Sosyal Medya Hesaplarımız

ÖZEL HABER

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞINDA HALKBANK’TAN “TORPİLLİ” ATAMA!

Yayınlanma Tarihi:

on

HABER ALTERNATİF/ÖZEL HABER

Celal Eren ÇELİK

Kamuoyu 1 Temmuz 2020 tarihli Cumhurbaşkanı kararnamesi ile Katar/Doha Büyükelçiliği’ne AKP’li Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu’nun Mehmet Mustafa Göksu’nun atanmasını konuşurken aynı atama kararnamesinde ataması yapılan diğer isim olan Yasin Ekrem Serim dikkatlerden kaçtı.

1 Temmuz 2020 tarihli Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Dışişleri Bakanlığı’nda açık bulunan Küresel ve İnsani Konular Genel Müdürlüğüne, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Yasin Ekrem Serim atandı.

Yasin Ekrem Serim ise Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve HALK BANKASI Yönetim Kurulu Üyesi Maksut Serim’in oğlu.

“ÖRTÜLÜ ÖDENEK” BABADAN SORULUYORU…

Maksut Serim Redfahyol döneminde Vakıfbank Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirilmiş ancak diplomasının Kazakistan’dan denkliği olmayan bir diploma olduğunun teftişte anlaşılması üzerine görevden alınmıştı.

AKP iktidara gelir gelmez ise dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan Maksut Serim’i “ÖRTÜLÜ ÖDENEK” hesabının yönetimine getirmiş ve Serim Başbakanlık Müşaviri olarak atanmıştı.

OĞUL SERİM’İN “JET” YÜKSELİŞİ

1 Temmuz 2020 kararnamesi ile Küresel ve İnsani Konular Genel Müdürlüğü’ne atanan Yasin Ekrem Serim ise kamuoyunun gündemine ilk kez 2010 yılında Avrupa Birliği Genel Sekreterliği’ne dönemin AB’den sorumlu Devlet Bakanı Egemen Bağış tarafından “Açıktan” müşavir olarak ataması ile gündeme gelmişti.

1986 doğumlu “Oğul” Serim bu önemli  göreve”açıktan” atandığında sadece 24 yaşındaydı…Gerçekleşen bu atama o dönem MHP Milletvekili Şenol Bal tarafındanyazılı soru önergesi ile dönemin AB’den sorumlu devlet bakanı Egemen Bağış’ın cevaplaması için yazılı soru önergesi olarak sorularak Serim’in bu görev için yeterli yetkinliğe sahip olup olmadığı sorgulanmıştı.

Ayrıca Yasin Ekrem Serim’in 2014 yılında gerçekleşen düğününde nikah şahitliğini de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve dönemin KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu yapmıştı.

ERDOĞAN’I TELEKOM ARENA’DA PROTESO EDEN GALATASARAY TARAFTARINA HAKARET ETMİŞTİ

Dışişleri Bakanlığı’nda Küresel ve İnsani Konular Genel Müdürlüğü görevine atanan Yasin Ekrem Serim aynı zamanda Türk Telekom Arena stadının açılışına gelen dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’a ıslıklı tepkigösteren Galatasaray taraftarı için sosyal medya “Gerizekalı kuş beyinliler” ifadeesini kullanarak “Nankörler”ifadesini kullanmıştı.

Serim gelen tepkiler sonrası öncebu tweetleri silmiş sonra Twitter hesabını kapatmıştı.

 

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

ÖZEL HABER

BİR “YENİ PARTİ” İDDİASI DA SARIGÜL İÇİN GELDİ!

Yayınlanma Tarihi:

on

ALTERNATİF HABER/ÖZEL KULİS HABER

Celal Eren Çelik

CHP’de gerçekleştirilen Kurultay’ın yankıları devam ederken Muharrem İnce’nin yeni bir parti kurma hazırlığında olduğu hatta partinin kuruluşunu Hakkari’de yapacağı haberleri medyaya yansımış,İnce kamuoyunda büyük tartışma yaratan bu haberler sonrasında 48 saatlik suskunluğunu dün yaptığı açıklama ile bozarak “Hayırlı bir karar alırsam kamuoyu ile paylaşırım” diyerek iddiaları yalanlamamış ve yeni parti konusunda kapıyı aralık bırakmıştı.

İnce etrafında yaşanan bu “Yeni parti” haberleri tartışılmaya devam ederken Ankara ve İstanbul’daki siyaset koridorlarına bir başka ismin daha “Yeni parti kurma” çalışmaları içerisinde olduğu bilgisi yansıdı.

Haber Alternatif’in güvenilir kaynaklardan edindiği bilgiye göre Mustafa Sarıgül kurmayları ile bir araya gelerek “Yeni parti kurma” çalışmaları noktasında çeşitli istişarelerde bulunmaya başladı.

Kulislere yansıyan iddialara göre Sarıgül’ün özellikle CHP yönetiminin politikalarına tepkili CHP seçmeni ve İYİ PARTİ’nin tabanına hitap edecek yeni bir parti kurma konusunda çalışmalara başladığı ifade ediliyor.

Kulislere yansıyan bir başka iddia ise Sarıgül’ün sıfırdan bir parti kurmak yerine seçime girme yeterliliği olan bir partinin başına geçme seçeneğini de masasında tuttuğu.Sarıgül’ün bu bağlamda aklında DSP’nin olduğu ifade edilirken DSP yönetimi ile Sarıgül arasında bu yönde bir görüşmenin yapılıp yapılmadığı,DSP yönetiminin Sarıgül’ün bu fikrinden haberdar olup olmadığı noktasında bir bilgi bulunmuyor.

Hatırlanacağı üzere son yerel seçimlerde Sarıgül DSP’nin Şişli Belediye Başlan adayı olarak seçime katılsa da seçimi kazanamamış,Sarıgül’ün DSP’ye katıldığı o dönemde de ilerleyen süreçte Sarıgül’ün partinin başına geçeceği iddia edilmişti.

İddiaları sormak için Sarıgül’ü gerek telefon ile arayan,gerekse özel hattından mesaj bırakan Haber Alternetif Genel Yayın Yönetmeni Celal Eren Çelik daha önce pek çok haberde teyit alma noktasında Sarıgül’e rahatlıkla ulaşmasına rağmen bu konuda kendisinden bir yanıt alamadı.

Geçtiğimiz yıllarda Türkiye Değişim Hareketi ile başlattığı çalışmalarında son aşamaya kadar gelen hatta partileşme noktasında yeni partinin genel merkezini dahi tutan ancak daha sonra parti kurmaktan vazgeçen Sarıgül’ün son “Yeni parti” iddialarına nasıl yanıt vereceği ise merak konusu…

Okumaya Devam Et

ÖZEL HABER

COVİD TESTİ İÇİN KATAR ŞARTI!

Yayınlanma Tarihi:

on

HABER ALTERNATİF/ÖZEL HABER

Çok ağır belirtiler göstermeyen vatandaşlar için COVİD-19 testlerinin yapılması durdurulmuş durumdayken özellikle pasaport yenilemek için zorunlu olan COVİD-19 testlerinin yapımı aşamasında “Katar” söz konusu olduğunda ayrım yapıldığı ve ayrıcalık sağlandığı ortaya çıktı

Özellikle İstanbul’da bulunan ve yurtdışına çıkış yapacak yahut pasaport yenileyecek vatandaşlardan bunun için 110 TL tutarında bir bedeli kendilerine verilen HALKBANKASI’na ait bir IBAN numarasına yatırılması isteniyor.

Ancak sıkıntı tam da bundan sonra başlıyor zira İstanbul’da testi sadece yeni kurulan Sahra Hastanesi,Çapa ve Cerrahpaşa Hastanesi yaparken şehir hastaneleri vatandaşlar gerekli parayı yatırmış olmalarına rağmen COVİD-19 testi yapmıyorlar.

Ancak Şehir Hastaneleri’nin bu “Test yapmama” uygulamasının tek bir istisnası var o da “KATAR’A gidecek olan yolcular”

Şehir Hastanelerini test için arayan yurtdışına çıkış için pasaport yenileyecek ve bunun için de COVİD-19 testi yaptırması zorunlu olan vatandaşlara sadece “Katar’a giden vatandaşlara test yapıldığı” bilgisi verildiği ortaya çıktı.

Bu yıl içerisinde sadece 100 bin kişinin yeniden pasaport yenilemeleri ve yurtdışına çıkış yapmaları beklenirken,bu kişilerden zorunlu COVİD-19 testi için zorunlu olarak alınan toplam ücret ise 11 milyon TL olurken vatandaşlar ise “Devlet bizden milyonlarca lira para alıyor test için ama Katarlı olmadığımız ya da Katar’a değil başka ülkeye gittiğimiz için test yapacak hastane bulamıyoruz.Kendi ülkemizde Katarlı olmak ayrıcalık oldu” şeklinde tepkilerini dile getiriyorlar.

Okumaya Devam Et

ÖZEL HABER

SELVİ’NİN DAMADI DA “JET” HIZI İLE YÜKSELMİŞ

Yayınlanma Tarihi:

on

Haber Alternatif-Özel

Celal Eren Çelik

AKP iktidarında liyakat yerine “eş-dost-partili” kayrılması ile yapılan atamalardan bir tanesinin de Abdülkadir Selvi’nin damadı için gerçekleştiği ortaya çıktı.

Abdülkadir Selvi’nin kızı Büşra Selvi ile Emre Öğütcen 8 Mayıs 2014 tarihinde Ankara Gölbaşı’nda evlendiler.

Nikaha o dönem Başbakan ola Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ‘ın yanı sıra dönemin Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, dönemin Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, dönemin Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, dönemin Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, dönemin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, dönemin İçişleri Bakanı Efkan Ala, dönemin Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, dönemin AKP Genel Başkan Yardımcıları Numan Kurtulmuş ve Süleyman Soylu ile çok sayıda milletvekili ve davetli katıldı.

Nikaha basın dünyasından da Deniz Zeyrek,Nagehan Alçı,Rasim Ozan Kütahyalı,Nilgün Balkaç,MehmetKara gibi isimler katıldı.

DAMAT “JET” HIZI YÜKSELDİ…

Abdülkadir Selvi’nin kızı ile evlendiği esnada BOTAŞ’ta “Bütünlük Güvenlik Şefi” (Integrity Assurance Chief) olarak çalışmakta olan damat Emre Öğütcen evlendikten sonra kariyerinde “jet” hızı ile bir yükseliş yaşamış.

2015 yılında yani evlendikten hemen 1 sene sonra BOTAŞ’ta “Bütünlük Güvenlik Şefi” olan Emre Öğütcen, Türk Petrolleri Petrol Dağıtım Anonim Şirketi’ne “Bilgi Teknolojileri Yöneticisi” yani “IT Menager” olarak atandı…

Türk Petrolleri Petrol Dağıtım Anonim Şirketi’ndeki bu görevinde de 3 ay sonra yükselen “Damat” Emre Öğütcen,3. ayın sonunda Türk Petrolleri Bilgi Teknolojileri Daire Başkanı oldu…

2015 yılında geçiş yaptığı Türk Petrolleri Petrol Dağıtım A.Ş’deki görevini sadece 2 yıl sürüdüren Emre Öğütcen 2017 yılında ise Bilim,Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bilgi İşlem Daire Başkanı olarak atandı…

 

 

 

 

Okumaya Devam Et

Popüler

%d blogcu bunu beğendi: