Sosyal Medya Hesaplarımız

GÜNDEM

TEHLİKELİ PROJE:FATİH TEZCAN’IN”İMAMLARI”

Yayınlanma Tarihi:

on

Son dönemde çektiği tehdit videoları ve gazeteci Sevilay Yılman ve ilahiyatçı Cemil Kılıç’ı özel telefonundan arayarak tehdit etmesi ile gündeme gelen Fatih Tezcan’ın, muhalif kişileri hedefe koymak ve polis tarafından göz altına alınmalarını sağlamak için kapalı bir yapılanma olarak TELEGRAM isimli uygulama üzerinden kurduğu “SİBERTÜRK” adlı grupta son derece tehlikeli bir projeyi hayata geçirmeyi düşündüğü ortaya çıktı.

TELEGRAM yapılanması içerisindeki yazışmaları ilk olarak Twitter’da Taylan Kulaçoğlu’nun hesabından paylaşılan Fatih Tezcan bu grup aracılığı ile giderek daha tehlikeli projeleri kurgulamaya başladı.

10 bine yakın üyesi olan grup içerisinde, muhalif kişilerin “ihbar” adı altında grupta fişlendiği ve bu kişiler hakkında sosyal medya mecrası Twitter üzerinden hedefe koyma,itibar suikastı ve Emniyet Genel Müdürlüğü başta olmak üzere CİMER ile İç İşleri Bakanlığı’na koordineli biçimde belirlenen kişilerin hakkında aynı anda binlerce şikayet gönderilmesi yolu ile kişilerin göz altına alınmasının sağlandığı anlaşılmıştı.

Ancak tüm bu gelişmelerin ardından bu kez de Fatih Tezcan’ın hiyerarşik bir yapılanma ile yönettiği grubun çok daha tehlikeli bir projesi olduğu yine TELEGRAM üzerinde yapılanmış olan bu grubun iç yazışmalarında gruba “Anket” adı altında sorulan bir soru ile ifşa oldu.

FATİH TEZCAN DİN ADAMLARINI KENDİ AMAÇLARI DOĞRULTUSUNDA KULLANMAYI PLANLIYOR

Fatih Tezcan “Anket” başlığı adı altında guruptaki binlerce kişiye CORONA VİRÜS sürecinde camilerin toplu ibadete kapanması ile birlikte pasifize olan imam,müezzin,Kur’an öğretmeni gibi din görevlilerinin yapılanmaya entegre edilerek sosyal medya mecrasında muhaliflere karşı yürütülen operasyonlara dahil edilmesini nasıl karşılayacaklarını sordu.

Anketin “Diyanet’ten maaşlı 140 binin imam-müezzin-Kur’an öğretmenimiz var.Allah hepsinden razı olsun.Ancak camiler kapalı,hepsi boşta ve tabi evlerinde kalmalılar.Bu 140 bin görevlinin bu fitne sürecinde sosyal medyada aktifleştirilmesini nasıl bulursunuz?” şeklinde açıldığı yazışmalarda görülmekte.

Anketin şıkları ise “Çok güzel olur.Dini bilgileri var,belagatları çok iyi,hainlere karşı çok isabetli bir hamle olur.” ve “Hayır boş otursunlar,sosyal medyada işleri yok.Görev sahaları da değil.Mecbur değiller.Olmaz” şeklinde verilmiş.

Ankete katılan TELEGRAM’daki Fatih Tezcan’ın organize ederek yönettiği SİBERTÜRK isimli yapılanma üyelerinin %91’inin böyle bir projeye onay verdiği de anket sonucu olarak gözükmekte.

İşte projenin alt yapısını oluşturan o anket:

 

MUHALİFLER “HAİN”,DİN ADAMLARI KAPIKULU

Fatih Tezcan’ın TELEGRAM üzerinden kurduğu bu kapalı yapılanma üzerinden din adamlarını siyasi bir çatışmanın tarafı haline getirmeyi düşünüp,din adamlarının tümünü AKP’nin “Kapıkulu” gibi gördüğü ortaya çıkarken, muhalif kesimleri ise “Hain” olarak nitelemesi,AKP iktidarına yapılan eleştirileri ise “Nifak süreci” olarak yapılanmasına empoze etmesi dikkat çekiyor.

Böylesi bir projenin hayata geçmesi halinde siyasetin camilere gireceği ve ülkenin mili güvenliği için çok tehlikeli bir sürecin yaşanacağı ortadayken,Fatih Tezcan’ın TELEGRAM yapılanmasında özellikle “DEVLETİN KURUMLARI ve ÜST DÜZEY BÜROKRASİSİ” ile temas halinde olduklarını ve bu TELEGRAM  yapılanmasını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a çok yakın bir isimin tavsiye ve “Himayesi” ile hayata geçirdiklerini sık sık vurgulaması dikkat çekiyor.

FATİH TEZCAN AÇIKÇA “DEVLET KURUMLARIYLA  TEMAS HALİNDEYİM” DİYOR 

Fatih Tezcan’ın TELEGRAM üzerinden kurduğu binlerce kişilik yapılanmayı yönetirken yapıyı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çok yakın bir kişinin telkin ve himayesi ile kurduğu,devletin bakanlıkları,Emniyet Genel Müdürlüğü,hatta bizzat İçişleri Bakanı ile bizzat görüştüğünü,hedefe konulan kişiler için “işlem yaptırdığını” belirttiği ve fişlemeye konu olacak kişiler hakkında “İhbarların” nasıl ve hangi “Formata” göre yapılacağını belirttiği grup içi yazışmalarda, alenen bu faaliyetleri devletin kurumları ve bakanları ile irtibatlı olarak sürdürdüğünü anlatıyor…

İşte ilk kez geçtiğimiz günlerde Twitter’da Taylan Kulaçoğlu’nun hesabından paylaşılan o yazışmalar:

1 Yorum

1 Yorum

  1. Selami Sönmez

    15 Mayıs 2020 at 03:23

    Allah kötünün belasını versin, neler oluyor bu canım ülkemde, bir kere daha büyük Atatürk’ü anmadan geçemiyorum “bu ülkenin kahramanı kadar hainide var ismet.

Bir Cevap Yazın

GÜNDEM

AKP’Lİ VEKİLİN KARDEŞİNE ATAMA KIYAĞI

Yayınlanma Tarihi:

on

HABER ALTERNATİF

Celal Eren ÇELİK

AKP iktidarı döneminde artık “Sıradan” hale gelen eş-dost-akraba atamalarına bir yenisi eklendi.”Kıyak” atamanın adresi bu kez Harran Üniversitesi oldu.

AKP Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri’nin kardeşi Cenap Cevheri,Harran Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanlığı görevine atandı.

DEKAN OLARAK ECZACILIK FAKÜLTESİNE DEKAN OLDU AMA BÖLÜMÜ ECZACILIK DEĞİL!

Ancak işin ilginç yanı Harran Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanlığı görevine atanan Cenap Cevheri’nin bölümü eczacılık değil.

Cenap Cevheri Harran Üniversitesi Fen Edebiyat Bölümü Fakültesi Biyoloji Bölümü’nde Hidrobiyoloji Anabilim Dalı’nda öğretim görevlisi olarak görev yapmaktaydı.

HARRAN ÜNİVERSİTESİ İLE AKP’Lİ VEKİL ARASINDAKİ YAKIN BAĞ

Kardeşi Harran Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ne dekan olarak atanan AKP Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri’nin ise Harran Üniversitesi ile yakın ilişkileri bulunmakta.

Yüksek lisansını Harran Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisat Anabilim Dalında yapan Mehmet Ali Cevheri daha sonra aynı üniversitenin Hilvan Meslek Yüksek Okulu Kurucu Müdürlüğü görevini üstlendi.

Bir dönem Harran Üni,versitesi Genel Sekreterliği görevini de yürüten Mehmet Ali Cevheri aynı zaman zarfında Harran Üniversitesi Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanlığı da yaptı.

ESKİ BAŞBAKAN YARDIMCISININ YEĞENİ

AKP Milletvekili Mehmet Ali Cevheri ve Harran Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanlığı görevine atanan kardeşi Cenap Cevheri, eski Cumhurbaşkanı ve Başbakanlardan Süleyman Demirel’in en yakın siyaset arkadaşlarından,pek çok Demirel kabinesinde çok önemli bakanlıklar ve Başbakan Yardımcılığı görevlerinde bulunan merkez sağ siyasetin en önemli isimlerinden Necmettin Cevheri’nin de yeğeni.

 

Okumaya Devam Et

GÜNDEM

PANDEMİDE ÇOCUKLAR TARİKATLARA EMANET

Yayınlanma Tarihi:

on

Bolu’da filyasyon çalışmalarında görev yapan ve kuran kursları ile tarikat yurtlarındaki duruma ilişkin dikkat çekici paylaşımlarda bulunan Dr. Mihriban Yıldırım, salgın günlerinde Kur’an kurslarına denetimsizliğin de getirdiği bir ayrıcalık sunulduğunu, tarikat yurtlarına ise açıkça göz yumulduğunu vurguladı.

sol.org.tr’ye konuşan Dr.Mihriban Yıldırım aynı zamanda DİSK’e bağlı Dev-Sağlık İş MYK üyesi olarak, bir ay boyunca Bolu’da filyasyon çalışmalarında görev yaparken, bu süreçte karşılaştığı halk sağlığını tehlikeye atan gelişmelere ilişkin sosyal medya üzerinden açıklamalarda bulunmuştu.

VAKALAR %50 ARTTI

Bir ay boyunca Bolu merkezde filyasyon çalışmalarında görev yaptığını, karşılaştığı sorunları halk sağlığı açısından önemli olduğunu düşündüğü için paylaştığını vurgulayan Yıldırım, “Son görev günümde bir kuran kursunda 3-4 çocuğun pozitif vaka olduğu bilgisi geldi. Gittiğimizde kurs müdürü salgın döneminde Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla yatılı olarak faaliyete devam ettiklerini, önce yüzde 30, sonra yüzde 40, sonra da yüzde 50 kapasiteye izin verildiğini aktardı. Vakalar da yüzde 50’ye çıkıldıktan sonra görülmüş” dedi.

“İLDEKİ DİĞER KUR’AN KURSLARINDAN DA VAKA HABERLERİ GELMEYE BAŞLADI”

Yeni dönem için Diyanet’in tekrar kurs kayıtları açtığını, kuralara da başladığını belirten Yıldırım, “Salgın dolayısıyla gerekli önlemler alınıp eğitimin yüz yüze devam etmesi bile sağlanamamışken, hiçbir denetim yapılmayan kuran kurslarının faaliyetlerine izin verilmesi gerçekten çok dikkat çekici. Sadece bu yatılı kurs değil, ildeki diğer kuran kurslarından da vaka haberleri geldi” diye konuştu.

“SÜLEYMANCILAR YURDUNDA VAK’A ÇIKTI FİLYASYONA İZİN VERİLMEDİ”

Kuran kursu dışında ildeki bir tarikat yurdunda yaşananları da aktaran Yıldırım, “İlde Süleymancılara ait olduğu bilinen bir tarikat yurdu var. Ekiplere bu yurtta vaka olduğu bilgisi geliyor. Yurdun bu süreçte nasıl bir denetimden geçtiği konusunda hiçbir bilgi yok ortada. Arkadaşlarımız gittiğinde yurdun kapalı olduğu söyleniyor ve içeriye kimse alınmıyor, filyasyon çalışması engelleniyor. Sonrasında çevreden edinilen bilgi daha önce çocukların binaya girip çıktığı ancak son birkaç gündür kimsenin gelmediği yönünde. Yani vakalar çıkınca kapatmışlar ve üstelik de filyasyonu da engellemişler” ifadesini kullandı.

“Hıfzıssıhha Kurulu halk sağlığını öne almak durumda” diyen Yıldırım, bu örnekte kuran kurslarına denetimsizliğin de getirdiği bir ayrıcalık sunulduğunu, tarikat yurtlarına ise açıkça göz yumulduğunu vurguladı.

KUR’AN KURSLARI İÇİN “NORMALLEŞME” KARARI HAZİRAN AYINDA ALINDI

Salgın günlerinde ülke genelinde uzaktan eğitime geçilirken, “normalleşme” kapsamında kuran kursları yatılı olarak faaliyete başlamıştı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir Dinç, “15 Haziran’da belirli tedbirlerle hafızlarımız kurslarına kavuşacak. Temmuz ayında da hafızlık tespit sınavlarımız bitmiş olacak” başlıklı bir açıklama paylaşmıştı.

Bu açıklamanın yanı sıra, il müftülükleri de çeşitli dönemlerde açıklamalarda bulunmuş, söz konusu “belirli” tedbirlerin kademeli olarak esnetildiği ortaya çıkmıştı.

 

Okumaya Devam Et

GÜNDEM

ÖZEL HASTANE HİPOKRAT YEMİNİNİ UNUTTU

Yayınlanma Tarihi:

on

Kocaeli’nde Özel Merkez Hastanesi önünde bir vatandaşın fenalaşarak yere yığılması sonrasında hastane yetkilileri “Hastanemizin hastası değil” diyerek vatandaşa müdahale etmeyi reddetti.Müdahale edilmeyen vatandaş hayatını kaybetti.

Kocaeli’nde Sebahattin Duru (60) isimli vatandaş,Özel Merkez Hastanesi önünde bulunduğu esnada bir anda fenalaşarak yere yığıldı.

sendika.org’un haberine göre Vatandaşın yere yığıldığını gören vatandaşlar hemen hastaneden yardım istediler.Ancak Özel Merkez Hastanesi yetkilileri Sebahattin Duru’nun hastane içerisinde olmadığını ve kendi hastaları olmadığını belirterek müdahale edemeyeceklerini belirttiler.

Vatandaşlar bunun üzerine 112 acil servisi arayarak yardım isteseler de bir süre sonra fenalaşan vatandaşın yanına gelen 112 Acil Servis ekiplerinin tüm müdahalelerine rağmen Sebahattin Duru kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

OLAYLA İLGİLİ VATANDAŞIN YAKINLARI SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULACAK,KOCAELİ İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ SORUŞTURMA BAŞLATTI

Olayla ilgili Duru’nun yakınlarının suç duyurusunda bulunacağı öğrenilirken, İstanbul Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsi incelemelerinde Duru’nun kalp krizi sebebiyle ile hayatını kaybettiği belirlendi.

Yaşanan olayın gündeme gelmesinin ardından Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü tarafından konu ile ilgili soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

 

Okumaya Devam EtPopüler

%d blogcu bunu beğendi: