GELECEK PARTİLİ AYHAN SEFER ÜSTÜN'DEN ÇARPICI AÇIKLAMALAR - Haber Alternatif
Sosyal Medya Hesaplarımız

MEDYA

GELECEK PARTİLİ AYHAN SEFER ÜSTÜN’DEN ÇARPICI AÇIKLAMALAR

Yayınlanma Tarihi:

on

HABER ALTERNATİF

FLASH TV ekranlarında haftaiçi hergün saat 11.00-13.00 arasında yayınlanan PERDE ARKASI programına konuk olan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün 17/25 Aralık sürecinde Yüce Divan’a gönderilmeleri için haklarında gensoru verilen 4 bakanın TBMM’de “Aklanması” olayının perde arkasını ilk kez anlattı.

Yaşanan olaylar ve yolsuzluk operasyonlarının ardından TBMM’de kurulan Yolsuzluk Araştırma komisyonunu bizzat Erdoğan’ın kurdurduğunu belirten Üstün ancak Yüce Divan’da yargılanması söz konusu olan 4 bakanın oylamadan bir gece önce Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çıkarak “Biz oradaysak başka bakanlar nerede? Bu işin sonu size de dokunur” diyerek Erdoğan ile konuştuklarını ve Erdoğan’ın bu baskılar sonrasında konuya müdahil olarak AKP Grubunun 4 bakanın aklanması yönünde talimat verdiğini açıkladı.

FLASH TV’de yayınlanan PERDE ARKASI programında gazeteciler YENİÇAĞ GAZETESİ Ankara Temsilcisi ve FLASH TV Ankara Koordinatörü Orhan Uğuroğlu, YENİÇAĞ GAZETESİ yazarı Yavuz Selim Demirağ ve HABER ALTERNATİF Genel Yayın Yönetmeni Celal Eren Çelik’in sorularını yanıtlayan Üstün 17/25 Aralık sonrasında Meclis’te kurulan Yolsuzlukları Araştırma Komisyonu’nda 4 bakanın tamamının Yüce Divan’a gönderilmesi noktasında uzlaşı sağlanmasına rağmen son 1 günde her şeyin değiştiğini belirtti.

“BAKANLAR ERDOĞAN’A İŞİN UCU SİZE DOKUNUR” DEDİLER

Komisyonda Yüce Divan’a gönderilmeleri konusunda üzerine mutabakata varılan 4 bakandan 2’sinin derhal TBMM’ye geldiğini ve son derece kızgın biçimde bazı görüşmeler yaptıktan sonra Erdoğan’ın yanına gittiklerini anlatan Üstün bu bakanların Recep Tayyip Erdoğan ile gerçekleştirdikleri toplantıda kendilerinden başka bazı bakanları da ima ederek “Biz buradaysak onlar nerede?” diye sorduklarını ve kendilerinin Yüce Divan’a gitmesi halinde işin ucunun Erdoğan’a uzanacağını ima ettiklerini belirtti.

Bu görüşmenin ardından Meclis Yolsuzlukları Araştırma Komisyonu Başkanı olan Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü ile komisyonun 1 üyesinin Erdoğan tarafından çağırıldığını belirten Üstün bu görüşme sonucundaki “Telkinler” sonrasında ertesi gün 4 bakanın Yüce Divan’a gitmesi oylanırken dönemin AKP Grup Başkan Vekillerinin bütün AKP’li vekilleri ile tek tek görüşerek “Bu işi kendi içimizde çözeceğiz ama bu şekilde bir karar çıkması partiye zarar verir” şeklinde baskı yaptıklarını belirten Üstün buna rağmen özellikle Egemen Bağış’ın oylamasında 60’a yakın AKP’li vekilin fire verdiğini ve o dönem AKP grubunda çok büyük bir rahatsızlık oluştuğunu belirtti.

Üstün ayrıca o dönemde Çevre ve Şehircilik Bakanı olan ve Yüce Divan’a gitmesi gündeme gelen Erdoğan Bayraktar için “Talimatları uyguladığı ve kendi çıkarı için işlem yapmadığı” ve Bayraktar için en fazla “Görevi kötüye kullanmak” durumunun söz konusu olduğuna dair Meclis Araştırma Komisyonu’nda bir ortak kanı oluştuğunu ve kendilerinin de Bayraktar dışında kalan Zafer Çağlayan,Muammer Güler ve Egemen Bağış’ın Yüce Divan’a gitmesini beklediklerini belirtti.

“SİYASİ ETİK YASASI’NIN ÇIKMASINI BİZZAT ERDOĞAN ENGELLEDİ”

Ahmet Davutoğlu döneminde “Siyasi etik yasası” çıkartılması için kendisinin de içerisinde bulunduğu bir ekip tarafından uzun süren çalışmalar yapıldığını ve bu yasa ile siyasi partilerde genel başkandan ilçe başkanına kadar kimsenin devlet ile iş yapamayacağı, haksız mal varlığı edinemeyeceği kuralları getirmek için tüm çalışmaları tamamladıktan sonra bu yasa teklifini dönemin Başbakan Yardımcısı Lütfü Elvan tarafından Recep Tayyip Erdoğan’a sunulduğunu belirten Ayhan Sefer Üstün yasa teklifine bizzat Erdoğan’ın müdahalesi olduğunu belirtti.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün, yasa teklifinin Erdoğan’a 2 kez Lütfü Elvan tarafından sunum yapılarak anlatılmasına rağmen Meclis gündemine geleceği gün dönemin AKP Grup Başkanvekili Naci Bostancı’yı Erdoğan’ın bizzat arayarak “Benim böyle bir yasadan haberim yok. Siz benden habersiz kendi kafanıza göre yasa mı çıkartıyorsunuz, derhal o teklifi Meclis gündeminden çekin” talimatı verdiğini belirtti. Ayhan Sefer Üstün “Bu yaşananlar karşısında kafamdan aşağıya kaynar sular döküldü” ifadelerini kullandı.

 

 

 

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

MEDYA

İSTANBUL’DA DEPREM PANİĞİ

Yayınlanma Tarihi:

on

Marmara meydana gelen 4,8’lik depremle sallandı.

Merkez üssü Balıkesir Ayvacık-Dursunbey mevkii olan 7,2 KM derinlikte meydana gelen depremin büyüklüğü Kandilli verilerine göre 4,8 oldu.

Öğlen 14.13’te de Bursa’da bir deprem kaydedilirken bu depremin büyüklüğü ise 3,5 şiddetinde olmuştu.

 

Okumaya Devam Et

MEDYA

HEDEFTEKİ SEZEN AKSU SESSİZLİĞİNİ BOZDU

Yayınlanma Tarihi:

on

2017 yılında yazdığı şarkı sözleri nedeniyle iktidarın hedefindeki sanatçı Sezen Aksu, sessizliği bozdu.

Sezen Aksu, 2017 yılında müzisyen Yaşar Gaga ile çıkardığı ‘Şahane Bir Şey Yaşamak’ şarkısında geçen “Binmişiz bir alamete. Gidiyoruz kıyamete. Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem’e…” sözleri nedeniyle hedef gösterilirken; dün AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan da cuma namazında minber yaptığı konuşmada Aksu’yu hedef almıştı.

SESSİZLİĞİNİ BOZDU

Sezen Aksu, günlerdir süren sessizliğini bugün bozdu.

Facebook hesabından bir açıklama yapan Aksu, dün gece yazdığını belirttiği şarkı sözleri ile kendisini hedef alan iktidar ve yandaş medyaya yanıt verdi.

Sezen Aksu’nun açıklaması şöyle:

”Merhaba,
Öncelikle bireysel veya kurumsal olarak, ayrıca TV kanallarındaki açık oturumlarda, sağduyulu açıklamalarıyla farklı açılardan ele alıp konunun anlaşılmasına çalışan, destek mesajları veren, arayan soran, tanıdığım tanımadığım tüm dostlarıma teşekkür ederim.

Malumunuz olduğu üzere konu ben değilim, konu memleket. Kendimi bildim bileli çeşitli insanlık hallerini gözlemliyor ve söze döküyorum biliyorsunuz.

Mesela 2010’da şu şarkıyı yazmışım:

Facebook hesabından bir açıklama yapan Aksu, dün gece yazdığını belirttiği şarkı sözleri ile kendisini hedef alan iktidar ve yandaş medyaya yanıt verdi.

Sezen Aksu’nun açıklaması şöyle:

”Merhaba,
Öncelikle bireysel veya kurumsal olarak, ayrıca TV kanallarındaki açık oturumlarda, sağduyulu açıklamalarıyla farklı açılardan ele alıp konunun anlaşılmasına çalışan, destek mesajları veren, arayan soran, tanıdığım tanımadığım tüm dostlarıma teşekkür ederim.

Malumunuz olduğu üzere konu ben değilim, konu memleket. Kendimi bildim bileli çeşitli insanlık hallerini gözlemliyor ve söze döküyorum biliyorsunuz.

Mesela 2010’da şu şarkıyı yazmışım:

Sen beni üzemezsin
Zaten çok üzgünüm
Nereye baksam acı
Nereye baksam acı
Ben avım sen avcı
Vur bakalım….
Sen beni sezemezsin
Dilimi ezemezsin
Nereye baksam acı
Nereye baksam acı
Kim yolcu kim hancı
Dur bakalım…
Beni öldüremezsin
Sesim, sazım, sözüm var benim
Ben derken ben herkesim
Sonuç olarak 47 yıldır yazıyorum…. Yazmaya da devam edeceğim.
Sezen”

Okumaya Devam Et

MEDYA

CÜBBELİ AHMET’TEN SEZEN AKSU ELEŞTİRİSİ

Yayınlanma Tarihi:

on

Kamuoyunda ‘Cübbeli Ahmet’ olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, sosyal medya hesabından Sezen Aksu’nun yeni şarkısında geçen sözler hakkında tepki gösterdi.

Ünlü sanatçı Sezen Aksu, sosyal medyada “Şahane Bir Şey Yaşamak” isimli parçasının sözleri ile gündeme geldi. YouTube’da ilk olarak 2017 yılında yayınlanan şarkıdaki “Binmişiz bir alâmate, gidiyoruz kıyamete. Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem’e” ifadeleri büyük tepki çekti.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

Adaptasyonu Sezen Aksu’ya ait olan şarkı sözleriyle alakalı olarak pek çok kullanıcı tepkisini dile getirdi. Geçtiğimiz günlerde kısa sürede #sezenaksu etiketi Twitter gündeminin zirvesinde yer aldı.

“ALLAH’IN BU TOPLUMDAN RAZI OLUP OLMADIĞINI ANLAMAK İÇİN YETERLİDİR”

Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü sosyal medya hesabından Sezen Aksu’nun yeni şarkısında geçen Hazreti Adem ve Hazreti Havva için söylediği ifadeleri eleştirdi. Twitter hesabından bir paylaşım yapan Ünlü, şu ifadeleri kullandı:

“Beşerin ilk babası ve ilk peygamber Adem Aleyhisselâm ve eşi Havva Validemize cahil diyecek kadar alçalan esfeller ve Allah-u Teâlâ’nın: “Allah Âdem’e bütün isimleri (dilleri ve ilimleri) öğretti” buyruğunu bilmeyecek derecede echeller bugün toplumun en meşhur ve gözde sanatçısı olarak kabul ediliyorsa artık Allah-u Teâlâ’nın bu toplumdan razı olup olmadığını anlamak için bu kıstas yeterlidir.

Okumaya Devam EtPopüler

%d blogcu bunu beğendi: