Sosyal Medya Hesaplarımız

GÜNDEM

TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NI”E-DOST-AKRABA” YÖNETİYOR!

Yayınlanma Tarihi:

on

Haber Alternatif-Celal Eren Çelik

Geçtiğimiz günlerde Ankara Büyükşehir Belediyesi ile imzaladığı “Cami Protolokü” ile gündeme gelen ve yüz milyonlarca liralık varlığı ile dikkat çeken Türkiye Diyanet Vakfı’nın  AKP’nin “EŞ-DOST-AKRABA” üçgeni ile yönetiliyor.

SEÇİM KAYBEDEN BAŞKAN “BOŞTA” BIRAKILMAMIŞ…

AKP döneminde en sık karşılaşılan şeylerden birisi olan AKP’den seçimlerde aday olup kazanamayan isimlerin kamu kurumlarına yahut çeşitli vakıflara yönetici yapılması uygulaması Türkiye Diyanet Vakfı’nda da karşımıza çıkıyor.

Ankara’da 3 dönem üst üste  Altındağ Belediye Başkanlığı yapan ve ismi Büyükşehir Belediye Başkanı adaylığı için anılırken son yerel seçimlerde sürpriz şekilde AKP’den  Ankara’nın Yenimahalle Belediye Başkanı adayı olarak gösterilen Dr.Veysel Tiryaki seçimi kaybetmişti.

Ancak Dr.Veysel Tiyaki yerel seçimlerde belediye başkanlığını kaybetse de Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi olarak atandı.

EMİNE ERDOĞAN’IN KUZENİ DE YÖNETİMDE…   

Ankara Ticaret Odası seçimlerinde Melih Gökçek’in oğlu Osman Gökçek’in başkan adayı olmasının ardından Erdoğan Ailesi tarafından ATO başkan adayı olarak çıkartılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın kuzeni Gürsel Baran Ankara Ticaret Odası Başkanı seçilmişti.

İşte Erdoğan Ailesi’nin “Akrabası” ve ATO Başkanı Gürsel Baran da Türkiye Diyanet Vakfı’nı yöneten “Mütevelli Heyetinin” bir diğer üyesi.

“DENİZ FENERİ DERNEĞİ” YÖNETİCİSİ DE TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NDA

Yine Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti içerisindeki Ahmet Akça ismi de dikkat çekmekte… Akça isminin önemi ise ismi çok büyük bir yolsuzluk iddiasına konu olan ve hakkında Almanya’da hukuki süreç başlatılan DENİZ FENERİ DERNEĞİ’nin üst düzey bir yöneticisi olması.

Ahmet Akça 2000 yılında Deniz Feneri Derneği’nin İstanbul’un ardından en yoğun faaliyet gösterdiği ve lojistik depolarının bulunduğu Ankara’da derneğin şubesini kuran ve Deniz Feneri Ankara Şubesi’nin yönetim kurulu üyeliğini yapan bir isim.

Ahmet Akça’nın bir diğer önemli özelliği ise Türkiye Diyanet Vakfı’na bağlı bir kuruluş olan 50 milyon TL sermayeli KOMAŞ KOCATEPE MODERN MAĞAZACILIK İŞLETMELERİ SANAYİ TİCARET A.Ş’nin de Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenmiş olması.

DENETLEME KURULUNDA ERDOĞAN’IN ARKADAŞI VAR!

Türkiye Diyanet Vakfı yüz milyonlarca liralık bir bütçeyi kontrol ediyor.Vakfın milyonlarca lirlık gayrimenkulü,arazisi,binaları,şirketleri var.Hal böyle olunca bu yüz milyonlarca lirayı kontrol eden vakfın DENETLEME KURULUNDA” hangi isimlerin olduğu daha fazla önem kazanıyor.

Türkiye Diyanet Vakfı “DENETLEME KURULUNA” bakıldığı zaman ise bir isim dikkat çekiyor:Ahmet Belada.

Ahmet Belada,Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Milli Türk Talebe Birliği yıllarından arkadaşı…AKP iktidarı ile birlikte jet hızı ile yükselerek üst düzey bürokratlık yapan Belada,2004 yerel seçimlerinde Nevşehir Belediye Başkanlığı için AKP’den aday adayı oldu ama parti kendisini aday göstermedi.

Ancak aktif siyaset yapma isteğinden vazgeçmeyen Ahmet Belada bu kez de 2011 yılında AKP’den milletvekili olmak için başvuruda bulunsa da yine listeye konulmadı.

Ahmet Belada AKP tarafından siyaseten listeye konulmasa da Türkiye Diyanet Vakfı’nın yüz milyonlarca TL’lik varlığının nasıl kullanıldığını denetleyecek 3 kişilik listeye yerleştirildi ve “DENETİM KURULU ÜYESİ” oldu.

2 Yorum

2 Yorum

 1. Ali Ihsan Yücesoy

  2 Temmuz 2020 at 22:49

  Celal bey,haberi paylasmak istiyoruz ,paylasamiyoruz.kopyalayip yapıştıralım doyoruz oda olmuyor.hsberimiz olsu

  • Celal Eren Çelik

   3 Temmuz 2020 at 01:14

   Ali İhsan Bey,siteyi az önce yeniden kontrol ettim.Gerek Kopyala-Yapıştır noktasında,gerekse paylaşım butonları noktasında bilgisayar ekranında bir problem yok.Cep telefonu uygulamasında paylaşım ikonunu tıkladığınıza paylaşım yapılabilmekte ama kopyalamaya izin vermiyor yazılım.Ama yine de yazılımcı arkadaşımıza yaşadığınız sorunu ileteceğim…Saygı ve selamlar…

Bir Cevap Yazın

GÜNDEM

YANGIN BÖLGELERİ İÇİN 44 MİLYON TL’YE İHA KİRALANDIĞI İDDİA EDİLDİ

Yayınlanma Tarihi:

on

Orman Genel Müdürlüğü’nün, Baykar Savunma’dan Antalya ve Muğla için saati 7 bin 800 TL’den, Manisa içinse saati 13 bin 200 TL’den İHA kiraladığı öne sürüldü.

CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Orman Genel Müdürlüğü’nün Baykar Savunma’dan orman yangınlarının yaşandığı Antalya ve Muğla için saati 7 bin 800 TL’den, Manisa içinse saati 13 bin 200 TL’den insansız hava aracı (İHA) kiraladığını öne sürdü.

Karasu’nun sosyal medya hesabından yaptığı paylaşıma göre, her biri toplamda 1530 saat garanti uçuş yapacak İHA’lar için vatandaşın cebinden 44 milyon 69 bin TL çıktı.

Alımlara ilişkin bazı belgeler de paylaşan Karasu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Orman Genel Müdürlüğü, Cumhurbaşkanının dünürü Özdemir Bayraktar’ın sahibi, damadı Selçuk Bayraktar’ın Teknik Müdürü olduğu Baykar Savunma’dan Antalya, Muğla için saati 7 bin 800 TL’den, Manisa içinse saati 13 bin 200 TL’den İHA kiraladı.

Her biri toplamda 1530 saat garanti uçuş yapacak İHA’lar için vatandaşın cebinden 44 milyon 69 bin TL çıktı. 

O zaman sorularımızı soralım:

Görevi yangın tespit, müdahale ve söndürme süresini kısaltmak olan İHA’lar ciğerlerimiz yanarken havada mıydı? 

Yangınların çıktığı saatlerde İHA’lar neredeydi?

Antalya, Muğla ve Manisa’da İHA’ların kullanacağı Star Safir 380 HD kamerasını neden Orman Genel Müdürlüğü karşıladı? 

İhale şartnamesinde Adana da varken, Baykar Savunma bahsi geçen kamera maliyetini karşılamamak için mi Adana’ya teklif vermedi?”

Karasu’nun iddialarına ilişkin ulaşmaya çalışılan Orman Genel Müdürlüğü, soruları yanıtsız bıraktı.

İşte CHP’li Karasu’nun o açıklamaları:

KAYNAK:SOL.ORG.TR

________________________________________________________________________________________________

BAĞIMSIZ GAZETECİLİĞE DESTEK OLMAK İÇİN;

“Sizler için kimseye diyet borcu olmadan, hiç bir kurum, kuruluş yahut kişiden “Fonlanmadan”, “tam bağımsız” ve özgür şekilde bugüne kadar yaptığımız gazeteciliği daha güçlü biçimde sürdürebilmemiz için siz de destek olmak isterseniz; aşağıdaki linkten PDF formatında yayınlanan, Türkiye’nin tamamen dijital olarak yayın yapan tek özel ve dosya haber dergisi KRİPTEKS E-DERGİYE yıllık abone olabilir, DİJİTAL KİTAPLARIMIZDAN (e-kitap) satın alabilir, yahut Youtube kanalımıza abone olup KATIL butonundan kendi  belirlediğiniz miktardaki desteklerinizle bağımsız gazetecilik mücadelemize destek olabilirsiniz...”

DİJİTAL BOOK STORE SANAL KİTABEVİ:

https://www.shopier.com/ShowProductNew/storefront.php?shop=dijitalbookstore&sid=d2FqS25GbkNlRDh0dW5ucjBfLTFfIF8g

YOUTUBE KANALI LİNKİ:

https://www.youtube.com/channel/UCPGcaaw3vhHiBv9XL0hVG0w

KRİPTEKS E-DERGİ YILLIK ABONELİK LİNKİ:

https://shopier.com/1354512

HABER ALTERNATİF’İN ANDROİD CİHAZLAR İÇİN ÜCRETSİZ MOBİL UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.haberalternatif.dro

 

Okumaya Devam Et

GÜNDEM

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI’NDAN 4 AY SONRA GELEN “CÜBBELİ AMİRAL” AÇIKLAMASI

Yayınlanma Tarihi:

on

Deniz İkmal Komutanı Tuğamiral Mehmet Sarı hakkında makam arabasıyla gittiği tarikat evinde üniforması üzerine giydiği cübbe ve sarıklı fotoğraflarla ilgili Milli Savunma Bakanlığı’nın başlattığı ve dördüncü ayını dolduran disiplin soruşturması halen sonuçlandırılmazken Sarı’nın, soruşturmanın başlatılmasının ardından görevinden alındığı ortaya çıktı.

Daha önce konuyla ilgili soruları yanıtsız bırakan Milli Savunma Bakanlığı yetkilileri, soruşturmanın üzerinden aylar geçtikten sonra Sarı’nın Deniz İkmal Komutanlığı görevinde olmadığını açıkladı. Tuğamiral Sarı hakkında açılan disiplin soruşturmasının halen sonuçlandırılmadığını belirten yetkililer, Sarı’nın Yüksek Askeri Şura’da (YAŞ) emekliye sevk edilebileceği iddialarıyla ilgili “Bu konu YAŞ’ın takdirindedir” ifadelerini kullandı.

Üst düzey bir deniz subayının askeri üniforma ve makam aracıyla gittiği tarikat evinde başında sarık, üstünde cübbeyle namaz kıldığı fotoğraflar gündemi sarsmıştı. O subayın Tuğgeneral Mehmet Sarı olduğu ortaya çıkmıştı. Veryansın TV internet sitesi haberi 25 Mart 2021 tarihinde yayınlanmış ve haber kamuoyunda büyük yankı uyandırmıştı.

Üst düzey bir deniz subayının askeri üniforma ve makam aracıyla gittiği tarikat evinde başında sarık, üstünde cübbeyle namaz kıldığı fotoğraflar gündemi sarsmıştı. O subayın Tuğgeneral Mehmet Sarı olduğu ortaya çıkmıştı.

Bu haberin yayınlanmasından aylar sonra Tuğgeneral Mehmet Sarı’nın durumunun ne olduğuna ilişkin ilk resmi açıklama geldi.

Güvenlik kaynaklarından yapılan açıklamaya göre, “sarıklı amiral”in fotoğrafların ortaya çıkmasının ardından görevden alındığı, disiplin soruşturmasının devam ettiği bildirildi.

Açıklamada, “Söz konusu personel soruşturma başlatıldıktan sonra görevinden alınmıştır. TSK Disiplin Kanunu esasları doğrultusunda yüksek disiplin kurulu işlemleri devam etmektedir” denildi.

Cumhuriyet Gazetesi’nden Hüseyin Hayatsever ise haberinde yetkililerin “Cübbeli Amiral” Tuğgeneral Mehmet Sarı’nın YAŞ’ta emekli edilip edilmeyeceği yönündeki sorulara “Bu konu YAŞ’ın takdirinde olan bir konu” şeklinde cevap verdiğini yazdı.

________________________________________________________________________________________________

BAĞIMSIZ GAZETECİLİĞE DESTEK OLMAK İÇİN;

“Sizler için kimseye diyet borcu olmadan, hiç bir kurum, kuruluş yahut kişiden “Fonlanmadan”, “tam bağımsız” ve özgür şekilde bugüne kadar yaptığımız gazeteciliği daha güçlü biçimde sürdürebilmemiz için siz de destek olmak isterseniz; aşağıdaki linkten PDF formatında yayınlanan, Türkiye’nin tamamen dijital olarak yayın yapan tek özel ve dosya haber dergisi KRİPTEKS E-DERGİYE yıllık abone olabilir, DİJİTAL KİTAPLARIMIZDAN (e-kitap) satın alabilir, yahut Youtube kanalımıza abone olup KATIL butonundan kendi  belirlediğiniz miktardaki desteklerinizle bağımsız gazetecilik mücadelemize destek olabilirsiniz...”

DİJİTAL BOOK STORE SANAL KİTABEVİ:

https://www.shopier.com/ShowProductNew/storefront.php?shop=dijitalbookstore&sid=d2FqS25GbkNlRDh0dW5ucjBfLTFfIF8g

YOUTUBE KANALI LİNKİ:

https://www.youtube.com/channel/UCPGcaaw3vhHiBv9XL0hVG0w

KRİPTEKS E-DERGİ YILLIK ABONELİK LİNKİ:

https://shopier.com/1354512

HABER ALTERNATİF’İN ANDROİD CİHAZLAR İÇİN ÜCRETSİZ MOBİL UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.haberalternatif.dro

 

Okumaya Devam Et

GÜNDEM

İZMİR’DE 5 YAŞINDA ÇOCUĞUNA CİNSEL İSTİSMARDAN TUTUKLANAN AKP’Lİ ESKİ YÖNETİCİ TAHLİYE EDİLDİ!

Yayınlanma Tarihi:

on

İzmir’de 5 yaşındaki çocuğuna yönelik cinsel istismar suçundan tutuklanan AKP eski Selçuk Gençlik Kolları Başkanı Refik Yakıt tahliye edildi.

Çocuğun ve annenin avukatlığını üstlenen  Önce  Çocuklar ve Kadınlar Derneği Refik Yakıt’ın hiçbir gerekçe gösterilmeden tahliye edildiğini belirterek  karara tepki gösterdi.. Derneğin sosyal medya hesabından yapılan açaıklamada “İzmir’de 5 yaşındaki çocuğunu istismar eden AKP eski Selçuk Gençlik Kolları Başkanı #Refik Yakıt yurtdışı yasağı ile hiçbir gerekçe gösterilmeden şartlı tahliye edildi.Sonraki duruşma 28 Eylül’de.Tutuklanması için çok gayret göstermiştik.Vazgeçecek değiliz,yine gösteririz” ifadeleri kullanıldı.

NE OLMUŞTU?

İzmir’de babası tarafından cinsel istismara uğradığı yönünde hakkında uzman psikolog raporu olan çocuğun velayeti baba Refik Yakıt’a verilmiş bunun üzerine anne de çocuğu alarak şehir değiştirmiş ve çocuğu babasından gizlemek durumunda kalmıştı.

Anne ve çocuğun avukatlığını Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği’nin üstlenmesi ve kararlı mücadele sonrası Refik Yakıt tutuklanmıştı.

________________________________________________________________________________________________

BAĞIMSIZ GAZETECİLİĞE DESTEK OLMAK İÇİN;

“Sizler için kimseye diyet borcu olmadan, hiç bir kurum, kuruluş yahut kişiden “Fonlanmadan”, “tam bağımsız” ve özgür şekilde bugüne kadar yaptığımız gazeteciliği daha güçlü biçimde sürdürebilmemiz için siz de destek olmak isterseniz; aşağıdaki linkten PDF formatında yayınlanan, Türkiye’nin tamamen dijital olarak yayın yapan tek özel ve dosya haber dergisi KRİPTEKS E-DERGİYE yıllık abone olabilir, DİJİTAL KİTAPLARIMIZDAN (e-kitap) satın alabilir, yahut Youtube kanalımıza abone olup KATIL butonundan kendi  belirlediğiniz miktardaki desteklerinizle bağımsız gazetecilik mücadelemize destek olabilirsiniz...”

DİJİTAL BOOK STORE SANAL KİTABEVİ:

https://www.shopier.com/ShowProductNew/storefront.php?shop=dijitalbookstore&sid=d2FqS25GbkNlRDh0dW5ucjBfLTFfIF8g

YOUTUBE KANALI LİNKİ:

https://www.youtube.com/channel/UCPGcaaw3vhHiBv9XL0hVG0w

KRİPTEKS E-DERGİ YILLIK ABONELİK LİNKİ:

https://shopier.com/1354512

HABER ALTERNATİF’İN ANDROİD CİHAZLAR İÇİN ÜCRETSİZ MOBİL UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.haberalternatif.dro

 

Okumaya Devam EtPopüler

%d blogcu bunu beğendi: