Sosyal Medya Hesaplarımız

GÜNDEM

FETÖ’YE BARIŞ ÇUBUĞU MU UZATILIYOR?

Yayınlanma Tarihi:

on

Son günlerde enteresan şekilde FETÖ ve 15 Temmuz darbe girişimine katılanların affı için çeşitli paylaşımlar yapılırken,AKP üst yönetiminin bu paylaşımlara karşı hiçbir tepki göstermemesi dikkat çekiyor.

Meclis Genel Kurulu’nda AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş “Sayın Fethullah Gülen” ifadelerini kullandıktan sonra bunun bir “Dil sürçmesi” oluğunu ifade etse de AKP yönetiminden Muş’a yönelik hiç bir tepki ve yaptırım gelmedi.

Bu yaşanan olay kamuoyunun da büyük tepkisini çekerken bir skandal daha yaşandı…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile Türk Tarih Kurumu başkanlığına atanan ve tecavüz suçlamaları ile gündeme gelen ENSAR VAKFI’nın Afyonkarahiar eski şube başkanı olan Prof.Dr.Ahmet Yaramış Afyon üniversitesinde yapmış olduğu konuşmada skandal ifadeler kullandı.

TTK Başkanı Yaramış “Tarihte biliyorsunuz birçok darbe girişimi oldu. Bu darbelerin topluma vermiş olduğu zararı azaltmak için zaman içinde nedamet duyan, pişmanlık duyan insanları da bizim kazanmaya çalışmamız gerekiyor. Neticede bu bir sosyal yaradır aynı zamanda” ifadeleri ile 15 Temmuz Darbesi’ne karışıp pişman olanların affedilmesi gerektiğini savundu.

Türk Tarih Kurumu Başkanı Yaramış’ın bu sözlerine kamuoyundan büyük tepki gelirken bu kez siyasal islamın en entkin köşe yazarlarından ve”Kanaat önderlerinden” Abdurrahman Dilipak sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı.

Dilipak paylaşımında “Kimse affetmek zorunda değil.Ama Affetmek erdemdir.Allah affedenleri sever.O af dileyenlere mağfired eder.Bizim Beraad kandilimiz var.Affedilmeyi ümid edenler, affedebilmeli de.Yusuf’un kardeşlerini affettiği gibi,Hz. Hamzanın katilini Resulullahın affettiği gibi.Taif örneği misal” diyerek FETÖ ve 15 Temmuz Darbe girişimine katılanların affedilebileceğini dile girdi buna da dini referanslar verdi.

Dilipak’ın paylaşımındaki “Affedilmeyi ümid edenler,affedebilmeli de” ifadeleri dikkat çekti…

Öte yandan AKP’nin seçim kampanyalarını yöneten 15 Temmuz gecesi hayatını kaybeden Erol Olçok’un eşi Nihal Olçok Twitter hesabında; eski YÖK Başkanı Ali Demir’in Esenboğa Havalimanı’nda VİP salonunda gördüğünü iddia etti. Nihal Olçok:” Bu mu yalan benim gördüğüm mü YALAN? Ankara Esenboğa VİP salonunda eski yök başkanı  ALİ DEMİR’ i gördüm. Yetmedi teyit ettim. Ne yazık ki fotoğraf alamadım.” ifadelerine yer verdi.

Eski YÖK Başkanı Ali Demir FETÖ üyeliği ile yargılanıyordu.

Tüm bunlar yaşanırken yandaş vehavuz medyasından da hiç bir yazarın konu ile yorum yapmaması,eleştiri getirmemesi ve adeta “Rüzgarın yönünü kestirmek” ve özellikle de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın takınacağı tavırı görmek için sessizlik içinde bekliyor olmaları dikkat çekiyor…

Kamuoyunda ise AKP’nin gerek üst düzey isimlerinin pek çoğunun o veya bu şekilde FETÖ ile bağlantısının olması ve oylarda yaşanan düşüşün engellenememesi dolayısı ile son çare olarak FETÖ ile yeniden barışılacağı şüphesi oluşurken bu tepkiler özellikle sosyal medyada pek çok vatandaş tarafından paylaşıldı.

 

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

GÜNDEM

SAĞLIK BAKANLIĞI’NDAN EK ÖDEME KAT SAYISINDA “DİN ADAMI” KIYAĞI

Yayınlanma Tarihi:

on

Sağlık Bakanlığı,COVID-19’a bağlı olarak yapılacak ek ödemelere ilişin katsayıları belirledi. Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği kat sayılardan “Tabip dışı” mesleklerden en çok yararlananlar ise din görevlileri oldu.

Sağlık Bakanlığı’na bağlı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü COVID-19 sürecinde yapılacak ek ödemelere ilişkin usul ve esasları belirledi.

Bu genelgeye göre COVID-19 servislerinde çalışan,PCR test laboratuvarlarında görev çalışanları için ek ödeme katsayısı %100 olarak belirlendi…

Ancak bu süreçte COVID dışı dönemde çalışan profesörler için %44,doktorlar ise %36 ek ödeme katsayısı aldı.

Yani sadece görev yaptığı sürenin tamamını COVID servislerinde geçiren sağlık çalışanları için %100 ek ödeme katsayısı almaya hak kazandı.

Ancak bu süreçte COVID ile hiç alakası olmayan din adamları için de %100 oranında ek ödeme kat sayısı belirlendi.

Tabiplik dışında kalan mesleklerin içinde sadece din adamlarına %100 ek ödeme kat sayısı alması ise dikkat çeken bir başka nokta.

 

 

 

 

Okumaya Devam Et

GÜNDEM

AFAD İSTANBUL’DAKİ DEPREMİN BÜYÜKLÜĞÜNÜ 4,2 OLARAK AÇIKLADI

Yayınlanma Tarihi:

on

Marmara Denizi’nde merkez üssü Marmara Ereğlisi olmak üzere yaşanan ve başta İstanbul olmak üzere çevre illerde güçlü biçimde hissedilen depremin ardından AFAD’dan açıklama geldi.AFAD depremin şiddetini 4,2 olarak açıkladı.İstanbul Valiliği ise bir olumsuzluk olmadığını belirtti.

Tekirdağ’ın Marmaraereğlisi’nde yaşanan depremin derinliği 6,83 kilometre olarak kaydedildi.

Gerek İstanbul,gerekse Marmara’daki pek çok ilde hissedilen deprem vatandaşlarda paniğe neden olurken internet ve telefon hatlarında da kısa süreli kesinti yaşandı

 

Okumaya Devam Et

GÜNDEM

İSTANBUL’A 6 BİN YENİ TAKSİ TEKLİFİ UKOME’DE 2.KEZ REDDEDİLDİ

Yayınlanma Tarihi:

on

İstanbul’a 6 bin yeni taksi teklifi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nde (UKOME) kabul edilmeyerek alt komisyona sevk edildi.

İBB’nin 6 bin taksi kiralama teklifi UKOME’de kabul edilmedi.

Teklif alt komisyona sevk edildi.

NE OLMUŞTU?

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, geçen aylarda yeni taksi sistemi projesini açıklamıştı. 6 bin yeni taksi plakasının İBB tarafından kiralanmasına ilişkin yeni taksi sistemi, 25 Haziran’da UKOME (Ulaştırma Koordinasyon Merkezi) gündemine gelmişti. Fakat yeni taksi sistemi UKOME’deki oylamadan geçememiş, proje reddedilmişti.

İmamoğlu’nun bu teklifinin ardından İstanbul’da taksiciler bu teklife tepki göstermiş ve eylem yapmışlardı.

Okumaya Devam Et

Popüler

%d blogcu bunu beğendi: