Sosyal Medya Hesaplarımız

GÜNDEM

BİRAZ CİDDİYET EFENDİLER!

Yayınlanma Tarihi:

on

Şahin MENGÜ

Bugünkü Cumhuriyet Halk Partisi  yönetimi Atası ile ilgili hata yapmayı sürdürüyor. Tabii bu hatalarla ilgili fatura kifayetsiz muhteris bu işlere sebep olanlara değil Kemal Kılıçdaroğlu’na çıkıyor.

Parti’nin web sitesine 19 Mayıs günü Anıtkabir’e yaptıkları skandal ziyarete ilişkin bir video koymuşlar. Yeni bir rezalete sebep olmuşlar.

Video, Ulu Önder’in sesinden “Bugün en büyük bayramdır. Kutlu olsun” sözleri ile başlıyor.

Malum, Atatürk’ün bu sözleri, Cumhuriyet’in onuncu yılının kutlandığı, 29 Ekim 1933 Cumhuriyet Bayramı töreninde yaptığı müthiş konuşmanın girişinde yer alır.  Ata’ya göre “en büyük bayram” Cumhuriyet Bayramıdır, başkaları değil!

19 Mayıs’a ilişkin bir videoda bunu kullandıklarına göre, Atatürk’ün 10. yıl nutkundan Cumhuriyet Halk Partisi yöneticilerinin haberi yok!

En az o kadar vahimi, Atatürk’ün sözleri videoda tahrif edilerek kullanılmış. Sözlerin orijinal hali şöyle: “…Bugün, Cumhuriyetimizin onuncu yılını doldurduğu en büyük bayramdır. Kutlu olsun..”

Videoda Atatürk’ün nutkuna ait ses kaydı üzerinde oynanarak aradan bir bölüm çıkarılmış. Hadi Atatürk’e saygısızlık yapılmış demeyeyim, en hafif tabirle özensiz davranılmış.

Tıpkı Anıtkabir’i ziyaret etmeyi kamuoyunun baskısıyla son dakikada akıl ettikleri gibi, belli ki video da, dostlar alış verişte görsün, yasak savmak kabilinden hazırlanmış.

İktidarın borazanı haline gelmiş TRT, Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor bayramını, “Cumhuriyet Bayramı” olarak ekranlara yansıtınca hepimiz haklı olarak kızdık. Kurucusunun Atatürk olduğu “İki büyük eserimden biri dediği Cumhuriyet Halk Partisinin  yönetiminin bu yaptığına ne diyeceğiz!

Toplumların tarihi yarattıkları büyük eserlerle aydınlanır. Cumhuriyet Halk Partisi önderinin ve mücadele arkadaşlarının kurduğu büyük bir eserdir. Ona saygısızlık etmeye kimsenin hakkı yoktur. Hele ki Kurucusu olduğu Cumhuriyet Halk Partisi Yöneticilerinin böyle bir saygısızlık yapmaya hiç hakları yoktur.

Kurucusu öyle büyük bir devlet adamıdır ki monarşiyi Cumhuriyete dönüştürmüştür ki bu çok büyük bir devrimdir ve bu büyük devrimi başka hangi devrimlerle besleyeceğini bilmiş ve hayata geçirmiştir.

İlber Ortaylı hocanın çok doğru olarak tespit ettiği gibi “ Bir mareşal düşünün ki ordusunun tahsisatını ve bütçesini kısacak maarife ve sağlık hizmetlerine yatırım yapıyor.

İkiyüz, üçyüz yılda bir gelen böyle bir lidere, devlet adamına en büyük saygıyı ilk defa kurucusu olduğu parti gösterecektir ki bu partinin çok yakın tarihinde yasak savmak gibi üç beş kişiyle değil yüz binlerle Anıtkabir ziyareti vardır.

Herkesin Cumhuriyet Halk Partisi yöneticilerinden   beklediği, kendi içindeki Atatürk düşmanlarını tasfiye etmesi ve  en az Osmanlı hanedanı mensubu Neslişah Sultan kadar  Atatürk’e  saygı gösterilmesidir. Neslişah Sultan bir özel toplantıda bulunanlara Atatürk’ten söz ederken “ Bir, mürteciliğe karşıydı; iki, vatanı kurtardı; üç onun aleyhine konuşmak bize yakışmaz.” demiştir.

Cumhuriyet Halk Partisi yönetiminden beklenen sadece merasimlerde göstermelik saygı değil, içten saygı gösterilmesidir.

Manevi huzuruna çıkmayı “sap gibi durmak” diye niteleyenler de o göstermelik saygıyı gösteriyorlar.

Unutmayın O bu güzel vatanı bizlere armağan etti.

1 Yorum

1 Yorum

  1. Oğuz Pay

    24 Mayıs 2020 at 19:01

    Teşekkürler sayın Mengü.

Bir Cevap Yazın

GÜNDEM

SAĞLIK BAKANLIĞI’NDAN EK ÖDEME KAT SAYISINDA “DİN ADAMI” KIYAĞI

Yayınlanma Tarihi:

on

Sağlık Bakanlığı,COVID-19’a bağlı olarak yapılacak ek ödemelere ilişin katsayıları belirledi. Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği kat sayılardan “Tabip dışı” mesleklerden en çok yararlananlar ise din görevlileri oldu.

Sağlık Bakanlığı’na bağlı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü COVID-19 sürecinde yapılacak ek ödemelere ilişkin usul ve esasları belirledi.

Bu genelgeye göre COVID-19 servislerinde çalışan,PCR test laboratuvarlarında görev çalışanları için ek ödeme katsayısı %100 olarak belirlendi…

Ancak bu süreçte COVID dışı dönemde çalışan profesörler için %44,doktorlar ise %36 ek ödeme katsayısı aldı.

Yani sadece görev yaptığı sürenin tamamını COVID servislerinde geçiren sağlık çalışanları için %100 ek ödeme katsayısı almaya hak kazandı.

Ancak bu süreçte COVID ile hiç alakası olmayan din adamları için de %100 oranında ek ödeme kat sayısı belirlendi.

Tabiplik dışında kalan mesleklerin içinde sadece din adamlarına %100 ek ödeme kat sayısı alması ise dikkat çeken bir başka nokta.

 

 

 

 

Okumaya Devam Et

GÜNDEM

AFAD İSTANBUL’DAKİ DEPREMİN BÜYÜKLÜĞÜNÜ 4,2 OLARAK AÇIKLADI

Yayınlanma Tarihi:

on

Marmara Denizi’nde merkez üssü Marmara Ereğlisi olmak üzere yaşanan ve başta İstanbul olmak üzere çevre illerde güçlü biçimde hissedilen depremin ardından AFAD’dan açıklama geldi.AFAD depremin şiddetini 4,2 olarak açıkladı.İstanbul Valiliği ise bir olumsuzluk olmadığını belirtti.

Tekirdağ’ın Marmaraereğlisi’nde yaşanan depremin derinliği 6,83 kilometre olarak kaydedildi.

Gerek İstanbul,gerekse Marmara’daki pek çok ilde hissedilen deprem vatandaşlarda paniğe neden olurken internet ve telefon hatlarında da kısa süreli kesinti yaşandı

 

Okumaya Devam Et

GÜNDEM

İSTANBUL’A 6 BİN YENİ TAKSİ TEKLİFİ UKOME’DE 2.KEZ REDDEDİLDİ

Yayınlanma Tarihi:

on

İstanbul’a 6 bin yeni taksi teklifi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nde (UKOME) kabul edilmeyerek alt komisyona sevk edildi.

İBB’nin 6 bin taksi kiralama teklifi UKOME’de kabul edilmedi.

Teklif alt komisyona sevk edildi.

NE OLMUŞTU?

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, geçen aylarda yeni taksi sistemi projesini açıklamıştı. 6 bin yeni taksi plakasının İBB tarafından kiralanmasına ilişkin yeni taksi sistemi, 25 Haziran’da UKOME (Ulaştırma Koordinasyon Merkezi) gündemine gelmişti. Fakat yeni taksi sistemi UKOME’deki oylamadan geçememiş, proje reddedilmişti.

İmamoğlu’nun bu teklifinin ardından İstanbul’da taksiciler bu teklife tepki göstermiş ve eylem yapmışlardı.

Okumaya Devam Et

Popüler

%d blogcu bunu beğendi: