Sosyal Medya Hesaplarımız

GÜNDEM

BİRAZ CİDDİYET EFENDİLER!

Yayınlanma Tarihi:

on

Şahin MENGÜ

Bugünkü Cumhuriyet Halk Partisi  yönetimi Atası ile ilgili hata yapmayı sürdürüyor. Tabii bu hatalarla ilgili fatura kifayetsiz muhteris bu işlere sebep olanlara değil Kemal Kılıçdaroğlu’na çıkıyor.

Parti’nin web sitesine 19 Mayıs günü Anıtkabir’e yaptıkları skandal ziyarete ilişkin bir video koymuşlar. Yeni bir rezalete sebep olmuşlar.

Video, Ulu Önder’in sesinden “Bugün en büyük bayramdır. Kutlu olsun” sözleri ile başlıyor.

Malum, Atatürk’ün bu sözleri, Cumhuriyet’in onuncu yılının kutlandığı, 29 Ekim 1933 Cumhuriyet Bayramı töreninde yaptığı müthiş konuşmanın girişinde yer alır.  Ata’ya göre “en büyük bayram” Cumhuriyet Bayramıdır, başkaları değil!

19 Mayıs’a ilişkin bir videoda bunu kullandıklarına göre, Atatürk’ün 10. yıl nutkundan Cumhuriyet Halk Partisi yöneticilerinin haberi yok!

En az o kadar vahimi, Atatürk’ün sözleri videoda tahrif edilerek kullanılmış. Sözlerin orijinal hali şöyle: “…Bugün, Cumhuriyetimizin onuncu yılını doldurduğu en büyük bayramdır. Kutlu olsun..”

Videoda Atatürk’ün nutkuna ait ses kaydı üzerinde oynanarak aradan bir bölüm çıkarılmış. Hadi Atatürk’e saygısızlık yapılmış demeyeyim, en hafif tabirle özensiz davranılmış.

Tıpkı Anıtkabir’i ziyaret etmeyi kamuoyunun baskısıyla son dakikada akıl ettikleri gibi, belli ki video da, dostlar alış verişte görsün, yasak savmak kabilinden hazırlanmış.

İktidarın borazanı haline gelmiş TRT, Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor bayramını, “Cumhuriyet Bayramı” olarak ekranlara yansıtınca hepimiz haklı olarak kızdık. Kurucusunun Atatürk olduğu “İki büyük eserimden biri dediği Cumhuriyet Halk Partisinin  yönetiminin bu yaptığına ne diyeceğiz!

Toplumların tarihi yarattıkları büyük eserlerle aydınlanır. Cumhuriyet Halk Partisi önderinin ve mücadele arkadaşlarının kurduğu büyük bir eserdir. Ona saygısızlık etmeye kimsenin hakkı yoktur. Hele ki Kurucusu olduğu Cumhuriyet Halk Partisi Yöneticilerinin böyle bir saygısızlık yapmaya hiç hakları yoktur.

Kurucusu öyle büyük bir devlet adamıdır ki monarşiyi Cumhuriyete dönüştürmüştür ki bu çok büyük bir devrimdir ve bu büyük devrimi başka hangi devrimlerle besleyeceğini bilmiş ve hayata geçirmiştir.

İlber Ortaylı hocanın çok doğru olarak tespit ettiği gibi “ Bir mareşal düşünün ki ordusunun tahsisatını ve bütçesini kısacak maarife ve sağlık hizmetlerine yatırım yapıyor.

İkiyüz, üçyüz yılda bir gelen böyle bir lidere, devlet adamına en büyük saygıyı ilk defa kurucusu olduğu parti gösterecektir ki bu partinin çok yakın tarihinde yasak savmak gibi üç beş kişiyle değil yüz binlerle Anıtkabir ziyareti vardır.

Herkesin Cumhuriyet Halk Partisi yöneticilerinden   beklediği, kendi içindeki Atatürk düşmanlarını tasfiye etmesi ve  en az Osmanlı hanedanı mensubu Neslişah Sultan kadar  Atatürk’e  saygı gösterilmesidir. Neslişah Sultan bir özel toplantıda bulunanlara Atatürk’ten söz ederken “ Bir, mürteciliğe karşıydı; iki, vatanı kurtardı; üç onun aleyhine konuşmak bize yakışmaz.” demiştir.

Cumhuriyet Halk Partisi yönetiminden beklenen sadece merasimlerde göstermelik saygı değil, içten saygı gösterilmesidir.

Manevi huzuruna çıkmayı “sap gibi durmak” diye niteleyenler de o göstermelik saygıyı gösteriyorlar.

Unutmayın O bu güzel vatanı bizlere armağan etti.

1 Yorum

1 Yorum

  1. Oğuz Pay

    24 Mayıs 2020 at 19:01

    Teşekkürler sayın Mengü.

Bir Cevap Yazın

GÜNDEM

İMAMOĞLU AKP DÖNEMİ DOSYALARINI AÇIYOR

Yayınlanma Tarihi:

on

Göreve başlamasının üzerinden 1,5 sene geçmiş olmasına rağmen halen AKP döneminde yaşanan yolsuzluklar ile ilgili dosyaları hukuka intikal ettirmediği ile ilgili eleştiriler alan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan bu konuyla alakalı önemli açıklamalar geldi.

Dün akşam HALK TV’de Şirin Payzın’ın konuğu olan İmamoğlu kendisine yolsuzluk dosyaları ile ilgili sorulan soruya cevap verdi.

Belediyede Teftiş Kurulu‘nun 40’a yakın dosya üzerinde çalıştığını belirten İmamoğlu bu dosyaların içeriğinde zimmete para geçirme,ihale, şu anda yapılan işlerin çok daha pahalıya yapılması ve kamuyu zarara uğratma gibi pek çok suç unsurunun olduğunu belirtti.

Dosyalar üzerinde büyük bir titizlik ile çalışıldığını ifade eden İmamoğlu bir süre daha bu dosyalar üzerinde çalışılacağını ve dosyalar hakkındaki incelemenin olgunlaşarak netleşmesi sonrasında bu dosyaların savcılığa verilmesi ve dava açılması gibi süreçlerin başlayacağını belirtti.

İmamoğlu hukuki süreçlerin başlaması ile birlikte kamuoyunun da her dosya için tek tek bilgilendirileceğini sözlerine ekledi.

Okumaya Devam Et

GÜNDEM

DİYANETİN FAİZ GELİRİ DUDAK UÇUKLATTI

Yayınlanma Tarihi:

on

İmamların maaşlarının faizsiz katılım bankaları aracılığı ile ödenmesi talimatını veren Diyanet İşleri Başkanlığının dudak uçuklatan miktarda faiz geliri elde ettiği ortaya çıktı.Diyanet’in son 5 yıllık faiz geliri 7 milyon 431 bin 693 liraya ulaştı.

Büyük bölümü Diyanet İşleri Yayınlar Döner Sermayesinden gelen bu faiz gelirleri ise son 3 yılda 6 milyon TL’yi buldu…

Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre, Diyanet’in ve döner sermayenin faiz gelirleri resmi raporlara da yansıdı. Buna göre 2015’te Diyanet’in faiz geliri 197 bin 129 TL olurken, 2016’da faiz gelirleri 255 bin 881 TL’ye yükseldi. 2017’de başkanlığın faiz geliri 256 bin 806 TL’yi bulurken, döner sermayenin faiz geliri ise 2 milyon 169 bin 983 TL oldu.

2018’de Diyanet’in faiz geliri 245 bin 520 TL olarak kayıtlara geçerken, döner sermayenin faiz geliri de 2 milyon 109 bin TL’ye çıktı. Geçen yıl başkanlığın faiz geliri 259 bin 817 TL olarak açıklanırken, döner sermayenin faiz geliri ise 1 milyon 937 bin 557 TL’ye geriledi.

Diyanet İşleri Başkanlığı, daha önce faiz geliri elde edilmesi konusunda, “Diyanet İşleri Başkanlığı’nın faiz geliri, personele ödenen paraların (aile yardımı, harcırah, ek ders vs.) kontrol-denetim sonucunda farkına varıldığında geriye alınması aşamasında faiziyle Hazine’ye ödenmiştir. Başkanlığımızın bir işletme gibi gelirlerinden faiz elde ettiği ve kullandığı gibi bir durum söz konusu değildir. Personelden yapılan bu istirdat (geri alma, tahsil) faizi Hazine’ye îrat kaydedilmektedir” açıklaması yapmıştı.

DİYANET İŞLERİ BAŞKANI “FAİZ HARAMDIR” TEMALI CUMA HUTBESİ VERMİŞTİ…

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş Akseki Camii’nde verdiği cuma hutbesinin konu başlığı olarak “FAİZ” i seçmiş ve faiz ile ilgili şunları söylemişti:

“Faiz haramdır; çünkü İslam’ın hukuk ve ahlâk sisteminin temelinde yer alan “Hak” kavramına aykırıdır. Faiz kul hakkını hiçe sayarak, insanları kolaylıkla aldatmanın yolunu açar. Kazanıyorum zannederken aslında kaybeden bireyi ve birbirine güvenini yitiren toplumu felakete sürükler. Faiz yalnızca malın değil, hayatın da bereketini kaçırır.

Kardeşlerim!

Nice iflaslar, intiharlar, dağılan aileler, heba olan ömürler faizin birer neticesidir. Yüce Allah çalışıp çabalamadan haksız yoldan kazanç sağlayanların ibretlik âkıbetini bizlere şöyle haber vermektedir: “Faiz yiyenler, kabirlerinden şeytanın çarptığı kimsenin kalktığı gibi kalkarlar. Bu durum onların ‘Alışveriş de faiz gibidir’ demelerinden dolayıdır. Oysa Allah alışverişi helal, faizi haram kılmıştır…”

Okumaya Devam Et

GÜNDEM

İMAMOĞLU’NA SUİKAST İDDİALARINA İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU’DAN AÇIKLAMA GELDİ

Yayınlanma Tarihi:

on

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na suikast girişimi iddiasıyla ilgili açıklama yaptı.

”SUİKAST GİRİŞİMİ VE YAKALANAN YOK”

Böyle bir suikast girişiminin söz konusu olmadığını belirten Soylu, şu ifadeleri kullandı:

‘Böyle bir suikast girişimi ve yakalanan kimse de söz konusu değildir. Bu tehditler her zaman vardır ama bunların kamuoyu ve medya ile paylaşılmamasını isteriz. Terör örgütlerinin bir hedefleri daha vardır kendilerinden söz ettirmek.”

Okumaya Devam EtPopüler

%d blogcu bunu beğendi: