Sosyal Medya Hesaplarımız

ÖZEL HABER

GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN “TİCARİ SIRLI” RESTORAN KIYAĞI

Yayınlanma Tarihi:

on

HABER ALTERNATİF/ÖZEL

Celal Eren ÇELİK

AKP’li Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’in belediye başkanlığı görevini yürüttüğü Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile ilgili yolsuzluk ve usulsüzlük haberlerine bir yenisi daha eklendi…

“KÜTÜPHANE YAPACAĞIZ” DİYE KAFELERİ YIKTILAR,LÜKS RESTORAN YAPTILAR

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan ve Gaziantep’in en merkezi noktalarından birisi olan 100.yıl parkı içerisinde bulunan 2 taş kafe 2018 yılında Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından bu alana çok büyük bir “Şehir kütüphanesi” yapılacağı gerekçesi ile yıkıldı.

Yıkımın ardından bölgede Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne ait araçlar tarafından hummalı bir inşaat çalışması başlatıldı.

Herkes yıkılan kafelerin yerine yapılacağı söylenen şehir kütüphanesinin inşaatının devam ettiğini zannederken,yapılan yapının lüks bir restorasyon olduğu ortaya çıktı ve şehrin en merkezi noktalarından birisine son derece lüks bir restoran yapıldı.

BELEDİYE RESTORANI İHALEYE ÇIKARTIYOR,EN SONUNDA RESTORAN “TANIDIĞA” GİDİYOR

Lüks restoranın inşaatının tamamlanmasının ardından Gaziantep Büyükşehir Belediyesi buranın işletmesini 2886 sayılı ihale kanunu ile satışa çıkarttı.İhaleyi ise yine Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin belediye şirketi olan GAZİBEL A.Ş aldı.

GAZİBEL A.Ş ise 20 yıl boyunca işletme hakkını satın aldığı  restoranı 10 yıllığına HAYAD YİYECEK İÇECEK GIDA SANAYİ LİMİTED ŞİRKETİ’ne verdi.

Lüks restoranın 10 yıllık işletmesini alan şirketin sahibi ise tanıdık çıktı.Bu şirketin sahibi olan Songül Toprak Alisinanoğlu uzun yıllar SANKO Holding’te üst düzey yöneticilik yapmış,SANKO HOLDİNG yatırımlarından SANKO PARK’ın Yönetim Kurulu Üyeliğini yapmış,holdingin sahibi olan Abdülkadir Konukoğlu’na çok yakın bir isim.Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de uzun yıllarda SANKO HOLDİNG’te yöneticilik yaptıktan sonra siyasete girmişti ve Şahin de SANKO HOLDİNG Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Konukoğlu’na olan yakınlığı ile tanınıyor.

CHP’Lİ BELEDİYE MECLİS ÜYESİNİN SORUSUNA “TİCARİ SIR” CEVABI

Şu an da HAYAD Restoran ismi ile çok lüks bir restoran olarak faaliyet gösteren işletmenin yapımında Büyükşehir Belediyesi’nin araçlarının kullanılması ve buraya kütüphane yerine restoran yapılması sonrasında işin peşine bu kez CHP Şahinbey Belediyesi Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Üyesi Hasan Şencan düştü.

Şencan konu ile ilgili CİMER üzerinden Gaziantep Belediyesine çeşitli sorular sordu.

CHP Şahinbey Belediye Meclis Üyesi Hasan Şencan konu ile ilgili olarak ; “Restoran hangi ihale ile verildiğini,bu restoranın yapımı için belediyenin ne kadar para harcadığını,hangi firmanın ihaleyi aldığını,restoranda bulunan malzeme ve demirbaşların ödemesini kimin yaptığını ,restoranı kimin işlettiğini ve aylık bedelinin kaç TL. olduğunu” sorularını sordu.

Ancak Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından  gelen yanıtta bu yerin belediyenin GAZİBEL A.Ş isimli şirketine devredildiğini ve soruların bu şirkete sorulması gerektiği belirtildi.

Gazianetp Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan gelen bu cevap üzerine Şahinbey Belediyesi Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Üyesi Hasan Şencan bu kez GAZİBEL A.Ş’ye sorularını sordu.

 

SORULARA “TİCARİ SIRLI” CEVAP

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İşletme ve İştirakler Daire Başkanı Eyyüp Üzücü tarafından cevaplanan sorulara ise net cevaplar verilmezken, bu cevapların “verilememesine” gerekçe olarak ise “TİCARİ SIR” gösterildi.

Öte yandan yine verilen cevapta lüks restoranın inşaatını belediyenin yapmadığı ifade edildi. Yine lüks restoranın kirası konusunda “Ticari sır” kapsamında cevabi bilgi verilmedi.

Ancak aynı bölgede mekan kiralarının asgari 30 bin TL olduğu belirtilirken,bu lüks restoranın aylık 11 bin TL kira ödediği belirtiliyor.

Konu ile ilgili görüşlerine başvurduğumuz Şahinbey Belediyesi Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Üyesi Hasan Şencan “Bu restoranın yapımının belediye tarafından yapılmadığı şeklinde verilen cevap külliyen yalandır zira bu inşaat Büyükşehir Belediyesi’nin iş makinaları ile gözümüzün önünde yapıldı.Ayrıca şu anda restoranı işleten firmanın hiç bir inşaat çalışması yapmadığını biliyoruz.O zaman belediye kendisi burayı yapmadıysa,firmanın da yaptığı bir yer yoksa kiralama bedelini ne üzerinden almaktadır? İhalenin yapılabilmesi için zaten üzerinde bir mülk olması gerekiyor.Mülk olmayan yerde neyin ihalesini yapıp işletme hakkını verdiniz? Öte yandan “ticari sır” diyerek kaç lira kira bedeli ödendiği açıklanmıyor.Burada kamu açıkça zarara uğratılmaktadır” ifadelerini kullandı.

DİKKAT ÇEKİCİ “GASTRONOMİ” VURGUSU

Öte yandan GAZİBEL A.Ş  adına verilen “TİCARİ SIRLI” cevapta özellikle Gaziantep’in “Gastronomi Şehri İlan Edilmesine” ve bu restoranın “Gastronomi turizmine katkısına” vurgu yapılması dikkati çekti.

Bu “Gastronomi Şehri” ve “Gastronomi Turizmi” vurgusu önemli zira lüks restoranın işletmesini ihale ile alan HAYAD YİYECEK İÇECEK GIDA SANAYİ LİMİTED ŞİRKETİ’nin sahibi olan Songül Toprak Alisinanoğlu aynı zamanda Gaziantep Gastronomi Ve Turizm Derneği (GASTURDER) Yönetim Kurulu Başkanı olan isim.

 

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

ÖZEL HABER

SGK’DA SKANDAL:”ÖLÜLERİN ÜZERİNDEN İLAÇ ALINMIŞ,TEDAVİ OLUNMUŞ”

Yayınlanma Tarihi:

on

HABER ALTERNATİF-ÖZEL HABER

Celal Eren ÇELİK

Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan çok sayıda ölen vatandaş için ilaç alımı ve sağlık kuruluşlarında gerçekleşen tedavi ücretleri için yüzbinlerce TL ödeme yapıldığı ortaya çıktı…

Sayıştay raporlarında belgelenen skandala göre vefat eden pek çok vatandaş adına ölümünün ardından sağlık tesislerinde işlem yapılmaya devam etti.Keza pek çok vefat etmiş vatandaş adına ilaç alındı ve tüm bu tedavi giderleri ve ilaç alımları SGK’ya fatura edildi.

Skandal Sayıştay Raporuna “2018 yılı içinde 411 sigortalıya, ölüm tarihinden sonra sağlık
tesislerince 956 bin 166 TL,71 kuruş tutarında işlem yapılarak Kuruma faturalandırma yapılmıştır.” ifadeleri ile yansıdı.

Sayıştay Raporu MEDULA sisteminin de doğru biçimde çalışmadığını gözler önüne serdi.

Raporda “Söz konusu tespitler, MEDULA (Hastane ve Eczane) ile Kimlik Paylaşım Sisteminin
entegre bir şekilde çalışmadığını ya da kontrollerin sadece provizyon aşamasında yapılıp,
faturalandırma süreçlerinde yapılmadığını göstermekte olup, bu alandaki kontrollerin etkin bir
şekilde çalışmasının sağlanması gerekmektedir. ” 

Sayıştay Raporunda,Sosyal Güvenlik Kurumu’nun yaşanan bu olayı kabul ettiğini ancak olayın kendilerinden değil Nüfus ve Vatandaşlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün verileri geç göndermesinden kaynaklandığını cevap olarak sunduğu görüldü.

Okumaya Devam Et

ÖZEL HABER

GELECEK PARTİSİ’NDEN İTTİFAK AÇIKLAMASI:”HEDEFİMİZ TEK BAŞINA SEÇİME GİRMEK”

Yayınlanma Tarihi:

on

HABER ALTERNATİF-ÖZEL

Kısa süre önce Ankara İl Başkanlığı’nda yaşanan istifa ile gündeme gelen Gelecek Partisi,1 Kasım’da gerçekleştirilecek 1. Kongresi öncesinde önemli isimlerin katılımları için geri sayıma başladı…

AKP’den istifa ederek Ahmet Davutoğlu’nun kurduğu Gelecek Partisi kurucusu ve Genel Başkan Yardımcısı olan Selçuk Özdağ,1 Kasım tarihinde gerçekleşecek kongre ile ilgili hazırlıkları tüm hızı ile sürdürdüklerini belirtirken partiye kongrede çok önemli isimlerin katılacağını belirtti.

“ÇOK ÖNEMLİ İSİMLER İLE GÖRÜŞLMELERİ TAMAMLADIK,KONGREMİZDE PARTİMİZE KATILACAKLAR”

Haber Alternatif Genel Yayın Yönetmeni Celal Eren Çelik’e konuşan Selçuk Özdağ “Siyaset,akademi ve iş dünytasından çok önemli isimler ile görüşmelerimizi tamamladık.Bu önemli isimler 1 Kasım’da gerçekleşecek ilk kongremizde partimize katılım sağlayacaklar” ifadelerini kullandı.

Özdağ partiye katılım sağlayacak siyaset dünyasından isimler arasında Meclis’teki milletvekillerinin olup olmayacağı şeklindeki soruya ise “Bunu şimdilik söylemek istemiyoruz. Ama isimler çok önemli” şeklinde cevap verdi.

“ERZİNCAN İLİNİ ATAYAMAMIZ İÇİN BASKI GÖRDÜK”

Büyük kongre öncesinde illerdeki teşkilatlanma çalışmalarına da devam ettiklerini belirten Selçuk Özdağ “Bu süreçte özellikle Erzincan ilinde sıkıntı yaşadık. Zira burada kimi atamak istesek o kişi bir baskı ile karşı karşıya kaldık” ifadelerini kullandı. Haber Alternatif Genel Yayın Yönetmeni Celal Eren Çelik’in “Baskı Binali Yıldırım kaynaklı mıydı?” sorusu üzerine Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ “Bunu söylemeyelim şık olmaz” cevabını verdi.

“İTTİFAKI DÜŞÜNMÜYORUZ”

Haber Alternatif Genel Yayın Yönetmeni Celal Eren Çelik’in CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Gelecek Partisi ve DEVA PARTİSİ ile sözlerini hatırlatarak “Böyle geniş bir ittifakta yer almayı düşünüyor musunuz?” sorusuna ise Özdağ “Biz şu an ittifakı düşünmüyoruz, hedefimiz seçimlere ittifak ile değil tek başına girmek. Biz günü,  bu günü konuşmanın gerektiğine inanıyoruz” cevabını verdi.

Okumaya Devam Et

ÖZEL HABER

BABACAN’IN DEVA PARTİSİ’NDE İSTİFALAR BAŞLADI

Yayınlanma Tarihi:

on

HABER ALTERNATİF-ÖZEL

Celal Eren ÇELİK

AKP iktidarlarında Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanlığı,Dışişleri Bakanlığı ve AB ile Müzakerelerden Sorumlu Devlet Bakanlığı gibi önemli görevlerde bulunduktan sonra geçtiğimiz aylarda AKP’den ayrılan Ali Babacan DEVA PARTİSİ’ni kurarak siyasette yoluna kendi partisi ile devam etme kararı almıştı.

Ancak kuruluşunun üzerinden henüz bir kaç ay geçmiş olmasına rağmen Ali Babacan’ın DEVA PARTİSİ’nde istifalar başladı…

AĞRI İL TEŞKİLATI İSYANDA…

Ali Babacan partinin kuruluş sürecinde illerdeki teşkilatlanmasını ön hazırlığını gerçekleşen ZOOM toplantıları ile yapmış,bu toplantılarda illerde “Kurucu İl Başkanlığı” görevi için talip olan isimler Ankara’ya davet edilerek Babacan ve Nihat Ergün’ün de katıldığı toplantılar sonunda değerlendirilerek kurucu il başkanları belirlenmişti.

İşte bu süreçte Ağrı için de yaklaşık 100 kişi “Kurucu İl Başkanı” olmak için başvuruda bulundu.Bu rakam 6 kişiye indirilerek Ağrı il teşkilatının kurucu il başkanının belirlenmesi için 6 kişi Ankara’ya davet edildi.

Ali Babacan ve Nihat Ergün ile görüşen bu 6 kişi içerisinden 1990 doğumlu avukat Gül Didem Pekuz “Kurucu Ağrı İl Başkanlığı” için geldiği görüşme sonrasında DEVA PARTİSİ “Kurucular Kuruluna” dahil edildi.

Sonrasındaki süreçte partinin “Kurucular Kurulu” listesinde olan Gül Didem Pekuz”un DEVA PARTİSİ kurucusu olmasıyla,Pekuz’un iseği üzerine DEVA PARTİSİ Ağrı İl Başkanlığı görevine Murat Dağtekin atandı. Ağrı’dan ilk etapta gelen diğer 5 kişi de DEVA PARTİSİ Ağrı İl Teşkilatı’nda farklı pozisyonlarda il yöneticiliğine getirildi…

Ancak bundan sonra yaşanan süreçte kurucu il başkanı olarak atanan Murat Dağtekin’in kendisinin Ağrı İl Başkanı olarak atanmasını sağlayan Av.Gül Didem Pekuz’un siyaset ile alakası olamayan yakın çevresini DEVA PARTİSİ Ağrı teşkilatına çeşitli pozisyonlarda yerleştirmesi parti teşkilatı tarafından tepki ile karşılandı.

Parti kurulurken “Liyakatin” esas olacağının belirtilerek bu felsefe ile yola çıkıldığını ancak Av.Gül Didem Pekuz’un yakın çevresini kendi isteği ile Ağrı İl Başkanı olarak atanmasını sağladığı Murat Dağtekin vasıtası ile liyakat esaslarını göz ardı ederek parti kadrolarına yerleştirmesinin bu ilkeye aykırı olduğunu belirten il yöneticileri durumdan duydukları rahatsızlığı Genel Merkez’e de iletti ancak değişen bir şey olmadı.

VE İSTİFALAR GELDİ…

Yaşanan sürecin sonda DEVA PARTİSİ Ağrı İl Teşkilatı’nda “Kurucu” olarak il yönetiminde bulunan 6 isimden Serhan Erhan,Ahmet Kaya ve Ümmet Oğur partiden istifa ettiler…

DEVA PARTİSİ Ağrı il teşkilatından bu Pazar günü yapılacak toplantı sonrasında toplu olarak üye istifası da yaşanmasının beklendiği gelen bilgiler arasında…

DAVUTOĞLU’NUN PARTİSİNDE DE İSTİFA DALGASI YAŞANMIŞTI…

Geçtiğimiz günlerde AKP’den ayrılarak GELECEK PARTİSİ’ni kuran eski Başbakan ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun partisinin Ankara İl Teşkilatı ve Ankara ilçe teşkilatları da toplu olarak istifa ettiklerini açıklamışlardı.

 

 

Okumaya Devam Et

Popüler

%d blogcu bunu beğendi: