ÜMİT ÖZDAĞ:"BANA YÖNELİK SUİKAST UYARISI GELDİ" - Haber Alternatif
Sosyal Medya Hesaplarımız

SİYASET

ÜMİT ÖZDAĞ:”BANA YÖNELİK SUİKAST UYARISI GELDİ”

Yayınlanma Tarihi:

on

Ayyıldız Hareketi Genel Başkanı İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, HDP İzmir il binasına yönelik saldırıya ilişkin ‘Bu bir genç kızın katledilmesi operasyonu değil. Bu HDP’ye saldırı operasyonu da değil. Bu bunun ötesinde Türk siyasetinin yeniden şekillendirilmesi süreçlerinde önemli bir aşama’ dedi. Özdağ, ‘Birkaç gün önce bana yönelik bir suikast uyarısı geldi’ ifadelerini kulandı.

Türkiye’nin ilginç bir süreçten geçtiğini belirten Özdağ, “Terör konusunda uzman isimler bir süreden beri, Türkiye’de bir suikastlar sürecinin başlayacağı açıklamalarını yapıyorlar. Sistemin bir sıkıntı içerisinde olduğunu, bu sıkıntının ancak ulaşılan aşamada daha önceki deneyimlerden sadece Türkiye’deki değil dünyadaki deneyimlerden de hareket ederek bir suikastlar dalgası başlatacağı uyarısında bulunuyorlar. Bu uyarının ben çok ciddiye alınması gerektiğini düşünüyorum. Birkaç gün önce bana yönelik bir suikast uyarısı geldi. Ve bu suikast uyarısından sonra savcılık bu konuyla ilgili soruşturma başlattı. O çerçevede, benim çevremde de güvenlik tedbirleri arttırıldı.” dedi.

‘ZİYARET EDECEĞİM YER HDP’NİN YANINDAKİ BİNADAYDI’

Son Müdür’e konuşan Ümit Özdağ, şunları söyledi:

“İlginç olan husus, dün benim İzmir programım çerçevesinde, önceden açıklanan ziyaret edeceğim, Sivil Toplum Örgütlerinden birisi HDP’nin yanındaki binadaydı. Ben programa geciktim, ekibimiz programa gecikti, başka yerde daha uzun bir kalma gerekti. Ve bu arada, bu saldırının gerçekleşmiş olduğunu duyduk. STÖ yöneticileri bizi aradılar. ‘Burada böyle ilkel saldırı gerçekleştirildi. Siz buraya gelmeyin, biz size başka yer gösterelim’ dediler. Biz onların gösterdiği diğer yere yönlendik. Arkadaşlarımız da oraya geldiler. Onlarla toplantı yaptık.

‘SALDIRGAN IŞİD BAĞLANTILI’

Fakat bu arada, bu alçakça saldırının mantığının anlaşılması lazım. PKK terör örgütü bundan kısa bir süre önce Gara’da rehin tutmuş olduğu silahsız askerlerimizi kafalarından vurarak şehit etti. Kamuoyunda büyük bir infial vardı. HDP’nin hiçbir binasına yönelik bir saldırı olmadı. Ve PKK’nın birçok alçakça eylemi oldu. HDP arasına terör ile mesafe koymamasına rağmen bir HDP’linin burnu kanamadı. Bırakın burnunun kanamasını, önünde kimse gösteri dahi yapmadı. Şimdi, kimliği çok sanki fotoğraflarla belli, ülkücü gibi gösterilmek istenen bir figür, ortada hiçbir şey yokken, HDP binasını bastı ve genç bir kızımızı öldürdü. Bir mağduriyet yarattı HDP tarafında. Aslında saldırının gerçek amacı bu muydu diye sorulması gerekiyor. İkincisi bu kişinin, Ülkücü Türk Milli İletişim Milliyetçi Hareket Parti olmadığını düşünüyor, hatta onun da ötesini de biliyorum IŞİD bağlantılı birisi bu.

‘BAHÇELİ’NİN AÇIKLAMASI YERİNDE’

Bu aynı zamanda bir taraftan bir HDP mağduriyeti algısı yaratılırken, diğer taraftan da MHP ve ülkücülere yönelik operasyona çevrilmeye çalışılıyor. Onun için dün akşam Sayın Bahçeli’nin yapmış olduğu açıklama yerinde ve ne nedir doğru ortaya koyuyor. Özellikle siyasi tarihi iyi incelediğiniz zaman ve olayları birbirlerinin yanına koyup, istediğiniz zaman bu tür siyasi suikastların bu tür terör eylemlerinin aslında başlatılmak istenen bazı siyasi süreçleri tetiklemek için gerçekleştirildiğini görürsünüz.

‘AÇILIM SÜRECİNİN NASIL BİTTİĞİNİ HATIRLAYALIM’

Mesela Türkiye’de hükümetin açılım süreci bizlerin terörle müzakere süreci dediği süreç nasıl bitmiştir hatırlayalım 2015 Temmuz. İki polis kardeşimiz kaldıkları evde PKK tarafından şehit edildiler. Açımın resmen bitmesi böyle gerçekleşti. Ve ondan sonra terörle mücadele dönemi başladı.

‘BU BİR ‘HDP’YE SALDIRI’ OPERASYONU DEĞİL’

Şimdi burada bir HDP binası basılıyor, terörle en ufak ilgisi olmayan, aslında da binada çalışmayan annesinin yerine gelip orada kahvaltı yapan genç bir kız anlaşılan sanatçı da katlediliyor. Bu bir genç kızın katledilmesi operasyonu değil. Bu HDP’ye saldırı operasyonu da değil. Bu bunun ötesinde Türk siyasetinin yeniden şekillendirilmesi süreçlerinde önemli bir aşama. Daha detaylı ve ayrıntılı girmek istemiyorum. Ama önümüzdeki süreçte bu yapmış olduğum tespitin doğru olduğunu kamuoyu görecek, ve kamuoyu gördükçe de ben bunlarla ilgili olacakları öngörülerimi, sadece bir siyaset bilimci ve siyasetçi olarak değil ama aynı zamanda güvenlik ve terör konularında yıllarca öngörü analizleri geliştirmiş ve bu öngörü analizleri gerçekleşmiş bir kişi olarak Türk toplumuyla paylaşacağım. Kritik bir dönemden geçiyoruz ve bu kritik dönemde her şey bize gösterildiği gibi değil bunu bilelim.

KAYNAK: VERYANSIN TV

________________________________________________________________________________________________

BAĞIMSIZ GAZETECİLİĞE DESTEK OLMAK İÇİN;

“Sizler için kimseye diyet borcu olmadan, bağımsız ve özgür şekilde bugüne kadar yaptığımız gazeteciliği daha güçlü biçimde sürdürebilmemiz için siz de destek olmak isterseniz; aşağıdaki linkten PDF formatında yayınlanan, Türkiye’nin tamamen dijital olarak yayın yapan tek özel ve dosya haber dergisi KRİPTEKS E-DERGİYE yıllık abone olabilir, DİJİTAL KİTAPLARIMIZDAN (e-kitap) satın alabilir, yahut Youtube kanalımıza abone olup KATIL butonundan kendi  belirlediğiniz miktardaki desteklerinizle bağımsız gazetecilik mücadelemize destek olabilirsiniz...”

DİJİTAL BOOK STORE SANAL KİTABEVİ:

https://www.shopier.com/ShowProductNew/storefront.php?shop=dijitalbookstore&sid=d2FqS25GbkNlRDh0dW5ucjBfLTFfIF8g

YOUTUBE KANALI LİNKİ:

https://www.youtube.com/channel/UCPGcaaw3vhHiBv9XL0hVG0w

KRİPTEKS E-DERGİ YILLIK ABONELİK LİNKİ:

https://shopier.com/1354512

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

SİYASET

CHP’DEN KARAMOLLAOĞLU’NA İTTİFAK YANITI

Yayınlanma Tarihi:

on

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısından sonra düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Faik Öztrak basın mensuplarının sorusu üzerine Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamoğllaoğlu’nun ittifak açıklamaları üzerine değerlendirme yaptı.

Temel Karamolloğlu, Millet İttifakı’na ilişkin bir soruya, “Şu anda ittifak diye bir şey söz konusu değil” diye cevap vermişti.

Karamollaoğlu, “‘Millet İttifakı’ndasınız, değilsiniz’ sözleri ayrı. İttifaklar seçime girileceği zaman ortaya çıkar. Geçmişte doğrudur biz ittifakın içinde bulunduk ama mesela mahalli seçimlere giderken her seçim bölgesinde seçime Saadet Partisi olarak girdik. Bundan sonra da nerede bulunacağız bir beyanda bulunmadık.” ifadelerini kullanmıştı.

Konuşmanın tamamına bakmak lazım. Doğrudur ittifaklar seçim ittifakıdır. Seçim kararıyla birlikte gündeme gelmektedir. Ama bundan önceki seçimde Millet İttifakı çerçevesinde bir araya gelen demokrasiden yana partilerin anlayış birliği bugün tüm gücüyle ve genişleyerek devam etmektedir.

Seçim sandığı geldiğinde demokrasiden yana partilerin Millet İttifakı’ndaki birlikteliğini gücünü tüm Türkiye görecektir. Millet İttifakı içinde sorun arayanlar dün olduğu gibi bugün de yarın da hüsrana uğrayacaklardır. Bunun altını çizerek söyleyeyim. İlk seçimde Millet İttifakı’nın adayı cumhurbaşkanı adayı olacaktır.

KAYNAK:GERÇEK GÜNDEM

________________________________________________________________________________________________

BAĞIMSIZ GAZETECİLİĞE DESTEK OLMAK İÇİN;

“Sizler için kimseye diyet borcu olmadan, hiç bir kurum, kuruluş yahut kişiden “Fonlanmadan”, “tam bağımsız” ve özgür şekilde bugüne kadar yaptığımız gazeteciliği daha güçlü biçimde sürdürebilmemiz için siz de destek olmak isterseniz; aşağıdaki linkten PDF formatında yayınlanan, Türkiye’nin tamamen dijital olarak yayın yapan tek özel ve dosya haber dergisi KRİPTEKS E-DERGİYE yıllık abone olabilir, DİJİTAL KİTAPLARIMIZDAN (e-kitap) satın alabilir, yahut Youtube kanalımıza abone olup KATIL butonundan kendi  belirlediğiniz miktardaki desteklerinizle bağımsız gazetecilik mücadelemize destek olabilirsiniz...”

DİJİTAL BOOK STORE SANAL KİTABEVİ:

https://www.shopier.com/ShowProductNew/storefront.php?shop=dijitalbookstore&sid=d2FqS25GbkNlRDh0dW5ucjBfLTFfIF8g

YOUTUBE KANALI LİNKİ:

https://www.youtube.com/channel/UCPGcaaw3vhHiBv9XL0hVG0w

KRİPTEKS E-DERGİ YILLIK ABONELİK LİNKİ:

https://shopier.com/1354512

HABER ALTERNATİF’İN ANDROİD CİHAZLAR İÇİN ÜCRETSİZ MOBİL UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.haberalternatif.dro

Okumaya Devam Et

SİYASET

BÜLENT ARINÇ:”DİNDAR İNSANLAR BİLE TAMAMEN TERSİNE DÖNECEK”

Yayınlanma Tarihi:

on

Bülent Arınç, “Bizim dindar insanlarımızın bile tamamen tersine döneceğini bir gün göreceksiniz” dedi ve “Dindarların gazabından korkmak lazım, işlerine gelmeyen bir şeyle karşılaştıklarında ne aslandı ne kaplandı hiç birisini dinlemez bu insanlar” dedi.

22. Dönem TBMM Başkanı Bülent Arınç, Milli Görüş’ün yayın organı TV5’te yayınlanan 4. Güç programında Hasan Basri Akdemir ve Mustafa Deniz’in sorularını cevapladı.

Gazeteci Mustafa Deniz’in artan fiyatlar, öğrencilerin yurt ve kira sorunu ve enflasyon ile ilgili sorduğu soruya Arınç, “Eyvah, dindarların gazabından korkmak lazım, işlerine gelmeyen bir şeyle karşılaştıkları zaman ne aslandı ne kaplandı hiç birisini dinlemez bu insanlar” dedi.

“BİZİM DİNDAR İNSANLARIMIZIN BİLE TAMAMEN TERSİNE DÖNECEĞİNİ BİR GÜN GÖRECEKSİNİZ”

Bülent Arınç’ın açıklamaları şöyle:

“Bakın siyasetten kalan bir tecrübemi söyleyeyim. Bizim dindar insanlarımızın bile tamamen tersine döneceğini bir gün göreceksiniz.

“DİN İMAN VATAN MİLLET BUNLAR BİR KENARDA DURUR”

Çünkü onlar dini böyle hamaset kokulu konuşmaların yanında cebine giren ve cebinden çıkan paraya bakar. Eğer onda bir eksilme görüyorsa, din iman vatan millet bunlar bir kenarda durur onlara saygısını eksik etmez ama değer yargıları tamamen değişebilir.

88 yılında ilk defa hacca gidiyordum. Bütün kafilemiz havalimanına geldi. Dediler ki ‘Vizelerin bir kısmı yetişmedi sizi bir gün veya en fazla iki gün İstanbul’da misafir edeceğiz.’ Ben eşimle beraber anlayışla karşıladım ama kafiledeki insanlar o kadar büyük tepki gösterdiler ki ağızlarından küfürler çıkmaya başladı. ‘Siz ne yapıyorsunuz’ dedim. ‘Ben anlamam nasıl vizeler gelmemiş, neden ertelenmiş, bizi mi kandırdılar?’

Ondan sonra koktum ve dedim ki ‘Eyvah, dindarların gazabından korkmak lazım’ işlerine gelmeyen bir şeyle karşılaştıkları zaman ne aslandı ne kaplandı hiç birisini dinlemez bu insanlar.

Biz 2002’de iktidara geldiğimiz zaman siyaset bu durumdaydı. Millet siyasetin dip yaptığını görüyor siyasetçiden kaçıyordu. Öyle bir ortam bizim işimize yaradı. 2020 tüm varlığımızı ortaya koyduğumuz ve milletin bizi kabullendiği bir dönemdi ki 20 yıldır devam ediyor.”

“İKİNCİ DEFA ATANDIĞINA GÖRE…”

Arınç’a, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ve AKP eski Milletvekili Resul Tosun’un açıklamalarının ardından başlayan laiklik tartışmalarını nasıl değerlendirildiği soruldu.

Arınç şu ifadeleri kullandı:

“Bu kimseye yaramaz. Ne bu tartışmayı başlatanlara yarar ne bunların temsil ettikleri kurumlara yarar. Sadece mevcut kamplaşmaların karşı karşıya gelişlerin ayrışmacı bir siyaset takip etmenin daha da keskinleşmesine yarar. Kaldı ki bu bireysel bir iki konuşmayı, böyle bir tartışmanın büyütülmesi için de çok önemli görmüyorum.

Resul Tosun Bey’i de çok yakından tanırım. Eski bir yazardır, Yörünge dergisini çıkartmıştır, Meclis’te bir dönem birlikte bulunduğumuz bir arkadaşımızdır. O günkü konuşma çerçevesinde inanın ne söylediğine de bakmadım, gazetelerde yazılanlara dikkat ettim. Sayın Diyanet İşleri Başkanı da bir süredir bir tartışmanın içerisinde. İkinci defa atandığına göre o da bu tür konuşmalar yapmanın uzağında kalacaktır diye tahmin ediyorum.”

_______________________________________________________________________________________________

BAĞIMSIZ GAZETECİLİĞE DESTEK OLMAK İÇİN;

“Sizler için kimseye diyet borcu olmadan, hiç bir kurum, kuruluş yahut kişiden “Fonlanmadan”, “tam bağımsız” ve özgür şekilde bugüne kadar yaptığımız gazeteciliği daha güçlü biçimde sürdürebilmemiz için siz de destek olmak isterseniz; aşağıdaki linkten PDF formatında yayınlanan, Türkiye’nin tamamen dijital olarak yayın yapan tek özel ve dosya haber dergisi KRİPTEKS E-DERGİYE yıllık abone olabilir, DİJİTAL KİTAPLARIMIZDAN (e-kitap) satın alabilir, yahut Youtube kanalımıza abone olup KATIL butonundan kendi  belirlediğiniz miktardaki desteklerinizle bağımsız gazetecilik mücadelemize destek olabilirsiniz...”

DİJİTAL BOOK STORE SANAL KİTABEVİ:

https://www.shopier.com/ShowProductNew/storefront.php?shop=dijitalbookstore&sid=d2FqS25GbkNlRDh0dW5ucjBfLTFfIF8g

YOUTUBE KANALI LİNKİ:

https://www.youtube.com/channel/UCPGcaaw3vhHiBv9XL0hVG0w

KRİPTEKS E-DERGİ YILLIK ABONELİK LİNKİ:

https://shopier.com/1354512

HABER ALTERNATİF’İN ANDROİD CİHAZLAR İÇİN ÜCRETSİZ MOBİL UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.haberalternatif.dro

 

Okumaya Devam Et

SİYASET

AKP’Lİ İSİMDEN ÇOK ÇARPICI PAYLAŞIM

Yayınlanma Tarihi:

on

AKP MKYK Üyesi Vildan Polat, “En yıkıcı yalnızlık, çevremizde yanlışımızı söyleyecek kimsenin kalmamasıdır” paylaşımı yaptı.

Polat, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla ilginç bir çıkışta bulundu.

Paylaşımında “eleştiri” kavramının önemine değinen Polat, “Eleştiri bize tutulan aynadır. Dışarıdan nasıl görünüyoruz, onu söyler. Her eleştiri sahibini ötekileştirmek, istenmeyen ilan etmek, bizi daha korunaklı ve doğru yapmaz.” dedi.

Polat, sözlerini “En yıkıcı yalnızlık, çevremizde yanlışımızı söyleyecek kimsenin kalmamasıdır.” diyerek tamamladı.

Muhalefetin AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la ilgili olarak sık sık dile getirdiği sözkonusu durumun bu kez bir iktidar partisi temsilcisi tarafından altının çizilmesi dikkat çekti.

_______________________________________________________________________________________________

BAĞIMSIZ GAZETECİLİĞE DESTEK OLMAK İÇİN;

“Sizler için kimseye diyet borcu olmadan, hiç bir kurum, kuruluş yahut kişiden “Fonlanmadan”, “tam bağımsız” ve özgür şekilde bugüne kadar yaptığımız gazeteciliği daha güçlü biçimde sürdürebilmemiz için siz de destek olmak isterseniz; aşağıdaki linkten PDF formatında yayınlanan, Türkiye’nin tamamen dijital olarak yayın yapan tek özel ve dosya haber dergisi KRİPTEKS E-DERGİYE yıllık abone olabilir, DİJİTAL KİTAPLARIMIZDAN (e-kitap) satın alabilir, yahut Youtube kanalımıza abone olup KATIL butonundan kendi  belirlediğiniz miktardaki desteklerinizle bağımsız gazetecilik mücadelemize destek olabilirsiniz...”

DİJİTAL BOOK STORE SANAL KİTABEVİ:

https://www.shopier.com/ShowProductNew/storefront.php?shop=dijitalbookstore&sid=d2FqS25GbkNlRDh0dW5ucjBfLTFfIF8g

YOUTUBE KANALI LİNKİ:

https://www.youtube.com/channel/UCPGcaaw3vhHiBv9XL0hVG0w

KRİPTEKS E-DERGİ YILLIK ABONELİK LİNKİ:

https://shopier.com/1354512

HABER ALTERNATİF’İN ANDROİD CİHAZLAR İÇİN ÜCRETSİZ MOBİL UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.haberalternatif.dro

Okumaya Devam EtPopüler

%d blogcu bunu beğendi: