Sosyal Medya Hesaplarımız

GÜNDEM

İSMAİL HAKKI PEKİN:”CİHAT YAYCI TASFİYE EDİLMİŞTİR”

Yayınlanma Tarihi:

on

Haber Alternatif-Özel

Haber Alternatif Genel Yayın Yönetmeni Celal Eren Çelik’in Youtube kanalı KANAL SİZ’deki Celal Eren Çelik ile 30 DAKİKA programına konuk olan Genelkurmay eski İstihbarat Daire Başkanı İsmail Hakkı Pekin birbirinden çarpıcı açıklamalarda bulundu.

“CİHAT YAYCI TASFİYE EDİLMİŞTİR”

Gündemin en sıcak konusu olan Tümamiral Cihat Yaycı’nın Genelkurmay Karargahı’nda pasif bir göreve atamasının yapılmasını değerlendiren İsmail Hakkı Pekin Cihat Yaycı’nın son derece değerli bir asker olarak özellikle geliştirdiği FETÖMETRE analiz sistemi ile Deniz Kuvvetleri’nin FETÖ’den arındırılmasında çok etkin bir rol oynadığına dikkat çekti.

Yine Cihat Yaycı’nın “Mavi Vatan “kavramının içini doldurarak Türkiye’nin münhasır bölge etkinliği ve Doğu Akdeniz’deki nüfuz alanı kazanması noktasındaki çalışmaların adeta mimarı olduğunu belirten Em.Korgeneral İsmail Hakkı Pekin Cihat Yaycı’nın  Genelkurmay Karargahı’na atanmasını ise “Tasfiye” olarak nitelendirdi.

“FETÖ EN ÜST NOKTALARDA HALA ETKİN”

Tümamiral Cihat Yaycı’nın yapmış olduğu çalışmalar nedeni ile başta FETÖ olmak üzere Yunanistan ve ABD’nin de hedefinde olduğuna dikkat çekerken alınan bu kararın 3 gün önce sosyal medya mecrası Twitter’da FETÖ’ye yakın kaynaklar tarafından işaret edilmiş olmasının da  tesadüfi olmadığını ve FETÖ’nün devletin en üst kademelerinde halen aktif olduğunu dile getirdi.

“SURİYE VE LİBYA’DA PAZARLIKLAR DEVAM EDİYOR,ESAD GİDECEK”

Corona salgını nedeni ile unutulan Suriye ve Libya’da uluslararası alanda pazarlıkların devam ettiğini belirten Pekin özellikle Suriye konusunda da dikkat çekici bir tespitte bulundu.

İsmail Hakkı Pekin,Suriye’de Esad’ın yakın gelecekte görevden uzaklaşacağını öngördüğünü belirterek ABD ve Rusya’nın özellikle ülkedeki milyarlarca dolarlık bulan büyük sermaye akışı üzerindeki rüşvet çarkından rahatsız olduklarını ve Esad’ın “Görünürdeki” güç olmasına rağmen Suriye’de asıl gücün BAAS PARTİSİ’nin yönetimini elinde tutan dar bir ekipte olduğunu ifade etti.

Pekin ABD ve Rusya’nın Esad’ın yerine koyabilecekleri doğru siyasi figürü bulmaları halinde ESAD’ın yakın gelecekte Suriye’de yönetimde olmayacağını ifade etti.

“s-400’ÜN KURULMASI İÇİN DAHA ÇOK BEKLENİR”

Türkiye’nin Rusya’dan S-400’leri almasının “Siyasi” bir tercih olduğunu belirten Pekin NATO ile entegre olmayan bu sistemin Türkiye’de kullanımı noktasında hem ABD,hem NATO’dan gelen tepkilerin ekonomi,kriz nedeni ile dış borç bulmak zorunda kalan Türkiye’ye karşı pazarlık unsuru olarak kullanıldığını ifade etti.

Hükümetin IMF ile olmasa da ABD ile para bulmak için pazarlık yaptığını belirten İsmail Hakkı Pekin,S-400’lerin bu pazarlıkların bir parçası haline geldiğini ve ABD’nin “Bu krediyi veririm ama S-400’ü kullanmayacaksın” şartını öne sürdüğünü söyledi.

Pekin “S-400’lerin aktif edilmesi için daha çok beklenir” ifadelerini kullandı

“TÜRKİYE ANKARA’DAN YÖNETİLMİYOR”

Türkiye’nin Suriye ve Libya’da ateşin içerisine ABD tarafından planlı biçimde çekildiğini savunan Pekin Türkiye’nin hamlelerinin ABD’nin işine yaradığını,ABD’nin kendi planlarını hayata geçirmek için Türkiye’yi kullandığını vurguladı.,

Türkiye’de iktidarların her zaman dış etkilere açık olduğunu belirten Pekin bu dönemde dış etkilere çok daha açık olunduğunu belirterek “Türkiye Ankara’dan yönetilmiyor” dedi.

“ABD ERDOĞAN SONRASINI PLANLIYOR”

ABD’de yayınlanan RAND raporuna dikkat çeken İsmail Hakkı Pekin ABD’nin Erdoğan sonrası Türk siyasetini dizayn etme çabası içerisinde olduğunu ve bu raporların “sızdırılmasının” da bilinçli olduğunu belirtti.

İsmail Hakkı Pekin RAND Raporunda üzerinde özel olarak durulan ve “anahtar isim” olarak nitelenen Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın ABD’ye yakın görüşleri benimsediğini ifade ederek,Akar’ın “ABD’nin işine geldiğini” ifade etti.

KANAL SİZ’de yayınlanan programın tamamı aşağıdaki videoda:

 

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

GÜNDEM

SAĞLIK BAKANLIĞI’NDAN EK ÖDEME KAT SAYISINDA “DİN ADAMI” KIYAĞI

Yayınlanma Tarihi:

on

Sağlık Bakanlığı,COVID-19’a bağlı olarak yapılacak ek ödemelere ilişin katsayıları belirledi. Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği kat sayılardan “Tabip dışı” mesleklerden en çok yararlananlar ise din görevlileri oldu.

Sağlık Bakanlığı’na bağlı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü COVID-19 sürecinde yapılacak ek ödemelere ilişkin usul ve esasları belirledi.

Bu genelgeye göre COVID-19 servislerinde çalışan,PCR test laboratuvarlarında görev çalışanları için ek ödeme katsayısı %100 olarak belirlendi…

Ancak bu süreçte COVID dışı dönemde çalışan profesörler için %44,doktorlar ise %36 ek ödeme katsayısı aldı.

Yani sadece görev yaptığı sürenin tamamını COVID servislerinde geçiren sağlık çalışanları için %100 ek ödeme katsayısı almaya hak kazandı.

Ancak bu süreçte COVID ile hiç alakası olmayan din adamları için de %100 oranında ek ödeme kat sayısı belirlendi.

Tabiplik dışında kalan mesleklerin içinde sadece din adamlarına %100 ek ödeme kat sayısı alması ise dikkat çeken bir başka nokta.

 

 

 

 

Okumaya Devam Et

GÜNDEM

AFAD İSTANBUL’DAKİ DEPREMİN BÜYÜKLÜĞÜNÜ 4,2 OLARAK AÇIKLADI

Yayınlanma Tarihi:

on

Marmara Denizi’nde merkez üssü Marmara Ereğlisi olmak üzere yaşanan ve başta İstanbul olmak üzere çevre illerde güçlü biçimde hissedilen depremin ardından AFAD’dan açıklama geldi.AFAD depremin şiddetini 4,2 olarak açıkladı.İstanbul Valiliği ise bir olumsuzluk olmadığını belirtti.

Tekirdağ’ın Marmaraereğlisi’nde yaşanan depremin derinliği 6,83 kilometre olarak kaydedildi.

Gerek İstanbul,gerekse Marmara’daki pek çok ilde hissedilen deprem vatandaşlarda paniğe neden olurken internet ve telefon hatlarında da kısa süreli kesinti yaşandı

 

Okumaya Devam Et

GÜNDEM

İSTANBUL’A 6 BİN YENİ TAKSİ TEKLİFİ UKOME’DE 2.KEZ REDDEDİLDİ

Yayınlanma Tarihi:

on

İstanbul’a 6 bin yeni taksi teklifi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nde (UKOME) kabul edilmeyerek alt komisyona sevk edildi.

İBB’nin 6 bin taksi kiralama teklifi UKOME’de kabul edilmedi.

Teklif alt komisyona sevk edildi.

NE OLMUŞTU?

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, geçen aylarda yeni taksi sistemi projesini açıklamıştı. 6 bin yeni taksi plakasının İBB tarafından kiralanmasına ilişkin yeni taksi sistemi, 25 Haziran’da UKOME (Ulaştırma Koordinasyon Merkezi) gündemine gelmişti. Fakat yeni taksi sistemi UKOME’deki oylamadan geçememiş, proje reddedilmişti.

İmamoğlu’nun bu teklifinin ardından İstanbul’da taksiciler bu teklife tepki göstermiş ve eylem yapmışlardı.

Okumaya Devam Et

Popüler

%d blogcu bunu beğendi: