Sosyal Medya Hesaplarımız

SİYASET

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN GÖKÇEK’E TÜRKÇE DERSİ GİBİ CEVAP

Yayınlanma Tarihi:

on

Ankara Büyükşehir Belediyesi eski başkanı olan ve istifa etmek zorunda bırakılan Melih Gökçek,Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne “Bilgi Edinme” hakkı çerçevesinde elektronik ortamda soru sordu,Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden Gökçek’e tokat gibi cevap geldi.

Melih Gökçek,Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne 23 Eylül 2020 tarihinde dijital ortamda yanıtlanması talebiyle bir soru sorarak başvuru talebi oluşturdu.

Gökçek sorusunda,bozuk bir Türkçe ve imla hataları ile dolu bir şekilde “Mansur Yavaş Mediye yaptığıaçıklamada 1,5 yılda 1,4 milyar tasarruf ettiğini bulunmuş,1,1 milyarl ile geçmiş dönem borçlarını ödediğini söylemiştir.1,1 milyar borç nerelere ödenmiştir. Detaylı bilgi istiyorum” ifadelerini kullandı.

 

TÜRKÇE DERSİ GİBİ CEVAP

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Melih Gökçek’e yanıtı ise gecikmedi…

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden Melih Gökçek’e varilen yanıtta şu ifadelere yer verildi:

“Sn.İ.Melih Gökçek

Ankara Büyükşehir Belediyesi Bilgi edinme yolu ile gelen ve 3782019 kayıt numarası alan başvurunuzda aynen ” “Mansur Yavaş Mediye yaptığı açıklamada 1,5 yılda 1,4 milyar tasarruf ettiğini bulunmuş,1,1 milyarl ile geçmiş dönem borçlarını ödediğini söylemiştir.1,1 milyar borç nerelere ödenmiştir. Detaylı bilgi istiyorum” ifade edildiği görülmüştür.

Başvurunuzda “Mediye yaptığı açıklama…”ifadesinden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Manur YAVAŞ’ın nereye yaptığı açıklamadan bahsedildiği anlaşılamamıştır.

Borç bir hükümlülüktür ve hükümlülüğü taşıyan kişi ya da kuruma da borçlu denilmektedir. Kurumlarda devamlılığın esas olması nedeni ile istifa etmek zorunda bırakıldığınız tarihten önceki dönemlerde dahil olmak üzere belediyemizin bir çok kalemde yer alan borçları ödenmekte ve ödenmesine devam edilmektedir.

Ödenen borç detayları 4982 sayılı Kanun kapsamına girmemektedir.

Bilgilerinize rica olunur”

 

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

SİYASET

ERDOĞAN:”TÜRKİYE ADETA BİR BARIŞ, HUZUR, GÜVEN VE REFAH ADASI”

Yayınlanma Tarihi:

on

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bakanlar kurulu toplantısının ardından kameraların karşısına geçerek açıklamalarda bulundu.

Erdoğan Türkiye’nin adeta bir barış,huzur,güven ve refah adası olduğunu savundu. Erdoğan “Bugün dünyadaki siyasi, ekonomik, ideolojik ve askeri çatışmaların çok önemli bir kısmı çevremizde cereyan ediyor. Türkiye tüm bu fotoğraf içinde istikrarı ve gücüyle adeta bir barış, huzur, güven, refah adası olarak kararlılıkla hedeflerine yürümeyi sürdürüyor.  Hamdolsun tüm saldırıları boşa çıkarmayı, tüm oyunları bozmayı başardık.” ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE KRİZLERDEN OLUMLU YÖNDE AYRIŞIYOR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarında bir diğer dikkat çeken başlık ise “Türkiye’nin krizlerden olumlu yönde ayrıştığını” savunduğu bölüm oldu.

Erdoğan görüşlerini “Ülkemizin yaşadığı kimi sıkıntılara rağmen krizlerden olumlu yönde ayrıştığını izan ve vicdan sahibi herkes kabul ediyor. Girdiğimiz mücadelelerden başarıyla çıktıkça bölgemizle birlikte tüm dünyaya umut aşılıyor, umut veriyoruz. Bu tablo elbette birilerini rahatsız ediyor. Öfkeleri artıyor.” sözleri ile dile getirdi.

“YERLİ AŞIYA 2 HAFTA KALDI,OKULLARDA YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLIYOR”

Erdoğan yerli Corona aşısının insan üzerinde deneme safhasına geçilmesine yaklaşık 2 hafta olduğunu açıklarken yüz yüze eğitimin başlangıç tarihi ile ilgili de konuştu.

Erdoğan “”Ortaokullarda 5’inci sınıflarda, liselerde 9’uncu sınıflarda yüz yüze eğitim öğretim faaliyetlerini 2 Kasım tarihi itibarıyla başlatıyoruz” ifadelerini kullandı…

Okumaya Devam Et

SİYASET

ÜMİT ÖZDAĞ’DAN BUĞRA KAVUNCU’YA FETÖ SALVOSU

Yayınlanma Tarihi:

on

İYİ PARTİ İstanbul Milletvekili Prof.Dr.Ümit Özdağ CNN Türk kanalında TARAFSIZ BÖLGE programında Ahmet Hakan’ın konuğu oldu.Özdağ programda Türkiye’de siyaset gündemine bomba gibi düşen açıklamalar yaptı.

Ahmet Hakan‘ın sunduğu programda konuşan Ümit Özdağ önce İYİ PARTİ Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın’a yüklendi.

“KORAY AYDIN PARTİDE EŞ BAŞKAN GİBİ DAVRANIYOR”

Aydın’ı partide bir “Eş başkan” gibi hareket etmekle suçlayan Özdağ,Koray Aydın’ın bu şekilde hareket ettiğini Genel Başkan Meral Akşener‘in de gördüğünü ifade etti. Özdağ “Koray aydın partide çok güçlü.”Dar kadrocu” bir anlayışla eş başkan şeklinde pozisyon alıyor” ifadelerini kullandı.

“3 KEZ KARS SEÇİMLERİNDEN ÇEKİLELİM DEDİM”

Yerel seçimlerde Kars’ta HDP’nin kazanacağının belli olduğunu ve bu noktada Meral Akşener‘i 3 kez uyararak İYİ PARTİ‘nin Kars’ta çekilmesi gerektiğini söyleyen Prof.Dr.Ümit Özdağ tüm bu uyarılarının sonuç vermediğini ifade etti.

ÖZDAĞ’DAN BUĞRA KAVUNCU’YA AĞIR SÖZLER…

Prof.Dr. Ümit Özdağ‘ın programda yaptığı en çarpıcı açıklamalar ise İYİ PARTİ İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu ile ilgili olan açıklamalarıydı.

Özdağ,Buğra Kavuncu‘nun Kazakistan’da yöneticiliğini yaptığı bir STK’nin bir önceki ve bir sonraki başkanlarının FETÖ’cü olduğunu belirterek Kavuncu’yu FETÖ yandaşı olmakla açıkça suçladı.

Özdağ açıklamalarında Haber Alternatif Genel Yayın Yönetmeni Celal Eren Çelik‘in 22 Ağustos 2018 tarihinde Twitter’da yayınladığı ÖZBEKİSTAN’DAN GELEN PRENS:BUĞRA KAVUNCU flooduna atıfta bulundu.

Özdağ “Buğra Kavuncu,Celal Eren Çelik’i mahkemeye vermek için İstanbul İl Kongresi dönemini seçti ve arkadaşlarının zoru ile Celal Eren Çelik hakkında hakaret davası açtı.İl Kongresi seçiminden sonra ise Celal Eren Çelik ile uzlaşmak istedi ancak Celal Eren Çelik bunu kabul etmedi.Bunu açıklaması lazım” şeklinde konuştu.

Prof.Dr. Ümit Özdağ, Haber Alternatif Genel Yayın Yönetmeni Celal Eren Çelik’in atıfta bulunduğu floodunda bundan 2 yıl önce “İYİ PARTİ’de küreselciler ve milliciler arasında bir mücadele yaşanacağını yazdığını” belirterek bunun doğru olduğunun da altını çizdi.

İşte Özdağ’ın Buğra Kavuncu hakkındaki çarpıcı açıklamaları esnasında atıfta bulunduğu o flood…

Okumaya Devam Et

SİYASET

DENKTAŞ’I ERGENEKON’DAN TUTUKLANMAKTAN DEMİREL KURTARMIŞ

Yayınlanma Tarihi:

on

Eski Elazığ ve İstanbul Milletvekili Feyzi İşbaşaran’dan çarpıcı bir açıklama geldi.

Resmi Twitter hesabında Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun‘un KKTC seçimleri ile ilgili “Kıbrıs Türkleri’nin iradesini inkar politikasından vazgeçmenin zamanı geldi” açıklamasını alıntılayan İşbaşaran çarpıcı bir açıklama yaptı.

Feyzi İşbaşaran sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Süleyman Demirel’in, Genelkurmay ve hükümete (Aracı gönderip): “Siz çıldırdınız mı? Denktaşı tutuklamayı kafanızdan dahi geçirmeyiniz” diye uyarmasaydı Rauf Denktaş’ı Ergenekon’dan tutuklayacaklardı. Siz mi Kıbrıs’ta Türk’lerin iradesine sahip çıkacaksınız!?” ifadelerini kullandı.

ÖZAL’IN DANIŞMANIYDI…

1980 askeri darbesi sonrasında yeniden demokratik hayata geçişte ANAP’ın kurucu isimlerinden birisi olan Feyzi İşbaşaran 19.dönemde İstanbul Milletvekili olarak Meclis’e girmiş,Turgut Özal’ın Başbakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı döneminde danışmanlığını da yapmıştı.

İşbaşaran 2007 seçimlerinde ise AKP’den Elazığ milletvekili seçilmiş ancak partinin kendisini 2009’da kesin ihraç istemi ile disipline sevk etmesinden sonra AKP’den istifa etmişti.

Okumaya Devam EtPopüler

%d blogcu bunu beğendi: