FETÖ'DE BÜYÜK KAOS - Haber Alternatif
Sosyal Medya Hesaplarımız

SİYASET

FETÖ’DE BÜYÜK KAOS

Yayınlanma Tarihi:

on

FETÖ elebaşı Gülen’in zehirlendiği, koronaya yakalandığı bilgisinin ardından bir de kalp spazmı geçirdiği iddia edildi. Terör örgütü yöneticileri örgütte kopmaların yaşanmasından korktuğu için Gülen’in 5 ay önce çekilen videosunu dün yeniymiş gibi yayınladı.

15 Temmuz hain darbe girişiminin müsebbibi terör örgütü FETÖ ve örgütün bir numarası Fetullah Gülen’in şu sıralar başı fena dertte… Gülen, önce zehirlendi, ardından koronaya yakalandı, daha sonra da kalp spazmı geçirdiği iddia edildi. Örgüt elebaşı Gülen’in sağlık durumu kötüleşince, örgütte panik ve iç savaş başladı. Örgütün dağılmasından korkan yöneticiler terör örgütü elebaşı Fethullah Gülen’in videolarını yeniymiş gibi yayınladı.

FETÖ’DE KAOS BAŞLADI

TV 100’ün iddiasına göre istihbarat birimleri Pensilvanya’daki malikanade son bir haftadır yaşananların detaylarına ulaştı.

İddiaya göre örgütün elebaşı Fethullah Gülen geçtiğimiz hafta ilk olarak kalp spazmı geçirdi. Bu gelişmenin duyulması örgütte moral bozukluğuna neden oldu.

Örgüt yöneticileri hemen FETÖ elebaşının kahve içerken bir fotoğrafını yayınladı. Bu fotoğrafın kurgu olduğu Gülen’in önünde duran kahve fincanında gizliydi. İstihbarat birimlerine göre örgüt elebaşı hiç kahve içmiyordu.

ÖRGÜT YÖNETİCİSİ İSTİFA ETTİ

İddiaya göre Pensilvanya ikinci şoku Gülen’in zehirlenmesiyle yaşadı. Bu gelişme üzerine “Molla” diye tabir edilen bir örgüt yöneticisi intihar etti.

Pensilvanya’daki malikanenin dünyayla irtibatı tamamen kesildi. Bu kez de elebaşının koronaya yakalandığı ortaya çıktı.

Büyük panik yaşayan örgüt yöneticileri Gülen’in sağlık durumunun iyi olduğu imajı vermek için dün bir video yayınladı. Videonun 5 ay önce çekildiği ortaya çıktı.

LİDERLİK SAVAŞI KIZIŞTI

80 yaşındaki örgüt elebaşının sağlık durumunun kötüyle gitmesi liderlik savaşını da kızıştırdı.

Gülen’den sonra yerine geçecek isim olarak bilinen ‘Hamza’ kod adlı Mustafa Özcan’ın son gelişmeler üzerine işi şansa bırakmamak için harekete geçtiği öğrenildi.

Kendisine rakip olarak gördüğü üst düzey örgüt yöneticisi Mehmet Ali Şengül’ün ölümünde etkisi olduğu konuşulan Özcan’ın bu yolla örgüte göz dağı verdiği biliniyor.

Örgütün finans ağının başında olan Özcan’ın örgüt üyelerine Gülen’in sağlık durumunun ağırlaşmasının ardından elebaşına hitap edildiği gibi kendisine de ‘Efendim’ diye hitap edilmesini istediği de gelen bilgiler arasında.

KAYNAK:VERYANSIN TV

_______________________________________________________________________________________________

“Sizler için kimseye diyet borcu olmadan, hiç bir kurum, kuruluş yahut kişiden “Fonlanmadan”, “tam bağımsız” ve özgür şekilde bugüne kadar yaptığımız gazeteciliği daha güçlü biçimde sürdürebilmemiz için siz de destek olmak isterseniz; aşağıdaki linkten PDF formatında yayınlanan, Türkiye’nin tamamen dijital olarak yayın yapan tek özel ve dosya haber dergisi KRİPTEKS E-DERGİYE yıllık abone olabilir, HABER ALTERNATİF’in aylık,3 aylık,6 aylık yahut yıllık ÖZEL BÜLTEN’ine abone olabilir, yahut Youtube kanalımıza abone olup KATIL butonundan kendi  belirlediğiniz miktardaki desteklerinizle bağımsız gazetecilik mücadelemize destek olabilirsiniz...”

 

ABONELİK LİNKLERİ:

 

YOUTUBE KANALI-KATIL BUTONU LİNKİ:

https://www.youtube.com/channel/UCPGcaaw3vhHiBv9XL0hVG0w

 

KRİPTEKS E-DERGİ YILLIK ABONELİK LİNKİ:

https://shopier.com/1354512

HABER ALTERNATİF YILLIK ABONELİK/ÖZEL BÜLTEN ABONELİK LİNKİ:
HABER ALTERNATİF AYLIK ABONELİK/ ÖZEL BÜLTEN ABONELİĞİ LİNKİ:
HABER ALTERNATİF 3 AYLIK ABONELİK/ÖZEL BÜLTEN ABONELİĞİ LİNKİ:
HABER ALTERNATİF 6 AYLIK ABONELİK/ÖZEL BÜLTEN ABONELİĞİ LİNKİ:

 

 

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

SİYASET

CEM UZAN’DAN ÇARPICI DOLAR TAHMİNİ

Yayınlanma Tarihi:

on

Ekonomist Murat Muratoğlu’nun Youtube kanalına konuk olan Genç Parti Kurucu Genel Başkanı Cem Uzan, dolar konusunda iddialarda bulundu.

Hakkındaki iddialar nedeni ile Fransa’da bulunan Uzan yaptığı açıklamada iktidarın son derece “Absürt” şeyler yapabileceğini ve bunun sonucunda gerçeklerin öngörülemez olduğunu dile getirdi.

“2021 yıl sonu için dolar tahminim gerçekleşti” diyen Cem Uzan “Benim tahminim dolar 2022’yi 30’larda kapar. 25 ile 30 arasında kapar. 25 ile 30 arasında kaparsa iyidir. Öyle bir absürtlük yapabilirler ki sizin benim aklımızın ucundan geçmeyecek bir şey de yapabilirler” ifadesini kullandı.

Okumaya Devam Et

SİYASET

AKP’Lİ KURTULMUŞ:”İNSANLAR AKP’YE KIZIYOR AMA İNSAN SEVDİĞİNE KIZAR”

Yayınlanma Tarihi:

on

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş katıldığı televizyon programında vatandaşın AKP’ye yönelik eleştiri ve kızgınlığına ilginç bir bakış açısı getirdi.

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın sunduğu ‘Tarafsız Bölge’ programına katıldı.

Gazeteci Sedef Kabaş hakkında, katıldığı bir televizyon programında yaptığı konuşmalara ilişkin ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ suçundan soruşturma başlatıldı. Kurtulmuş konuyla ilgili, “Eleştiri değil, millete saygısızlık” dedi. Kurtulmuş şunları söyledi:

“Çok ağır bir hakaret. Asla dile getirilmemesi gereken bir husus. Tabi Cumhurbaşkanının şahsı dışında ona oy veren insanlara da hakaret etmiş oluyorsunuz. Bu ülkenin Cumhurbaşkanına ağır bir benzetmeyle hakaret etmiş oluyorsunuz. Milli değerlere saygısızlıktır. Bunun ifade, düşünce özgürlüğüyle alakası yoktur. Kabul edilemez. Hiçbir demokraside bu eleştiri sınırları içinde görülemez. Kendi şahsı bakımından mizansen. İnsanlar açık ve şeffaf bir şekilde takip ediyor. ‘Dilimden kaçtı’ denebilecek bir şey değil. Bunun karşılığı olacaktır. Suç Cumhurbaşkanına hakaret olduğu için istenen ceza üst sınırdır, bu kadar açık bir saldırıyı planlayan, ondan sonraki adımlarıyla mizansen şekilde ortaya koyan birinin bunun suçunun ne olduğunu bizim kadar iyi biliyordur.”

Kurtulmuş, 2023’te yapılması planlanan Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili “İnşallah Cumhurbaşkanımız birinci turda seçimi alacaktır” dedi.

Kurtulmuş “İnsanlar AK Parti’yi eleştiriyor, kızıyor ama insan sevdiğine kızar” dedi.

Okumaya Devam Et

SİYASET

ERDOĞAN BU KEZ DE CHP’Lİ ENGİN ÖZKOÇ VE AYKUT ERDOĞDU HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Yayınlanma Tarihi:

on

Son olarak gazeteci Sedef Kabaş’ın Cumhurbaşkanı’na hakaret gerekçesi ile tutuklanmasının yankıları devam ederken Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatları bu kez de CHP’li Engin Özkoç ile Aykut Erdoğdu hakkında suç duyurusunda bulundular.

Avukatı Hüseyin Aydın aracılığıyla suç duyurusunda bulunan Erdoğan’ın dilekçesinde TELE 1’de 14 Ocak 2022 tarihinde gerçekleşen programda Özkoç ve Erdoğdu tarafından sarf edilen sözlerin, “kişilik haklarını ihlal eder nitelikte iftira ve hakaret boyutuna vardığı, ifade özgürlüğünün sınırlarını aştığı” savunuldu.

Okumaya Devam EtPopüler

%d blogcu bunu beğendi: