Sosyal Medya Hesaplarımız

SİYASET

TKP’DEN MUHALEFETE SOSYAL MEDYA YASAĞI TEPKİSİ

Yayınlanma Tarihi:

on

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sosyal medyaya yasak getirme sözleri kamuoyundan büyük tepki alırken,İYİ PARTİ,CHP ve HDP Genel Başkanları’nın Netflix dizilerinin “Sezon sonuna” gönderme yaparak verdikleri tepki Türkiye Komünist Partisi’nin eleştirisine konu oldu.

Türkiye Komünist Partisi yaşanan sürecin çok ciddi bir süreç olduğunu ifade ederken,partinin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda İYİ PARTİ,CHP ve HDP’nin verdiği “Mizahi” tepkiye “Bugün yaşananın adı mizah değil ciddiyetsizliktir”ifadeleri”ile tepki gösterildi.

TKP’den yapılan açıklamada “Siyasette mizah olur ama bugün yaşananın adı mizah değil ciddiyetsizlik. Gericilikte, sağcılıkta hükümetle yarışanlar şimdi de ciddiyetsizlikte onunla rekabete giriyor” ifadeleri kullanılırken”‘Türkiye muz cumhuriyeti değildir’. Sayenizde isteyen her patronun, iktidara yakın bir bürokratın, bir ilçe başkanının hoşuna gitmeyen bir haber için bir sayfalık başvuru dilekçesiyle erişim engelleme kararı aldırabildiği bir ülke haline geldi” değerlendirmesini yaptı” denildi.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

SİYASET

CHP’Lİ ÖZGÜR ÖZEL’DEN GENELKURMAY BAŞKANI GÜLER’E “DUR PAŞAM” YANITI

Yayınlanma Tarihi:

on

CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır hakkında bir televizyon kanalında kullandığı “Ordu Katar’a satılmış” sözleri nedeni ile soruşturma açılmasının hemen sonrasından açıklama yapan Genelkurmay Başkanı Yaşar Güler “Hiç şık olmadı. İnanıyorum ki hukuk gereğini yapacaktır” açıklamasını yapmıştı. Genelkurmay Başkanı Güler’e yanıt CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’den geldi.

Genelkurmay Başkanı Yaşar Güler‘in sözlerini eleştiren Özgür Özel, Güler‘in bir cümlelik bir açıklama ile orduyu sıcak siyasetin içerisine soktuğunu belirtti.

Özel ‘Dur paşam’ diyoruz. Orduya bunu yapma. Bir yalanın peşine bir partiyi taktılar sen orduyu o makamı takma. Ordu hepimizin ordusu. Sana vereceğim cevap bu kadardır” ifadelerini kullandı.

Özgür Özel Türkiye’nin “Partili Genelkurmay Başkanı ile tanıştığını” da savunarak Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’a sert eleştiriler getirdi.

Özel “Maalesef bu ülke ilk kez partili bir Genel Kurmay Başkanı ile tanıştı, gecenin 01.00’inde perdenin arkasından anons ettiler takım elbisesiyle çıktı bakan oldu. Biz onu muhatap kabul ederiz. Genel Kurmay Başkanı’na bir şey demeyiz” derken “Partili Genelkurmay Başkanlığı utanç verici bir şeydir. O utancın Hulusi Akar’a münhasıran kalmasını temenni ederiz. Genelkurmay Başkanlığı milletindir, partisi olmaz.” ifadelerini de kullandı.

Okumaya Devam Et

SİYASET

CHP’Lİ ALİ MAHİR BAŞARIR HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Yayınlanma Tarihi:

on

CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır hakkında katıldığı bir televizyon programında Sakarya Tank Palet Fabrikası’nın Katar’a satılmasını eleştirdiği sözleri nedeni ile soruşturma başlatıldı.

Başarır HaberTürk kanalındaki GERÇEK FİKRİ NE? programında, Sakarya Tank Palet Fabrikası‘nın Katar‘a satışı ile ilgili “Cumhuriyet tarihinde ilk kez ordu Katar’a satıldı” ifadelerini kullanmış,Başarır’ın bu ifadeleri sonrasında Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar sert tepki göstermiş ve RTÜK de yayın hakkında inceleme başlatmıştı.

Başarır programdaki sözleri ile alakalı bir yanlış olduğunu programın ilerleyen dakikalarında belirtmiş, program sonrasında da şahsi Twitter hesabından bir paylaşımda bulunarak “Habertürk’teki konuşmamın çok başka yerlere çekildiğini hayretle izliyorum. Benim eleştirim Tank Palet Fabrikamızın Katar’a satışına yöneliktir. Arkasındayım. Ordumuzla uzaktan yakından alakası yoktur! Ordumuzun savaş fabrikasını bir başka ülkeye satmak hainliktir. İhanettir!” demişti.

Tüm bu sürecin ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır hakkında soruşturma başlattı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Katıldığı bir TV programında ‘Türk ordusu satılmış’ diyen 27. dönem milletvekili Ali Mahir Başarır hakkında, TCK’nın 301. maddesi uyarınca Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ve Devletin askeri teşkilatını alenen aşağılama suçlarından resen soruşturma başlatılmıştır” açıklaması yaptı.

Okumaya Devam Et

SİYASET

BABACAN:”DİREKSİYONA BİR BAŞKA PARTİNİN GENEL BAŞKAANI GEÇTİ”

Yayınlanma Tarihi:

on

DEVA PARTİSİ Genel Başkanı Ali Babacan partisinin il kongrelerine katılmaya devam ediyor.Babacan bugün katıldığı 1.Olağan Adıyaman Kongresi’nde MHP üzerinden AKP’ye yüklendi.

gazeteduvar.com’un haberine göre,Babacan konuşmasında hükümeti eleştirerek “Getirdikleri bu partili cumhurbaşkanlığı sistemi ayaklarına dolanıyor. Küçük ortak, büyük ortak üzerinde neredeyse vesayet oluşturmuş durumda. Büyük ortak kendi mensuplarının itibarını bile savunamaz halde. Türkiye siyaseti çok sayıda enteresan olaya şahit olmuştur ama bir siyasi partinin direksiyonuna başka bir partinin genel başkanının geçmesine herhalde ilk defa tanık oluyoruz” dedi.

Babacan’ın konuşmasından satır başları ise şöyle

“VAKA SAYISINDA DÜNYADA İLK 5’TEYİZ”

“Hükûmetin ilgili bakanı pandemiyle ilgili aylardır hepimizden gizlenen vaka sayılarını açıkladı. Geçtiğimiz haftalarda vaka sayısı açısından Türkiye’nin dünyada ilk beşte olduğunu söylemiştim. Hatta tahmini rakamlarımızı da paylaşmıştım. Ortaya çıktı ki tahminimiz doğruymuş. Dün açıkladıkları rakam, ABD ve Hindistan’ın hemen peşinden üçüncü olduğumuzu gösteriyor. Tabii açıklanan sayılara inanıp inanmamak başka mesele…”

“ANLAŞILAN HASTA SAYILARI DA DOĞRU DEĞİL”

Açıklama yapmak demek, bir şeyi açıklığa kavuşturmak demektir. Bugüne kadar topluma tam olarak neyi açıkladıklarını bile anlayamadık. Bu sefer de hasta tanımı yeniden yapıldı. “Sadece hastanede yatanlar” denildi. Anlıyoruz ki günlük tablolarda açıkladıkları hasta sayıları da doğru değil.

“BÜYÜK ORTAK MENSUPLARININ İTİBARINI BİLE SAVUNAMIYOR”

“Küçük ortak, büyük ortak üzerinde neredeyse vesayet oluşturmuş durumda. Büyük ortağın sorunlarının nasıl çözüleceğini küçük ortak belirliyor. Büyük ortağın kurucularına, büyük ortağın gözü önünde ağıza alınmayacak, yakışıksız, seviyesiz ifadeler kullanılıyor. Büyük ortak kendi mensuplarının itibarını bile savunamaz halde. Türkiye siyaseti çok sayıda enteresan olaya şahit olmuştur ama bir siyasi partinin direksiyonuna başka bir partinin genel başkanının geçmesine herhalde ilk defa tanık oluyoruz.”

“CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİ AYAKLARINA DOLANIYOR”

“Getirdikleri bu partili cumhurbaşkanlığı sistemi ayaklarına dolanıyor. Hani “nereden nereye” diyoruz ya, 20 yıl önce adalet için yola çıkanların ümidine bir bakın, bir de şimdi tek kişinin sözüne mutlak itaat hallerine. Birinin istifasını iste, bir başkasını disiplin kuruluna sevk et… En ufak bir farklı fikre tahammülü olmayanlar hangi demokrasiden söz edebilir? Bunun samimiyetine kim inanır?

Okumaya Devam EtPopüler

%d blogcu bunu beğendi: