Sosyal Medya Hesaplarımız

GÜNDEM

AKP’NİN YENİ TORPİL SKANDALI

Yayınlanma Tarihi:

on

AKP yönetiminde “kurumsallaşan” ve sıradanlaşan “Eş-dost-akraba” kayırmacılığının bir yeni örneği daha ortaya çıktı ve bu sefer adres Tekirdağ oldu.

AKP’ye yakınlığı ile bilinen Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Genel Başkanı Tevfik Keskin’in kızı, sınavsız olarak ve istisnai kadrodan Tekirdağ Valiliği’nde işe başladı.

Uludağ Üniversitesi’nden Ziraat Fakültesi mezun olan Ece Keskin, Valilik Özel Kalem Müdürlüğü’nde görevlendirildi.

AKP DÖNEMİNİN KARAKTERİSTİĞİ:NEPOTİZM

AKP döneminde özellikle akrabaların devlet kadrolarına yerleştirilmesi kurumsallaştırılarak devlet kadroları NEPOTİZM’in esiri yapıldı.

Geçmişte de başta AKP’li eski bakan Fatma Betül Sayan Kaya ve Merve Kavakçı’nın hemen hemen tüm ailelerini devlette önemli kadrolarına yerleştirmeleri tepki çekmiş,Bilal Erdoğan’ın Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden arkadaşı olan isimlerden pek çoğu başta THY olmak üzere devletin önemli kurumlarına tecrübelerine ve yeterliliklerine bakılmaksızın üst düzey yönetici yapılmıştı.

Yine AKP’den milletvekili adayı olup seçilemeyen çok sayıda isim AKP tarafından çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarına Yönetim Kurulu Başkanı,Yönetim Kurulu Üyesi ve Denetçi olarak atanarak rant elde etmeleri sağlanmıştı.

SAYIŞTAY RAPORLARINA DA GİRDİ

AKP’nin bu uygulamaları pek çok Sayıştay raporunda da “Usulsüz” ve “Yönetmeliğe aykırı” olduğu belirtilerek kendisine yer bulmuş ancak hukuki bir yaptırım uygulanmamıştı.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

GÜNDEM

ETİL ALKOL SATIŞINA YASAK RESMİ GAZETEDE YAYIMLANDI

Yayınlanma Tarihi:

on

1 Ekim 2020 tarihli Resmi Gazete’nin 31261 sayısında etil alkol ve metanolün üretimi ile iç ve dış ticaretine ilişkin usül ve esas hakkında değişiklik yapıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığının “Etil Alkol ve Metanolün Üretimi ile İç ve Dış Ticaretine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği” Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Düzenlemeyle, evsel kullanım amaçlı etil alkolün satışı gerçekleştirilemeyecek. Bakanlık, etil alkol, metanol ve alkollü içkiler piyasasının güvenliğinin tesisi için izin, izleme ve takip tedbirleri alacak ya da aldıracak.

Öte yandan etil alkol ve metanolün internetten satışı yapılamayacak. Etil alkol üretim tesisini devredecek veya devralacak gerçek veya tüzel kişilerin vadesi geçmiş vergi borcu bulunması halinde devir işlemine izin verilmeyecek.

Yönetmeliğe eklenen geçici maddeye göre de evsel kullanım amaçlı etil alkolün satışı, yayım tarihinden itibaren 60 gün süreyle yapılabilecek.

 

Okumaya Devam Et

GÜNDEM

İZMİR’DE FETÖ OPERASYONU

Yayınlanma Tarihi:

on

İzmir’de Fethullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) yönelik düzenlenen soruşturma kapsamında örgütün hücre evlerine baskın düzenlendi.Gerçekleştirilen operasyon sonrasında 23 şüpheli göz altına alındı.

Ayrıntılar geliyor…

 

 

Okumaya Devam Et

GÜNDEM

ŞEHİR HASTANESİ MUSLUĞUNDAN ÖLÜMCÜL MİKROP AKIYOR

Yayınlanma Tarihi:

on

Mersin Şehir Hastanesi’nin şebekesinde Lejyoner hastalığı mikrobu ürediği tespit edildi. Aradan 3 yıl geçti ama hiçbir önlem alınmadı.

Sözcü Gazetesi’nden Ali Ekber Şen’in haberine göre yapımı 3 senede tamamlanan, Türkiye’nin ilk şehir hastanesi olan Mersin Şehir Hastanesi, 2017’de hizmete girdi. Hastanenin açılışından 9 ay sonra yoğun bakım ünitelerindeki su şebekesinde, Lejyoner hastalığı olarak da bilinen ölümcül akciğer enfeksiyonu mikrobunun ürediği tespit edildi.

NUMUNE ALINDI

Hastane yönetimi uyarılarak gerekli önlemlerin alınması istendi. Dönemin Enfeksiyon Kontrol Komitesi Başkanı Dr. Ali Kutta Çelik, başhekimliğe yazdığı yazıda, 23.11.2017 tarihinde alınan numunelerde dahili branş servislerinin ve yoğun bakımlarının bulunduğu T1 kulesinin su tankında, cerrahi branş servislerinin ve yine yoğun bakımların yer aldığı T2 kulesindeki lavabo musluğunda bakterinin ürediğini bildirdi. Gönderilen yazıda 1-2 ay aralıklarla tekrarlanan numunelerde de çeşitli yerlerde üreme olduğu vurgulandı. Ancak aradan geçen zamana rağmen önlem alınmadığı ortaya çıktı.

Bin 300 yatak kapasiteli Mersin Şehir Hastanesi Enfeksiyon Kontrol Komitesi Başkanı Dr. İsmet Bayındır’ın başkanlığındaki Enfeksiyon Kontrol Komitesi’nin raporları, hastalığa karşı önlem alınmadığını, mikrobun 2018 ve 2019 yıllarında tespit edildiğini ortaya koydu.

Okumaya Devam EtPopüler

%d blogcu bunu beğendi: