Sosyal Medya Hesaplarımız

GÜNDEM

BÜTÇE DEĞİL,REZİLLİKLER SERİSİ

Yayınlanma Tarihi:

on

2021 bütçe görüşmeleri TBMM’de tamamlanarak bütçe kabul edilirken,bütçe görüşmeleri akıllara daha çok AKP’li bakan ve milletvekillerinin skandal açıklamaları ile damga vurdu.

HABER ALTERNATİF olarak 2021 bütçesinde en çok akılda kalan AKP’li bakan ve milletvekillerine ait skandal ifadeleri sizler için derledik.

Aile,Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Kaya Meclis kürsüsünden “Yoksulluk, uluslararası dokümanlarda da ifade edildiği gibi artık Türkiye için sorun olmaktan kalktı.Biz daha ziyade refahı paylaşmayı ve bu süreçteki acil durumlarda vatandaşlarımızın yanında olmayı hedefleyen bir sosyal yardımı önemsiyoruz” ifadelerini kullandı. Bakan bu ifadeleri kullanmadan kısa süre önce Samsun’da bir vatandaş elinde iş-aş yazıları ile intihar etmişti.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’na ait bir arazi üzerine inşa edilerek bu bakanlığa kiracı olan Türkbükü Hilton Otel’in Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un Ersoy Otelcilik şirketince satın alınması eleştirilere kon u olmuştu.Zira bu satınalma ile birlikte bakan hem kiracı hem ev sahibi konumuna gelmişti.

Bu eleştirilere Bakan Ersoy bütçe görüşmeleri esnasında “Bundan daha doğal ne olabilir ki?” ifadeleri ile cevap verdi.

Bakan Ersoy, “1991 yılında kurmuş olduğum firmamla, Türkiye’nin sayılı turizm gruplarından birinin asli faaliyet alanı içinde otel alıp satmasından, her koşulda Türkiye’nin turizmine, Türkiye’nin geleceğine güvenerek bu konuda yatırım yapmasından daha doğal ne olabilir” ifadelerini kullandı.

Bütçe görüşmeleri komisyonlarda görüşülürken ise Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Üniversitesi Medipol ile ortak olan ATABAY KİMYA firmasının Corona aşısı için ruhsatı çıkmadan bu firmadan aylar önce ruhsat başvurusu yapan 2 firmaya ruhsat verilmediği,sırf MEDİPOL’ün ortağı ATABAY firmasının ruhsatı çıksın diye aylarca vatandaşa ilaç verilmediği ortaya çıktı,Bakan Koca konu hakkındaki hiç bir iddiayı yalanlayamadı.

CHP İstanbul Milletvekili ve Grup Başkanvekili Engin Altay kürsüde “Millet aç, midesine kuru ekmek dışında bir şey girmiyor” derken AKP Denizli Milletvekili Şahin Tin “O zaman aç değiller” dedi. Vatandaşın kuru ekmek yediği zaman tok olduğunu söyleyen AKP vekili Şahin Tin’in  yediği kebapların faturaları ise sosyal medyaya düştü…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,bütçe konuşmasında Altay tankları için ilk teslimin 18 ayda yapılması gerekirken hiç bir üretim yapmayan Ethem Sancak’ın buna rağmen proje kapsamında dışarıdan ithal ettiği malzemeler üzerinden üzerine %20 kar koyarak tank projesi için devlete fatura kesip tahsil ettiğini açıkladı.

Bu açıklamaya ne AKP milletvekilleri sesini çıkartabildi,ne Saray’dan ne Ethem Sancak’tan yalanlama geldi.

Bütçe görüşmeleri esnasında bakanlığı hakkında konuşma yapan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun İYİ PARTİ Milletvekili “Bütçeyi iktisatlı kullanın. Yılın ikinci yarısı alacağız” sözlerine verdiği “Hayrola, ne oluyor? Siz de mi Biden’dan umut bekliyorsunuz yoksa? Ülkede seçim yok. Seçim olsa da iktidarın size verilmeyeceğini biliyorsunuz. Yoksa darbe beklentiniz mi var nereden devralacaksınız, kimden devralacaksınız?” cevabı uzun süre tartışıldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise bütçe görüşmelerinde Yüksekova’ya ve Şemdinli’ye yeni kaymakamlık binası yapılacağını, Derecik’te temelleri attıklarını dile getirerek, “Oooh! paralar PKK’ya gitmiyor, millete gidiyor. Oh, oh!” sözleri ile gündeme geldi.Soylu bu ifadeleri ile kayyım atanan HDP’li belediyelere gönderme yapmıştı.

Ancak Soylu’nun gönderme yaparak paraları millete aktardıklarını belirttiği kayyumlar Diyarbakır’da belediye bütçesinden 1 ton 600 kilogram fıstıklı kadayıf yemiş ve 92 bin liralık hediyelik fincan takımı almıştı.

Bir başka kayyım olan Mardin’de AKP’li bakanlara 600 bin TL’lik hediye alınmış, Siirt Kayyumu kendi konutuna tadilat yaptırıp faturasını devlete ödetmişti.

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül‘e bütçe görüşmeleri esnasında “14 Mayıs 2019’da FETÖ sanığı Erkan Karaarslan’a CHP’li belediye başkanları Özlem Çerçioğlu ve Ekrem İmamoğlu hakkında asılsız beyanlarda bulunması için baskı yapıldığı iddiaları gündeme gelmişti. Şimdiyse sanık Karaarslan’ın avukatının davet üzerine İzmir’de bir toplantıya katıldığı, burada Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin de bulunduğu toplantıda sanık Karaaslan’ın belediye başkanlarımız aleyhinde asılsız ifade vermesi için yeniden baskı yapıldığı iddiaları vardır. Bu iddialar için soruşturma açılmış mıdır?” diye sordu.

Bakan Gül bu vahim iddiaya “Savcı ya da mahkeme önündeki dosyayla ilgili bilgi sahibi olamam, savcının soruşturduğu bir konu hakkında yorum yapamam” yanıtı vererek soruyu geçiştirdi.

Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu yalan söylediğini itiraf etti… Bakan Karaismailoğlu, CHP’li vekilleri kendisini yalan söylemekle itham ettiği sırada “Siz yalan söyleyince bir şey değil, ben yalan söyleyince özür diliyorum” dedi.

 

 

 

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

GÜNDEM

İKİNCİ RUHSAR PEKCAN SKANDALI PATLADI

Yayınlanma Tarihi:

on

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un kardeşi Oktay Selçuk’un da yönetiminde bulunduğu şirketin, son iki yılda başta özel okullar olmak üzere birçok kuruma  25 Milyon 678 bin 159 liralık satış yaptığı öne sürüldü.

Odatv yazarı Sami Menteş, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un kardeşi Oktay Selçuk’un da yönetiminde bulunduğu şirketin, son iki yılda başta özel okullar olmak üzere birçok kuruma  25 Milyon 678 bin 159 liralık satış yaptığını öne sürdü.

Menteş, 2016 yılında kurulan İnova Akademi Bilişim Eğitim Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nin yönetim kurulunda, Bakan Selçuk’un kardeşi Oktay Selçuk’un yanı sıra Bakan’a yakınlığıyla bilinen Selçuk Özdemir’in yer aldığını yazdı. Ziya Selçuk, bakan olduğunda sahibi olduğu Özel Maya Okulları’nı kardeşine bırakmıştı.

Şirketin 2019 ve 2020 yılına ait beyannamelere göre şirketin devlete bağlı kurumlar ve özel okullara yaptığı satışların toplamı 25 Milyon 678 bin 159 Türk Lirası olarak gözüküyor.

Menteş ayrıca okullara  yapılan satışları gösteren belgeleri de paylaştı:

_______________________________________________________________________________________________

BAĞIMSIZ GAZETECİLİĞE DESTEK OLMAK İÇİN;

“Sizler için kimseye diyet borcu olmadan, bağımsız ve özgür şekilde bugüne kadar yaptığımız gazeteciliği daha güçlü biçimde sürdürebilmemiz için siz de destek olmak isterseniz; aşağıdaki linkten PDF formatında yayınlanan, Türkiye’nin tamamen dijital olarak yayın yapan tek özel ve dosya haber dergisi KRİPTEKS E-DERGİYE yıllık abone olabilir, DİJİTAL KİTAPLARIMIZDAN (e-kitap) satın alabilir, yahut Youtube kanalımıza abone olup KATIL butonundan kendi  belirlediğiniz miktardaki desteklerinizle bağımsız gazetecilik mücadelemize destek olabilirsiniz...”

DİJİTAL BOOK STORE SANAL KİTABEVİ:

https://www.shopier.com/ShowProductNew/storefront.php?shop=dijitalbookstore&sid=d2FqS25GbkNlRDh0dW5ucjBfLTFfIF8g

YOUTUBE KANALI LİNKİ:

https://www.youtube.com/channel/UCPGcaaw3vhHiBv9XL0hVG0w

KRİPTEKS E-DERGİ YILLIK ABONELİK LİNKİ:

https://shopier.com/1354512

 

Okumaya Devam Et

GÜNDEM

SEDAT PEKER’DEN ÇARPICI AÇIKLAMALAR

Yayınlanma Tarihi:

on

Organize Suç Örgütü lideri Sedat Peker kısa süren sessizliğinin ardından sosyal medya hesabından İçişleri Bakanı ve Cumhurbaşkanlığı Ekonomik Politikalar Kurulu Üyesi olan Korkmaz Karaca’yı hedef alan açıklamalarda bulundu.

Peker yaptığı açıklamada “süslü sülü; garip gurebaları, fakir fukaraları gözaltına alıyorsun ya, al sana suç duyurusunda bulunuyorum. Eğer namusun varsa Korkmaz Karaca’yı da gözaltına aldırsana. Kendisi Ak Parti yerel yönetimler başkan yardımcısı, ayrıca da cumhurbaşkanlığı ekonomi politika kurulu üyesi” ifadelerini kullandı.

Peker, Korkmaz Karaca’nın kendisine Sezgin Baran Korkmaz’ın tahsis ettiği AUDİ A8 marka bir araca bindiğini iddia etti.

Peker “süslü sülüman, bu şahıs Sezgin Baran Korkmaz’ın kendisine hediye ettiği Audi a8 arabayı kullanıyordu. Bu olaylar karışınca arabayı Sezgin Baran Korkmaz’ın Sancaktepe’deki Biofarma isimli ilaç fabrikasına yollayıp bıraktı.” dedi.

Sedat Peker ayrıca Korkmaz Karaca’nın danışmanlık yapması konusuna değindi ve “Ayrıca bu şahsın danışmanlık adı altında birçok kuruluştan para alması sence etik mi? Eğer ki etik ise başta Sütaş firmasının sahibi olmak üzere birçok firmanın da özel işlerini halledip ekstradan elden ne kadar avanta aldığını biliyor musun?” ifadelerini kullandı.

Peker video çekmeye yeniden başladığında bu ilişkileri de anlatacağını belirtti.

Not:”Sedat Peker’e ait açıklamalardaki yazım ve anlam hataları Twitter hesabından aynen alınan Peker’e ait ifadelerdeki hatalardır.”

________________________________________________________________________________________________

BAĞIMSIZ GAZETECİLİĞE DESTEK OLMAK İÇİN;

“Sizler için kimseye diyet borcu olmadan, bağımsız ve özgür şekilde bugüne kadar yaptığımız gazeteciliği daha güçlü biçimde sürdürebilmemiz için siz de destek olmak isterseniz; aşağıdaki linkten PDF formatında yayınlanan, Türkiye’nin tamamen dijital olarak yayın yapan tek özel ve dosya haber dergisi KRİPTEKS E-DERGİYE yıllık abone olabilir, DİJİTAL KİTAPLARIMIZDAN (e-kitap) satın alabilir, yahut Youtube kanalımıza abone olup KATIL butonundan kendi  belirlediğiniz miktardaki desteklerinizle bağımsız gazetecilik mücadelemize destek olabilirsiniz...”

DİJİTAL BOOK STORE SANAL KİTABEVİ:

https://www.shopier.com/ShowProductNew/storefront.php?shop=dijitalbookstore&sid=d2FqS25GbkNlRDh0dW5ucjBfLTFfIF8g

YOUTUBE KANALI LİNKİ:

https://www.youtube.com/channel/UCPGcaaw3vhHiBv9XL0hVG0w

KRİPTEKS E-DERGİ YILLIK ABONELİK LİNKİ:

https://shopier.com/1354512

 

Okumaya Devam Et

GÜNDEM

İŞTE BORAJET DAVASINDA İSMİ GEÇEN GAZETECİLER

Yayınlanma Tarihi:

on

BoraJet Havayolları’nın eski sahibi olan ve bu havayolu şirketini Sezgin Baran Korkmaz’a ait SBK Holding’e sattıktan sonra Korkmaz ile büyük bir hukuk mücadelesi başlatan ABD’de yaşayan iş adamı Yalın Ayaslı’nın ismi Sezgin Baran Korkmaz iddianamesinde de geçiyordu.

Yalçın Ayaslı,Sezgin Baran Korkmaz hakkında şikayetçi olarak bazı gazetecilerin de Korkmaz’dan para aldıklarını iddia etti.

Sahibi olduğu BoraJet’e Sezgin Baran Korkmaz tarafından yasadışı yollar ile “Çöküldüğü” iddiası ile Korkmaz ile davalık olan Ayaslı,kendisini FETÖ’cülükle suçlayan bazı gazetecilerle ilgili de suç duyurusunda bulundu. Bu gazetecilerin Sezgin Baran Korkmaz’dan para aldığını ve bu suçlama yoluyla hava yolu şirketine el konulduğunu öne sürdü.

Dünya gazetesi yazarı Zeynep Gürcanlı, TELE1’e yaptığı açıklamada Ayaslı’nın bazı gazeteciler hakkında suç duyurusunda bulunduğunu doğruladı.

Gürcanlı, katıldığı bir televizyon programında konuya ilişkin şunları söyledi:

“Borajet’in eski sahibi Yalçın Ayaslı 127 sayfalık şikayet dilekçesi verdi. Bülent Başköy, Ergün Diler, Ersin Ramoğlu, Mahmut Övür ve Soner Yalçın’ın da ismi bu dilekçede yer alıyor. Bu isimlerin Sezgin Baran Korkmaz’a alet olduğu iddia ediliyor. Şikayet dilekçesinde (Borajet’in) satıştan önce başlayan bir süreç olduğunu söylüyor. Aleyhinde haberler yapıldığını ileri sürüyor. Ayaslı şikayet dilekçesinde karalama kampanyası yapıldığını ve bunun da 15 Temmuz 2016 darbe girişimi sonrası yapıldığını söyledi.”

TELE 1’de yayınlanan haberde “Zeynep Gürcanlı’nın ifade ettiği konular ve söz konusu gazeteciler Borajet’in eski sahibi Yalçın Ayasalı’nın şikayet dilekçesinde geçtiğini TELE 1’in olarak ulaştığımız belgeler de doğruluyor…” ifadelerine yer verildi ve haklarında suçlamalarda bulunulan gazeteciler hakkındaki şikayetlerin iddia aşamasında olduğuna vurgu yapıldı.

_______________________________________________________________________________________________

BAĞIMSIZ GAZETECİLİĞE DESTEK OLMAK İÇİN;

“Sizler için kimseye diyet borcu olmadan, bağımsız ve özgür şekilde bugüne kadar yaptığımız gazeteciliği daha güçlü biçimde sürdürebilmemiz için siz de destek olmak isterseniz; aşağıdaki linkten PDF formatında yayınlanan, Türkiye’nin tamamen dijital olarak yayın yapan tek özel ve dosya haber dergisi KRİPTEKS E-DERGİYE yıllık abone olabilir, DİJİTAL KİTAPLARIMIZDAN (e-kitap) satın alabilir, yahut Youtube kanalımıza abone olup KATIL butonundan kendi  belirlediğiniz miktardaki desteklerinizle bağımsız gazetecilik mücadelemize destek olabilirsiniz...”

DİJİTAL BOOK STORE SANAL KİTABEVİ:

https://www.shopier.com/ShowProductNew/storefront.php?shop=dijitalbookstore&sid=d2FqS25GbkNlRDh0dW5ucjBfLTFfIF8g

YOUTUBE KANALI LİNKİ:

https://www.youtube.com/channel/UCPGcaaw3vhHiBv9XL0hVG0w

KRİPTEKS E-DERGİ YILLIK ABONELİK LİNKİ:

https://shopier.com/1354512

 

Okumaya Devam EtPopüler

%d blogcu bunu beğendi: