Sosyal Medya Hesaplarımız

ÖZEL HABER

FİKRİ SAĞLAR AÇIKLADI,CHP’DE MUHALİFLER HAREKETE GEÇİYOR

Yayınlanma Tarihi:

on

ALTERNATİF HABER-ÖZEL

Cumhuriyet Halk Partisi’nin etki isimlerinden Kültür Eski Baklanı ve PM eski Üyesi Fikri Sağlar,HABER ALTERNATİF Genel Yayın Yönetmeni Celal Eren Çelik’in Youtube kanalı KANAL SİZ’deki 30 DAKİKA programına katılarak çarpıcı açıklamalar yaptı.

Fikri Sağlar CHP’nin kendi değerlerinden uzaklaştırıldığını belirterek partinin etkili bir muhalefet yapamadığını ifade etti.Sağlar “Salı gününden salı gününe konuşma yaparak muhalefet yapılmaz.Türkiye’de toplumsal muhalefeti örgütleyecek bir muhalefete ihtiyaç var” şeklinde konuştu.

“Kemal Bey iyi ama çevresi kötü” şeklindeki söyleme de katılmadığını belirten Sağlar “İnsanlar kendi standartlarını kendisi belirler,kendi çalışacakları insanlar  belirleyenler de onlardır” dedi.

CHP içerisinde parti içi demokrasiyi savundukları için parti üst yönetiminin tasfiye etme çabası içerisinde olduğu parti içi muhalefetin harekete geçtiğini ve parti içerisinde bir muhalif hareket başlayacağını da belirten Fikri Sağlar AKP’nin 18 senedir iktidarda olmasının en önemli sebeplerinden bir tanesinin de yine CHP’nin muhalefet eksikliği olduğunun altını çizdi.

CHP’nin kongre süreçlerinde klasik bir sağ parti gibi tek adaylarla gidilmesinin partinin geleneklerine uygun olmadığının da altını çizdi.

Fikri Sağlar’ın CHP ve Türkiye gündemi ile ilgili açıklamalarının tamamını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz:

 

 

2 Yorum

2 Yorum

  1. Meltem Ertan

    23 Mayıs 2020 at 21:58

    Değerli bir siyaset insanı,CHP’li muhaliflerin yaptığı çalışmalarla ilgili yeterli bilgi ve umut ışığı göremedim.

  2. soner

    25 Mayıs 2020 at 02:42

    güven vermediği samimiyetini benimsemediğim kaç yıldır chp yönetimi ne zaman değişim yapacak atatürk çizgisini unutup kimlerin baskısıyla yönetiliyor deniz baykalın başarısızlığının nedenini analiz etmeden neden kaç yıldır bu yönetimi devam ettiriyorlar nerede o atatürkcüler…

Bir Cevap Yazın

ÖZEL HABER

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞINDA HALKBANK’TAN “TORPİLLİ” ATAMA!

Yayınlanma Tarihi:

on

HABER ALTERNATİF/ÖZEL HABER

Celal Eren ÇELİK

Kamuoyu 1 Temmuz 2020 tarihli Cumhurbaşkanı kararnamesi ile Katar/Doha Büyükelçiliği’ne AKP’li Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu’nun Mehmet Mustafa Göksu’nun atanmasını konuşurken aynı atama kararnamesinde ataması yapılan diğer isim olan Yasin Ekrem Serim dikkatlerden kaçtı.

1 Temmuz 2020 tarihli Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Dışişleri Bakanlığı’nda açık bulunan Küresel ve İnsani Konular Genel Müdürlüğüne, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Yasin Ekrem Serim atandı.

Yasin Ekrem Serim ise Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve HALK BANKASI Yönetim Kurulu Üyesi Maksut Serim’in oğlu.

“ÖRTÜLÜ ÖDENEK” BABADAN SORULUYORU…

Maksut Serim Redfahyol döneminde Vakıfbank Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirilmiş ancak diplomasının Kazakistan’dan denkliği olmayan bir diploma olduğunun teftişte anlaşılması üzerine görevden alınmıştı.

AKP iktidara gelir gelmez ise dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan Maksut Serim’i “ÖRTÜLÜ ÖDENEK” hesabının yönetimine getirmiş ve Serim Başbakanlık Müşaviri olarak atanmıştı.

OĞUL SERİM’İN “JET” YÜKSELİŞİ

1 Temmuz 2020 kararnamesi ile Küresel ve İnsani Konular Genel Müdürlüğü’ne atanan Yasin Ekrem Serim ise kamuoyunun gündemine ilk kez 2010 yılında Avrupa Birliği Genel Sekreterliği’ne dönemin AB’den sorumlu Devlet Bakanı Egemen Bağış tarafından “Açıktan” müşavir olarak ataması ile gündeme gelmişti.

1986 doğumlu “Oğul” Serim bu önemli  göreve”açıktan” atandığında sadece 24 yaşındaydı…Gerçekleşen bu atama o dönem MHP Milletvekili Şenol Bal tarafındanyazılı soru önergesi ile dönemin AB’den sorumlu devlet bakanı Egemen Bağış’ın cevaplaması için yazılı soru önergesi olarak sorularak Serim’in bu görev için yeterli yetkinliğe sahip olup olmadığı sorgulanmıştı.

Ayrıca Yasin Ekrem Serim’in 2014 yılında gerçekleşen düğününde nikah şahitliğini de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve dönemin KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu yapmıştı.

ERDOĞAN’I TELEKOM ARENA’DA PROTESO EDEN GALATASARAY TARAFTARINA HAKARET ETMİŞTİ

Dışişleri Bakanlığı’nda Küresel ve İnsani Konular Genel Müdürlüğü görevine atanan Yasin Ekrem Serim aynı zamanda Türk Telekom Arena stadının açılışına gelen dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’a ıslıklı tepkigösteren Galatasaray taraftarı için sosyal medya “Gerizekalı kuş beyinliler” ifadeesini kullanarak “Nankörler”ifadesini kullanmıştı.

Serim gelen tepkiler sonrası öncebu tweetleri silmiş sonra Twitter hesabını kapatmıştı.

 

Okumaya Devam Et

ÖZEL HABER

MANSUR YAVAŞ “O” CAMİYİ NİYE YAPIYOR?

Yayınlanma Tarihi:

on

HABER ALTERNATİF/ÖZEL HABER

Celal Eren Çelik

Basında “Mansur Yavaş Diyanet Vakfı ile cami yapıyor” şeklinde çıkan haberin detayları belli olurken yaşanan sürecin perde arkasında “kritik” bir ayrıntı olduğu ortaya çıktı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından koordineli olarak Ankara Güvenpark’ta gerçekleşecek metro çalışması gereği bu bölgede bulunan dolmuşların kalkış noktasının taşınması için bir “Dolmuş depolama alanı” ihtiyacı doğdu.

Ortaya çıkan bu sorun üzerine Ankara Büyükşehir Belediyesi,tapusu Türkiye Diyanet Vakfı’na ait olan arazinin metro inşaatı bitimine kadar “Dolmuş depolama alanı” olarak kullanılması için Türkiye Diyanet Vakfı’na resmi yazı ile başvurdu. Ancak Türkiye Diyanet Vakfı resmi yazı ile Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin bu isteğini reddetti.

TÜRKİYE DİYANET VAKFI ARAZİYİ GEÇİCİ OLARAK KULLANDIRMAYI REDDETTİ

Türkiye Diyanet Vakfı’nın Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 2020 Mart ayında cami alanı olarak askıya çıkarttığı ve kişi,kurum yahut meslek odalarından itiraz gelmediği için cami alanı olarak tescillenen ve kesinleşen arazisi ile ilgili bu kez Ankara Büyükşehir Belediyesi yeni bir teklif ile Türkiye Diyanet Vakfı’nın kapısını çaldı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi cami zemin altını dolmuş depolama alanı olarak kullanma hakkını almak karşılığında yapılacak camiyi yapmayı teklif etti. Bu teklifi kabul eden Türkiye Diyanet Vakfı ile de protokol imzalandı.

CAMİNİN PARASI NEREDEN KARŞILANACAK?

Konunun medyaya yansıması sonrasında Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Ankara için harcaması gerektiği kaynakları, Türkiye Diyanet Vakfı’nın camisi için harcadığı yönünde sert eleştiriler gelmişti. Ancak yapılacak Cami için Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin kasasından ekstra hiç bir para çıkmayacağı da Haber Alternatif’in edindiği bilgiler arasında.

Ankara Büyükşehir Belediyesi söz konusu camiyi iş dünyası, çeşitli STK’lar ve hayırseverler arasında düzenlenecek bir kampanya ile finanse ederek tamamlayacak ve Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin kendi kaynaklarından bu cami yapımına ekstra bir kaynak aktarılmayacak.

Okumaya Devam Et

ÖZEL HABER

CHP’DE BANKAMATİKÇİ PM ÜYESİ SKANDALI

Yayınlanma Tarihi:

on

Haber Alternatif/ÖZEL KULİS HABER

Celal Eren ÇELİK

Özellikle AKP’li belediyelerde yaşanan partinin üst düzey yöneticilerinin partili belediyelerde “Bankamatik” işçisi olarak çalıştırılarak kazanç sağlaması yöntemi bu kez CHP’de uygulandı.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin en genç Parti Meclisi Üyesi Gülçin Erdem Timur’un partili bir belediyede bankamatik personeli olarak “çalışıyor” gösterildiği ve hiç işe gitmeden maaş aldığı iddiası CHP kulislerine bomba gibi düştü.

Haber Alternatif’in güvenilir kaynaklardan aldığı ve teyit ettiği bilgilere göre CHP PM üyesi Gülçin Erdem Timur Hatay’da Kırıkhan  ilçesinde ikamet etmesine rağmen Defne Belediyesi’nde personel olarak gösterilerek her ay işe gitmeden düzenli maaş aldığı ifade ediliyor.

CHP PM Üyesi Gülçin Erdem Timur’un Defne Belediyesi’nde işe girmesinin ise bizzat CHP’li Defne Belediyesinin Belediye Başkanı İbrahim Güzel’in talimatı ile gerçekleştiği belirtiliyor.

CHP’li Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel’in ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile ilişkilerinin son derece iyi olduğu biliniyor.Bu nedenle Haber Alternatif’in görüştüğü kaynaklar Kılıçdaroğlu’nun bu işe alımda “Ricacı” olmuş olabileceğini belirtiyorlar.

Zira PM Üyesi Gülçin Erdem Timur Kılıçdaroğlu’nun en önem verdiği PM üyelerinden birisi olarak bilinmekte.

Öte yandan bu haberin bazı yerel gazeteciler tarafından bilindiği ancak haberin yapılmaması için CHP’nin bazı Hatay Milletvekillerinin devreye girerek baskı uyguladığı da Haber Alternatif’in edindiği bilgiler arasında…

Okumaya Devam Et

Popüler

%d blogcu bunu beğendi: