Sosyal Medya Hesaplarımız

GÜNDEM

AKP’Lİ ESKİ BAKANIN AKRABASI “YOL YAPMAK” İÇİN AĞAÇLARI KESİYOR

Yayınlanma Tarihi:

on

Haber Alternatif-ÖZEL

Celal Eren ÇELİK

AKP dönemindeki yandaş firmalara rant sağlamak için gerçekleşen doğa katliamları tüm hızı ile sürerken Salda Gölü,Beyşehir Gölü,Narman Peri Bacaları gibi doğal güzelliklerin rant haline getirilmesinin ardından  AKP’li “eş-dost-akrabalara” verilen rant alanları için gerçekleşen bir doğa katliamı haberi de Trabzon’dan geldi.

Trabzon’un Düzköy ilçesine bağlı olan eski Çayırbağı Beldesi’nin Doğankaya ve Gülecana Köylerini kapsayan büyük ormanlık arazide “Yol yapımı” için ağaç kesimine başlandı.

Dün sabah saatlerinde yol yapımı için ormanlık araziye gelen işçileri ve iş makinelerini gören köylüler ise alanda toplanarak kesim işlemine itiraz ettiler ve ağaçların kesimini engellemek için işçiler ile tartıştılar.

İşçiler ile köylüler arasında yaşanan gerilimin ardından bölgeye gelen Orman Bölge Müdürlüğü yetkilisi ise köylülere alanda “Yol yapılacağını” söyleyerek bu sebeple ağaç kesim işlemi yapılacağını belirtti.

Yaşanan olayların ardından toplanarak ortak karar alan 2 köy sakinleri muhtarları aracılığı ile orman kırımına izin vermeyeceklerini ve gerekirse eylem yapacaklarını aynı zamanda Pazartesi günü bir basın açıklaması ile kamuoyuna konuyu duyuracaklarını belirttiler.

Tüm bu gelişmelerin ardından Orman Bölge Müdürlüğü yetkilileri ise Ankara’dan Salı günü karar geleceğini ve bu karara göre hareket edeceklerini söyleyerek kesim işlemini “Şimdilik” durdurdular…

YOL YAPIMI İŞİNİ ALAN FİRMA ESKİ BAKANIN AKRABASI!

Böylesi bir doğa katliamının nasıl yapılacağı ve ağaçların kesimi konusunda yol yapımını gerçekleştirecek firmanın ısrarı devam ederken, firmanın AKP’li eski Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan’ın akrabası Hükümdar Akdoğan’a ait Nazar İnşaat olduğu iddia edildi.

Firmanın bir diğer ortağı ise yine AKP’li eski Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan’ın akrabası Armağan Akdoğan…

Yöre halkı Armağan Akdoğan’ın şahıs firması olduğunu ve bu firmaya ait işçiler ve iş makinelerinin kesim için alanda bulunduğunu belirtirken “Birilerine rant sağlamak için kimse bizim ormanlarımızı yok edemez” şeklinde konuştular.

    

 

İKİ KÖY DE SİLME CHP’Lİ

Ormanlık arazileri kesim tehlikesi ile karşı karşıya olan 2 köyün bir başka ortak özelliği ise Düzköy ilçesi AKP’nin elinde olmasına rağmen yıllardır ezici çoğunlukla CHP’ye oy veren köyler olması.Öyle ki son yerel seçimlerde  Trabzonlu olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Trabzon’u adeta karış karış gezerken bu 2 köye uğramadı bile.

Soylu’nun bu köylere uğramama sebebini bölgedeki siyasetçilere “Zaman kaybetmeye gerek yok o 2 köyden bize zaten oy çıkmıyor” diye açıkladığı belirtiliyor.

 

 

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

GÜNDEM

9 YAŞINDAKİ KIZ ÇOCUĞUNU TACİZ EDEN SAPIK ÖNCE DÖVÜLDÜ,SONRA TUTUKLANDI

Yayınlanma Tarihi:

on

Kocaeli’de yaşayan 46 yaşındaki İ.O. iddiaya göre 9 yaşındaki kız çocuğuna sosyal medya üzerinden cinsel içerikli mesajlar yollayarak tacizde bulundu.

Kocaeli’nde yaşayan İ.O’nun İzmir’de yaşayan 9 yaşında bir kız çocuğunu cinsel içerikli mesajlar ile taciz ettiği iddia edildi. İ.O’nun taciz içerikli mesajları 9 yaşındaki kız çocuğuna gönderdikten sonra,kız çocuğunu görmek için İzmir’e gidince çocuklarına gönderilen mesajları fark eden aile tarafından dövüldü.

Aile dövdüğü İ.O’yu İzmir Bayraklı Karakolu’na teslim ederek şikayetçi oldu.

MAHKEMEYE ÇIKARILIP TUTUKLANDI…

Kocaeli Vatan Gazetesi’nden Kerim Ellibeş’in haberine göre Tutuklu yargılanmak üzere adliyeye sevk edilen İ. O. çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Menemen Kapalı Cezaevine gönderildi.

AİLENİN İDDİASI: “BU ADAMIN TELEFONUNDA BAŞKA KIZ ÇOCUKLARI İLE İLGİLİ TACİZ MESAJLARI DA VAR”

İ.O.’nun 9 yaşındaki kız çocuğuna gönderdiği görüntüleri ondan önce fark eden aile, konuşmayı bir hafta boyunca sürdürdüğünü ve olayın farklı bir boyuta taşındığını iddia etti.

9 yaşındaki kızları tacize uğrayan aile İ. O.’nun cep telefonunda birden fazla küçük kız çocuklarının konuşmalarının bulunduğunu belirterek, diğer ailelere çağrıda bulundu.Aile böyle durumlarda ailelerin seslerinin çıkmalarını ve çocuklarını korumaları gerektiğini belirtti.

İşte İ.O’nun 9 yaşındaki kız çocuğunu taciz ettiği o telefon mesajları:

Okumaya Devam Et

GÜNDEM

BOLU’DAKİ “ASFALT” RANTINI TANJU ÖZCAN AÇIKLADI

Yayınlanma Tarihi:

on

Bolu’nın CHP’li Belediye Başkanı Tanju Özcan,yaptığı açıklama ile Bolu Özel İdaresi’nin özel bir firmaya para kazandırmak adına kendilerinin çok daha ucuz fiyat vermesine rağmen asfaltlama ihalesini özel bir firmaya verdiğini açıkladı.

Bolu’nun Sazakiçi Köyü’ne yapılacak sıcak asfalt dökümü için kamunun daha az para ödemesi amacı ile İl Özel İdare’nin açtığı ihaleye girdiklerini ve ihalenin kendilerine verilmek istenmemesine rağmen en düşük vermeleri sonucunda ihalenin Bolu Belediyesi’nin şirketi olan Bolu Bel’de kaldığını belirten Tanju Özcan sonrasında yaşanan süreçte ise kamunun zarar uğratıldığını belirtti.

10 gün içerisinde ihale için Bolu İl Özel İdaresi’nin kendileri ile sözleşme imzalaması gerekirken 9.gün “Kaynak olmadığı” gerekçesi ile ihaleyi iptal ettiğini belirten Özcan “Kamuda kaynağı olmadan ihale yapamazsınız.Bu suçtur” dedi. Özcan ihale sürecinde Bolu İl Özel İdaresinin ihaleyi kendilerine vermesine rağmen “Araçlardaki belediye ambleminin kapatılması” şartını koştuğunu, kendilerinin sırf kamu daha az para ödesin diye bunu da kabul ettiklerini hatırlattı.

Ancak aradan bir süre geçtikten sonra Bolu İl Özel İdaresi’nin ihalenin yöntemini değiştirdiğini ve açık ihaleden davet usulüne çevirerek ihaleyi bir özel firmaya verdiğini belirten Tanju Özcan, Bolu İl Özel İdaresi’nin ihaleyi kazanan firmanın kim olduğu konusunda da bilgi vermediğini ifade etti.

Tanju Özcan bu gelişme üzerine Bolu İl Özel İdaresi’ne resmi bir yazı göndererek ihaleyi kazanan firmadan %15 daha ucuza ve aynı ihale şartnamesine uymayı kabul ederek bu işi yapmayı taahhüt ettiklerini ifade etti.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan 2. ihaleye belediye şirketinin davet edilmesini istemelerine rağmen davet edilmediğinin altını çizerken,Bolu Valisi’ni konuya müdahale etmeye çağırdı.

Özcan bu konuda gerekirse Bolu İl Özel İdaresi yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını da belirtti.

İşte Tanju Özcan’ın o açıklamaları

 

Okumaya Devam Et

GÜNDEM

CÜBBELİ AHMET EMNİYETTE ÇARK ETTİ

Yayınlanma Tarihi:

on

Televizyon kanallarına çıkarak “Ülkede binlerce Selefi Dernek silahlanıyor” açıklaması yapması ile gündeme gelen ve sonrasında “Savcılık çağırırsa 150 Selefi Derneğin ismini veririm” diyen Cübbeli Ahmet,Emniyette fikir değiştirdi…

“Silahlanan Selefi Dernekler” ile ilgili açıklamalarının ardından medyaya yansıyan sözleri sonrasında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma sonrasında ifadesi alınmak üzere Emniyete çağırılan Cübbeli Ahmet’in Emniyet’te hiç bir şahıs yahut kurum isim vermediği öğrenildi.

DERNEKLERİ DEĞİL BİLGİ ALDIĞI KİŞİLERİ SÖYLEDİ

Bugün sabah saatlerinde İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne giden Ünlü ifade verdi.

Independent Türkçe’den Cihat Arpacık’ın haberine göre ifadesinde, silahlanma iddiasıyla ilgili bilgi aldığı kişileri işaret eden Ünlü, emniyet yetkililerine silahlandığı iddia edilen herhangi bir dernek, yapılanma veya şahıs ismi vermedi. Ünlü’nün ifadesi, soruşturmayı yürüten savcılığa gönderildi.

Emniyet’in söz konusu soruşturma çerçevesinde önümüzdeki günlerde Cübbeli Ahmet Hoca’ya bu bilgiyi getiren kişilerin de bilgisine başvuracağı öğrenildi.

NE OLMUŞTU?

‘Cübbeli’ adıyla bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, CNN Türk’te Ahmet Hakan’a konuk olduğu programda, Türkiye’deki selefi derneklerin silahlandığını ve ciddi bir tehdit oluşturduğunu belirterek şunları söylemişti: “2 bin dernek var. Bu dernekler silahlanıyor. Şahıslar pompalı mompalı. Dört defa silahlanmayı engelleyin iç savaş hazırlanıyor. Özellikle Batman-Adıyaman taraflarında çatışmaya hazırlanıyorlar. Barut gibi. İzmir kaynıyor. Ora bura kaynıyor. İnsanları alenen ölümle tehdit ediyorlar.”

Daha sonra Sözcü yazarı Saygı Öztürk’e konuşan Ahmet Mahmut Ünlü ‘Savcılar beni çağırırsa silahlanan 150 derneğin ismini vermeye hazırım’ demişti.

Bunun üzerine İçişleri Bakanlığı, Cübbeli Ahmet’in ‘2 bin selefi dernek silahlanıyor’ iddiaları ile ilgili inceleme başlattı.

 

Okumaya Devam Et

Popüler

%d blogcu bunu beğendi: