Sosyal Medya Hesaplarımız

ÖZEL HABER

“GARANTİLİ GEÇİŞİN”, “DONULAMAYAN” ŞİRKETİ…

Yayınlanma Tarihi:

on

Celal Eren ÇELİK

Malumunuz efendim bugün Dünya’da “Eşi benzeri olmayan” “Araç geçiş garantili” YAP-İŞLET-DEVRET isimli “Ballı kaymaklı yandaş” ihalelerine bir yenisi daha eklendi.

7 milyar TL Aydın-Denizli otobanı için günlük 35 bin araç geçiş garantisi verilerek yine ballı-kaymaklı bir ihale sözleşmesine imzalar atıldı…

Ama o sözleşmeleri imzalamak kolay değil, AKP ile “Derinden” ve çok “Özel” bağlarınız olması gerek…

Neyse efendim bu kadar peşrev yeter iyisi mi biz anlatmaya başlayalım…

Buyurunuz…

***

Tarih yaprakları 1996 yılını gösterdiğinde iktidarda REFAH PARTİSİ-DYP koalisyonu bulunmaktadır. İşte tam da o yıllarda Batman’ın önemli ailelerinden Nasıroğlu Ailesi’nin sahibi olduğu bir firma üst üste aldığı “Enerji”, “Boru hattı” ihaleleri ile dikkat çekmeye başlamış ve yıldızını parlatmıştır….

Bu firmanın adı :FERNAS İNŞAAT’tır…

FERNAS İNŞAAT devletten ihale üzerine ihale alıp büyüdükçe Refah Partisi’nin o dönemki en üst düzey isimleri ile de ilişkiler giderek sıkılaşır.

Bu esnada Türkiye’de çok şeyler değişmiş ve Refah Partisi içinden çıkan ve başını Abdullah Gül ile Recep Tayyip Erdoğan’ın çektiği “YENİLİKÇİLER HAREKETİ” AKP’yi kurmuş ve 2002 seçimlerinde AKP tek başına iktidara gelmiştir.

AKP iktidara gelirken Nasıroğlu Ailesi de bir temsilcisini Meclis’e taşımıştır.Ailenin önemli isimlerinden Nezir Nasıroğlu 22.Dönem Batman CHP Batman Milletvekili olarak TBMM’ye girmiştir.

Listeler açıklandığında CHP Batman 1.sıradan Nezir Nasıroğlu‘nun aday gösterildiğini gören herkes şoka uğramıştır. Zira Nezir Nasıroğlu,AKP üst yönetimi ile çok eskilere dayanan hukuku olan FERNAS İNŞAAT‘ın sahibi Muzaffer Nasıroğlu’nun amcasının oğludur…

Ancak bu “ŞAŞKINLIK” çok da uzun sürmeyecektir.

Zira TBMM’de mazbatasını alır almaz CHP’deki bir başka milletvekili olan Ağrı Milletvekili Cemal Kaya ile birlikte Nezir Nasıroğlu AKP’ye “Transfer” olacaktır…

Nezir Nasıroğlu AKP’ye transfer oldurken, amcaoğlu Muzaffer Nasıroğlu’nun şirketi de Erdoğan’ın uçağında,Erdoğan ile birlikte gezilere katılmaya başlayacaktır…

***

Ve 2005 yılı geldiğinde AKP‘nin 18 yıllık iktidarında artık sayısını ve miktarını unuttuğumuz “Yolsuzluk” skandallarının ilki patlar…

Ama önce hemen şu dip notu verelim 2001 yılında AKP‘nin iktidara gelmesinden hemen önce “BEYAZ ENERJİ OPERASYONU” olarak bilinen ve Enerji Bakanlığı ile BOTAŞ‘ta gerçekleşen devasa ihalelere fesat karıştırıldığı savcılık iddianamesinde ortaya çıkan büyük bir yolsuzluk operasyonu gerçekleştirilir.

2005 yılında ise “2. BEYAZ ENERJİ OPERASYONU” düzenlenecektir… Ve “2.BEYAZ ENERJİ OPERASYONU'” nun en kilit isimlerinden birisi ise işte 2002 seçimlerinde CHP’den Meclis’e girip mazbatayı alır almaz AKP’ye transfer olan, Batman Milletvekili Nezir Nasıroğlu’nun amcasının oğlu ve FERNAS İNŞAAT’ın Yönetim Kurulu Başkanı olan Muzaffer Nazıroğlu’dur…

***

2.BEYAZ ENERJİ OPERASYONU“nun üzerinden 2 yıl geçtiğinde tarih yaprakları 2007’yi göstermektedir…

Bu kez dönemin Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanı Hanefi Avcı yine Enerji Bakanlığı ve BOTAŞ‘taki ihale yolsuzluğu üzerine bu kez “MAVİ HAT” kod adı ile bir operasyon başlatır.

Tutuklananlar arasında yine FERNAS İNŞAAT‘ın Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Nasıroğlu bulunmaktadır…

***

Tarih yaprakları 23 Mart 2007’yi göstermektedir…

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nda yapılan yolsuzluklar ile ilgili açılan ve 19 sanığın yargılandığı cezanın karar duruşması yapılmıştır.

Ve karar duruşması ile birlikte CHP’den FERNAS İNŞAAT‘ın sahibi Muzaffer Nasıroğlu‘nın amcaoğlu Nezir Nasıroğlu ile birlikte AKP’ye transfer olan, yolsuzluk dosyası patlayınca da apar topar partiden istifa ettirilen Ağrı Milletvekili Cemal Kaya 7 ay hapis cezasına çarptırılıyordu.

Ancak Ankara 11.Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tek hapis cezası alan isim Cemal Kaya değildi. Aynı davada yargılanan FERNAS İNŞAAT Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Nasıroğlu da  “suç örgütüne üye olmak, ihaleye fesat karıştırmak” suçlarından 1 yıl 27 gün hapis, 427 YTL para cezasına çarptırıldı.

***

Tarih yaprakları bu kez 26 Ekim 2007’yi göstermektedir…

Yer Ankara Esenboğa Havalimanı’dır…

Pasaportlarını görevliye uzatan 2 kişinin gerginlikleri yüzlerinden okunmaktadır. Oysa az ötede özel jetleri kendilerini yurtdışına çıkarmak için hazırlanmış beklemektedir.

Pasaportları inceleyen görevli pasaport polisi ekrana baktığında yüz ifadesi değişir, az önce karşısında gördüğü ve oldukça zengin ve önemli kişiler olduğu belli olan bu 2 adama karşı takındığı kibar ifadesinden eser yoktur.

Zira pasaportları verenlerden birisi hakkında “Yurt dışına çıkma ve yakalama” kararı vardır…

O esnada çok ilginç bir şey olur ve pasaportunu da poliste bırakan 2 kişşiden birisi Ankara Esenboğa Havalimanı VIP Salonu’nda “Kayıplara karışır”…

Polis memuru ile başbaşa kalan diğer kişi ise gözaltına alınacaktır…

İşte Ankara Esenbğa Havalimanı’nda yaşanan bu “Gizemli kayboluş” öyküsünde apar topar ortadan yok olan kişi FERNAS İNŞAAT’ın sahibi Muzaffer Nasıroğlu, diğer kişi ise AKP’ye transfer olmuş olan eski AKP Batman Milletvekili olan amcasının oğlu Nezir Nasıroğlu’dur…

Eski vekil Nezir Nasıroğlu savcılıkta ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılır ama “MAVİ HAT” soruşturmasından dolayı hakkında yurtdışına çıkma yasağı ve yakalama kararı olan FERNAS İNŞAAT’ın Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Nasıroğlu’ndan bir haber alınamaz…

Anlaşılan araya “Hatırlı” birileri girmiştir…

***

Kamu İhale Kurumu iddia edilen suçlardan yargılama başladığı an itibariyle bir şirketin yarıdan çok hissesine sahip olan kişilerin kamu ihalesine girmesini yasaklıyor…

Hal böyle olunca FERNAS İNŞAAT kamu ihalelerinden “YASAKLI” durumuna düşüyor…

Ama FERNAS İNŞAAT’ın AKP’de “Kredisi” o kadar büyük ki bu yasaklı olması gereken durumda bile elini kolunu sallaya sallaya kamu ihalelerine giriyor tam 234 milyon TL’lik ihale alıyor.

İşte bu ihalelerin birisinde FERNAS’a ihaleyi kaptıran KÖSEOĞLU İNŞAAT bu durumu gerekçe göstererek 28 Nisan 2008 tarihinde FERNAS’ı şikayet ediyor.

Tam şikayet Kamu İhale Kurumu’na gelip de FERNAS’ın ihalesi iptal edileceği anda AKP FERNAS’a özel yasa çıkartıyor.

Hızır gibi yetişen AKP’nin çıkarttığı yeni yasa ile “İhaleye fesat karıştıran şirketlerin yeniden kamu ihalesine girmesi” önündeki yasak kaldırılıyor. Hali ile KÖSEOĞLU isimli firmanın yaptığı itiraz geçersiz sayılıyor, FERNAS kaldığı yerden kamu ihalelerini almaya tam gaz devam ediyor.

***

Şimdi siz diyeceksiniz ki “Arkadaş yazıya “ARAÇ GEÇİŞ GARANTİLİ OTOBAN İHALESİ” diye girdin, bize FERNAS diye bir AKP yandaşı şirket ile onun ilişkiler ağını anlattın. Şimdi ne alaka?”

Demeyin efendim,sakın ola demeyin zira çok alaka…

Bugün imzalanan ballı kaymaklı, günlük 35 bin araç geçiş garantili AYDIN-DENİZLİ Otoyolu ihalesini kim kazandı, o ballı kaymaklı sözleşmeye kim imza attı dersiniz?

Bingo! FERNAS İNŞAAT!

***

Evet efendim AKP’nin “Yolsuzluk” defterine 2005 yılında adını “1 numaradan” yazdıran FERNAS bugün 10 numaralık bir sözleşme imzaladı…

Geçişler garantili, sözleşme sağlam…

FERNAS’ a “HAYIRLI”, günde değil 35 bin 10 bin aracın zor geçeceği otobanda geçmeyen her araç için cebinden FERNAS İNŞAAT’a tıkır tıkır para ödeyecek memleketimin gariban vatandaşına “GEÇMİŞ” olsun…

Vessalam…

 

 

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

ÖZEL HABER

6-7 MART’TA TÜM ÜLKEDE,TÜM RADARLAR “HIZ DENETİMİ” YAPACAK

Yayınlanma Tarihi:

on

HABER ALTERNATİF-ÖZEL

Celal Eren ÇELİK

Pandeminin getirdiği zor ekonomik şartlar vatandaşı iyice zor duruma sokarken, AKP yönetiminin kaymakamları dahi sokağa indirip yaptırdığı denetimler ile vatandaşa ceza kesmesi vatandaşları isyan ettirmişti.

Son dönemde kesilen cezaların normalin çok üzerinde olması, sıradan polis memurundan, kaymakamlara kadar ceza kesebilmek için adeta seferber olması ise kamuoyunda “Hazinede para bitti vatandaştan ceza adı altında para topluyorlar” şeklinde yorumlara sebep olmuştu.

En çok ceza kesilen alanların başında gelen trafik cezaları konusunda ise Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Uygulama ve Denetleme Daire Başkanlığı tarafından yayımlanan bir genelge ile ilgili tüm birimlere 6-7 Mart tarihlerinde tüm Türkiye genelindeki “İstisnasız tüm radar araçlarının katılımı” ile “Radarla Hız Denetimi” gerçekleştirileceği tebliğ edildi.

Yapılacak hız tespiti çalışmasında yaka kameralarının da mutlaka kullanılacağı belirtilen genelgede, tüm denetimlerin UYGULAMA TAKİP PROJESİ (UTP) üzerinden gerçekleştirileceğinin altı çizildi.

Yapılan denetimlerin ulusal medyada ve sosyal medyada haber yapıldığına dikkat çekilen genelgede denetimler ile ilgili basına servis edilmek üzere uygun görsellerin ve bilgilerin hazırlanması görevi ise Manisa,Çanakkale,Kütahya ve Konya İl Emniyet Müdürlüklerine verilerek bu il emniyet müdürlüklerinin “Örnek” ve “Basınla paylaşılabilecek” nitelikteki denetim görsellerini hazırlaması istendi.

Türkiye genelinde tüm radar araç ve ekipleri tarafından  gerçekleştirilecek hız denetimi uygulamasının 08.30-10, 10.30-12, 14.00-15-30, 16.30-18.00 saatleri arasında gerçekleştirileceği ifade edilen genelge Genel Müdür Adına Trafik Başkanı 1.Sınıf Emniyet Müdürü Mehmet Yavuz imzası ile 4 Mart 2021 tarihinde ilgili tüm birimlere gönderildi.

İşte o iç yazışma belgesi:

________________________________________________________________________________________________

BAĞIMSIZ GAZETECİLİĞE DESTEK OLMAK İÇİN;

“Sizler için kimseye diyet borcu olmadan, bağımsız ve özgür şekilde bugüne kadar yaptığımız gazeteciliği daha güçlü biçimde sürdürebilmemiz için siz de destek olmak isterseniz; aşağıdaki linkten PDF formatında yayınlanan, Türkiye’nin tamamen dijital olarak yayın yapan tek özel ve dosya haber dergisi KRİPTEKS E-DERGİYE yıllık abone olabilir, DİJİTAL KİTAPLARIMIZDAN (e-kitap) satın alabilir, yahut Youtube kanalımıza abone olup KATIL butonundan kendi  belirlediğiniz miktardaki desteklerinizle bağımsız gazetecilik mücadelemize destek olabilirsiniz...”

DİJİTAL BOOK STORE SANAL KİTABEVİ:

https://www.shopier.com/ShowProductNew/storefront.php?shop=dijitalbookstore&sid=d2FqS25GbkNlRDh0dW5ucjBfLTFfIF8g

YOUTUBE KANALI LİNKİ:

https://www.youtube.com/channel/UCPGcaaw3vhHiBv9XL0hVG0w

 

 

 

 

 

Okumaya Devam Et

ÖZEL HABER

KİMDİR BU AKP’NİN “BİLGE” ŞİRKETİ?

Yayınlanma Tarihi:

on

 

HABER ALTERNATİF-ÖZEL HABER

Celal Eren ÇELİK

AKP İstanbul İl Başkanlığı görevine seçilen Osman Nuri Kabaktepe’nin,AKP’li Esenler Belediyesi’nden 2012-2020 yılları arasında 21 farklı ihalede tam 41,9 milyon TL’lik ihale alan AYN MEDYA İLETİŞİM MEDYA ORGANİZASYON İNSAN KAYNAKLARI EĞİTİM DANIŞMANLIK LİMİTED ŞİRKETİ’nin tüm hisselerini satın alan BİLGE ULUSLARARASI TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ’nin ortağı olduğu ortaya çıkmıştı.

Ortaya çıkan bu son haber sonrasında gözler BİLGE ULUSLARARASI LİMİTED ŞİRKETİ’ne çevrilirken bu şirketin ise AKP’nin ve kamuoyunun yakından tanıdığı yandaş isimler tarafından kurulduğu ve yönetimsel yapısı olarak da tam bir “Yandaş” şirket olduğu ortaya çıktı.

İLGİNÇ VE “TANIDIK” ESKİ ORTAKLAR…

BİLGE ULUSLARARASI TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ ilk olarak BİLGE İLETİŞİM ORGANİZASYON REHBERLİK ORGANİZASYON TAAHHÜT LİMİTED ŞİRKETİ ismi ile kuruluyor.

Şirket ismini 7 Ağustos 2019 tarihli Ticaret Sicil Gazetesi’nde yayımlanan “STATÜ TADİLATI” ilanı ile BİLGE ULUSLARARASI TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ olarak değiştiriyor.

Şirketin İstanbul Ticaret Odası kayıtlarına göre “Eski” ortakları ise oldukça tanıdık isimler.

Şirketin eski ortaklarından birisi AKP’ye yakınlığı ile bilinen GENAR ARAŞTIRMA’nın sahibi olan  ve televizyon ekranlarında katıldığı programlarda hararetle AKP’yi savunan İhsan Aktaş.

İhsan Aktaş ayrıca 2010 İstanbul Kültür Başkenti Ajansı’ndan da “Ballı kaymaklı” fonlar alan bir isim.

Şirketin bir diğer eski ortağı ise yine GENAR ARAŞTIRMA ŞİRKETİ’nin üst düzey yöneticisi olan Şenel Kızılca.

İhsan Aktaş ve Şenel Kızılca ikilisi aynı zamanda AKP’nin “Yandaş” vakıflarından birisi olan YENİ DÜNYA VAKFI’nda da karşımıza çıkıyor.

İhsan Aktaş’ın  GENAR ARAŞTIRMA’da ortağı olan Mustafa Şen yandaş YENİ DÜNYA VAKFI’nın mütevelli heyeti üyesi iken, İhsan Aktaş ile birlikte BİLGE ULUSLARARASI TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ’nin diğer eski ortağı olan İhsan Kızılca da yine vakfın bir diğer mütevelli üyesi.

YENİ DÜNYA VAKFI ise AKP döneminde İBB’den 1 milyon 401 bin 506 TL kamu kaynağının “Hizmet bedeli” adı altında aktarıldığı bir vakıf olarak dikkat çekmekte.

Şirkette AKP’nin yeni İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ile birlikte halihazırdaki 2 ortaktan diğeri ise Hacı Dursun Bozo.

Hacı Dursun Bozo ise geçtiğimiz günlerde kaleme aldığımız “MİLLİ GÖRÜŞ İÇİN SPOR FEDERASYONU” başlıklı yazımızda girift ilişkilerini ve AKP içerisinde Erdoğan sonrası için güç savaşı veren Numan Kurtulmuş liderliğindeki “muhafazakar gelenekçi kanat” kadrolarının “İstihdam” edildiği HERKES İÇİN SPOR FEDERASYONU’nda Yönetim Kurulu Üyesi.

Bu federasyon ve girift ilişkilerini de aşağıdaki linkten okumanız mümkün:

https://haberalternatif.com/milli-gorus-icin-spor-federasyonu/

BİLGE ULUSLARARASI TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ’ne 7 ay önce ortak olan AKP’nin yeni İstanbul İl Başkanı olan Osman Nuri Kabaktepe ise daha önce Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanlığı yaparken, AKP’nin en önemli yandaş vakıflarından birisi olan TÜGVA’nın da Yüksek İstişare Heyeti’nde bulunuyor. TÜGVA Yüksek İstişare Heyeti’nin en önemli ismi ise hiç şüphesiz Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan.

Kabaktepe aynı zamanda İlim Yayma Cemiyeti Denetim Kurulu Üyesi ve AKP’nin yandaş derneklerinden Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Platformu Derneği’nden Genel Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlenmiş bir isim.

Kabaktepe son olarak ise AKP tarafından yurt dışındaki Türk okulları üzerindeki tek yetkili kuruluş olarak hayata geçirilen Türkiye Maarif Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmıştı.

KONU İLE İLGİLİ OLARAK BU HABERİ DE OKUYABİLİRSİNİZ:

https://haberalternatif.com/akpye-tugva-yuksek-istisare-heyetinden-istanbul-ilbaskani/

________________________________________________________________________________________________

BAĞIMSIZ GAZETECİLİĞE DESTEK OLMAK İÇİN;

“Sizler için kimseye diyet borcu olmadan, bağımsız ve özgür şekilde bugüne kadar yaptığımız gazeteciliği daha güçlü biçimde sürdürebilmemiz için siz de destek olmak isterseniz; aşağıdaki linkten PDF formatında yayınlanan, Türkiye’nin tamamen dijital olarak yayın yapan tek özel ve dosya haber dergisi KRİPTEKS E-DERGİYE yıllık abone olabilir, DİJİTAL KİTAPLARIMIZDAN (e-kitap) satın alabilir, yahut Youtube kanalımıza abone olup KATIL butonundan kendi  belirlediğiniz miktardaki desteklerinizle bağımsız gazetecilik mücadelemize destek olabilirsiniz...”

DİJİTAL BOOK STORE SANAL KİTABEVİ:

https://www.shopier.com/ShowProductNew/storefront.php?shop=dijitalbookstore&sid=d2FqS25GbkNlRDh0dW5ucjBfLTFfIF8g

YOUTUBE KANALI LİNKİ:

https://www.youtube.com/channel/UCPGcaaw3vhHiBv9XL0hVG0w

Okumaya Devam Et

ÖZEL HABER

TÜRKİYE ENERJİ,NÜKLEER VE MADEN ARAŞTIRMA KURUMU’NA KOORDİNATÖRLÜK İÇİN “VETERİNERLİK” ŞARTI

Yayınlanma Tarihi:

on

HABER ALTERNATİF-ÖZEL HABER

CELAL EREN ÇELİK

28 Mart 2020 tarihinde kurulan Türkiye Enerji,Nükleer ve Maden Araştırma Kurumu için “Sözleşmeli Personel Yönetmeliği” Resmi Gazetede yayımlandı. Kuruma alınacak personellerde aranan şartlar kısmında bir ihtisas alanı özellikle dikkat çekti.

28 Mart 2020 tarihinde 31082 sayılı resmi gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile enerji, maden, iyonlaştırıcı radyasyon, çalışan hızlandırıcıları ve nükleer teknoloji alanında hizmet etmek, Türkiye’nin rekabet gücünü artırmak ve sürekli kılmak, inovasyon ihtiyacını, yeni teklif üretimini ve olanların geliştirilmesini bilimsel ve idari araştırmalar yapmak, bilimsel ve idari araştırmalar yapmak, bilimsel ve özel hukuk kişileriyle iş birliği içinde bilimsel araştırmalar yapmak, araştırma yapmak, araştırma ve geliştirme faaliyetlerine katkı sağlamak, bilimsel, teknik ve idari çalışma yapmak, yaptırmak, düzenlemek, desteklemek , iş birlikleri kurmak ve koordine etmek üzere kurulan TÜRKİYE ENERJİ,NÜKLEER VE MADEN ARAŞTIRMA KURUMU (TENMAK”) için yayımlanan personel alım yönetmeliğinde kurumun “Koordinatörlük”görevi ile istihdam edilecek kadroları için aranan şartlardan birisi de “Veterinerlik Bölümü Mezunu Olmak” olarak sıralandı.

Yayımlanan yönetmeliğin “PERSONEL ALIMI” başlıklı 3. bölümü Madde 7’de bulunan 2 bentte personel alımı yapılırken dikkat edilecek kriterler sıralanırken ” Enstitü Başkanı ve AR-GE Birimi Koordinatörü ile (b), (c), (ç) bentlerinde yer alanlar haricinde koordinatör pozisyonunda istihdam edilecekler için;

1-Yükseköğretim kurumlarının göre in gerektirdiği mühendislik,fizik,kimya,biyoloji,eczacılık,istatistik,matematik,veterinerlik,astronomi,tıp ve hukuk fakülte/bölümleri ile iktisadi ve idari bilimler fakültesinin idari bölümlerinden veya bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu’nca kabul edilmiş yurt içindeki yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarının birinden mezun olmak veya bu bölümlerden birinde doktora derecesine sahip olmak” ifadeleri kullanıldı.

TÜM ALANLAR ÖZEL OLARAK AÇIKLANDI,VETERİNERLİK İLE İLGİLİ DETAY VERİLMEDİ

TÜRKİYE ENERJİ,NÜKLEER VE MADEN ARAŞTIRMA KURUMU‘na yapılacak personel alımı ile ilgili Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelikte yukarıda bahsedilen ve personel olarak alım yapılması için aranan kriterler olarak belirlenen eğitim dallarının her biri için de ayrı ve detaylı açıklamalar içeren maddeler yer alırken sadece veterinerlik için yayımlanan Resmi Gazete ilanında ayrıca detaylı açıklama yapılmaması dikkat çekti.

ADRESE TESLİM KADRO MU AÇILACAK?

Enerji, maden, iyonlaştırıcı radyasyon, çalışan hızlandırıcıları ve nükleer teknoloji alanında hizmet etmek için kurulan TÜRKİYE ENERJİ,NÜKLEER VE MADEN ARAŞTIRMA KURUMU’nun görev ve hiznet tanımı ile hiç alakası olmayan “Veterinerlik” bölümünden mezun olmayı “Koordinatörlük Kadrosu” için bir zorunlu kriter olarak belirlemesi akıllara “Adrese teslim kadro mu açılacak?” sorusunu getirdi.

AKP iktidarı daha önce de pek çok önemli ve stratejik kurumun başına ve yönetici kadrolarına kurumun faaliyet alanı ile hiç alakası olmayan partili “Yandaş” kadrolarını atayarak tepki çekmişti.

________________________________________________________________________________________________

BAĞIMSIZ GAZETECİLİĞE DESTEK OLMAK İÇİN;

“Sizler için kimseye diyet borcu olmadan, bağımsız ve özgür şekilde bugüne kadar yaptığımız gazeteciliği daha güçlü biçimde sürdürebilmemiz için siz de destek olmak isterseniz; aşağıdaki linkten PDF formatında yayınlanan, Türkiye’nin tamamen dijital olarak yayın yapan tek özel ve dosya haber dergisi KRİPTEKS E-DERGİYE yıllık abone olabilir, DİJİTAL KİTAPLARIMIZDAN (e-kitap) satın alabilir, yahut Youtube kanalımıza abone olup KATIL butonundan kendi  belirlediğiniz miktardaki desteklerinizle bağımsız gazetecilik mücadelemize destek olabilirsiniz...”

DİJİTAL BOOK STORE SANAL KİTABEVİ:

https://www.shopier.com/ShowProductNew/storefront.php?shop=dijitalbookstore&sid=d2FqS25GbkNlRDh0dW5ucjBfLTFfIF8g

YOUTUBE KANALI LİNKİ:

https://www.youtube.com/channel/UCPGcaaw3vhHiBv9XL0hVG0w

 

 

Okumaya Devam EtPopüler

%d blogcu bunu beğendi: