gazeteciliği daha güçlü biçimde sürdürebilmemiz için siz de destek olmak isterseniz; aşağıdaki linkten PDF formatında yayınlanan, Türkiye’nin tamamen dijital olarak yayın yapan tek özel ve dosya haber dergisi KRİPTEKS E-DERGİYE yıllık abone olabilir, DİJİTAL KİTAPLARIMIZDAN (e-kitap) satın alabilir, yahut Youtube kanalımıza abone olup KATIL butonundan kendi  belirlediğiniz miktardaki desteklerinizle bağımsız gazetecilik mücadelemize destek olabilirsiniz...”

DİJİTAL BOOK STORE SANAL KİTABEVİ:

https://www.shopier.com/ShowProductNew/storefront.php?shop=dijitalbookstore&sid=d2FqS25GbkNlRDh0dW5ucjBfLTFfIF8g

YOUTUBE KANALI LİNKİ:

https://www.youtube.com/channel/UCPGcaaw3vhHiBv9XL0hVG0w

KRİPTEKS E-DERGİ YILLIK ABONELİK LİNKİ:

https://shopier.com/1354512

HABER ALTERNATİF’İN ANDROİD CİHAZLAR İÇİN ÜCRETSİZ MOBİL UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.haberalternatif.dro

Okumaya Devam Et

GÜNDEM

BAKAN PAKDEMİRLİ’DEN SEL AÇIKLAMASI: ” VATANDAŞLARIMIZ KENDİLERİNİ KORUMANIN YOLLARINI ARAYACAK”

Yayınlanma Tarihi:

on

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, ‘Önce vatandaşımız kendini korumanın yollarını arayacak, derelerden uzak durmanın yollarını arayacak’ dedi.

Artvin’de önceki gün meydana gelen selden etkilenen Arhavi ilçesinde incelemelerde bulunan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Kapiska Deresi’nin taşması sonucu zarar gören bölgeleri ziyaret etti.

Pakdemirli, gazetecilere yaptığı açıklamada, taşkın nedeniyle hem yolda hem de içme suyu hattında problem olduğunu söyleyerek, “Önceliğimiz, buradaki içme suyu hattının bir an evvel yapılması için gerekli tahkimatların dere içinde yapılmasıdır. Bunun akabinde de Özel İdare ekipleri, içme suyu hattını bağlayacak duruma gelecektir. Geçici olarak bölge halkına su dağıtılıyor” diye konuştu.

Pakdemirli şunları söyledi:

“Kapiska Deresi, normalde hesaplananın 1,5 mislinden daha fazla bir debiyle karşı karşıya kaldı. En az 200 yıllık tarihinde de böyle bir debinin olmadığını görüyoruz. Bugün de Rize, Artvin ve kuzey bölgelerinde yağış bekliyoruz. Bu yağışlar geçen günlerde aldığımız yağışlar kadar fazla olmasa da toprağın doygun olmasından dolayı tekrar vatandaşlarımızı taşkın ve sel durumlarına karşı uyarıyoruz.

 Rize’de 87 taşkın koruma tesisi, Artvin’de de 67 taşkın koruma tesisi aktif çalışıyor. Ana derelerde bugüne kadar yapılmış tahkimatlar olmasaydı bölgemizde daha büyük sorunlarla karşılaşabilirdik. Bu konuda tedbir almaya devam edeceğiz.

“VATANDAŞIMIZ KENDİSİNİ KORUMANIN YOLLARINA BAKACAK”

Devletin bu yatırım yapsa da bu afetlerin hepsini engelleme şansı olmadığını belirten Pakdemirli vatandaşların kendisini korumanın yollarına bakacağını belirtti.

Pakdemirli “Devlet bu kadar yatırım yapmış, bu kadar daha yapsa bunları tamamen engelleme imkanımız olmayacak. Çünkü ister istemez bu taşkınlar beklenmedik bir şey. Dün burada beklenmeyeni yaşadık ve bunlar devam edecek. Karadeniz zor bir coğrafya, küçüklü büyüklü 120 bin dere var. bu derelerin hepsini tahkim edemeyiz. Önce vatandaşımız kendini korumanın yollarını arayacak, derelerden uzak durmanın yollarını arayacak. En azından taşkın ve sel anlarında derelerden uzak durmanın yollarını arayacak.” ifadelerini kullandı.

KAYNAK:SOL.ORG.TR

_______________________________________________________________________________________________

BAĞIMSIZ GAZETECİLİĞE DESTEK OLMAK İÇİN;

“Sizler için kimseye diyet borcu olmadan, hiç bir kurum, kuruluş yahut kişiden “Fonlanmadan”, “tam bağımsız” ve özgür şekilde bugüne kadar yaptığımız gazeteciliği daha güçlü biçimde sürdürebilmemiz için siz de destek olmak isterseniz; aşağıdaki linkten PDF formatında yayınlanan, Türkiye’nin tamamen dijital olarak yayın yapan tek özel ve dosya haber dergisi KRİPTEKS E-DERGİYE yıllık abone olabilir, DİJİTAL KİTAPLARIMIZDAN (e-kitap) satın alabilir, yahut Youtube kanalımıza abone olup KATIL butonundan kendi  belirlediğiniz miktardaki desteklerinizle bağımsız gazetecilik mücadelemize destek olabilirsiniz...”

DİJİTAL BOOK STORE SANAL KİTABEVİ:

https://www.shopier.com/ShowProductNew/storefront.php?shop=dijitalbookstore&sid=d2FqS25GbkNlRDh0dW5ucjBfLTFfIF8g

YOUTUBE KANALI LİNKİ:

https://www.youtube.com/channel/UCPGcaaw3vhHiBv9XL0hVG0w

KRİPTEKS E-DERGİ YILLIK ABONELİK LİNKİ:

https://shopier.com/1354512

HABER ALTERNATİF’İN ANDROİD CİHAZLAR İÇİN ÜCRETSİZ MOBİL UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.haberalternatif.dro

 

Okumaya Devam Et

GÜNDEM

AKP’Lİ ÜNAL’DAN “BASINA SANSÜR” SİNYALİ

Yayınlanma Tarihi:

on

AKP Meclis Grup Başkanvekili Ünal, yeni sosyal medya düzenlemesinin ‘sosyal medyada çıkan yalan ve iftira haberlerle ilgili olacağını’ söyledi.

Yeni Şafak yazarı Mehmet Acet, bugünkü yazısında, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın işaret ettiği sosyal medya düzenlemesi hakkında AKP Meclis Grup Başkanvekili Mahir Ünal ile yaptığı görüşmeye yer verdi.

Acet, Erdoğan’ın işaret ettiği yeni sosyal medya düzenlemesiyle ilgili Ünal’ın iki aydır çalışma yürüttüğünü belirtti.

Acet’in “Daha önce sosyal medya ile ilgili bir düzenleme yapmıştınız, şimdi neden tekrar bir düzenlemeye ihtiyaç duydunuz” sorusuna yanıt veren Ünal şöyle konuştu:

“Sosyal medya yasası ayrı bir şey dezenformasyonla mücadele ayrı bir şey. Avrupa Birliği’nin internet ortamına yönelik iki kırmızı çizgisi var:

1-Terörle mücadele.

2-Dezenformasyonla mücadele.

AB dezenformasyonu da terör biçimi olarak görüyor. Şimdi AB üyesi ülkelerdeki düzenlemeleri inceliyoruz. Dezenformasyonla mücadele ile ilgili yasal düzenlemeler getireceğiz. Daha önce yaptığımız sosyal medyayla ilgili kanun, sosyal medya platformlarının Türkiye’de temsilcilik açması, mali ve hukuki muhataplık oluşturmasıyla ilgiliydi. Bu düzenlemeyse sosyal medyada çıkan yalan ve iftira haberlerle ilgili olacak.”

________________________________________________________________________________________________

BAĞIMSIZ GAZETECİLİĞE DESTEK OLMAK İÇİN;

“Sizler için kimseye diyet borcu olmadan, hiç bir kurum, kuruluş yahut kişiden “Fonlanmadan”, “tam bağımsız” ve özgür şekilde bugüne kadar yaptığımız gazeteciliği daha güçlü biçimde sürdürebilmemiz için siz de destek olmak isterseniz; aşağıdaki linkten PDF formatında yayınlanan, Türkiye’nin tamamen dijital olarak yayın yapan tek özel ve dosya haber dergisi KRİPTEKS E-DERGİYE yıllık abone olabilir, DİJİTAL KİTAPLARIMIZDAN (e-kitap) satın alabilir, yahut Youtube kanalımıza abone olup KATIL butonundan kendi  belirlediğiniz miktardaki desteklerinizle bağımsız gazetecilik mücadelemize destek olabilirsiniz...”

DİJİTAL BOOK STORE SANAL KİTABEVİ:

https://www.shopier.com/ShowProductNew/storefront.php?shop=dijitalbookstore&sid=d2FqS25GbkNlRDh0dW5ucjBfLTFfIF8g

YOUTUBE KANALI LİNKİ:

https://www.youtube.com/channel/UCPGcaaw3vhHiBv9XL0hVG0w

KRİPTEKS E-DERGİ YILLIK ABONELİK LİNKİ:

https://shopier.com/1354512

HABER ALTERNATİF’İN ANDROİD CİHAZLAR İÇİN ÜCRETSİZ MOBİL UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.haberalternatif.dro

Okumaya Devam EtPopüler

%d blogcu bunu beğendi: