Sosyal Medya Hesaplarımız

MEDYA

HALK TV MUHARREM İNCE’Yİ SİLDİ

Yayınlanma Tarihi:

on

Geçtiğimiz günlerde Muharrem İnce Haber Global’de katıldığı canlı yayında kendisinin sözü kesilerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Okçular Vakfı etkinliğinde yaptığı konuşmaya bağlanılmasına tepki göstererek canlı yayını terk etmişti.

İnce’nin yayını terk etmeden önce kullandığı sert sözler ve eleştirileri ise büyük yankı uyandırmış ve sosyal medyada da gündemin ilk sırasına oturmuştu.

İnce’nin programı terk etmeden önce kullandığı sert sözlerin bulunduğu yaklaşık 2 dakikalık video ise yüklendiği hemen her platformda en çok izlenen videolar arasına girmişti.

Halk TV de Youtube kanalına bu videoyu yüklemiş ve video kısa süre içerisinde 500 bin izlenmeyi geçmişti.

Ancak kısa süre önce Halk Tv Muharrem İnce’nin tıklanma rekoru kıran bu videosunu Youtube sayfasından kaldırdı.

Halk TV bununla da kalmayarak Gürkan Hacır’ın programında Muharrem İnce’nin canlı yayını terk edişinin konu edildiği bölümünü de Youtube sayfasından kaldırıldı.

TALİMAT GENEL MERKEZDEN İDDİASI

CHP Genel Merkezi ile yakınlığı bilinen Halk Tv teni patronu Cafer Mahiroğlu yönetiminde Deniz Baykal’dan satın alındıktan sonra yayın çizgisini değiştrerek Kemal Kılıçdaroğlu’nun partiye egemen kıldığı neo-liberal,2.Cumhuriyetçi,etnik siyasetin temsilcilerini ekrana taşıyan “YENİ” bir format benimsedi.

Muharrem İnce’nin HABER GLOBAL canlı yayınındaki protestosuna CHP Genel Merkezi’nden hiç bir parti yetkilisinin destek vermemesi dikkat çekerken, HALK TV Youtube kanalından videonun kaldırılması talimatının da CHP Genel Merkezi’nden geldiği kulislerde dolaşan iddialar arasında.

HALK TV’DEN İNANDIRICILIKTAN UZAK AÇIKLAMA

HALK TV gelen tepkilerin ardından konu ile ilgili bir açıklama yayınladı.HALK TV bir izleyicisinin sorusuna verdiği yanıtla yaptığı açıklamasında“Hiçbir kanal trend videosunu kaldırmak istemez. Dijital mecranın kendi kuralları var. YouTube, orijinal içerik bize ait olmadığından telif uyarısı gönderdi, videoyu sayfamızda göstermemizi engelledi. YouTube’un kuralı sadece, Halk TV ve @vekilinceile ilgili değil. Bilginize.” ifadelerini kullandı.

Ancak HALK TV’nin kendi kanalında yayınlanan Gürkan Hacır’ın programında İnce’nin protestosunun tartışıldığı programın videosunu da kaldırmış olması bu “TELİF NEDENİ İLE KALDIRILDI” açıklamasını inandırıcılıktan uzak kılmakta.

Yapılan bu açıklama Youtube’un”Telif Hakları” konusundaki hassasiyetini bilen kanal yönetiminin videoyu yüklerken bu “TELİF İHLALİNİ BİLMİYOR MUYDU?” sorusunun sorulmasına neden olurken kamuoyu HALK TV’den yapılan açıklamayı inandırıcılıktan uzak buldu.

 

1 Yorum

1 Yorum

  1. hasan kırıkoğlu

    1 Haziran 2020 at 23:17

    Halk Tv nin yaptığı ile yandaş kanalların yaptığı arasında ne fark kalıyor ? Utanmıyor musunuz?

Bir Cevap Yazın

GÜNDEM

MÜYESSER YILDIZ VE İSMAİL DÜKEL HAKKINDAKİ İDDİANAME KABUL EDİLDİ

Yayınlanma Tarihi:

on

Gazeteci Müyesser Yıldız ve İsmail Dükel ile Astsubay Erdal Baran hakkında hazırlanan ve haklarında 6 yıl 3’er aydan 17 yıl 6’şar aya kadar hapis istenen iddianame kabul edildi.

Gazeteci Müyesser Yıldız ve TELE 1 Ankara Temsilcisi İsmail Dükel ile astsubay Erdal Baran hakkında, “devletin güvenliği veya yararları bakımından gizli kalması gereken bilgileri açıklama” suçlamasıyla 6 yıl 3’er aydan 17 yıl 6’şar aya kadar hapis istemiyle hazırlanan iddianame kabul edildi.

Ankara 26. Ağır Ceza Mahkemesi, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosundan sorumlu Başsavcıvekili Veysel Kaçmaz tarafından düzenlenen iddianame üzerindeki incelemesini tamamladı. İddianamede, soruşturma kapsamında el konulan dijital materyaller, iletişim tespit tutanakları (TAPE) ve diğer belgelerin, “gizli bilgi” niteliğinde olup olmadıklarının Milli Savunma Bakanlığına sorulduğu kaydedildi.

Yıldız ve Dükel’in bu bilgileri “basın özgürlüğü için tanımlanan yasal sınırları aşarak kamuoyuna açıkladıkları” ifadesi kullanılırken iddianamede, sanıkların telefon görüşme içeriklerine yer verildi.

İddianamede gazeteciler Yıldız ve Dükel’in “devletin güvenliğine ve siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama” suçunu zincirleme biçimde işledikleri ifade edilerek 6 yıl 3’er aydan 17 yıl 6’şar aya kadar hapisleri istendi.

Okumaya Devam Et

MEDYA

İŞTE AKP VE ERDOĞAN’IN KENDİSİ YAPMADAN “SAHİPLENDİĞİ” O İCRAATLAR

Yayınlanma Tarihi:

on

Son olarak dün Gaziantep’te “300 YENİ FABRİKA TOPLU AÇILIŞI” adı altında yapılan açılış etkinliğinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açılışını yaptığı söylenen fabrikaların çoğunun uzun yıllardır faaliyette olduğu ortaya çıkmıştı.

Ancak bu durum AKP için yeni bir durum değil…Zira AKP ve Cumhurbaşkanı Erdoğan daha önce de pek çok kez kendi yapmadığı hizmetlere sahiplenerek açılışlar yapmış,bunları kendi dönem icraatları gibi mitinglerde halka anlatmıştı.

Örneğin Cumhurbaşkanı Erdoğan partisinin bir Adıyaman mitinginde “Adıyaman’da havalimanı var mıydı? Biz yaptık biz” diyerek vatandaşlara seslenmişti.Oysa Adıyaman Havalimanı AKP’nin iktidara gelmesinden 4 sene, kuruluşundan ise 3 sene önce 1998’de hizmete girmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Muş’ta gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı seçimi bölge toplantısında “Havalimanı yoktu,bizimle geldi Muş’a şeklinde” konuşmuştu. Oysa Muş Havalimanı AKP iktidarından tam 10 sene önce 1992 yılında açılarak hizmet vermeye başlamıştı.

Malatya’da partisinin mitingine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan burada vatandaşlara seslenirken “Üniversiteyi biz yaptık mı?” şeklinde seslendi. Ancak Malatya İnönü Üniversitesi 1975 yılında kurulmuştu.

Isparta’da ise seçim mitingine katılan vatandaşlara Cumhurbaşkanı Erdoğan “Üniversiteyi kim yaptı Isparta’ya? Üniversiteyi Isparta’ya kim getirdi?Biz getirdik,biz” diye seslenmişti. Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi ise AKP iktidarından 10 sene önce 1992 yılında kurulmuştu.

Erdoğan,Zonguldak’ta katıldığı mitingde ise “Karaelmas Üniversitesi’ni kim kurdu?2007’de biz kurduk.Zonguldak’ta üniversite var mıydı? Kuracağız dedik ve kurduk” dedi. Oysa ki Zonguldak Karaelmas Üniversitesi 1992 yılında kurularak öğretim vermeye başladı.

Erdoğan bir İzmir mitinginde ise “Biz geldik Adnan Menderes Havalimanı’nı yaptık.Niye? Koskoca İzmir’e,Ege’nin incisi İzmir’e böyle bir havalimanı yakışmaz mıydı?Niye bizden öncekiler yapmadılar? Niye yapamadılar?” diye konuştu. Oysa ki İzmir Adnan Menderes Havalimanı AKP iktidarından tam 15 sene önce 1987 yılında ANAP döneminde yapılarak açılmıştı.

“Biz gelmeden önce MR’mı vardı? Tomografi mi vardı,ulturasonografi mi vardı?” şeklinde Erdoğan bir televizyon programında açıklamalarda bulundu.Oysa Türkiye’ye ilk MR AKP’den 13 sene önce 1989’da gelmiş ve hastanelerde kullanılmaya başlanmıştı.

 

 

 

 

Okumaya Devam Et

GÜNDEM

BOLU’DAKİ “ASFALT” RANTINI TANJU ÖZCAN AÇIKLADI

Yayınlanma Tarihi:

on

Bolu’nın CHP’li Belediye Başkanı Tanju Özcan,yaptığı açıklama ile Bolu Özel İdaresi’nin özel bir firmaya para kazandırmak adına kendilerinin çok daha ucuz fiyat vermesine rağmen asfaltlama ihalesini özel bir firmaya verdiğini açıkladı.

Bolu’nun Sazakiçi Köyü’ne yapılacak sıcak asfalt dökümü için kamunun daha az para ödemesi amacı ile İl Özel İdare’nin açtığı ihaleye girdiklerini ve ihalenin kendilerine verilmek istenmemesine rağmen en düşük vermeleri sonucunda ihalenin Bolu Belediyesi’nin şirketi olan Bolu Bel’de kaldığını belirten Tanju Özcan sonrasında yaşanan süreçte ise kamunun zarar uğratıldığını belirtti.

10 gün içerisinde ihale için Bolu İl Özel İdaresi’nin kendileri ile sözleşme imzalaması gerekirken 9.gün “Kaynak olmadığı” gerekçesi ile ihaleyi iptal ettiğini belirten Özcan “Kamuda kaynağı olmadan ihale yapamazsınız.Bu suçtur” dedi. Özcan ihale sürecinde Bolu İl Özel İdaresinin ihaleyi kendilerine vermesine rağmen “Araçlardaki belediye ambleminin kapatılması” şartını koştuğunu, kendilerinin sırf kamu daha az para ödesin diye bunu da kabul ettiklerini hatırlattı.

Ancak aradan bir süre geçtikten sonra Bolu İl Özel İdaresi’nin ihalenin yöntemini değiştirdiğini ve açık ihaleden davet usulüne çevirerek ihaleyi bir özel firmaya verdiğini belirten Tanju Özcan, Bolu İl Özel İdaresi’nin ihaleyi kazanan firmanın kim olduğu konusunda da bilgi vermediğini ifade etti.

Tanju Özcan bu gelişme üzerine Bolu İl Özel İdaresi’ne resmi bir yazı göndererek ihaleyi kazanan firmadan %15 daha ucuza ve aynı ihale şartnamesine uymayı kabul ederek bu işi yapmayı taahhüt ettiklerini ifade etti.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan 2. ihaleye belediye şirketinin davet edilmesini istemelerine rağmen davet edilmediğinin altını çizerken,Bolu Valisi’ni konuya müdahale etmeye çağırdı.

Özcan bu konuda gerekirse Bolu İl Özel İdaresi yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını da belirtti.

İşte Tanju Özcan’ın o açıklamaları

 

Okumaya Devam EtPopüler

%d blogcu bunu beğendi: