Sosyal Medya Hesaplarımız

GÜNDEM

DİYANET’İN SAHUR YAYINI İŞİNİ ALAN ŞİRKET TANIDIK ÇIKTI!

Yayınlanma Tarihi:

on

Haber Alternatif-ÖZEL HABER

Celal Eren ÇELİK

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın sahur programlarının canlı yayını için için 493 bin TL harcandığı ve bu yayın işinin ihaleyi alan firmaya tek başına katıldığı bir ihale verildiği ortaya çıkmıştı.

BirGün Gazetesi’nden İsmail Arı’nın haberine göre Diyanet İşleri Başkanlığı, 28 Nisan tarihinde “2020 Yılı Ankara Ahmet Hamdi Akseki Camii’nde gerçekleştirilecek olan iftar ve sahur canlı yayın programı hizmet alım işi” başlığıyla ihale düzenledi. İhaleye tek başına katılan “Son Yapım Medya Prodüksiyon Hizmetleri Şirketi” ile 6 Mayıs tarihinde 493 bin TL’lik sözleşme imzalandı.

Bu yapılan sözleşmede asıl dikkat çekici nokta ihaleye başka firmanın katılmayarak sadece afet durumları gibi özel durumlarda uygulanması öngörülmüş olan Kamu İhale Kanunu’nun en tartışmalı maddesi olan 21/B maddesine göre “İvedilikle” ve pazarlık usulü yapılarak Son Yapım Medya Prodüksiyon Hizmetleri Şirketi’ne verilmiş olmasıydı.

Ancak ihaleyi alan Son Yapım Medya Prodüksiyon Hizmetleri Şirketi hakkında hiç bir bilgiye ulaşılamıyordu…

Ama tek başına,başka hiç bir firma ihaleye alınmayarak pazarlık yöntemi ile yüz binlerce liralık ihaleyi alan  bu şirketin kim olduğu ve nasıl böyle ihale aldığı ile ilgili bilgilere Haber Alternatif ulaştı.

AKP’NİN ÇOK SEVDİĞİ”TANIDIK” FİRMA

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yaklaşık 500 bin TL harcadığı sahur programları yayınının ihalesini alan Son Yapım Medya Prodüksiyon Hizmetleri Şirketi İstanbul Ticaret Odası kayıtlarına 731538 Sicil Numarası ile girmiş.

Şirket 08/04/2010 tarihinde kurulurken sermayesi ise kurulduğu dönemde 100 bin TL iken şu anda 850 bin TL.

Son Yapım Medya Prodüksiyon Hizmetleri Şirketi’nin sahibi ise Tuncay Özkan…(CHP’li Tuncay Özkan değil,isim benzerliği)

Şirketin eski ortağı ise Nilay Özkan.

İşte bu Nilay Özkan ve Tuncay Özkan’ın bir şirketleri daha var: ÖZKAN PRODÜKSİYON TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

Bu şirket ise İTO kayıtlarına 703821 ile,06/07/2009 tarihinde kayıt oluyor sermayesi ise 400 bin TL

Şirketin kuruluşundan sonra Nilay Özkan hisselerini Tuncay Özkan’a devrediyor ve Tuncay Özkan firmanın tek sahibi haline geliyor.

AKP İKTİDARI İLE “ALLAH YA YÜRÜ KULUM” DİYOR

Sektörde 2000’lerin başından beri var olan Özkan Prodüksiyon Ticaret Limited Şirketi’nin sahibi Tuncay Özkan’ın özellikle AKP iktidarı sonrasında işlerini çok büyüttüğü dikkat çekiyor.

Şirketin bu kadar hızla büyümesinde en büyük etken ise AKP’den alınan işler…

AKP’nin mitinglerinden,Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gazeteciler ile yaptığı canlı röportajlara,15 Temmuz sonrasındaki meşhur Yenikapı Mitingi’nden,Berat Albayrak ve Binali Yıldırım’ın katıldığı özel seçim yayınlarının hepsi Tuncayt Özkan’ın bu ÖZKAN PRODÜKSİYON LİMİTED ŞİRKETİ’ne veriliyor.

Son olarak ise yerel seçimler öncesinde yapılan ve Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım’ın karşı karşıya geldiği,Türkiye’yi ekrana kilitleyen açık oturum işini alan da yine aynı firma.

İşte o şirketin AKP’den aldığı işlerin sıralı listesi:

CNN KRİZİNDE DE AYNI FİRMA VARDI

Hatırlanacağı üzere Ekrem İmamoğlu yerel seçim döneminde Ahmet Hakan’ın CNN  Türk’te sunduğu “TARAFSIZ BÖLGE” programına katılmış ve bu programda gösterdiği verilere yakın çekim yapan 4 kameramanın işten çıkartıldığını iddia etmişti. Bu iddia o dönem çok konuşulmuştu.

Krize neden olan o yayını da Tuncay Özkan’ın sahip olduğu ÖZKAN MEDYA PRODÜKSİYON yapmış ve iddialar hakkında şirket bir açıklama yaparak iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirtmişti.

 

 

1 Yorum

1 Yorum

  1. Uçar

    15 Mayıs 2020 at 09:31

    Elinize sağlık.

Bir Cevap Yazın

GÜNDEM

AKP’Lİ VEKİLİN KARDEŞİNE ATAMA KIYAĞI

Yayınlanma Tarihi:

on

HABER ALTERNATİF

Celal Eren ÇELİK

AKP iktidarı döneminde artık “Sıradan” hale gelen eş-dost-akraba atamalarına bir yenisi eklendi.”Kıyak” atamanın adresi bu kez Harran Üniversitesi oldu.

AKP Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri’nin kardeşi Cenap Cevheri,Harran Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanlığı görevine atandı.

DEKAN OLARAK ECZACILIK FAKÜLTESİNE DEKAN OLDU AMA BÖLÜMÜ ECZACILIK DEĞİL!

Ancak işin ilginç yanı Harran Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanlığı görevine atanan Cenap Cevheri’nin bölümü eczacılık değil.

Cenap Cevheri Harran Üniversitesi Fen Edebiyat Bölümü Fakültesi Biyoloji Bölümü’nde Hidrobiyoloji Anabilim Dalı’nda öğretim görevlisi olarak görev yapmaktaydı.

HARRAN ÜNİVERSİTESİ İLE AKP’Lİ VEKİL ARASINDAKİ YAKIN BAĞ

Kardeşi Harran Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ne dekan olarak atanan AKP Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri’nin ise Harran Üniversitesi ile yakın ilişkileri bulunmakta.

Yüksek lisansını Harran Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisat Anabilim Dalında yapan Mehmet Ali Cevheri daha sonra aynı üniversitenin Hilvan Meslek Yüksek Okulu Kurucu Müdürlüğü görevini üstlendi.

Bir dönem Harran Üni,versitesi Genel Sekreterliği görevini de yürüten Mehmet Ali Cevheri aynı zaman zarfında Harran Üniversitesi Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanlığı da yaptı.

ESKİ BAŞBAKAN YARDIMCISININ YEĞENİ

AKP Milletvekili Mehmet Ali Cevheri ve Harran Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanlığı görevine atanan kardeşi Cenap Cevheri, eski Cumhurbaşkanı ve Başbakanlardan Süleyman Demirel’in en yakın siyaset arkadaşlarından,pek çok Demirel kabinesinde çok önemli bakanlıklar ve Başbakan Yardımcılığı görevlerinde bulunan merkez sağ siyasetin en önemli isimlerinden Necmettin Cevheri’nin de yeğeni.

 

Okumaya Devam Et

GÜNDEM

PANDEMİDE ÇOCUKLAR TARİKATLARA EMANET

Yayınlanma Tarihi:

on

Bolu’da filyasyon çalışmalarında görev yapan ve kuran kursları ile tarikat yurtlarındaki duruma ilişkin dikkat çekici paylaşımlarda bulunan Dr. Mihriban Yıldırım, salgın günlerinde Kur’an kurslarına denetimsizliğin de getirdiği bir ayrıcalık sunulduğunu, tarikat yurtlarına ise açıkça göz yumulduğunu vurguladı.

sol.org.tr’ye konuşan Dr.Mihriban Yıldırım aynı zamanda DİSK’e bağlı Dev-Sağlık İş MYK üyesi olarak, bir ay boyunca Bolu’da filyasyon çalışmalarında görev yaparken, bu süreçte karşılaştığı halk sağlığını tehlikeye atan gelişmelere ilişkin sosyal medya üzerinden açıklamalarda bulunmuştu.

VAKALAR %50 ARTTI

Bir ay boyunca Bolu merkezde filyasyon çalışmalarında görev yaptığını, karşılaştığı sorunları halk sağlığı açısından önemli olduğunu düşündüğü için paylaştığını vurgulayan Yıldırım, “Son görev günümde bir kuran kursunda 3-4 çocuğun pozitif vaka olduğu bilgisi geldi. Gittiğimizde kurs müdürü salgın döneminde Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla yatılı olarak faaliyete devam ettiklerini, önce yüzde 30, sonra yüzde 40, sonra da yüzde 50 kapasiteye izin verildiğini aktardı. Vakalar da yüzde 50’ye çıkıldıktan sonra görülmüş” dedi.

“İLDEKİ DİĞER KUR’AN KURSLARINDAN DA VAKA HABERLERİ GELMEYE BAŞLADI”

Yeni dönem için Diyanet’in tekrar kurs kayıtları açtığını, kuralara da başladığını belirten Yıldırım, “Salgın dolayısıyla gerekli önlemler alınıp eğitimin yüz yüze devam etmesi bile sağlanamamışken, hiçbir denetim yapılmayan kuran kurslarının faaliyetlerine izin verilmesi gerçekten çok dikkat çekici. Sadece bu yatılı kurs değil, ildeki diğer kuran kurslarından da vaka haberleri geldi” diye konuştu.

“SÜLEYMANCILAR YURDUNDA VAK’A ÇIKTI FİLYASYONA İZİN VERİLMEDİ”

Kuran kursu dışında ildeki bir tarikat yurdunda yaşananları da aktaran Yıldırım, “İlde Süleymancılara ait olduğu bilinen bir tarikat yurdu var. Ekiplere bu yurtta vaka olduğu bilgisi geliyor. Yurdun bu süreçte nasıl bir denetimden geçtiği konusunda hiçbir bilgi yok ortada. Arkadaşlarımız gittiğinde yurdun kapalı olduğu söyleniyor ve içeriye kimse alınmıyor, filyasyon çalışması engelleniyor. Sonrasında çevreden edinilen bilgi daha önce çocukların binaya girip çıktığı ancak son birkaç gündür kimsenin gelmediği yönünde. Yani vakalar çıkınca kapatmışlar ve üstelik de filyasyonu da engellemişler” ifadesini kullandı.

“Hıfzıssıhha Kurulu halk sağlığını öne almak durumda” diyen Yıldırım, bu örnekte kuran kurslarına denetimsizliğin de getirdiği bir ayrıcalık sunulduğunu, tarikat yurtlarına ise açıkça göz yumulduğunu vurguladı.

KUR’AN KURSLARI İÇİN “NORMALLEŞME” KARARI HAZİRAN AYINDA ALINDI

Salgın günlerinde ülke genelinde uzaktan eğitime geçilirken, “normalleşme” kapsamında kuran kursları yatılı olarak faaliyete başlamıştı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir Dinç, “15 Haziran’da belirli tedbirlerle hafızlarımız kurslarına kavuşacak. Temmuz ayında da hafızlık tespit sınavlarımız bitmiş olacak” başlıklı bir açıklama paylaşmıştı.

Bu açıklamanın yanı sıra, il müftülükleri de çeşitli dönemlerde açıklamalarda bulunmuş, söz konusu “belirli” tedbirlerin kademeli olarak esnetildiği ortaya çıkmıştı.

 

Okumaya Devam Et

GÜNDEM

ÖZEL HASTANE HİPOKRAT YEMİNİNİ UNUTTU

Yayınlanma Tarihi:

on

Kocaeli’nde Özel Merkez Hastanesi önünde bir vatandaşın fenalaşarak yere yığılması sonrasında hastane yetkilileri “Hastanemizin hastası değil” diyerek vatandaşa müdahale etmeyi reddetti.Müdahale edilmeyen vatandaş hayatını kaybetti.

Kocaeli’nde Sebahattin Duru (60) isimli vatandaş,Özel Merkez Hastanesi önünde bulunduğu esnada bir anda fenalaşarak yere yığıldı.

sendika.org’un haberine göre Vatandaşın yere yığıldığını gören vatandaşlar hemen hastaneden yardım istediler.Ancak Özel Merkez Hastanesi yetkilileri Sebahattin Duru’nun hastane içerisinde olmadığını ve kendi hastaları olmadığını belirterek müdahale edemeyeceklerini belirttiler.

Vatandaşlar bunun üzerine 112 acil servisi arayarak yardım isteseler de bir süre sonra fenalaşan vatandaşın yanına gelen 112 Acil Servis ekiplerinin tüm müdahalelerine rağmen Sebahattin Duru kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

OLAYLA İLGİLİ VATANDAŞIN YAKINLARI SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULACAK,KOCAELİ İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ SORUŞTURMA BAŞLATTI

Olayla ilgili Duru’nun yakınlarının suç duyurusunda bulunacağı öğrenilirken, İstanbul Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsi incelemelerinde Duru’nun kalp krizi sebebiyle ile hayatını kaybettiği belirlendi.

Yaşanan olayın gündeme gelmesinin ardından Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü tarafından konu ile ilgili soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

 

Okumaya Devam EtPopüler

%d blogcu bunu beğendi: