Sosyal Medya Hesaplarımız

MEDYA

ÇOKLU BARO YASASI ÇIKMADAN YENİ BARO İÇİN MARKA TESCİLİ YAPILMIŞ

Yayınlanma Tarihi:

on

 

Çoklu baro tasarısı 5 gün süren tartışmaların ardından TBMM’den dün gece sabaha karşı geçerken,düzenlemenin hayata geçebilmesi için Adalet Komisyonu’ndan geçen tasarının Meclis Genel Kurulu tarafından da kabul edilmesi gerekiyor.Ancak teknik olarak daha tamamlanmamış bu süreç öncesinde şok edici bir başvurunun yapıldığı ortaya çıktı.

Birgün Gazetesi’nin haberine göre çoklu baro daha Meclis’te görüşülürken ve teklifin yasalaşıp yasalaşmayacağı belli değilken Türk Patent ve Marka Kurumu’na “ANKARA HAK VE ADALET BAROSU” ismi ile marka patenti başvurusu yapıldığı ortaya çıktı.

Patent başvurunda bulunan baro ismi ve logosu 04.07.2020 tarihi itibariye “Koruma altına” alındı…

Ancak başvuru sahibinin başvuru formunda boş gözükmesi dikkat çekti…

Meclis’te henüz kabul edilip edilmeyeceği belli olmayan çoklu baro sistemi için  önceden “BARO” başvurusu yapılması,bugün gelen düzenlemenin çok önceden planlandığı ve bir takım çevrelerin çıkacak sonucu önceden bildiği şeklinde kafalarda soru işareti uyandırdı.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

MEDYA

FENERBAHÇE TV’NİN GENÇ SPİKERİNDEN ACI HABER GELDİ

Yayınlanma Tarihi:

on

Fenerbahçe TV‘de görev yapan ve bir süredir kanser tedavisi gören Dilay Kemer yaşamını yitirdi.

Kanaldan yapılan açıklamada Kemer’in yoğun bakıma kaldırıldığı belirtilmişti.

Kemer’in ailesi sosyal medya üzerinden de acı haberi sevenlerine duyuru.

Okumaya Devam Et

GÜNDEM

SAĞLIK ESKİ BAKANI OSMAN DURMUŞ HAYATINI KAYBETTİ

Yayınlanma Tarihi:

on

Geçirdiği beyin kanaması nedeniyle kaldırıldığı hastanede tedavi gören eski Sağlık Bakanlarından Osman Durmuş, 73 yaşında hayatını kaybetti.

Ayrıntılar az sonra…

OSMAN DURMUŞ KİMDİR?

DSP-MHP-ANAP Koalisyon Hükümeti’nde Sağlık Bakanı olan Durmuş, 5 Ağustos 1947’de Çankırı’da doğdu.

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Osman Durmuş, aynı fakültenin Anatomi Ana Bilim Dalı’nda uzmanlık eğitimi yaptı ve Ankara Hastanesinde Genel Cerrahi İhtisası’nı tamamladı.

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi olarak görev yapan Durmuş, 1990’da doçent, 2003 yılında profesör oldu. Ulusal ve uluslararası yayınlarda yaklaşık 60 makalesi yayımlanan Durmuş, MHP’den Kırıkkale Milletvekilliği yaptı.

57’nci Hükümet’te Sağlık Bakanlığı görevini yürüten Osman Durmuş, evli ve 3 çocuk babasıydı.

Okumaya Devam Et

MEDYA

FRANSA’DAN ERDOĞAN’IN MACRON SÖZLERİNE CEVAP GELDİ

Yayınlanma Tarihi:

on

Fransa Cumhurbaşkanlığı Sarayı Elysee’den Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın partisinin Kayseri İl Kongresi’nde Fransa Cumhurbaşkanı Macron hakkında kullandığı ifadeler hakkında açıklama geldi.

Elysee Sarayı‘ndan yapılan açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın Macron için sarf ettiği “Macron’un zihinsel noktada bir tedaviye ihtiyacı var” sözlerinin kabul edilemez olduğu vurgulandı.

Açıklamanın ardından Fransa,Ankara Büyükelçisini Paris’e geri çağırdı.

AFP’ye konuşan bir Fransa Cumhurbaşkanlığı yetkilisi ise “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözleri kabul edilemez.Abartı ve kabalık bir yöntem değildir.Erdoğan’dan politikasını değiştirmesini istiyoruz,çünkü bu her açıdan tehlikeli.Gereksiz polemiklere girmiyoruz ve hakaretleri kabul etmiyoruz” ifadelerinde bulundu.

Yetkili ayrıca Erdoğan’ın başı kesilerek öldürülen tarih öğretmeni Samuel Paty için başsağlığı mesajı göndermediğini de ifade etti.

Okumaya Devam EtPopüler

%d blogcu bunu beğendi: