Sosyal Medya Hesaplarımız

GÜNDEM

İSMAİL HAKKI PEKİN:”CİHAT YAYCI TASFİYE EDİLMİŞTİR”

Yayınlanma Tarihi:

on

Haber Alternatif-Özel

Haber Alternatif Genel Yayın Yönetmeni Celal Eren Çelik’in Youtube kanalı KANAL SİZ’deki Celal Eren Çelik ile 30 DAKİKA programına konuk olan Genelkurmay eski İstihbarat Daire Başkanı İsmail Hakkı Pekin birbirinden çarpıcı açıklamalarda bulundu.

“CİHAT YAYCI TASFİYE EDİLMİŞTİR”

Gündemin en sıcak konusu olan Tümamiral Cihat Yaycı’nın Genelkurmay Karargahı’nda pasif bir göreve atamasının yapılmasını değerlendiren İsmail Hakkı Pekin Cihat Yaycı’nın son derece değerli bir asker olarak özellikle geliştirdiği FETÖMETRE analiz sistemi ile Deniz Kuvvetleri’nin FETÖ’den arındırılmasında çok etkin bir rol oynadığına dikkat çekti.

Yine Cihat Yaycı’nın “Mavi Vatan “kavramının içini doldurarak Türkiye’nin münhasır bölge etkinliği ve Doğu Akdeniz’deki nüfuz alanı kazanması noktasındaki çalışmaların adeta mimarı olduğunu belirten Em.Korgeneral İsmail Hakkı Pekin Cihat Yaycı’nın  Genelkurmay Karargahı’na atanmasını ise “Tasfiye” olarak nitelendirdi.

“FETÖ EN ÜST NOKTALARDA HALA ETKİN”

Tümamiral Cihat Yaycı’nın yapmış olduğu çalışmalar nedeni ile başta FETÖ olmak üzere Yunanistan ve ABD’nin de hedefinde olduğuna dikkat çekerken alınan bu kararın 3 gün önce sosyal medya mecrası Twitter’da FETÖ’ye yakın kaynaklar tarafından işaret edilmiş olmasının da  tesadüfi olmadığını ve FETÖ’nün devletin en üst kademelerinde halen aktif olduğunu dile getirdi.

“SURİYE VE LİBYA’DA PAZARLIKLAR DEVAM EDİYOR,ESAD GİDECEK”

Corona salgını nedeni ile unutulan Suriye ve Libya’da uluslararası alanda pazarlıkların devam ettiğini belirten Pekin özellikle Suriye konusunda da dikkat çekici bir tespitte bulundu.

İsmail Hakkı Pekin,Suriye’de Esad’ın yakın gelecekte görevden uzaklaşacağını öngördüğünü belirterek ABD ve Rusya’nın özellikle ülkedeki milyarlarca dolarlık bulan büyük sermaye akışı üzerindeki rüşvet çarkından rahatsız olduklarını ve Esad’ın “Görünürdeki” güç olmasına rağmen Suriye’de asıl gücün BAAS PARTİSİ’nin yönetimini elinde tutan dar bir ekipte olduğunu ifade etti.

Pekin ABD ve Rusya’nın Esad’ın yerine koyabilecekleri doğru siyasi figürü bulmaları halinde ESAD’ın yakın gelecekte Suriye’de yönetimde olmayacağını ifade etti.

“s-400’ÜN KURULMASI İÇİN DAHA ÇOK BEKLENİR”

Türkiye’nin Rusya’dan S-400’leri almasının “Siyasi” bir tercih olduğunu belirten Pekin NATO ile entegre olmayan bu sistemin Türkiye’de kullanımı noktasında hem ABD,hem NATO’dan gelen tepkilerin ekonomi,kriz nedeni ile dış borç bulmak zorunda kalan Türkiye’ye karşı pazarlık unsuru olarak kullanıldığını ifade etti.

Hükümetin IMF ile olmasa da ABD ile para bulmak için pazarlık yaptığını belirten İsmail Hakkı Pekin,S-400’lerin bu pazarlıkların bir parçası haline geldiğini ve ABD’nin “Bu krediyi veririm ama S-400’ü kullanmayacaksın” şartını öne sürdüğünü söyledi.

Pekin “S-400’lerin aktif edilmesi için daha çok beklenir” ifadelerini kullandı

“TÜRKİYE ANKARA’DAN YÖNETİLMİYOR”

Türkiye’nin Suriye ve Libya’da ateşin içerisine ABD tarafından planlı biçimde çekildiğini savunan Pekin Türkiye’nin hamlelerinin ABD’nin işine yaradığını,ABD’nin kendi planlarını hayata geçirmek için Türkiye’yi kullandığını vurguladı.,

Türkiye’de iktidarların her zaman dış etkilere açık olduğunu belirten Pekin bu dönemde dış etkilere çok daha açık olunduğunu belirterek “Türkiye Ankara’dan yönetilmiyor” dedi.

“ABD ERDOĞAN SONRASINI PLANLIYOR”

ABD’de yayınlanan RAND raporuna dikkat çeken İsmail Hakkı Pekin ABD’nin Erdoğan sonrası Türk siyasetini dizayn etme çabası içerisinde olduğunu ve bu raporların “sızdırılmasının” da bilinçli olduğunu belirtti.

İsmail Hakkı Pekin RAND Raporunda üzerinde özel olarak durulan ve “anahtar isim” olarak nitelenen Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın ABD’ye yakın görüşleri benimsediğini ifade ederek,Akar’ın “ABD’nin işine geldiğini” ifade etti.

KANAL SİZ’de yayınlanan programın tamamı aşağıdaki videoda:

 

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

GÜNDEM

MONTRÖ DUYURUSU SORUŞTURMASINDA YENİ GELİŞME: 6 EMEKLİ AMİRAL,1 GENERAL İFADEYE ÇAĞIRILDI

Yayınlanma Tarihi:

on

103 emekli amiral tarafından yayınlanan Montrö Bildirisi sonrasında 14 emekli amiral mahkemeye çıkarak çeşitli yasaklar getirilmek kaydı ile serbest kalmıştı ancak bugün itibariyle soruşturmada yeni gelişmeler yaşanıyor.

‘Montrö duyurusu’ soruşturması kapsamında aralarında emekli amiraller Alperen Tezeren, Metin Açımız’ın da olduğu 6 emekli amiral ile 1 emekli generali ifadeye çağırdı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, bazı emekli amirallerin bildirisine ilişkin soruşturmada 6 emekli amiral ile 1 emekli generali ifadeye çağırdı.

VERYANSIN TV’nin haberine göre “Montrö duyurusu’ soruşturması kapsamında İstanbul, Muğla, Antalya ve Ankara’da 6 emekli amiral ile 1 emekli generale gelecek hafta ifade vermek üzere Ankara Emniyet Müdürlüğüne gelmeleri konusunda tebligat yapıldı.

Aralarında emekli amiraller Alperen Tezeren, Metin Açımız’ın da olduğu 6 emekli amiral ile 1 emekli generalin evine bu sabah saat 07.30 sıralarında polis ekipleri geldi. Evlerde arama yapan ekipler, dijital materyallere el koydu.

İfadeye çağrılan emeki amiral Alperen Tezeren’in Montrö duyurusunun tartışıldığı Whatsapp grubunun yöneticisi olduğu öğrenildi. 

Avukat Hüseyin Ersöz, gelen polis ekiplerinin 2 müvekkiline 22 Nisan günü için ifadeye gitmeleri yönünde tebligat yaptıklarını bildirdi. 

Evlerinde arama yapılan bu kişilere ait dijital materyale de el konulduğu öğrenildi.

Emekli amirallerin bildirisine ilişkin daha önce 14 kişi hakkında soruşturma başlatılmış, 10’u gözaltına alınan, 4’ü ifadeye çağırılan şüpheliler, adli kontrolle serbest bırakılmıştı.

Ayrıntılar gelecek…

Okumaya Devam Et

GÜNDEM

7 EMEKLİ AMİRALİN EVİNDE ARAMA YAPILIYOR

Yayınlanma Tarihi:

on

Geçtiğimiz günlerde 103 emekli amiralin yayınladıkları Montrö Duyurusu sonrasında emekli amiraller “İl dışı ve yurtdışı yasağı” konularak serbest bırakılmış ve amirallere “Elektronik kelepçe” takılmıştı…

Montrö Duyurusunda bulunan emekli amiraller ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

‘Montrö duyurusu’ soruşturması kapsamında aralarında emekli amiraller Alperen Tezeren, Metin Açımız’ın da olduğu 7 emekli amiralin evinde polis arama yapılıyor.

Alperen Tezeren’in Montrö duyurusunun tartışıldığı Whatsapp grubunun moderatörü olduğu öğrenildi.

Ayrıntılar gelecek…

KAYNAK:VERYANSIN TV

Okumaya Devam Et

GÜNDEM

GÖKÇEK DUBAİ’DE ŞİRKET KURDURMUŞ

Yayınlanma Tarihi:

on

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin “İstifa etmek zorunda bırakılan” eski Başkanı Melih Gökçek’in belediyeyi yönettiği yıllarda yaşanan skandallara her gün bir yenisi ekleniyor.

Son olarak Gökçek’in belediyeyi yönettiği 2004 yılında iki belediye şirketinin %49 ortaklık ile Dubai’de bir inşaat şirketi kurduğu ortaya çıktı.

Cumhuriyet’ten Sefa Uyar’ın haberine göre, başkanlığı dönemindeki çok sayıda usulsüzlük yargıya taşınan Gökçek’in başkanlığı sırasında, belediye iştirakleri Metropol İmar AŞ ve ANFA’nın da ortaklığı ile Dubai’de bir inşaat şirketi kurulduğu ortaya çıktı.

“Metropol Gulf Landscaping and Construction” adıyla, 2004’te kurulan şirkete Metropol İmar yüzde 25, ANFA ise yüzde 24 hisse ile ortak oldu. Kalan yüzde 51’lik hissenin ise Dubaili Buti Khalifa Buti Bin Darwish’e ait olduğu belirtildi.

ANFA’yı temsilen daha sonra Osmanlıspor’a dönüşen Ankaraspor’un eski başkanlardan olan İsmail Hilmi Gökçınar, Metropol İmar’ı temsilen de Ankaraspor’un yöneticilerinden olan Cahit Duru tam yetkili kılınırken, genel müdür olarak ise yüzde 51 hisse Dubaili iş insanına ait olmasına karşın Bülent Alan getirildi.

GÜNAL’A DEVREDİLDİ

Şirketin sermayesi ise 1 milyon 280 bin 963 dirhem olarak belirlendi. Bir yıl sonra sermayesi 2 milyon dirheme çıkarıldı. Metropol İmar sermaye artırımı nedeniyle şirkete 60 bin dolar gönderirken, 2006’da da 38 bin 224 dolar gönderme kararı aldı.

Ancak şirketteki belediye iştiraklerine ait hisseler için 2008’de satış kararı alındı. Metropol İmar adına dönemin yönetim kurulu başkanı Ali Sabit Aksoy yetkilendirildi. Metropol İmar ve ANFA, aynı yıl toplam yüzde 49 olan hisselerini Gökçek’e yakınlığı ile bilinen iş insanı Mehmet Nazif Günal’a devretti.

Değer tespitine ilişkin rapora göre şirkete yüksek meblağlar karşılığında koltuk, masa, halı gibi lüks ofis malzemeleri, mobilya takımı, elektronik cihazlar, son model araçlar ve vinç alındı.

Ayrıca şirketin, taşıt kredisi borcu olduğu ve halihazırda 1 milyon 157 bin 642 lira zarar ettiği tespit edildi. “Şirketin merkezinin Dubai’de bulunması ve Dubai’de vergi olmaması nedeniyle herhangi bir vergi mükellefiyeti olmadığı” da rapora yansıdı.

________________________________________________________________________________________________

BAĞIMSIZ GAZETECİLİĞE DESTEK OLMAK İÇİN;

“Sizler için kimseye diyet borcu olmadan, bağımsız ve özgür şekilde bugüne kadar yaptığımız gazeteciliği daha güçlü biçimde sürdürebilmemiz için siz de destek olmak isterseniz; aşağıdaki linkten PDF formatında yayınlanan, Türkiye’nin tamamen dijital olarak yayın yapan tek özel ve dosya haber dergisi KRİPTEKS E-DERGİYE yıllık abone olabilir, DİJİTAL KİTAPLARIMIZDAN (e-kitap) satın alabilir, yahut Youtube kanalımıza abone olup KATIL butonundan kendi  belirlediğiniz miktardaki desteklerinizle bağımsız gazetecilik mücadelemize destek olabilirsiniz...”

DİJİTAL BOOK STORE SANAL KİTABEVİ:

https://www.shopier.com/ShowProductNew/storefront.php?shop=dijitalbookstore&sid=d2FqS25GbkNlRDh0dW5ucjBfLTFfIF8g

YOUTUBE KANALI LİNKİ:

https://www.youtube.com/channel/UCPGcaaw3vhHiBv9XL0hVG0w

 

 

Okumaya Devam EtPopüler

%d blogcu bunu beğendi: