Sosyal Medya Hesaplarımız

SPOR

ALİ KOÇ VE SEMİH ÖZSOY PFDK’YA SEVK EDİLDİ

Türkiye Futbol Federasyonu, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ve Başkan Vekili Semih Özsoy’un Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edildiklerini açıkladı.

Yayınlanma Tarihi:

on

Fenerbahçe başkanı Ali Koç ile başkanvekili Semih Özsoy Prpfesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na (PFDK) sevk edildi.

TFF’nin resmi sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Hukuk Müşavirliği’nce 10.06.2020 tarihinde Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na yapılan sevk raporları aşağıda belirtilmiştir.

FENERBAHÇE A.Ş. Kulübü’nün 05.06.2020 ve 07.06.2020 tarihlerinde kulüp resmi internet sitesinde yayınlanan “sportmenliğe aykırı açıklamalar” ile Kulüp Başkanı ve Yöneticisinin FB TV’ye 05.06.2020 tarihinde yapmış olduğu “sportmenliğe aykırı açıklamalar” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 38. maddesi uyarınca PFDK’ya sevkine,

FENERBAHÇE A.Ş. Kulübü Başkanı ALİ YILDIRIM KOÇ’un 05.06.2020 ile 07.06.2020 tarihinde kulüp resmi internet sitesinde yayınlanan “sportmenliğe aykırı açıklamalar” ve 05.06.2020 tarihinde FB TV’de yapmış olduğu “sportmenliğe aykırı açıklamalar” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 38. maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDK’ya sevkine,

FENERBAHÇE A.Ş. Kulübü İdarecisi SEMİH ÖZSOY’un 05.06.2020 tarihinde FB TV’de yapmış olduğu “sportmenliğe aykırı açıklamalar” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 38. maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

SPOR

FENERBAHÇE’DE BEKO’DA KOKOSKOV DÖNEMİ BAŞLADI

Yayınlanma Tarihi:

on

Geçtiğimiz günlerde kulübe yıllardır üstüste Euroleague’de oynattığı Fina-Four ve kazandırdığı Euroleague kupası ile efsaneleşen Fenerbahçe Beko basketbol takımı koçu Obradoviç ile yollar ayrılmıştı.Obradoviç’in ayrılışı ardından yerine kimin geleceği ise merakla beklenmekteydi.

Son günlerde ismi sıklıkla Fenerbahçe ile anılan ve sarı-lacivertli ekip ile prensip anlaşmasına vardığı ifade edilen Igor Kokoskov ile 3 yıllığına anlaşıldığı Fenerbahçe kulübü tarafından resmen duyuruldu.

Kulüpten yapılan açıklamada, “Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımız, Avrupa’nın en değerli koçlarından biri olarak kabul edilen, Avrupa basketbolunu uzun süredir NBA’de temsil eden ve bu organizasyonda şampiyonluk yaşamanın yanı sıra birçok ilke imza atmış olan, aynı zamanda milli takım kariyerinde Avrupa şampiyonluğuna erişmiş başarılı koç Igor Kokoskov ile üç yıl için anlaşmaya varmıştır” denildi.

IGOR KOKOSKOV KİMDİR?

17 Aralık 1971’de Belgrad’da dünyaya gelen Kokoskov, koçluk kariyerine ülkesinin farklı ekiplerinde başladı. Sırp antrenör, 1999-2000 sezonunda yeni bir maceraya atılarak Missouri Üniversitesi’nin basketbol takımının antrenör ekibinde yer aldı. Kokoskov, bu sayede NCAA’de koçluk yapan, Amerikan vatandaşı olmayan ilk koç unvanını elde etti.

Başarılı antrenör, 2000 yılında NBA’in Los Angeles Clippers ekibinde asistan koç olarak görev yapmaya başladı ve bir NBA takımında koçluk yapan, Amerikan vatandaşı olmayan ilk koç unvanını elde etti. 2000-2003 yıllarında Clippers organizasyonunda yer alan koç, 2003’te ise Detroit Pistons’a transfer oldu. Kokoskov, 2004 yılında Detroit’in elde ettiği NBA şampiyonluğunda teknik ekibin bir parçasıydı ve NBA’de şampiyonluk yaşayan ilk Avrupalı koç oldu.

Igor Kokoskov, 2006 yılında Houston’da düzenlenen NBA All-Star karşılaşmasında da Doğu Konferansı ekibini yöneten teknik kadronun bir parçasıydı ve All-Star’da koçluk yapan ilk Avrupalı unvanını da elde etti.

2003-2008 yılları arasında Detroit’te görev yapan Kokoskov, 2008’de Phoenix’e transfer oldu ve 2013’e kadar bu takımda asistanlık görevini üstlendi. 2013-14 sezonunda Cleveland Cavaliers, 2014-2015’te de Orlando Magic’te yardımcı antrenörlük yapan Kokoskov, 2015-18 yılları arasında Utah Jazz’ın teknik ekibinin bir parçasıydı. Başarılı çalıştırıcı, 2010 yılında Amerikan vatandaşlığı hakkı da elde etti.

2018-19 sezonu, Igor Kokoskov’un bireysel kariyeri ve Avrupa basketbolu için ayrı bir öneme sahipti. Bu sezonda, daha önce asistan koçluk yaptığı Phoenix Suns’a baş antrenör olarak geçen Kokoskov, Avrupa doğumlu olarak NBA’de çalışan ilk baş antrenör oldu. Kokoskov, 2019 yazında ise Sacramento Kings’e geçti ve burada asistan koçluk kariyerine devam etti.

Koçluk kariyeri NCAA ve NBA’de birçok ilkle dolu olan Kokoskov, milli takımlarda da farklı ve önemli görevlerde yer aldı. 2004-05’te Sırbistan Karadağ Milli Takımı’nda Zeljko Obradovic’in yardımcılığını yapan Kokoskov, 2008-2015 yılları arasında da Gürcistan Milli Takımı’nda baş antrenör olarak çalıştı. Sırp antrenör, Gürcistan ile 2011, 2013 ve 2015 Avrupa şampiyonalarında görev yaptı.

2016’da Slovenya Milli Takımı’nın başına geçen Kokoskov, 2017 Avrupa Şampiyonası’nda bu ülkeyi altın madalyaya taşıyarak çok büyük bir başarıya imza attı. Kokoskov’un Slovenya’sı, bu şampiyonanın ilk tur grubunda Fransa ve Yunanistan’ı geride bıraktı, ardından sırasıyla Ukrayna, Letonya ve İspanya’yı mağlup ederek finale yükseldi ve bu turda da Sırbistan’ı geçerek mutlu sona ulaştı. Kokoskov yönetimindeki Slovenya, şampiyonada oynadığı dokuz maçı da kazandı.

Igor Kokoskov, 2019 yazında Sırbistan Milli Takımı’nın baş antrenörlük pozisyonuna getirildi ve halen bu görevini de sürdürüyor.

Okumaya Devam Et

SPOR

TFF BAŞKANI NİHAT ÖZDEMİR FENERBAHÇE ÜYELİĞİNDEN İSTİFA ETTİ

Yayınlanma Tarihi:

on

TFF Başkanı Nihat Özdemir, “Fenerbahçe üyeliğinden istifa ettim, ben artık kulüpsüz biriyim” açıklaması yaptı.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Fenerbahçe üyeliğinden istifa ettiğini duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde katıldığı bir programda “Tüm Dünya liglerinde şike oluyor,İtalya’da,Fransa’da oldu…Bizde de 2010-2011 sezonunda yaşandı bu şeyler…Ancak 9 senedir şike yok” açıklamasını yapmasının ardından Fenerbahçe kulübünün ve camiasının çok sert tepkilerinin odağındaki isim olan Özdemir için camianın ağır topları kulüpten ihracını isteyen bir kampanya başlatmıştı.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ise Nihat Özdemir’e seslenerek “Çok net bir soru soruyorum 2010-2011 sezonu şampiyonu kimdir?” demişti.

Camianın “Nihat Özdemir ihraç etsin” baskısı karşısında ise Ali Koç adeta “Kendi istifa etsin” dercesine “İhraç onur kırıcı olur” demişti.

Ünlü Fenerbahçeli futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen “Ben olsam ihraç kararını hemen imzalarım” derken Özdemir’in Fenerbahçe taraftarından özür dilemesini istemişti.

İstifa etmeden kısa bir süre önce Nihat Özdemir, Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük’e bir mektup yazmıştı.

 

Okumaya Devam Et

GÜNDEM

YANDAŞ MÜTEAHHİTLERDEN TRABZON’A “LOCA” KIYAĞI TARTIŞMALARI YENİDEN ALEVLENDİ

Yayınlanma Tarihi:

on

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir’in katıldığı bir programda sorulan “”şike” sorusuna verdiği  “2010-2011 sezonunda bizde de yaşandı bu olay” şeklinde cevap ile başlayan tartışmalar ve Fenerbahçe’nin Özdemir’e gösterdiği sert tepki farklı tartışmaları beraberinde getirirken,yaşanan tartışmalar “LOCA” tartışmalarını da yeniden gündeme taşıdı.

Trabzonspor’un yeni stadyumunda 2016-2019 yılları arasında AKP iktidarı döneminde aldıkları kamu ihaleleriyle gündeme gelen “Yandaş” müteahhit firmaların yüksek miktarlarda ücretler ödeyerek loca satın aldıkları ortaya çıkmıştı.

Trabzon’da yayın yapan haber61.net haber sitesinin yapmış olduğu haber Fenerbahçe Kongre Üyesi Hakan Hanoğlu tarafından sosyal medya hesabından yeniden gündeme getirildi.

Trabzonspor’un yeni stadyumunun açılışı ile birlikte 2016 yılında 3 yıllık loca satışları yapılmaya başlandı ve locaların satışa çıkartılması ile birlikte “Yandaş müteahhit şirketler” bu localardan peşin para ile yüksek meblağlar ödeyerek loca loca satın aldılar.

haber61.net gazetesinin yayınladığı belgeye göre loca satın alan “Yandaş müteahhit” firmalar arasında Cengiz İnşaat,Kolin İnşaat,Türkerler İnşaat,Kalyon İnşaat,Doğuş Grubu,Rönesans Holding 1 milyon Euro+KDV bedelle loca alıyor.

Yandaş MAKYOL ile ÜLKER’in sahibi olan Yıldız Holding ise localar için 1,5 milyon Euro+KDV ödeme yapıyor.

NİHAT ÖZDEMİR’İN LİMAK’I DA LOCA SAHİBİ!

Geçtiğimiz günlerde katıldığı bir programda 2010-2011 sezonu ile ilgili şike konusunda sarf ettiği sözler nedeni ile Fenerbahçe Camiası ve Fenerbahçe Spor Kulübü’nün tepkisini çeken ve Fenerbahçe tarafından çok sert sözler ile eleştirilen Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir’in firması olan LİMAK’ın da 1 milyon Euro+KDV  bedelle Trabzonspor stadından “Loca” satın almış.

BELEDİYELER VE KAMU KURULUŞLARI DA LOCA SAHİBİ

Yayınlanan belgeye göre pek çok kamu kuruluşu ve belediyenin de Trabzonspor’dan loca satın aldığı görülüyor.Vakıfbank,Ziraat Bankası ve Halk Bankası 1 milyon Euro ödeyerek Trabzonspor’dan loca alıyor.

Hatırlanacağı üzere Tayyip Erdoğan’ın damadı ve Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın Wikileaks tarafından yayınlanan mail listesinde Trabzonspor’un söz konusu loca listesi de çıkmıştı.

Trabzonspor iddialara karşı yaptığı açıklamada “”Yine listelerdeki bazı firma ve kurumların İstanbul’daki bir ya da birden çok kulübe ait stadyumlardaki localardan satın aldıkları zaten bilinmektedir. Haliyle bu firma ya da kurumların diğer stadyumlarda olduğu gibi Trabzonsporumuzun muhteşem stadyumu Akyazı’dan loca almaları, alma durumunda olmaları da gayet doğaldır. Bunu ’olağanüstü’ bir durum gibi ortaya koyarak söz konusu firma ve kurumlara karşı aleyhte kampanya başlatmak maksatlıdır, olumsuz algı oluşturmaya yöneliktir. “ifadelerine yer verse de bu metindeki ifadeler ile listede bulunan iş adamı ve şirketlerin loca satın aldıklarını doğrulamıştı.

 

Okumaya Devam Et

Popüler

%d blogcu bunu beğendi: