Sosyal Medya Hesaplarımız

SİYASET

HDP’Lİ 3 BELEDİYEYE DAHA KAYYUM ATANDI

Yayınlanma Tarihi:

on

HDP’li Siirt,Baykalan ve Kurtalan Belediye Başkanları İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınarak yerine kayyum ataması yapıldı.

İçişleri Bakanlığı Siirt Belediye Başkanı Berivan Helen Işık’ın görevden alırken buraya Vali Ali Fuat Atik’i kayyum olarak atadı.

Baykan Belediye Başkanı Ramazan Sarsılmaz’ın yerine Kaymakam Mehmet Tunç,Kurtalan Belediye Başkanı Baran Akgül’ün yerine ise İhsan Emre Aydın kayyum olarak atandılar.

HDP’Lİ BAŞKANLARA GÖZALTI

Öte yandan bu kayyum atamaları ile birlikte görevden alınan HDP’li belediye başkanları da haklarındaki terör soruşturmaları nedeni ile gözaltına alındılar.

Ayrıca HDP Iğdır Belediye Başkanı Yaşar Akkuş da yine terör soruşturması gerekçesi ile göz altına alındı.

 

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

SİYASET

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN GÖKÇEK’E TÜRKÇE DERSİ GİBİ CEVAP

Yayınlanma Tarihi:

on

Ankara Büyükşehir Belediyesi eski başkanı olan ve istifa etmek zorunda bırakılan Melih Gökçek,Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne “Bilgi Edinme” hakkı çerçevesinde elektronik ortamda soru sordu,Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden Gökçek’e tokat gibi cevap geldi.

Melih Gökçek,Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne 23 Eylül 2020 tarihinde dijital ortamda yanıtlanması talebiyle bir soru sorarak başvuru talebi oluşturdu.

Gökçek sorusunda,bozuk bir Türkçe ve imla hataları ile dolu bir şekilde “Mansur Yavaş Mediye yaptığıaçıklamada 1,5 yılda 1,4 milyar tasarruf ettiğini bulunmuş,1,1 milyarl ile geçmiş dönem borçlarını ödediğini söylemiştir.1,1 milyar borç nerelere ödenmiştir. Detaylı bilgi istiyorum” ifadelerini kullandı.

 

TÜRKÇE DERSİ GİBİ CEVAP

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Melih Gökçek’e yanıtı ise gecikmedi…

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden Melih Gökçek’e varilen yanıtta şu ifadelere yer verildi:

“Sn.İ.Melih Gökçek

Ankara Büyükşehir Belediyesi Bilgi edinme yolu ile gelen ve 3782019 kayıt numarası alan başvurunuzda aynen ” “Mansur Yavaş Mediye yaptığı açıklamada 1,5 yılda 1,4 milyar tasarruf ettiğini bulunmuş,1,1 milyarl ile geçmiş dönem borçlarını ödediğini söylemiştir.1,1 milyar borç nerelere ödenmiştir. Detaylı bilgi istiyorum” ifade edildiği görülmüştür.

Başvurunuzda “Mediye yaptığı açıklama…”ifadesinden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Manur YAVAŞ’ın nereye yaptığı açıklamadan bahsedildiği anlaşılamamıştır.

Borç bir hükümlülüktür ve hükümlülüğü taşıyan kişi ya da kuruma da borçlu denilmektedir. Kurumlarda devamlılığın esas olması nedeni ile istifa etmek zorunda bırakıldığınız tarihten önceki dönemlerde dahil olmak üzere belediyemizin bir çok kalemde yer alan borçları ödenmekte ve ödenmesine devam edilmektedir.

Ödenen borç detayları 4982 sayılı Kanun kapsamına girmemektedir.

Bilgilerinize rica olunur”

 

Okumaya Devam Et

SİYASET

KILIÇDAROĞLU’NA “İNCE” PROTOKOL TEPKSİ

Yayınlanma Tarihi:

on

Dün gece HABER GLOBAL’de Candaş Tolga Işık’ın sunduğu AZ ÖNCE KONUŞTUM isimli programda canlı yayın konuğu olan Kılıçdaroğlu’nun Kurultay’da yaşanan “Protokol krizi” konusunda verdiği cevap tepki topladı.

Candaş Tolga Işık programda Kurultay’da Muharrem İnce’nin protokolde değil en arka sıralarda Yalova delegasyonu ile oturtulduğunu ve bunun bir krize yol açtığını hatırlatıp konuyu Kılıçdaroğlu’na soru olarak yöneltti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Işık’ın bu sorusuna Muharrem İnce’yi kastederek “Cumhurbaşkanı adayı adayı olmuş kazanamamış.Her aday olana protokolde yer ayrılmaz.Partide de genel başkanlığa aday olan pek çok isim oluyor ama sadece birisi kazanıyor.Örneğin Hikmet Çetin’in,Altan Öğmen’in,Murat Bey’in (Karayalçın) protokolde bu nedenle yeri vardır.Neden?Çünkü Genel Başkanlık yapmışlardır.Ben Sayın Deniz Baykal’ın da pek çok kez Antalya delegasyonu ile kurultayı izlediğini gördüm.Alfabetik sıralamada Yalova sonlarda olduğu için en arkalardaydı” şeklinde yanıt verdi.

Ancak Kılıçdaroğlu’nun bu cevabı CHP tabanında inandırıcı bulunmadı ve tepkilere yol açtı.

Özellikle sosyal medya üzerinden Kurultayda protokolde CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun danışmanlarına dahi protokolde yer verilirken CHP’nin son Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’ye protokolde yer ayrılmamış olması bir çelişki olarak değerlendirildi.

Öte yandan bazı eleştiriler ise özellikle Kılıçdaroğlu’nun “Herkes Genel Başkan seçilemiyor bir kişi seçiliyır” sözleri üzerinden geldi.

Pek çok CHP üyesi Kılıçdaroğlu’nu kurultayda tüzük ile kendi karşısına başka bir adayı çıkamayacak hale getirip sonra da tek adayla girilen kurultayı kazanmakla suçlayıp “Başka genel başkan adayı çıkmasın,sonra kazanan oturur de” sözleri ile eleştirdi…

 

Okumaya Devam Et

SİYASET

ALİYEV’DEN TÜRKİYE AÇIKLAMASI

Yayınlanma Tarihi:

on

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistan ile yaşanan çatışmalara dair, Türkiye’nin burada bir taraf olmadığını söyledi.

Aliyev, Türkiye’nin bölgede bir taraf olmadığını ve dengeleyici rol oynadığını söyledi. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistan’ın isteklerinin kabul edilemez olduğunu ve şu an ki durumda bir diyalog gerçekleştirilemeyeceğini söyledi.

Bununla birlikte Aliyev, “Türkiye Ermenistan ile çatışmada taraf değil. Dağlık Karabağ’da görev yapan hiç F-16 uçağı yok. Ayrıca bölgede Suriyeli hiçbir savaşçı bulunmuyor” ifadelerini kullandı.

Okumaya Devam EtPopüler

%d blogcu bunu beğendi: