BİR KONGRE,BİR LİSTE - Haber Alternatif
Sosyal Medya Hesaplarımız

SİYASET

BİR KONGRE,BİR LİSTE

Yayınlanma Tarihi:

on

Celal Eren ÇELİK

İYİ PARTİ’nin geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği ve “MİLLET BİZİ ÇAĞIRIYOR” sloganını ana tema olarak kullandığı 2.Olağan Büyük Kongresi maalesef bu kongreden ülkeye ve ülkenin yarınlarına dair verilecek somut projeler,yeni bir vizyon ve stratejilerle altı doldurulmuş mesajlardan çok kongrede yaşanan “Liste Krizi” ile kamuoyunun gündemine damga vurdu.

Kongre salonunda dağıtılan ve GİK ÜYELİĞİNE ADAY OLSALAR DAHİ OY VERİLMEYECEKLER başlığı taşıyan bir “Anahtar liste” ile İYİ PARTİ kongresinde bir “Kurultay darbesi” gerçekleştirildi.

İşte tüm bu yaşananların arka planında olan isim ise Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın’dı ve partinin 14 milletvekili bu durumdan son derece rahatsız olarak,Genel Başkan Meral Akşener’e çıktılar,Koray Aydın’ın yeni Başkanlık Divanı’nda yer almamasını ve siyaseten tasfiye edilmesini istediler.

Dün ise İYİ PARTİ’de yeni Başkanlık Divanı belli oldu.Tabii ki herkesin merak ettiği konu Koray Aydın’ın yeni Başkanlık Divanı’nda yer alıp almayacağıydı.Ve liste açıklandığında partinin 14 milletvekilinin “Kellesini istediği” Koray Aydın’ın Teşkilatlardan Sorumlu Başkan olarak Başkanlık Divanı’da yerini koruduğu görüldü.

***

İYİ PARTİ kongresinde yaşanan liste krizi,sonrasında vekillerin Koray Aydın’a karşı bayrak açması ve sonuç olarak Koray Aydın’ın 14 vekile rağmen konumunu muhafaza etmesi aslında çok önemli ve dikkatle okunması gereken bir husus.

İYİ PARTİ’de yaşanan bu gelişme,Koray Aydın’ın parti yönetimi ve bizzat Meral Akşener üzerinde ne denli büyük bir gücü olduğunu adeta tescillerken partinin geleceği ile ilgili de bazı okumalar yapmamıza olanak sağlıyor.

Öncelikle kongrede GİK ADAYI OLARAK LİSTEDE OLSALAR DA OY VERİLMEYECEKLER listesinde adı geçen Ümit Özdağ’ın tamamen pasifize edilerek siyaseten tasfiye edilmiş olması önemli. Zira Ümit Özdağ İYİ PARTİ kuruluş çalışmalar safhasındayken, partinin siyasal yelpazedeki konumunu siyasi yelpazenin sağından da,solundan da herkesin yer alacağı “MİLLİ MERKEZ PARTİ” olarak tanımlamıştı.

Aslında parti içerisindeki ilk fikri ayrılığın burada yaşandığını söylemek de hiç yanlış olmaz.Zira Meral Akşener partiyi “MERKEZ PARTİ” olarak tanımlarken, bir diğer önemli kurucu isim olan Ümit Özdağ “MİLLİ MERKEZ” tanımı ortaya koyuyor ve “Tek başına Merkez Partisi olmak bir anlam ifade etmez” diyordu.

Yani İYİ PARTİ sadece MHP’li küskünlerin,eski ülkücülerin değil,toplumun her görüş alanındaki insanların buluşacağı bir parti olacaktı.

Ancak daha kuruluş aşamalarından itibaren İYİ PARTİ gerçek manada bir “MERKEZ PARTİ” olmayı başaramadı.Partinin kuruluşu esnasında “Vitrine konulan” ve siyasi yelpazenin farklı kesimlerinden gelen önemli isimler vardı.

Kimdi bunlar?

ANAP-DYP geçmişi olan Aytun Çıray,CHP geçmişi olan İlay Aksoy,DYP kökenli Aydın Sezgin gibi isimler…

Peki kongrede “Oy verilmeyecek” isimler olarak belirlenip 2. Liste ile delegelere gönderilen o listede kimin adı vardı.İşte yukarıda saydığımız bu isimlerin.

Yani MHP’de muhalif hareket başlatıp,sonrasında İYİ PARTİ’nin kuruluş aşamasında geçildiğinde bu muhaliflerin hepsine demediği lafı bırakmayan ama bir tek Koray Aydın’ı bunlardan ayırıp “Koray Aydın gerçek bir ülkücüdür” diyen Devlet Bahçeli’nin ülkücülüğünü tescillediği Koray Aydın Teşkilat Başkanı olarak tamamen eski ülkücü kadrolardan oluşan bir teşkilat yapısı kurdu partide.

İşte teşkilatın tamamen eski MHP’lilerden,ülkücülerden oluşmasının partinin yola çıkarken ortaya koyduğu “MERKEZ PARTİ” olma iddia ve vizyonu ile uyuşmadığını savunan isimler ile Koray Aydın’ın liderliğini yaptığı parti içerisindeki ülkücü kadrolar arasında bir savaş ve ayrışma uzunca bir süredir yaşanmaktaydı.

Bu kongre sonrasında savaş bitti,Koray Aydın “MERKEZ PARTİ” olunması ve partideki tüm kadroların ülkücülerden oluşmaması gerektiğini söyleyen ekibi tasfiye etti.

Parti içerisinde her zaman “Potansiyel bir genel başkan adayı” olan ve “MERKEZ PARTİ” kavramının öncüsü Ümit Özdağ ile birlikte parti içerisindeki merkez sağ kanat da tasfiye edildi.

Bu kongre sonrasında İYİ PARTİ’den çok daha milliyetçi dozu yüksek refleksler  ve söylemler göreceğiz.İYİ PARTİ ve bu kavgada Koray Aydın tarafını tutan Meral Akşener geniş kitlelere ulaşmak,partiyi toplumun tüm siyasal görüşlerden insanların bir ortak çatısı yapma yerine MHP’nin boşalttığı alana,MHP’den kopan tabana oynamayı tercih etti.

Bu durum ilerleyen süreçte İYİ PARTİ’nin daha önceki “Masa” daveti gibi,Saray’a sıcak mesajlar gönderdiği bir sürecin de başlangıcı olabilir.

***

Gelelim bir başka önemli konuya… Koray Aydın’ın siyaseten tasfiyesini isteyen ve birlikte hareket eden 14 milletvekili,Koray Aydın’ın Başkanlık Divanı’nda yerini koruması ile açık ve net biçimde “Iskartaya çıkartıldı” ve “Yok sayıldı”…

Akşener’in bu tercihi aynı zamanda bu 14 vekile “Bir sonraki seçimde listede olmayacaksınız” demek. Bir erken genel seçim olmaz ise seçimlere 3 yıl varken, yaşanan bu gelişmeler İYİ PARTİ’nin parti grubunda yaşanacak bir bölünmenin de önünü açabilir.

Bu 14 milletvekilinin bazı önemli kanun tasarılarında İYİ PARTİ’den farklı yönde oy kullandığını,TBMM Genel Kurul toplantılarına katılmadıklarını hatta içerinden bazılarının Cumhur İttifkı ile temas kurarak MHP’ye geri döndüğünü görmemiz dahi mümkün olabilir.

Bu nedenle özellikle bundan sonraki süreçte Akşener için parti grubu üzerinde hakimiyet sağlamak eskisine oranla çok daha güç olacaktır.

***

Tüm bu yaşananlar aslında bir büyük “Hesaplaşmanın” öncüsü… O büyük hesaplaşma ise şu an İstanbul İl Başkanı olarak kendisine mevzi kazanan ve tabiri yerindeyse “Güç toplayan” Buğra Kavuncu üzerinden İYİ PARTİ’ye monte edilen “Küreselci” güçler ile İYİ PARTİ’yi erimekte olan MHP’nin alternatifi olarak tasarlayan güçler arasında yaşanacak.

Ve bu hesaplaşma kısa vadede değil orta vadede yaşanacak bir hesaplaşma olacaktır.

Bundan 2 sene önce pek çok mecrada “Orta vadede İYİ PARTİ’nin başında Meral Akşener olmayacak.Partinin başına Koray Aydın geçecek” ifadelerini kullandık,ufukta görünen bu büyük hesaplaşmayı da konuştuk ve yazdık.

Yani İYİ PARTİ içerisindeki Küreselciler ile “neo-MHP” kanat arasında yaşanacak büyük hesaplaşma esnasında partinin başında Koray Aydın’ın olması kuvvetle muhtemeldir.Lakin Koray Aydın’ın yönetim ve teşkilatlanma tarzından İYİ PARTİ tabanında da ciddi bir rahatsızlık duyulduğu da bir başka gerçekliktir.

***

Akşener’in başında olduğu bir İYİ PARTİ 2 önemli özellik taşır:

Bunlardan ilki hiçbir zaman MHP ve Devlet Bahçeli’nin güdüm ve nüfuzu altına girmez.

İkincisi Akşener orta vadede GELECEK PARTİSİ,DEVA PARTİSİ,SP ve DP ile birlikte Türkiye’nin önüne bir 3. İttifak seçeneği koyabilir,siyasette yeni dengelerin oluşmasına neden olabilir.

Ancak Koray Aydın’ın başında olacağı bir İYİ PARTİ Bahçeli ve MHP’nin etkisi altına girmeye çok açık,böylesi bir 3.ittifakı Türkiye siyasetine sunmaktan da bir o kadar uzak olacaktır.

O nedenle Akşener’in acilen yola çıkarken ortaya koyulan “MERKEZ PARTİ” vizyonu ve hedefine yeniden dönmesi gerekmektedir. Bunu yapamadığı taktirde,İYİ PARTİ pek çok kişi için sadece bir hayalkırıklığı olarak kalacak ve hiçbir zaman ülkedeki “İktidara en güçlü alternatif parti” haline gelemeyecektir.

Bu gerçeği birisinin Meral Hanım’a söylemesi gerekmektedir.Zira acı da olsa gerçekler ile yüzleşmek her zaman en doğru olan şeydir….

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

SİYASET

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A YENİ YETKİ

Yayınlanma Tarihi:

on

Son derece geniş yetkileri dolayısı ile muhalefetin yoğun eleştirilerinin hedefi olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a TBMM’de AKP-MHP oyları ile yeni yetkiler verildi.

Yapılan oylama ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “tütün ürünlerinin” ve “araçların” özel tüketim vergileri ile oranlara esas özel tüketim vergisi matrahlarının alt ve üst sınırlarını “üç katına” kadar artırma yetkisi verildi.

Gelişmeyi CHP’li Engin Özkoç resmi sosyal medya hesabından kamuoyu ile paylaştı:

________________________________________________________________________________________________

“Sizler için kimseye diyet borcu olmadan, hiç bir kurum, kuruluş yahut kişiden “Fonlanmadan”, “tam bağımsız” ve özgür şekilde bugüne kadar yaptığımız gazeteciliği daha güçlü biçimde sürdürebilmemiz için siz de destek olmak isterseniz; aşağıdaki linkten PDF formatında yayınlanan, Türkiye’nin tamamen dijital olarak yayın yapan tek özel ve dosya haber dergisi KRİPTEKS E-DERGİYE yıllık abone olabilir, HABER ALTERNATİF’in aylık,3 aylık,6 aylık yahut yıllık ÖZEL BÜLTEN’ine abone olabilir, yahut Youtube kanalımıza abone olup KATIL butonundan kendi  belirlediğiniz miktardaki desteklerinizle bağımsız gazetecilik mücadelemize destek olabilirsiniz...”

 

ABONELİK LİNKLERİ:

 

YOUTUBE KANALI-KATIL BUTONU LİNKİ:

https://www.youtube.com/channel/UCPGcaaw3vhHiBv9XL0hVG0w

 

KRİPTEKS E-DERGİ YILLIK ABONELİK LİNKİ:

https://shopier.com/1354512

HABER ALTERNATİF YILLIK ABONELİK/ÖZEL BÜLTEN ABONELİK LİNKİ:
HABER ALTERNATİF AYLIK ABONELİK/ ÖZEL BÜLTEN ABONELİĞİ LİNKİ:
HABER ALTERNATİF 3 AYLIK ABONELİK/ÖZEL BÜLTEN ABONELİĞİ LİNKİ:
HABER ALTERNATİF 6 AYLIK ABONELİK/ÖZEL BÜLTEN ABONELİĞİ LİNKİ:
Okumaya Devam Et

SİYASET

AKP’Lİ NUMAN KURTULMUŞ GÜNEY SINIRIMIZA “SUNİ” DEDİ

Yayınlanma Tarihi:

on

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, ‘Nusaybin ile Kamışlı’yı birbirinden ayıran nedir? Suruç ile Kobani’yi birbirinden ayıran nedir?’ dedikten sonra ‘Sınırları çizdiler. ‘Burası Suriye’, ‘burası Irak’, ‘burası Türkiye’ diyerek, suni sınırlarla Kürt, Arap, Türk, Türkmeni birbirinden ayırdılar’ ifadelerini kullandı.

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Mardin’de partisinin Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’na katıldı.

Burada konuşan Kurtulmuş, ilginç “sınır” yorumlarında bulundu.

Kurtulmuş şöyle konuştu:

“Nusaybin ile Kamışlı’yı birbirinden ayıran nedir? Suruç ile Kobani’yi birbirinden ayıran nedir? Aradaki bir tren yoludur. Emperyalistler inançla, meydanlarda mücadeleyle ve savaşla yenemedikleri bu bölge halkını etnik çatışmalar üzerinden birbirlerine düşman kılmaya çalıştılar. Sınırları çizdiler. ‘Burası Suriye’, ‘burası Irak’, ‘burası Türkiye’ diyerek, suni sınırlarla Kürt, Arap, Türk, Türkmeni birbirinden ayırdılar. Sınırlarını ayırdıkları insanların gönüllerini ayıramadılar. Gönüllerini ayıramadıkları bu bölge halklarının arasına da eli kanlı terör örgütlerini koyarak, onları silahlandırarak, onları güçlendirerek, onlara lojistik ve siyasi destekler vererek, bu halkların birbirinden ayrılacağını düşündüler.” ifadelerini kullandı.

BU COĞRAFYANIN HALKLARI…

AK Parti olarak bölge halklarının birlik ve beraberlik içerisinde yaşamasını arzu ettiklerini, bu coğrafyanın halklarının birbirlerinden ayrılmasına asla rıza göstermeyeceklerini dile getiren Kurtulmuş, bunun için kullanılan tüm karanlık yolların hepsine karşı mücadele edeceklerini söyledi.

AKP’li Kurtulmuş’tan ilginç ‘sınır’ yorumu: Suni sınırlarla Kürt, Arap, Türk, Türkmeni birbirinden ayırdılar

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, ‘Nusaybin ile Kamışlı’yı birbirinden ayıran nedir? Suruç ile Kobani’yi birbirinden ayıran nedir?’ dedikten sonra ‘Sınırları çizdiler. ‘Burası Suriye’, ‘burası Irak’, ‘burası Türkiye’ diyerek, suni sınırlarla Kürt, Arap, Türk, Türkmeni birbirinden ayırdılar’ ifadelerini kullandı.

AKP'li Kurtulmuş'tan ilginç 'sınır' yorumu: Suni sınırlarla Kürt, Arap, Türk, Türkmeni birbirinden ayırdılar

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Mardin’de partisinin Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’na katıldı.

Burada konuşan Kurtulmuş, ilginç “sınır” yorumlarında bulundu.

Kurtulmuş şöyle konuştu:

“Nusaybin ile Kamışlı’yı birbirinden ayıran nedir? Suruç ile Kobani’yi birbirinden ayıran nedir? Aradaki bir tren yoludur. Emperyalistler inançla, meydanlarda mücadeleyle ve savaşla yenemedikleri bu bölge halkını etnik çatışmalar üzerinden birbirlerine düşman kılmaya çalıştılar. Sınırları çizdiler. ‘Burası Suriye’, ‘burası Irak’, ‘burası Türkiye’ diyerek, suni sınırlarla Kürt, Arap, Türk, Türkmeni birbirinden ayırdılar. Sınırlarını ayırdıkları insanların gönüllerini ayıramadılar. Gönüllerini ayıramadıkları bu bölge halklarının arasına da eli kanlı terör örgütlerini koyarak, onları silahlandırarak, onları güçlendirerek, onlara lojistik ve siyasi destekler vererek, bu halkların birbirinden ayrılacağını düşündüler.” ifadelerini kullandı.

BU COĞRAFYANIN HALKLARI…

AK Parti olarak bölge halklarının birlik ve beraberlik içerisinde yaşamasını arzu ettiklerini, bu coğrafyanın halklarının birbirlerinden ayrılmasına asla rıza göstermeyeceklerini dile getiren Kurtulmuş, bunun için kullanılan tüm karanlık yolların hepsine karşı mücadele edeceklerini söyledi.

‘SİYASİ CİNAYETLER’ YORUMU

Kurtulmuş, “Bunu çok yaşamış ve faturasını ödemiş bir milletin çocukları olarak konuşuyoruz. Son günlerde Türkiye’deki güven ve istikrar ortamını bozmak için muhalefetten bazılarının ve ne yazık ki Türkiye’nin en çok oy alan ikinci partisinin genel başkanı, bir siyasi suikastlerdir tutturmuş gidiyor. Arkadaş; herhangi bir bilgin veya belgen varsa siyasi suikastlerin önlenmesi bir vatandaşlık görevidir. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı, umarım tanık olarak Sayın Kılıçdaroğlu’nu da ‘Gel ne biliyorsan söyle.’ diye çağıracaklardır” şeklinde konuştu.

‘ANA DİLİ ANA SÜTÜ GİBİ HELALDİR’

Kurtulmuş, şöyle devam etti:

“Maalesef emperyalistlerin ve onların kuklası olan bazı çevrelerin ülkemizde yapmak istedikleri, insanları etnik köklerine göre mezheplerine göre bölmek. Bunun için de yıllardır ana dilini bir ayrımcılık aracı olarak kullanmışlardır. Halbuki biz ne diyoruz; Ayet-i Kerime’de dinlerimizin ve renklerimizin farklı yaratılmış olması Allah’ın varlığının, birliğinin işaretindendir. Ben şahsen bilmediğim bir dil olan Kürtçe konuşan bir kardeşimi duyduğum zaman ‘Ya Rabbi sen ne büyüksün’ diyerek Allah’a olan inancım ve bağlılığım artıyor. Çünkü Kürt, Arap, Çerkez, Acem ve Türk’ün de dilini yaratan Allah’tır. Benim annem Türk olduğu için ana dilim Türkçedir. Diller bizim için bir ayrılık vesilesi değil, bir bütünleşme vesilesi ve zenginlik meselesidir. Onun için on yıllardır dediğimiz gibi, ana dili ana sütü gibi helaldir ve herkesin hakkıdır.

TRT’DE KÜRTÇENİN ÖNÜNÜ AÇTIK

Bir müddet evvel Mardin’de Diyarbakır ve Şanlıurfa’da da insanlar resmi kurumlara gittiklerinde ana dillerini konuşamazdı. Hatta mahkemelere gittiklerinde ana dilleriyle ifade veremezlerdi. Hatırlıyorum, seçim meydanlarında ana dillinde konuştu diye haklarında tahkikat yapılan milletvekili adayları vardı. Bütün bunları Türkiye’nin gündeminden kaldıran kimdir, AK Parti’dir, Recep Tayyip Erdoğan’dır. Şehirlerin isimlerinin değişmesi, TRT’de Kürtçe yayınların önünü açan kimdir? AK Parti, bu siyasi harekettir. Resmi dilimizin Türkçe olması doğal, kaçınılmaz olandır. Hepimiz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyız. Her devletin bir dili olur. Ama o devlette vatandaşların ana dillerini ve ana kültürlerini geliştirmesinin önündeki engellerin kaldırılması, eşit vatandaşlık hakları bakımından önemli bir adımdır. Faili meçhul cinayetleri, siyasi suikastları kaldıran, karanlık çetelerin Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da milletin ensesinde boza pişirmesinin önüne geçen, ana dilin ve ana kültürün üzerindeki hakları ve özgürlükleri genişleten bir siyasi harekatın mensubu olarak adımız aktır, yüzümüz aktır.”

________________________________________________________________________________________________

“Sizler için kimseye diyet borcu olmadan, hiç bir kurum, kuruluş yahut kişiden “Fonlanmadan”, “tam bağımsız” ve özgür şekilde bugüne kadar yaptığımız gazeteciliği daha güçlü biçimde sürdürebilmemiz için siz de destek olmak isterseniz; aşağıdaki linkten PDF formatında yayınlanan, Türkiye’nin tamamen dijital olarak yayın yapan tek özel ve dosya haber dergisi KRİPTEKS E-DERGİYE yıllık abone olabilir, HABER ALTERNATİF’in aylık,3 aylık,6 aylık yahut yıllık ÖZEL BÜLTEN’ine abone olabilir, yahut Youtube kanalımıza abone olup KATIL butonundan kendi  belirlediğiniz miktardaki desteklerinizle bağımsız gazetecilik mücadelemize destek olabilirsiniz...”

 

ABONELİK LİNKLERİ:

 

YOUTUBE KANALI-KATIL BUTONU LİNKİ:

https://www.youtube.com/channel/UCPGcaaw3vhHiBv9XL0hVG0w

 

KRİPTEKS E-DERGİ YILLIK ABONELİK LİNKİ:

https://shopier.com/1354512

HABER ALTERNATİF YILLIK ABONELİK/ÖZEL BÜLTEN ABONELİK LİNKİ:
HABER ALTERNATİF AYLIK ABONELİK/ ÖZEL BÜLTEN ABONELİĞİ LİNKİ:
HABER ALTERNATİF 3 AYLIK ABONELİK/ÖZEL BÜLTEN ABONELİĞİ LİNKİ:
HABER ALTERNATİF 6 AYLIK ABONELİK/ÖZEL BÜLTEN ABONELİĞİ LİNKİ:
Okumaya Devam Et

SİYASET

DAVUTOĞLU:”BANA EN GÜZEL HEDİYE SEROK AHMET”

Yayınlanma Tarihi:

on

Ahmet Davutoğlu Ağrı’da yaptığı konuşmada ‘Bana en güzel hediye bu. Evet ben Ağrı’da da ‘Serok Ahmet’im ve bununla da gurur duyuyorum’ dedi. KHK vurgusu da yapan Davutoğlu, ‘Bugün birçok KHK’lı önümü kesti, bütün hukuk mağduriyetlerini gidereceğiz’ ifadelerini kullandı.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Ağrı’da sivil toplum kuruluşları (STK) temsilcileri, kanaat önderleri ve basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Kentteki bir toplantı salonunda konuşan Ahmet Davutoğlu, Ağrı ve bölgedeki diğer illeri gezdiğinde, hiçbir Kürt gencinin ülkeyi bölmek gibi bir niyeti ve derdinin olmadığını söyledi.

İktidarın, kendileri gibi düşünmeyeni bölücü ve hain ilan ettiğini, kendilerinin de zaman zaman bu ithamlara maruz kaldığını aktaran Davutoğlu, şöyle devam etti:

“Yiğit Kürt çocuklarının bir teki bile bu ülkeyi bölmek gibi bir niyet, imayla dahi göstermemiştir. Allah’ın izniyle bu toprağı kimse bölemez. Ama onların (iktidar) politikaları dolayısıyla değil, bu yiğit Kürt vatandaşlarımızın bu topraklara olan bağlılığı dolayısıyla bu ülkeyi kimse bölemez. Sayın Devlet Bahçeli ikide bir bana dönüp Doğu’da ve Güneydoğu, bütün bu bölgede Kürt vatandaşlarımızın bizi ne kadar çok sevdiklerini bildiği için, bunu da kıskandığı için ‘Serok Ahmet’ deyip duruyor. Bana en güzel hediye bu. Evet ben Ağrı’da da ‘Serok Ahmet’im ve bununla da gurur duyuyorum.”

KHK’LILARA SÖZ

Davutoğlu, Kürt sorunuyla ilgili bütün unsurların takipçisi olacaklarını belirterek, kimsenin konuşmaya cesaret edemediği bir dönemde parti kurduklarını dile getirdi.

İktidara geldiklerinde özgürlükçü bir demokrasi inşa edeceklerini anlatan Davutoğlu, “Herkes düşüncesi, fikri, ana dili, zihniyeti, anlayışı, mezhebi, bütün geçmiş kökeniyle özgürce yaşayacak ve özgürce konuşacak. Size söz veriyorum. Bugün birçok KHK’lı önümü kesti, bütün hukuk mağduriyetlerini gidereceğiz. Adaletsizliğe karşı önümüzdeki günlerde yeni bir adalet reform paketini açıklayacağız ve bunun gereğini yaparak hukuksuzluk gidecek ve adalet gelecek. Bugün bir Ağrılı hemşehrim dedi ki 2 oğlum KPSS’den çok yüksek puan aldı ama Ankara’da mülakatta elendi. Siz gençlere de söz veriyorum, mülakat gidecek liyakat gelecek Allah’ın izniyle.” ifadelerini kullandı.

________________________________________________________________________________________________

“Sizler için kimseye diyet borcu olmadan, hiç bir kurum, kuruluş yahut kişiden “Fonlanmadan”, “tam bağımsız” ve özgür şekilde bugüne kadar yaptığımız gazeteciliği daha güçlü biçimde sürdürebilmemiz için siz de destek olmak isterseniz; aşağıdaki linkten PDF formatında yayınlanan, Türkiye’nin tamamen dijital olarak yayın yapan tek özel ve dosya haber dergisi KRİPTEKS E-DERGİYE yıllık abone olabilir, HABER ALTERNATİF’in aylık,3 aylık,6 aylık yahut yıllık ÖZEL BÜLTEN’ine abone olabilir, yahut Youtube kanalımıza abone olup KATIL butonundan kendi  belirlediğiniz miktardaki desteklerinizle bağımsız gazetecilik mücadelemize destek olabilirsiniz...”

 

ABONELİK LİNKLERİ:

 

YOUTUBE KANALI-KATIL BUTONU LİNKİ:

https://www.youtube.com/channel/UCPGcaaw3vhHiBv9XL0hVG0w

 

KRİPTEKS E-DERGİ YILLIK ABONELİK LİNKİ:

https://shopier.com/1354512

HABER ALTERNATİF YILLIK ABONELİK/ÖZEL BÜLTEN ABONELİK LİNKİ:
HABER ALTERNATİF AYLIK ABONELİK/ ÖZEL BÜLTEN ABONELİĞİ LİNKİ:
HABER ALTERNATİF 3 AYLIK ABONELİK/ÖZEL BÜLTEN ABONELİĞİ LİNKİ:
HABER ALTERNATİF 6 AYLIK ABONELİK/ÖZEL BÜLTEN ABONELİĞİ LİNKİ:
Okumaya Devam EtPopüler

%d blogcu bunu beğendi: